Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

αν κανεις οτι σου ειπε ο γιατρος ολα καλα θα πανε! δεν θα ζοριστεις ,δεν θα σκυβεις ,δεν θα κανεις δουλειες ,δεν θα περπατάς ,δεν θα κανεις τιποτα. ολα αυτα θελει να αποφυγει ο γιατρος για αυτο σου ειπε να κατσεις λιγες εβδομαδες στο κρεβατι. θα εισαι ξεκουραστη και θα ειστε σουπερ και εσυ και η μπεμπα!ξάπλωσε παρε το κινητό και βρες ολα οσα θες να ψωνισεις για τη μπεμπα και θα περναει η ωρα σου ευχαριστα ???? μην ανησυχεις!

@γωγω γωγω τι εβδομάδα είσαι τώρα; κάπως πρέπει να μάθω τον πίνακα απ εξω ? να τον εκτυπώσω να τον κολλήσω πουθενά; δεν μπορώ να θυμηθώ τι βδομάδα είναι η κάθε μία ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Κορίτσια εμένα μου έφερε η μικρή από τον παιδικό ίωση.. Αυτή έκανε μόνο 37,2 και 37,3 για 4-5 ώρες και τέλος.. Ευτυχώς είναι γερό σκαρί.. Εγω παλι είμαι χάλια.... Εχω δέκατα, μπουκωμα, πονοκέφαλο.. 3η μέρα σήμερα.. Πφφφφ

Πφφ μόλις έγινα καλά..το πέρασα και εγώ και δεν ξέρω και πως το κόλλησα..είχα πονόλαιμο καταρροή αλλά ευτυχώς όχι πυρετό..τωρα μου έχει μείνει ελάχιστο μπούκωμα..την έβγαλα με φυσιολογικό όρο, αναπνοές πάνω από την κατσαρόλα, χυμό πορτοκάλι και χαμομηλάκι με μέλι κ λεμόνι..αστα φθηνα την γλίτωσα..περαστικά σου εύχομαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

Καλημερααα!! Τι κανετε?? εγω παλι δεν ειμαι καλα..ολο και κατι συμβαινει.. εχω παλι απο εχθες λιγα καφε!! Πηγα στο γιατρο και μου ειπε ξαπλα μεχρι τη 32εβδομαδα..και μετα θα με παρακολουθει στο Νοσοκομειο!! εχω τρομαξει πολυ.. Φοβαμαι.. δεν λεω να ηρεμησω ποτε.. Δεν θελω να πηγαινω ουτε τουαλετα γιατι φοβαμαι.. και εχω πολυ συχνοουρια ειναι φυσιολογικο?? Αχ θελω να ηρεμησω.. ολο κατι γινεται..??

Κοριτσάκι μου καταλαβαίνω το άγχος και τον φόβο σου...Κάνε ότι σου λέει ο γιατρός και μην παίρνεις θάρρος όταν βλέπεις ότι είναι όλα καλά και αρχίσεις να σηκώνεσαι.. πάρε tablet laptop ότι έχεις και ξεκίνα τα παιχνίδια για να μην βαριέσαι candy crash saga εγγυημένο κόλλημα..χαχα μην κάθεσαι και ψάχνεις το γιατί στο ίντερνετ θα τρελαθείς..καλύτερα να παίζεις κ να ψάχνεις τι θα αγοράσεις για την μπέμπα κ όλα θα πάνε τέλεια..♡♡♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Hope25 είπε:

Πφφ μόλις έγινα καλά..το πέρασα και εγώ και δεν ξέρω και πως το κόλλησα..είχα πονόλαιμο καταρροή αλλά ευτυχώς όχι πυρετό..τωρα μου έχει μείνει ελάχιστο μπούκωμα..την έβγαλα με φυσιολογικό όρο, αναπνοές πάνω από την κατσαρόλα, χυμό πορτοκάλι και χαμομηλάκι με μέλι κ λεμόνι..αστα φθηνα την γλίτωσα..περαστικά σου εύχομαι..

Ευχαριστώ.. Εχω αυτά που είπες συν δέκατα.. Ηρεμώ αν πιω πολύ όμως ΠΟΛΥ νερό.. και όταν είμαι άρρωστη δεν έχω όρεξη για νερό, πίνω με το ζορι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Περαστικά.. Αποκόλληση πλακούντα; προσοχή, ξαπλα, πάρε το κινητό, φορτιστή κοντά και κάνα βιβλίο και ξαπλα.. Μετα θα έχεις τη μπουμπού και σε θα σε αφήνει να κάτσεις, μη στενοχωριεσαι καθόλου κορίτσι μου 

οχι δεν ειναι αποκολληση.. ολα καλα φαινονται..αλλα το καφε ακομα εκει να επιμενει..αχχ Μελουλα μου φοβαμαι τοσο πολυ μην γινει κατι κακο!!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Γωγω μου εύχομαι να έχεις βοήθεια. Ξέρω κλισέ... Αλλά υπομονή... Όλα καλά θ πάνε. 

σε ευχαριστω γλυκια μ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η PanB είπε:

@γωγω γωγω τι εβδομάδα είσαι τώρα; κάπως πρέπει να μάθω τον πίνακα απ εξω ? να τον εκτυπώσω να τον κολλήσω πουθενά; δεν μπορώ να θυμηθώ τι βδομάδα είναι η κάθε μία ??

ειμαι στην 22.. (21+6)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η γωγω γωγω είπε:

οχι δεν ειναι αποκολληση.. ολα καλα φαινονται..αλλα το καφε ακομα εκει να επιμενει..αχχ Μελουλα μου φοβαμαι τοσο πολυ μην γινει κατι κακο!!???

Το ξέρω κορίτσι μου... Προσπάθησε να χαλαρώσεις.. η ψυχολογία είναι πολύ σημαντική..κανε αυτό που σου είπαν, εγω έτσι ηρεμουσα στην αποκόλληση..ίντερνετ και βρεφικά..Πάντως το ότι είναι καφέ και όχι κόκκινο είναι το καλο σημείο.. Ίσως από την προηγούμενη φορά να είχε μείνει, γιατι καφέ είναι το παλιό αίμα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Το ξέρω κορίτσι μου... Προσπάθησε να χαλαρώσεις.. η ψυχολογία είναι πολύ σημαντική..κανε αυτό που σου είπαν, εγω έτσι ηρεμουσα στην αποκόλληση..ίντερνετ και βρεφικά..Πάντως το ότι είναι καφέ και όχι κόκκινο είναι το καλο σημείο.. Ίσως από την προηγούμενη φορά να είχε μείνει, γιατι καφέ είναι το παλιό αίμα.. 

υπομονη κανω..δεν μπορω να κανω κατι αλλο..απλα θελω μονο να σταματησει..απλα να πανε ολα καλα

.φοβαμαι και τα βαζω με ολου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η PanB είπε:

@γωγω γωγω τι εβδομάδα είσαι τώρα; κάπως πρέπει να μάθω τον πίνακα απ εξω ? να τον εκτυπώσω να τον κολλήσω πουθενά; δεν μπορώ να θυμηθώ τι βδομάδα είναι η κάθε μία ??

και εγω μια απ τα ιδια! ολο τα μπερδευω και τα ξεχναω χαχαχχα εσυ ποσο εισαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η xara1 είπε:

και εγω μια απ τα ιδια! ολο τα μπερδευω και τα ξεχναω χαχαχχα εσυ ποσο εισαι??

18 σήμερα ??? Εσυ; χαχαχα μπορούμε να γράφουμε σε παρένθεση πόσο είμαστε στο τέλος του μηνύματος ? εγω ειμαι η τελευταία νομίζω της ομάδας, έχω πητ 28/2 ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η PanB είπε:

18 σήμερα ??? Εσυ; χαχαχα μπορούμε να γράφουμε σε παρένθεση πόσο είμαστε στο τέλος του μηνύματος ? εγω ειμαι η τελευταία νομίζω της ομάδας, έχω πητ 28/2 ? 

Βάλτε τικερ στην υπογραφή, όπως εγώ.. Αν και από κινητό δε φαίνεται ούτως ή αλλως, από pc το βλέπω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Βάλτε τικερ στην υπογραφή, όπως εγώ.. Αν και από κινητό δε φαίνεται ούτως ή αλλως, από pc το βλέπω. 

Δεν έχω μπει ποτέ από pc, δεν έχω ιδέα πως φαίνεται ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

18 σήμερα ??? Εσυ; χαχαχα μπορούμε να γράφουμε σε παρένθεση πόσο είμαστε στο τέλος του μηνύματος ? εγω ειμαι η τελευταία νομίζω της ομάδας, έχω πητ 28/2 ? 

εγω σημερα 22w 1d. και περιμενουμε αγορακι. και αυτο το μπερδευω και ξεχναω τι περιμενει η καθε μια μας ?? εσυ κοριτσακι νομίζω ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η xara1 είπε:

εγω σημερα 22w 1d. και περιμενουμε αγορακι. και αυτο το μπερδευω και ξεχναω τι περιμενει η καθε μια μας ?? εσυ κοριτσακι νομίζω ε?

Χαχαχαχ? Ναι έτσι έχει πει η γυναικολόγος, ο εμβρυολογος και η @Μελούλα ? θα γεννατε όλες Γενάρη και θα έχω μείνει μόνη μου να περιμένω τελευταία ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Χαχαχαχ? Ναι έτσι έχει πει η γυναικολόγος, ο εμβρυολογος και η @Μελούλα ? θα γεννατε όλες Γενάρη και θα έχω μείνει μόνη μου να περιμένω τελευταία ? 

χαχαχα ναι αλλα....συνηθως εχω διαβασει οτι δεν κλεινουν οι περισσοτερες τις 40 εβδομαδες οποτε εσενα η μπεμπουλα μπορει να ειναι αγιοβαλεντινιάτικη ? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η xara1 είπε:

χαχαχα ναι αλλα....συνηθως εχω διαβασει οτι δεν κλεινουν οι περισσοτερες τις 40 εβδομαδες οποτε εσενα η μπεμπουλα μπορει να ειναι αγιοβαλεντινιάτικη ? ?

Ααα δεν το είχα σκεφτεί έτσι ? το δέχομαι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@γωγω γωγω μου πόσο σε νιώθω... Κι εγώ σαν εσένα 22+1 όταν είχα την αιμορραγία. Καθαρό κόκκινο αίμα όμως. Παρόλα αυτά δεν ανησύχησαν ουτε οι γιατροί της εφημερίας, ουτε οι μαίες, ουτε ο δικος μου γυναικολογος, ουτε η αιματολογος που με παρακολουθει... Μονο 2 μερες ξεκούραση και προγεστερόνη. Σου είπε που μπορεί να οφειλεται αν οχι σε αποκολληση; Γιατί κι εμένα όλα τέλεια τα βρήκαν κι έχω μείνει με την απορία.

Ρώτησα και μια φίλη μου που είναι νεογνολόγος σε νοσοκομείο του εξωτερικού και μου είπε ότι συμβαίνει συχνά και μπορεί να είναι από τεταμένα αγγεία στον τράχηλο. Κάποιες έχουν μεγαλύτερη ευαισθησία. Τι να πω..

Η μπεμπούλα σου είναι μια χαρά κι αυτό έχει σημασία τώρα. Ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού και όλα θα πάνε καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η xara1 είπε:

χαχαχα ναι αλλα....συνηθως εχω διαβασει οτι δεν κλεινουν οι περισσοτερες τις 40 εβδομαδες οποτε εσενα η μπεμπουλα μπορει να ειναι αγιοβαλεντινιάτικη ? ?

για την ακριβεια, οι περισσοτερες ξεπερνουν τις 40 εβδομαδες, γι'αυτο δεν ακουμε το γιατρο που 40 ή 40+2 πχ θελει να μας βαλει με προκληση..ειδικα οι προτοτοκες ξεπερνουν σχεδον παντα τις 40 εβδομαδες και απο κει και περα εξαρταται απο πολλα το ποτε θα γεννησει η καθε γυναικα..ακομα και η τριτη γεννα μπορει να ξεπερασει τις 40 και τις 41 εβδομαδες. :) (ξερολιαση ενταξει ? )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου έχετε αρχίσει να φτιαχνετε λίστα με τα πράγματα που θα χρειαστείτε για το μωρό; 

Με έχει πιάσει τις τελευταίες μερες να θέλω να τα έχω όλα έτοιμα ΤΩΡΑ! (Δεν έχω κανει τιποτα). Μετά με πιάνει πονοκέφαλος με τα άπειρα που κυκλοφορούν στο ίντερνετ και τα παρατάω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μελούλα είπε:

για την ακριβεια, οι περισσοτερες ξεπερνουν τις 40 εβδομαδες, γι'αυτο δεν ακουμε το γιατρο που 40 ή 40+2 πχ θελει να μας βαλει με προκληση..ειδικα οι προτοτοκες ξεπερνουν σχεδον παντα τις 40 εβδομαδες και απο κει και περα εξαρταται απο πολλα το ποτε θα γεννησει η καθε γυναικα..ακομα και η τριτη γεννα μπορει να ξεπερασει τις 40 και τις 41 εβδομαδες. :) (ξερολιαση ενταξει ? )

Χαχαχα είσαι όργιο! Αφού βρε μας αρέσουν οι ξερολιάσεις σου, θέλουμε να μας τα πεις οοοολα!

Καλά εγώ είμαι σίγουρη ότι θα γεννήσω πρόωρα γιατί έχω συσπάσεις από τώρα. Αφού κοιτάω πρωοράκια 25εβδομαδων και ποσοστα επιβίωσης κλπ. (Βαρεμένη ξερω) ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εφαγα ενα τυροπιτακι κουρου και το καταευχαριστηθηκα και έφαγα και μια μπουκια απο ενα τυροπιτακι που απο πανω ειχε σουσαμι. με αηδιασε τοσο πολυ το σουσαμι. εχω κανει εμετο 3 φορες απο το απογευμα. και σιγα το σουσαμι που εφαγα. ζητημα να ειχε η δαγκωνια πανω 5-6 σουσαμακια. ρε τι τραβαμε ρε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε;; Πήγαμε σήμερα κ είδαμε τον μικρούλη μας! 650 γρ έφτασε και είμαι 23w.... μου έγραψε καμπύλη ζαχαρου! Για πείτε... κάνατε εσείς; Σε διαγνωστικό κέντρο;; Πως ηταν; Έχω αγχωθεί λιγάκι γιατί έχω ακούσει πτι ειναι λιγο περίεργη σαν διαδικασία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Χαχαχα είσαι όργιο! Αφού βρε μας αρέσουν οι ξερολιάσεις σου, θέλουμε να μας τα πεις οοοολα!

Καλά εγώ είμαι σίγουρη ότι θα γεννήσω πρόωρα γιατί έχω συσπάσεις από τώρα. Αφού κοιτάω πρωοράκια 25εβδομαδων και ποσοστα επιβίωσης κλπ. (Βαρεμένη ξερω) ?

Κι εγω εχω συσπάσεις, που δεν είχα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη.. Οχι ρε κι εσύ 25 εβδ χτυπά ξύλο.. Σημασία έχει το μήκος του τραχήλου.. Αν είναι καλό δεν κινδυνεύεις.. Αν και 1 - 2 βδομαδουλες νωρίτερα δε με χάλαγε, έτσι στο ξαφνικό να σπάσουν τα νερά όπως στα έργα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Τι κάνετε;; Πήγαμε σήμερα κ είδαμε τον μικρούλη μας! 650 γρ έφτασε και είμαι 23w.... μου έγραψε καμπύλη ζαχαρου! Για πείτε... κάνατε εσείς; Σε διαγνωστικό κέντρο;; Πως ηταν; Έχω αγχωθεί λιγάκι γιατί έχω ακούσει πτι ειναι λιγο περίεργη σαν διαδικασία..

Δεν είναι τίποτα.. Θα την είχα κάνει αυτή τη βδομάδα, αλλά μου έκατσε ίωση, θα παω Δευτέρα Τρίτη, που θα είμαι καλά πια.. Αλλα επειδη τη θυμάμαι από την προηγούμενη φορά, δεν είναι κάτι.. Σου παίρνουν αίμα, πίνεις τη γλυκόζη, και σου ξαναπαιρνουν άλλες δύο φορές, ανά μια ώρα.. Κινητό και φουλ μπαταρία να έχετε μαζί σας κοριτσια, ή κάνα βιβλίο, περιοδικό.. Πολύ ώρα παίρνει, κατά τα άλλα δεν είναι τίποτα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...