Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η xara1 είπε:

ναι μωρε ξεκινα σιγα σιγα μην αγχωνεσαι.εστω να κάνεις μια οργάνωση στο μυαλο σου να ξερεις τι χρειαζεσαι. ποτε εχεις ΠΗΤ με το καλο?

Είχα 25/01 αλλά στη β' μ είπε γ 22/01..

Μέχρι τώρα αγχωνομουν για το πώς θα πάει η εγκυμοσύνη κ τώρα που όλα πάνε καλά δόξα τω θεώ,αναρωτιέμαι πως θα τα βγάλω πέρα με ένα βρέφος.. !;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η ΕΛΛΗ Γ είπε:

Είχα 25/01 αλλά στη β' μ είπε γ 22/01..

Μέχρι τώρα αγχωνομουν για το πώς θα πάει η εγκυμοσύνη κ τώρα που όλα πάνε καλά δόξα τω θεώ,αναρωτιέμαι πως θα τα βγάλω πέρα με ένα βρέφος.. !;!

με το καλο! εμεις ειμαστε 20/1 ??ολες αγχωμενες ειμαστε χαχαχα μην ανησυχείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

με το καλο! εμεις ειμαστε 20/1 ??ολες αγχωμενες ειμαστε χαχαχα μην ανησυχείς 

Ααα μας περνάτε λίγο!!Με το καλό κ σε σένα κ σε όλες φυσικά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια τωρα που το θυμηθηκα το καρδιοτοκογραφημα τι ειναι? εχουμε να κανουμε τετοια εξέταση? κατι διαβαζα στο ιντερνετ ,καπου την πηρε το ματι μου αλλα δεν ξερω αν ειναι στις εξετασεις τις βασικές. το κανουμε μαζι με το Doppler ή καμια σχεση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιλιτσεςςς τι κανετε?? εγω κρυωσα.ποναει κ λαιμος μου και τρεχει η μυτη μου.. αχ τι κανω να μου περασει γρηγορα..Φοβαμαι για τη μπεμπα μου..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοιλιτσεςςς τι κανετε?? εγω κρυωσα.ποναει κ λαιμος μου και τρεχει η μυτη μου.. αχ τι κανω να μου περασει γρηγορα..Φοβαμαι για τη μπεμπα μου..?

Το πέρασα πριν 2-3 εβδομάδες..έπινα χαμομηλάκι,χλιαρό νερό με μέλι και λεμόνι,τσάι με μελι και λεμονι και φάε κ καμία κοτοσουπα..περαστικά σου κορίτσι μου..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας... μπηκε κ ο μπαμπας της παρεας.. για ενα "γεια" περασα... ολα καλα πανε.. 20 εβδομαδων..

Στα Ροζ ακομα :)

15/10 β' επιπεδου ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/10/2018 at 12:17 ΜΜ, ο/η xara1 είπε:

βρε κοριτσια τωρα που το θυμηθηκα το καρδιοτοκογραφημα τι ειναι? εχουμε να κανουμε τετοια εξέταση? κατι διαβαζα στο ιντερνετ ,καπου την πηρε το ματι μου αλλα δεν ξερω αν ειναι στις εξετασεις τις βασικές. το κανουμε μαζι με το Doppler ή καμια σχεση?

Προσωπικά δεν έχω ιδέα!! Λογικά το Google θα ξερει ? 

Καμπύλη σακχάρου σας έγραψε;; εμένα δ μ είπε τπτ ακόμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Hope25 είπε:

Το πέρασα πριν 2-3 εβδομάδες..έπινα χαμομηλάκι,χλιαρό νερό με μέλι και λεμόνι,τσάι με μελι και λεμονι και φάε κ καμία κοτοσουπα..περαστικά σου κορίτσι μου..??

Όλοι έχουν κρυωματα τώρα... κ γω εχω λίγο το λαιμό μου.. Αλλά γενικά μπαίνει χειμώνας κ πρέπει να προσέχουμε περισσότερο από πριν.. Η γρίπη περιμένει στη γωνία ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΕΛΛΗ Γ είπε:

Προσωπικά δεν έχω ιδέα!! Λογικά το Google θα ξερει ? 

Καμπύλη σακχάρου σας έγραψε;; εμένα δ μ είπε τπτ ακόμα..

Ναι εγώ την έκανα..Όλα τέλεια..μου έγραψε την μικρή με τις 3 αιμοληψίες.. @ΕΛΛΗ Γ εσένα τι είναι αγοράκι η κοριτσακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ManosM είπε:

Γεια σας... μπηκε κ ο μπαμπας της παρεας.. για ενα "γεια" περασα... ολα καλα πανε.. 20 εβδομαδων..

Στα Ροζ ακομα :)

15/10 β' επιπεδου ..

Αχ άντε έφτασε ο καιρός για την Β επιπέδου..σου εύχομαι να είναι όλα τέλεια..Εσύ έχεις ΠΗΤ 19/2 κοριτσάκι ετσι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Hope25 είπε:

Ναι εγώ την έκανα..Όλα τέλεια..μου έγραψε την μικρή με τις 3 αιμοληψίες.. @ΕΛΛΗ Γ εσένα τι είναι αγοράκι η κοριτσακι;

Εγώ περιμένω αγοράκι... ❤❤ εσύ;

Την καμπύλη σακχάρου έκανες λες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΕΛΛΗ Γ είπε:

Εγώ περιμένω αγοράκι... ❤❤ εσύ;

Την καμπύλη σακχάρου έκανες λες;

Και εγώ αγοράκι..Ναι την καμπύλη σακχάρου..την έκανα την Παρασκευή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας μαμάδες και μπαμπά! 850γρ το αγοράκι μας σήμερα ?. Πώς μεγάλωσε έτσι! Όλα προχωράνε καλά. Έκανα και την καμπυλη, βγήκε ΟΚ. Το μόνο που με παραξένεψε είναι ότι ήταν με το κεφάλι πάνω. Εγώ νόμιζα ότι στριφογυρνάνε σύνεχεια σε αυτή τη φαση αλλά ο γιατρός μου είπε ότι πολλά έχουν πάρει ήδη θέση στην 26 εβδομάδα. Δεν σημαίνει βέβαια ότι δεν θα γυρίσει.. Εσείς έχετε δει θεση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope25 είπε:

Και εγώ αγοράκι..Ναι την καμπύλη σακχάρου..την έκανα την Παρασκευή..

Κ όλα πήγαν καλά φαντάζομαι ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Γεια σας μαμάδες και μπαμπά! 850γρ το αγοράκι μας σήμερα ?. Πώς μεγάλωσε έτσι! Όλα προχωράνε καλά. Έκανα και την καμπυλη, βγήκε ΟΚ. Το μόνο που με παραξένεψε είναι ότι ήταν με το κεφάλι πάνω. Εγώ νόμιζα ότι στριφογυρνάνε σύνεχεια σε αυτή τη φαση αλλά ο γιατρός μου είπε ότι πολλά έχουν πάρει ήδη θέση στην 26 εβδομάδα. Δεν σημαίνει βέβαια ότι δεν θα γυρίσει.. Εσείς έχετε δει 

850γρ πήγατε;;Τι  ωραία!!

Μην αγχώνεσαι απο τώρα γ τη θέση.. έχεις χρόνο ακόμα...Εγώ στις 11 έχω ραντεβού..Θ δω τότε τη θέση τ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Γεια σας μαμάδες και μπαμπά! 850γρ το αγοράκι μας σήμερα ?. Πώς μεγάλωσε έτσι! Όλα προχωράνε καλά. Έκανα και την καμπυλη, βγήκε ΟΚ. Το μόνο που με παραξένεψε είναι ότι ήταν με το κεφάλι πάνω. Εγώ νόμιζα ότι στριφογυρνάνε σύνεχεια σε αυτή τη φαση αλλά ο γιατρός μου είπε ότι πολλά έχουν πάρει ήδη θέση στην 26 εβδομάδα. Δεν σημαίνει βέβαια ότι δεν θα γυρίσει.. Εσείς έχετε δει θεση;

οταν λες πανω εννοεις οτι ειναι σαν ορθιος? αν εννοεις αυτο νομιζω και εμενα ορθιος ηταν στη β επιπεδου ή τουλαχιστον ετσι μου φανηκε! αλλα ναι στριφογυρνανε, τι οχι? ? αφου τον νιωθω μια δεξια μια αριστερα. κανει βολτες ? μετα τη β επιπεδου εκλεισες απλο υπερηχο και αν ναι μετα απο ποσο καιρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Γεια σας μαμάδες και μπαμπά! 850γρ το αγοράκι μας σήμερα ?. Πώς μεγάλωσε έτσι! Όλα προχωράνε καλά. Έκανα και την καμπυλη, βγήκε ΟΚ. Το μόνο που με παραξένεψε είναι ότι ήταν με το κεφάλι πάνω. Εγώ νόμιζα ότι στριφογυρνάνε σύνεχεια σε αυτή τη φαση αλλά ο γιατρός μου είπε ότι πολλά έχουν πάρει ήδη θέση στην 26 εβδομάδα. Δεν σημαίνει βέβαια ότι δεν θα γυρίσει.. Εσείς έχετε δει θεση;

Έχω ακούσει ότι στον έβδομο γυρνάνε μετά τις 27 εβδομάδες δηλαδή αλλά θα φέρνει συνεχώς τούμπες δεν νομίζω ότι γυρίζει για μόνιμα..Εγώ έχω στις 24/10 ραντεβού..Όταν είχα πάει ήμουν στην 25 εβδομαδα κ ήταν πάνω το κεφαλάκι του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οχι καλε, δεν αγχώνομαι για τη θέση από τωρα, αλλοίμονο! Κι εγω ετσι το νιωθω, να στριφογυρναει! Ασχετο, αλλα κάνω prenatal yoga και νομιζω με εχει βοηθησει πολυ στη διαχειριση  του άγχους γενικότερα. Δεν ήμουν και ποτέ freak βέβαια σε αυτόν τον τομέα, αλλά αυτές οι ορμόνες είναι απρόβλεπτες! Μερικες φορες δεν ανγνωριζω τον εαυτό μου με τις συναισθηματικές διακυμάνσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γειαα σας☺☺☺

τι μου κανετε?? εχθες περασα ενα εφιαλτικο βραδυ και περασα κολικο νεφρου..!! εκλαιγα,πονουσα δεν μπορουσα να σηκωθω ειμαι καπως καλυτερα σημερα παντως!! Πηγαμε πριν λιγο στο γιατρο μου με ειδε κι εκεινος η μπουμπου μας πηγε 640γραμμαρια!! Μεγαλωσε αρκετα μου ειπε ο γιατρος για την εβδομαδα που ειμαι. 23+4 !!! Το μωρακι μας καλα ειναι ισχυακο μου ειπε αλλα αυτο θα αλλαξει ειναι ορθια!! εχω λιγα αερια κ κοπρανα και ποναω λιγακι στο εντερο μ..!! αυτα λοιπον απο εμενα..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Οχι καλε, δεν αγχώνομαι για τη θέση από τωρα, αλλοίμονο! Κι εγω ετσι το νιωθω, να στριφογυρναει! Ασχετο, αλλα κάνω prenatal yoga και νομιζω με εχει βοηθησει πολυ στη διαχειριση  του άγχους γενικότερα. Δεν ήμουν και ποτέ freak βέβαια σε αυτόν τον τομέα, αλλά αυτές οι ορμόνες είναι απρόβλεπτες! Μερικες φορες δεν ανγνωριζω τον εαυτό μου με τις συναισθηματικές διακυμάνσεις

Έκανες γιόγκα κ πριν την εγκυμοσύνη; Αυτό με τις διακυμάνσεις ισχύει κ με μένα πάντως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΕΛΛΗ Γ είπε:

Έκανες γιόγκα κ πριν την εγκυμοσύνη; Αυτό με τις διακυμάνσεις ισχύει κ με μένα πάντως..

Βρε Έλλη τώρα κατάλαβα! Ο Γιώργος μας είσαι! Χεχεχε! Ναι εκανα γιογκα και πριν κατά διαστήματα. Μη φανταστείς γιογκινι, ακροβατικά και τέτοια! Στο 1ο τρίμηνο είχα σταματήσει τελείως και μετά σε χαλαρό τμήμα για εγκύους. Αν πάρεις το ΟΚ από το γιατρό πιστεύω αξιζει πάρα πολύ κάποιο είδος ήπιας άσκησης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ μωρε @γωγω γωγω πολυ πακετο έφαγες. Πρέπει να είναι πολύ δυνατός ο πόνος του κολικου... Το εχεις ξαναπαθει ή πρώτη φορα; Τέλεια είναι η μπουμπού σου! Μπορεί η μαμά να τραβάει τόσα πολλά αλλά η μικρή καλοπερναει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Βρε Έλλη τώρα κατάλαβα! Ο Γιώργος μας είσαι! Χεχεχε! Ναι εκανα γιογκα και πριν κατά διαστήματα. Μη φανταστείς γιογκινι, ακροβατικά και τέτοια! Στο 1ο τρίμηνο είχα σταματήσει τελείως και μετά σε χαλαρό τμήμα για εγκύους. Αν πάρεις το ΟΚ από το γιατρό πιστεύω αξιζει πάρα πολύ κάποιο είδος ήπιας 

Ο Γιώργος, ναι!! Με θυμήθηκες!!

Σε ρώτησα για την γιόγκα γιατί έχω ακούσει ότι αν πριν μείνεις έγκυος δεν έκανες, καλύτερα να μην αρχίζεις κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.. Χωρίς να είμαι σίγουρη το λέω αυτό... Αλλά είμαι σίγουρη ότι βοηθάει πολύ..

Η μέση σας κορίτσια πως είναι;;Εγώ με τη δουλειά πονάω πολύ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...