Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

@xara1 εμένα μου είχε δώσει εξαρχής ένα πρόγραμμα για το ποτε θα κανω τα ραντεβού & τις εξετασεις σε όλη την κύηση. Συγκεκριμένα τώρα έκανα υπέρηχο παρακολούθησης 26-28 εβδομάδων. Ήταν περίπου 1 μήνα μετά τη Β επιπέδου. Μάλιστα σε αυτό το διάστημα έγραφε και καμπυλη σακχάρου. Γι αυτό έκανα την καμπυλη το πρωί και την είχα μαζί μου το απόγευμα στο ραντεβού. Στη φάση που είμαστε περίπου μια φορά το μήνα χρειαζόμαστε παρακολούθηση, εκτός φυσικά αν τύχει κάτι έκτακτο. 

@γωγω γωγω Τι πονακια είναι τώρα αυτα; Τώρα που θα βαλεις σε λειτουργία το εντερο θα δεις αν θα σου φύγουν, γιατί είναι πολύ πιθανό να οφείλονται εκεί. Εδώ που τα λέμε όλα τα κοιλιακα οργανα αρχιζουν να ζορίζονται όσο φουσκωνουμε. Κι εγώ νιώθω περίεργα πονακια ειδικά αν είμαι πολλές ώρες ξαπλωμένη ή καθιστή αλλά με την κίνηση και το περπάτημα κάπως στρωνω.

@Hope25 και @ΕΛΛΗ Γ πείτε καμία συνταγή για μπάρες δημητριακών! Είναι νόστιμες, υγιεινές και πολύ βολικές για πρωινό ή κολατσιό στο γραφείο ή αν θέλουμε κάτι γλυκό ...πολύ συχνά τώρα τελευταία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@xara1 εμένα μου είχε δώσει εξαρχής ένα πρόγραμμα για το ποτε θα κανω τα ραντεβού & τις εξετασεις σε όλη την κύηση. Συγκεκριμένα τώρα έκανα υπέρηχο παρακολούθησης 26-28 εβδομάδων. Ήταν περίπου 1 μήνα μετά τη Β επιπέδου. Μάλιστα σε αυτό το διάστημα έγραφε και καμπυλη σακχάρου. Γι αυτό έκανα την καμπυλη το πρωί και την είχα μαζί μου το απόγευμα στο ραντεβού. Στη φάση που είμαστε περίπου μια φορά το μήνα χρειαζόμαστε παρακολούθηση, εκτός φυσικά αν τύχει κάτι έκτακτο. 

@γωγω γωγω Τι πονακια είναι τώρα αυτα; Τώρα που θα βαλεις σε λειτουργία το εντερο θα δεις αν θα σου φύγουν, γιατί είναι πολύ πιθανό να οφείλονται εκεί. Εδώ που τα λέμε όλα τα κοιλιακα οργανα αρχιζουν να ζορίζονται όσο φουσκωνουμε. Κι εγώ νιώθω περίεργα πονακια ειδικά αν είμαι πολλές ώρες ξαπλωμένη ή καθιστή αλλά με την κίνηση και το περπάτημα κάπως στρωνω.

@Hope25 και @ΕΛΛΗ Γ πείτε καμία συνταγή για μπάρες δημητριακών! Είναι νόστιμες, υγιεινές και πολύ βολικές για πρωινό ή κολατσιό στο γραφείο ή αν θέλουμε κάτι γλυκό ...πολύ συχνά τώρα τελευταία!

μαλλον απο το εντερο..με ειδε ο γιατρος τα ειδε ολα καλα! με ειδε γαστρεντερολογος δεν ειδε κατι ανησυχητικο απλα εχω λιγα κοπρανα  και λιγα αερια. αλλααα ρε παιδι μου με πιανουν ωρες ωρες κρισεις και ΠΟΝΑΑΑΑΑΑΩ.. δεν ξερω τι αλλο να κανω..υπομονη λεει ο γιατρος θα περασει! σε 10 μερες π εχουμε ραντεβου και ελπιζω να εχει περασει.. εχω δοκιμασει τοσα.. ακτινιδια,δαμασκηνα,νερα,χυμους,φρουτα,Dufalac και τιππτα δεν γινεται!!?? Τωρα εβαλα υποθετο και ελπιζω να γινει κατι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

@xara1 εμένα μου είχε δώσει εξαρχής ένα πρόγραμμα για το ποτε θα κανω τα ραντεβού & τις εξετασεις σε όλη την κύηση. Συγκεκριμένα τώρα έκανα υπέρηχο παρακολούθησης 26-28 εβδομάδων. Ήταν περίπου 1 μήνα μετά τη Β επιπέδου. Μάλιστα σε αυτό το διάστημα έγραφε και καμπυλη σακχάρου. Γι αυτό έκανα την καμπυλη το πρωί και την είχα μαζί μου το απόγευμα στο ραντεβού. Στη φάση που είμαστε περίπου μια φορά το μήνα χρειαζόμαστε παρακολούθηση, εκτός φυσικά αν τύχει κάτι έκτακτο. 

@γωγω γωγω Τι πονακια είναι τώρα αυτα; Τώρα που θα βαλεις σε λειτουργία το εντερο θα δεις αν θα σου φύγουν, γιατί είναι πολύ πιθανό να οφείλονται εκεί. Εδώ που τα λέμε όλα τα κοιλιακα οργανα αρχιζουν να ζορίζονται όσο φουσκωνουμε. Κι εγώ νιώθω περίεργα πονακια ειδικά αν είμαι πολλές ώρες ξαπλωμένη ή καθιστή αλλά με την κίνηση και το περπάτημα κάπως στρωνω.

@Hope25 και @ΕΛΛΗ Γ πείτε καμία συνταγή για μπάρες δημητριακών! Είναι νόστιμες, υγιεινές και πολύ βολικές για πρωινό ή κολατσιό στο γραφείο ή αν θέλουμε κάτι γλυκό ...πολύ συχνά τώρα τελευταία!

Κοριτσια σας εχω την τελεια συνταγη για μπαρες..ουτε ψησιμο ουτε τιποτα. 

Υλικα:

120γρ βρωμη

80γρ ινδοκαρυδο

120 γρ φυστικια αιγινης

80 γρ φουντουκια

75 γρ χυμο πορτοκαλι

150 γρ μελι

35 γρ κακαο

60 γρ κρανμπερις

200 γρ κουβερτουρα

Κανελα

*Υ.Γ. : ξηρους καρπους δεν βαζω παντα και παλι βγαινουν τελειες

Ζεσταινετε την κουβερτούρα να λιωσει και ριχνετε μεσα ολα τα υπολοιπα.Καλο ανακατεμα,βαλτε σε μια φορμα ,ψυγειο και ειναι σουπερ σε λιγη ωρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

@xara1 εμένα μου είχε δώσει εξαρχής ένα πρόγραμμα για το ποτε θα κανω τα ραντεβού & τις εξετασεις σε όλη την κύηση. Συγκεκριμένα τώρα έκανα υπέρηχο παρακολούθησης 26-28 εβδομάδων. Ήταν περίπου 1 μήνα μετά τη Β επιπέδου. Μάλιστα σε αυτό το διάστημα έγραφε και καμπυλη σακχάρου. Γι αυτό έκανα την καμπυλη το πρωί και την είχα μαζί μου το απόγευμα στο ραντεβού. Στη φάση που είμαστε περίπου μια φορά το μήνα χρειαζόμαστε παρακολούθηση, εκτός φυσικά αν τύχει κάτι έκτακτο. 

@γωγω γωγω Τι πονακια είναι τώρα αυτα; Τώρα που θα βαλεις σε λειτουργία το εντερο θα δεις αν θα σου φύγουν, γιατί είναι πολύ πιθανό να οφείλονται εκεί. Εδώ που τα λέμε όλα τα κοιλιακα οργανα αρχιζουν να ζορίζονται όσο φουσκωνουμε. Κι εγώ νιώθω περίεργα πονακια ειδικά αν είμαι πολλές ώρες ξαπλωμένη ή καθιστή αλλά με την κίνηση και το περπάτημα κάπως στρωνω.

@Hope25 και @ΕΛΛΗ Γ πείτε καμία συνταγή για μπάρες δημητριακών! Είναι νόστιμες, υγιεινές και πολύ βολικές για πρωινό ή κολατσιό στο γραφείο ή αν θέλουμε κάτι γλυκό ...πολύ συχνά τώρα τελευταία!

Υπάρχουν ένα σωρό στο  internet αλλά επειδή εμένα όλο κ κάτι θα μου λείπει θα σ πω τι κάνω.. 

Ανοίγω ντουλάπι, παίρνω διάφορους ξηρούς καρπούς (ότι εχω) αμύγδαλα, καρύδια(ολα ωμά εννοείται κ τα περνάω στο μπλεντερ)κ μετά κρανμπερις, αρωνια, βρώμη, σταφυδες, δημητριακά καμιά φορά κ ότι άλλο αρέσει στον καθένα.. Τέλος, λιώνω κουβερτούρα σε ένα μπολ κ όσο είναι ακόμα ζεστή η σοκολάτα ριχνω μέσα μέλι κ ταχίνι. Τα ανακατεύω κ τα ριχνω στο άλλο μείγμα.

Οι δοσολογίες πάνε με το μάτι.. σκέψου οτι η κουβερτούρα λειτουργεί σαν κόλα για να κρατάει τα υπόλοιπα υλικά.. Στο τέλος θα πρέπει να σ βγει ένα μείγμα όπως όταν φτιαχνεις βραχακια.. Μετά εγώ στρωνω μεμβράνη σε ένα ταψί χωρίς να την κόψω, ριχνω απο πανω το μείγμα όλο κ συνεχίζω ν γυρίζω κι άλλη  μεμβράνη πάνω από το μείγμα..πιέζω πάνω από τη μεμβράνη το μείγμα γ ν ενωθεί κ βάζω στ ψυγείο... Μετά όταν βγάλεις την μεμβράνη με το μείγμα απο το ταψι κόβεις λωρίδες κ τυλίγεις σε μεμβράνη μια-μια μπάρα.. 

Καλή επιτυχία όποια συνταγή κ αν κάνεις.. περιμένω να ακούσω αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@konstantinou&elenis σε τι φορμα το βαζουμε το μιγμα; Δεν θέλουν πλασιμο να πάρουν σχήμα μια-μια;

Εγω το βαζω σε μια μακροστενη μιας χρησεως και μολις κρυωσει το ξεφορμαρω ..φανταζομαι γινεται και σε σιλικονης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Antelope είπε:

@xara1 εμένα μου είχε δώσει εξαρχής ένα πρόγραμμα για το ποτε θα κανω τα ραντεβού & τις εξετασεις σε όλη την κύηση. Συγκεκριμένα τώρα έκανα υπέρηχο παρακολούθησης 26-28 εβδομάδων. Ήταν περίπου 1 μήνα μετά τη Β επιπέδου. Μάλιστα σε αυτό το διάστημα έγραφε και καμπυλη σακχάρου. Γι αυτό έκανα την καμπυλη το πρωί και την είχα μαζί μου το απόγευμα στο ραντεβού. Στη φάση που είμαστε περίπου μια φορά το μήνα χρειαζόμαστε παρακολούθηση, εκτός φυσικά αν τύχει κάτι έκτακτο. 

@γωγω γωγω Τι πονακια είναι τώρα αυτα; Τώρα που θα βαλεις σε λειτουργία το εντερο θα δεις αν θα σου φύγουν, γιατί είναι πολύ πιθανό να οφείλονται εκεί. Εδώ που τα λέμε όλα τα κοιλιακα οργανα αρχιζουν να ζορίζονται όσο φουσκωνουμε. Κι εγώ νιώθω περίεργα πονακια ειδικά αν είμαι πολλές ώρες ξαπλωμένη ή καθιστή αλλά με την κίνηση και το περπάτημα κάπως στρωνω.

@Hope25 και @ΕΛΛΗ Γ πείτε καμία συνταγή για μπάρες δημητριακών! Είναι νόστιμες, υγιεινές και πολύ βολικές για πρωινό ή κολατσιό στο γραφείο ή αν θέλουμε κάτι γλυκό ...πολύ συχνά τώρα τελευταία!

ααα μιας και σου εχει δωσει τις εξετασεις ολες σε προγραμμα για πες μας σου εχει βαλει να κανεις υπερηχο καρδιας εμβρυου? αλλοι λενε οτι ειναι στις στανταρ εξετασεις αλλοι λενε οτι δεν υπαρχει λογος αν ειναι ολα οκ στη β επιπεδου και εχω απορια γιατι δεν μου την εχει αναφερει προς το παρον ο γιατρος μου. αν εχεις ορεξη πλακα πλακα βγαλε μας καλε μια φωτο το προγραμμα με τις εξετασεις και ανεβασε το εδώ εαν θες βεβαια, να εχουμε και μια ιδεα για το τι μελλει γενεσθαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@xara1 είδα τώρα το πρόγραμμα. Ούτε εμένα μου έχει ειδικό υπέρηχο καρδιάς...

Συγκεκριμένα οι επισκέψεις είναι οι εξής:

1. Εβδ. 6-8: επιβεβαίωση κύησης, εργαστηριακά, προγεννητικός έλεγχος

2. Εβδ. 11-13: αυχενική, PAPPA-A & b-hCG. Εxtra: βιοψία τροφοβλάστης. Εδώ αρχίζουν πιθανές βιταμίνες/συμπληρώματα πχ σίδηρος, μαγνήσιο (εκτός του φυλλικού που καλό θα ήταν να το παίρναμε από πριν ακόμα το θετικό τεστ)

3. Εβδ. 16-18: ΑΛΦΑ τεστ, εργαστηριακές, Extra: αμνιοπαρακέντηση, NIPT

4. Εβδ. 20-23: Β επιπέδου, εργαστηριακές. Από εδώ και πέρα αρχίζουμε να παρακολουθούμε στενά την πίεση και το βάρος

5. Εβδ. 26-28: Υπερηχογράφημα ανάπτυξης, εργαστηριακές, καμπύλη σακχάρου

6. Εβδ. 36: Καρδιοτοκογράφημα, εργαστηριακές, καλλιέργεια κολπικού για Strep b.

Μετά κάθε εβδομάδα επανάληψη καρδιοτοκογραφήματος

και μετά.....? --> [smilie=binkybaby.g:

Ρε κορίτσια, λίγο έμεινε! Πώς πέρασε έτσι ο καιρός; Αμάααααααν δεν έχω ετοιμάσει τίποταααα! (Μόνο τις μπάρες δημητριακών που έγιναν τέλειες, αλλά αυτό σε άλλο post!)

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η ΕΛΛΗ Γ είπε:

Εγώ μάλλον λόγω κούρασης έχω συσπάσεις Braxton Hicks.. εσείς απο συσπάσεις πως πάτε;;

Εγώ είχα φουλ braxton hicks μεταξύ 20-25 εβδ αλλά τώρα κάπως μειώθηκαν. Πήρα και έξτρα μαγνήσιο για λίγο, πιθανόν να βοήθησε κι αυτό. Η κούραση παίζει πάρα πολύ! Νιώθεις και πόνο ή μόνο αυτό το πέτρωμα και ελαφρύ μούδιασμα; Πίνε πολλά υγρά μέσα στη μέρα και άλλαξε θέση όταν σε πιάνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Εγώ είχα φουλ braxton hicks μεταξύ 20-25 εβδ αλλά τώρα κάπως μειώθηκαν. Πήρα και έξτρα μαγνήσιο για λίγο, πιθανόν να βοήθησε κι αυτό. Η κούραση παίζει πάρα πολύ! Νιώθεις και πόνο ή μόνο αυτό το πέτρωμα και ελαφρύ μούδιασμα; Πίνε πολλά υγρά μέσα στη μέρα και άλλαξε θέση όταν σε πιάνει

Εγώ τώρα είμαι στην 25η.. Όχι δεν πονάω.. συνήθως όταν ξαπλώνω αισθάνομαι αυτό το πέτρωμα κ διαρκεί κάποια δευτερόλεπτα.. σίγουρα πρέπει να αλλάζω θέση;;Εγώ κάθομαι ακίνητη μέχρι ν περάσει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Antelope είπε:

@xara1 είδα τώρα το πρόγραμμα. Ούτε εμένα μου έχει ειδικό υπέρηχο καρδιάς...

Συγκεκριμένα οι επισκέψεις είναι οι εξής:

1. Εβδ. 6-8: επιβεβαίωση κύησης, εργαστηριακά, προγεννητικός έλεγχος

2. Εβδ. 11-13: αυχενική, PAPPA-A & b-hCG. Εxtra: βιοψία τροφοβλάστης. Εδώ αρχίζουν πιθανές βιταμίνες/συμπληρώματα πχ σίδηρος, μαγνήσιο (εκτός του φυλλικού που καλό θα ήταν να το παίρναμε από πριν ακόμα το θετικό τεστ)

3. Εβδ. 16-18: ΑΛΦΑ τεστ, εργαστηριακές, Extra: αμνιοπαρακέντηση, NIPT

4. Εβδ. 20-23: Β επιπέδου, εργαστηριακές. Από εδώ και πέρα αρχίζουμε να παρακολουθούμε στενά την πίεση και το βάρος

5. Εβδ. 26-28: Υπερηχογράφημα ανάπτυξης, εργαστηριακές, καμπύλη σακχάρου

6. Εβδ. 36: Καρδιοτοκογράφημα, εργαστηριακές, καλλιέργεια κολπικού για Strep b.

Μετά κάθε εβδομάδα επανάληψη καρδιοτοκογραφήματος

και μετά.....? --> [smilie=binkybaby.g:

Ρε κορίτσια, λίγο έμεινε! Πώς πέρασε έτσι ο καιρός; Αμάααααααν δεν έχω ετοιμάσει τίποταααα! (Μόνο τις μπάρες δημητριακών που έγιναν τέλειες, αλλά αυτό σε άλλο post!)

 

ευχαριστουμε παρα πολυ!!! μετα θα λεμε χεστηκε ο μπεμπης , κατουρηθηκε η μπεμπα, εβγαλε μια κοκκινιλα στο μαγουλο το μωρο χαχαχαχα και θα τρωμε μπαρες για ενεργεια γιατι θα κουτουλαμε απο την αυπνια ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ΕΛΛΗ Γ είπε:

Εγώ τώρα είμαι στην 25η.. Όχι δεν πονάω.. συνήθως όταν ξαπλώνω αισθάνομαι αυτό το πέτρωμα κ διαρκεί κάποια δευτερόλεπτα.. σίγουρα πρέπει να αλλάζω θέση;;Εγώ κάθομαι ακίνητη μέχρι ν περάσει 

Αν σου περνάει σε σταθερή θέση εννοείται! Εμένα ο ειδικευόμενος στο νοσοκομείο μου το είπε οταν ειχα παει εκτάκτως στην 22εβδ. Ημουν ανάσκελα, μου είχε τον υπερηχο και του λέω τώρα πετρώνει!! Μου λέει Braxton hicks είναι, γύρνα ένα λεπτό στο πλάι να σου περάσει και συνεχίζουμε. Και όντως σε 30δευτερα είχε μαλακώσει! Γενικά ακίνδυνο είναι πάντως, αν δεν έχεις πόνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Αν σου περνάει σε σταθερή θέση εννοείται! Εμένα ο ειδικευόμενος στο νοσοκομείο μου το είπε οταν ειχα παει εκτάκτως στην 22εβδ. Ημουν ανάσκελα, μου είχε τον υπερηχο και του λέω τώρα πετρώνει!! Μου λέει Braxton hicks είναι, γύρνα ένα λεπτό στο πλάι να σου περάσει και συνεχίζουμε. Και όντως σε 30δευτερα είχε μαλακώσει! Γενικά ακίνδυνο είναι πάντως, αν δεν έχεις πόνο

Ναι ευτυχώς δεν έχει πόνο..Είναι κάπως σαν ενόχληση όχι πόνος.. Μένω ακίνητη γιατί φοβάμαι πως αν κάνω κάποια κίνηση ίσως πονέσω ή προκαλέσω κάποιο πρόβλημα.. Θα ρωτήσω και τον γιατρό την Πέμπτη που έχω ραντεβού..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Hope25 είπε:

Κορίτσια έχει σκεφτεί καμία σας την φύλαξη ομφαλοπλακουντιακου αίματος σε τραπεζα; ή μήπως ξέρετε ποιο είναι το κόστος;

Βλαστοκύτταρα ήξερα ότι φυλάνε! Αυτό που λες εσύ είναι κάτι άλλο; δεν το έχω ψάξει αλλά είχα σκοπό να το συζητήσω με το γιατρό.. λογικά εκείνον πρέπει να ρωτήσω,ε;;

Καλά που το επισημανες πάντως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΕΛΛΗ Γ είπε:

Βλαστοκύτταρα ήξερα ότι φυλάνε! Αυτό που λες εσύ είναι κάτι άλλο; δεν το έχω ψάξει αλλά είχα σκοπό να το συζητήσω με το γιατρό.. λογικά εκείνον πρέπει να ρωτήσω,ε;;

Καλά που το επισημανες πάντως 

Ναι στην ουσία τα βλαστοκύτταρα είναι απλά κρατάνε αυτό το αίμα στην τράπεζα κ αν χρειαστεί χρησιμοποιούν αυτά τα βλαστοκύτταρα για οποιοδήποτε μελος της οικογένειας..Και νομίζω διατηρείται 20 χρόνια αναλλοίωτο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope25 είπε:

Ναι στην ουσία τα βλαστοκύτταρα είναι απλά κρατάνε αυτό το αίμα στην τράπεζα κ αν χρειαστεί χρησιμοποιούν αυτά τα βλαστοκύτταρα για οποιοδήποτε μελος της οικογένειας..Και νομίζω διατηρείται 20 χρόνια αναλλοίωτο..

Θα ρωτήσω την Πέμπτη.. αν κ πιστεύω πως θα έπρεπε να μας ενημερώνουν για αυτά τα θέματα από μόνοι τους.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλημερα και καλη εβδομάδα!!Θεμα ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ.

Εχει καμια ιδεα για το Λητώ;Ειναι η γιατρος μου εκει.Δλδ εχει ιατρειο εδω στην επαρχια αλλα ξεγενναει εκει.Οποτε δεν με ενδιαφερει καποιο αλλο.Απλα ηθελα να μαθω εντυπωσεις για το συγκεκριμενο.Επισης το βραδυ μπορει να μεινει κανεις μαζι σου;οχι στο δωματιο φυσικα γιατι θα ναι τρίκλινο αλλα αν θελει να μεινει σε καποιο σαλονι τον αφηνουν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα φουσκωκοιλιτσες!!!

Τι κανετε??

Εγω σημερα 24+3 εχω τη γλυκοζη!! Μολις τωρα την ηπια και τωρα το στομαχι μου ειναι ενα χαλι!! Μια αηδια γενικα νιωθω!! Τωρα απλα περιμενουμε στην αναμονη..!! 

Τελικα κοριτσια μετα απο εξετασεις που εκανα ο πονος που ειχα ηταν απο Ουρολοιμωξη!! Προχτες οταν σκουπιστικα ειχα αιμα και πηγα στο γιατρο και ηταν ολα καλα εκανα μια καλλιεργεια κ μου βρηκαν αιμα στα ουρα και μικροβιο!! Τωρα εχω ξεκινησει εδω και 3 μερες amoxil 1g ανα 12ωρο! Μακαρι να περασει και αυτο γρηγορα!! Και το περιεργο ποτε δεν ειχα ουρολοιμωξη και τωρα που προσεχα τοσο την πατησα!! Τι να πεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

Καλημερααα φουσκωκοιλιτσες!!!

Τι κανετε??

Εγω σημερα 24+3 εχω τη γλυκοζη!! Μολις τωρα την ηπια και τωρα το στομαχι μου ειναι ενα χαλι!! Μια αηδια γενικα νιωθω!! Τωρα απλα περιμενουμε στην αναμονη..!! 

Τελικα κοριτσια μετα απο εξετασεις που εκανα ο πονος που ειχα ηταν απο Ουρολοιμωξη!! Προχτες οταν σκουπιστικα ειχα αιμα και πηγα στο γιατρο και ηταν ολα καλα εκανα μια καλλιεργεια κ μου βρηκαν αιμα στα ουρα και μικροβιο!! Τωρα εχω ξεκινησει εδω και 3 μερες amoxil 1g ανα 12ωρο! Μακαρι να περασει και αυτο γρηγορα!! Και το περιεργο ποτε δεν ειχα ουρολοιμωξη και τωρα που προσεχα τοσο την πατησα!! Τι να πεις..

@γωγω γωγω δλδ ειμαστε πανβ κατω μαζι ;εγω ειμαι 24ε ακριβως .περαστικα...μην ξεχνας οτι τωρα κατουραμε  1500 φορες την ημέρα κ ειναι πιο ευκολο ν αρπαξεις μια ουρολοιμωξη..οσο για την καμπυλη δεν θελω να το σκεφτομαι οτι πλησιαζει η ωρα.βλεπεις εκανα και στον 3ο μηνα και το περασα πολυ απαισια...ασε που εκανα υπογλυκαιμία και κοντεψα να πεσω κατω..ευχομαι να το περνας πιο "ανωδυνα"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

Καλημερααα φουσκωκοιλιτσες!!!

Τι κανετε??

Εγω σημερα 24+3 εχω τη γλυκοζη!! Μολις τωρα την ηπια και τωρα το στομαχι μου ειναι ενα χαλι!! Μια αηδια γενικα νιωθω!! Τωρα απλα περιμενουμε στην αναμονη..!! 

Τελικα κοριτσια μετα απο εξετασεις που εκανα ο πονος που ειχα ηταν απο Ουρολοιμωξη!! Προχτες οταν σκουπιστικα ειχα αιμα και πηγα στο γιατρο και ηταν ολα καλα εκανα μια καλλιεργεια κ μου βρηκαν αιμα στα ουρα και μικροβιο!! Τωρα εχω ξεκινησει εδω και 3 μερες amoxil 1g ανα 12ωρο! Μακαρι να περασει και αυτο γρηγορα!! Και το περιεργο ποτε δεν ειχα ουρολοιμωξη και τωρα που προσεχα τοσο την πατησα!! Τι να πεις..

Κοπέλα μου τουλάχιστον τώρα ξέρεις από τι προερχόταν το αίμα..Τώρα σε αφήνει ο γιατρός να σηκώνεσαι η ισχύει ακόμα το να κάτσεις στο κρεβατι;περαστικά σου.. Και καλά αποτελέσματα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

@γωγω γωγω δλδ ειμαστε πανβ κατω μαζι ;εγω ειμαι 24ε ακριβως .περαστικα...μην ξεχνας οτι τωρα κατουραμε  1500 φορες την ημέρα κ ειναι πιο ευκολο ν αρπαξεις μια ουρολοιμωξη..οσο για την καμπυλη δεν θελω να το σκεφτομαι οτι πλησιαζει η ωρα.βλεπεις εκανα και στον 3ο μηνα και το περασα πολυ απαισια...ασε που εκανα υπογλυκαιμία και κοντεψα να πεσω κατω..ευχομαι να το περνας πιο "ανωδυνα"

ναι ειμαστε πανω κατω μαζι!!❤❤ευχαριστωωω.. ανυπομονω μονο να περασει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...