Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η PanB είπε:

2.8 λεει ?? Πως το έχεις κάνει κι αυτοοοοοο;

ελα ντε..δεν ειχα ασχοληθει μεχρι χθες που ειδα οτι τα λεγατε..εχω παρει μονο 2 κιλα και 800 γραμμαρια.. i'm happy! χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η PanB είπε:

Το βράδυ εμένα με πιάνουν κράμπες και ξυπνάω ?‍♀️

Εμένα άρχισαν από χθες το βράδυ κ με πονάνε τα ισχυα μου. 

Κραμπα με φλερτάρει η αριστερή γάμπα κάποιες νύχτες αλλά την γλιτώνω ακόμη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/9/2018 at 3:54 ΜΜ, ο/η Μελούλα είπε:

κοριτσι μου το ξερεις κι εσυ πως το κανενα ειναι το καλυτερο, αλλα για ενα τη μερα μη σκας τοσο..εχεις προσπαθησει να κανεις ενα καθε δυο μερες; ισως ειναι μια αρχη να το κοψεις ετσι.. τουλαχιστον παιρνεις καποιο ελαφρυ φανταζομαι ετσι;

Θα προσπαθήσω να κάνω ένα στις  δύο μέρες!!! .. Καπνο κάνω ευτυχώς!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Περί βαρους: 

https://www.calculator.net/pregnancy-weight-gain-calculator.html

Βρήκα αυτό! Βάζεις εβδομάδα κύησης, υψος+βάρος προ κύησης και σου βγάζει πόσα κιλά είναι οκ να έχεις πάρει!

Tip: επιλέξτε πάνω-πάνω metrics units αντί για us units

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hope25 είπε:

Και εγώ έχω ένα μήνα που αλλξα σχεδόν είχα ιδιοτη με δική του κλινική και τώρα πήγα στο νοσοκομείο γιατί ο άλλος κοιτούσε να μου πιει το αίμα και όχι αν είμαι καλά εγώ και το παιδί..Τώρα είμαι πολύ ευχαριστημένη με τον γιατρό μου..συγχαρητήρια για τη Β επιπέδου σου εύχομαι τα καλύτερα.. 

Αν βρίσκεσαι στην Αθήνα και θες πες μου σε πμ ποιος γιατρός σε παρακολουθεί ?? Σε καταλαβαίνω πάντως απόλυτα και εμένα αυτή την εντύπωση μου έδινε ο δικός μου ... Μιλούσε περισσότερο στον σύζυγό μου  παρά σε εμένα και τον ανησυχούσε να κάνουμε συνεχώς έξτρα εξετάσεις για να τα παίρνει ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η KristinaL είπε:

Αν βρίσκεσαι στην Αθήνα και θες πες μου σε πμ ποιος γιατρός σε παρακολουθεί ?? Σε καταλαβαίνω πάντως απόλυτα και εμένα αυτή την εντύπωση μου έδινε ο δικός μου ... Μιλούσε περισσότερο στον σύζυγό μου  παρά σε εμένα και τον ανησυχούσε να κάνουμε συνεχώς έξτρα εξετάσεις για να τα παίρνει ...

Αχ όχι κορίτσι μου δεν είμαι Αθήνα.. σε ευχαριστώ πολύ πάντως..Άστα εμένα ήθελε να με βάλει να κάνω αμνιοπαρακεντηση στην κλινική του και όταν του ανακοίνωσα ότι θα κάνω άλλη εξέταση και αλλού νευριασε και δεν μπόρεσε να το κρύψει..τι να πω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Καλέ θα πάρεις μην βιάζεσαι! Άλλο και τούτο πάλι! Έχεις αναγούλες, ναυτιες κλπ και δεν μπορείς να φας; Εγώ νορμάλ όρεξη, ούτε αυξημένη ούτε μειωμένη. Μόνο στην αρχή 3 βδομάδες ταλαιπωρήθηκα

 Χαχααα ή Αλήθεια είναι δεν βιάζομαι καθολου για τα κιλά... απλά διαβάζω ότι παίρνετε μαζεμένα κιλά κ λέω ωχ την βάψαμε...θα τα πάρω όλα μαζί απλά σκέφτομαι αν είναι απο το παραπάνω φαγητό ή λόγω οργανισμού. Ακόμα το στομάχι μου δεν είναι καλά δεν έχω πολύ ορεξη έχω κάτι ανακατοσουρες...βοηθάει κ το πινακακι που ανέβασες θα το μελετήσω... με το καλό όλες μας κορίτσια μου...????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Hope25 είπε:

Αχ όχι κορίτσι μου δεν είμαι Αθήνα.. σε ευχαριστώ πολύ πάντως..Άστα εμένα ήθελε να με βάλει να κάνω αμνιοπαρακεντηση στην κλινική του και όταν του ανακοίνωσα ότι θα κάνω άλλη εξέταση και αλλού νευριασε και δεν μπόρεσε να το κρύψει..τι να πω...

Απαισιοι έχει πολλούς... Ουστ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Περί βαρους: 

https://www.calculator.net/pregnancy-weight-gain-calculator.html

Βρήκα αυτό! Βάζεις εβδομάδα κύησης, υψος+βάρος προ κύησης και σου βγάζει πόσα κιλά είναι οκ να έχεις πάρει!

Tip: επιλέξτε πάνω-πάνω metrics units αντί για us units

Μπηκα στην εφαρμογη και μου δειξε οτι εχω πάρει 1,800 παραπανω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@KristinaL και @Hope25 πρέπει να είναι πολύ ψυχοφθόρο να αναγκάζεσαι να αλλάξεις γιατρό στη μέση της εγκυμοσύνης αλλά είναι μια απόφαση που πρέπει να την πάρουμε δυναμικά σκεφτόμενες το καλό το δικό μας και του μωρού. Happy mammy happy baby! Ειστε ευχαριστημένες με το νέο γιατρο;

@konstantinou&elenis επέλεξες δίδυμα; 1,8 είναι μικρή απόκλιση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope ναι επελεξα διδυμη κυηση..εβαλα και μονηρη κυηση να δω την διαφορα κ αν ειχα ενα νινι θα χα παρει 5κιλα παραπανω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Antelope είπε:

@KristinaL και @Hope25 πρέπει να είναι πολύ ψυχοφθόρο να αναγκάζεσαι να αλλάξεις γιατρό στη μέση της εγκυμοσύνης αλλά είναι μια απόφαση που πρέπει να την πάρουμε δυναμικά σκεφτόμενες το καλό το δικό μας και του μωρού. Happy mammy happy baby! Ειστε ευχαριστημένες με το νέο γιατρο;

@konstantinou&elenis επέλεξες δίδυμα; 1,8 είναι μικρή απόκλιση. 

Ναι εγώ είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη και αναρωτιέμαι γιατί δεν το είχα κάνει πολύ νωρίτερα..Στην αρχή από το άγχος μου που έμεινα έγκυος  και δεν ηξερα τι πρεπει να κανω(πρωταρα) δεν ψαχτηκα να δω ποιος είναι καλός..Ενώ τώρα Αφού αγανάκτησα με εκείνον ψαχτηκα πολύ καλά για το που θα πάω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα!! Τι κανετε?? εγω παλι δεν ειμαι καλα..ολο και κατι συμβαινει.. εχω παλι απο εχθες λιγα καφε!! Πηγα στο γιατρο και μου ειπε ξαπλα μεχρι τη 32εβδομαδα..και μετα θα με παρακολουθει στο Νοσοκομειο!! εχω τρομαξει πολυ.. Φοβαμαι.. δεν λεω να ηρεμησω ποτε.. Δεν θελω να πηγαινω ουτε τουαλετα γιατι φοβαμαι.. και εχω πολυ συχνοουρια ειναι φυσιολογικο?? Αχ θελω να ηρεμησω.. ολο κατι γινεται..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η γωγω γωγω είπε:

Καλημερααα!! Τι κανετε?? εγω παλι δεν ειμαι καλα..ολο και κατι συμβαινει.. εχω παλι απο εχθες λιγα καφε!! Πηγα στο γιατρο και μου ειπε ξαπλα μεχρι τη 32εβδομαδα..και μετα θα με παρακολουθει στο Νοσοκομειο!! εχω τρομαξει πολυ.. Φοβαμαι.. δεν λεω να ηρεμησω ποτε.. Δεν θελω να πηγαινω ουτε τουαλετα γιατι φοβαμαι.. και εχω πολυ συχνοουρια ειναι φυσιολογικο?? Αχ θελω να ηρεμησω.. ολο κατι γινεται..??

Κοριτσάκι μου υπομονή ! Γτ συνέβη αυτό; τι σου είπε ο γιατρός σου; σου είπε τι μπορεί να φταίει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Κοριτσάκι μου υπομονή ! Γτ συνέβη αυτό; τι σου είπε ο γιατρός σου; σου είπε τι μπορεί να φταίει;

τα βλεπει ολα καλα.. αλλα αγχωθηκε κι αυτος με το καφε και μ το ειπε.. να κατσω στο κρεβατι θελει μονο μεχρι τη 32εβδομαδα..και θα σηκωνομαι μονο για τουαλετα και οταν ειναι να παω στο γιατρο!! Πραγματικα εχω φοβηθει παρα πολυ.. δεν ξερω γιατι γινονται ολα αυτα.. Τουλαχιστον λεει ειναι καφε και δεν εχει ροη  και αυτο ισως τον καθυσυχαζει λεει λιγο.. απλα θελει πολυ ξεκουρασει.. Τουλαχιστον η μικρη μου κανει συνεχεια αισθητη τη παρουσια της και καπως ηρεμω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

τα βλεπει ολα καλα.. αλλα αγχωθηκε κι αυτος με το καφε και μ το ειπε.. να κατσω στο κρεβατι θελει μονο μεχρι τη 32εβδομαδα..και θα σηκωνομαι μονο για τουαλετα και οταν ειναι να παω στο γιατρο!! Πραγματικα εχω φοβηθει παρα πολυ.. δεν ξερω γιατι γινονται ολα αυτα.. Τουλαχιστον λεει ειναι καφε και δεν εχει ροη  και αυτο ισως τον καθυσυχαζει λεει λιγο.. απλα θελει πολυ ξεκουρασει.. Τουλαχιστον η μικρη μου κανει συνεχεια αισθητη τη παρουσια της και καπως ηρεμω.

Καθίστε λοιπόν εκει στο κρεβάτι τα δύο σας και ολα καλα θα πάνε! Προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη για τη μπεμπουλα!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γωγω γωγω είπε:

τα βλεπει ολα καλα.. αλλα αγχωθηκε κι αυτος με το καφε και μ το ειπε.. να κατσω στο κρεβατι θελει μονο μεχρι τη 32εβδομαδα..και θα σηκωνομαι μονο για τουαλετα και οταν ειναι να παω στο γιατρο!! Πραγματικα εχω φοβηθει παρα πολυ.. δεν ξερω γιατι γινονται ολα αυτα.. Τουλαχιστον λεει ειναι καφε και δεν εχει ροη  και αυτο ισως τον καθυσυχαζει λεει λιγο.. απλα θελει πολυ ξεκουρασει.. Τουλαχιστον η μικρη μου κανει συνεχεια αισθητη τη παρουσια της και καπως ηρεμω.

θυμασαι τι ειχες παθει τοτε που σηκωσες τη λεκανη, κοιτα μην ξανα κανεις μπουρδιτσα! κατσε στο κρεβατι, δες τηλεοραση διαβασε βιβλια , παρε κανενα περιοδικο και κατσε εκει με τη μπεμπουλα για να ειστε και οι δυο καλα και γερες. μην παρασυρθεις γωγω μου και πεις ας πλυνω τα πιατα μονο 2 ειναι ετσι και αλλιως. προσεχε κοριτσακι μου,κανε οτι σου ειπε ο γιατρος και θα πανε ολα καλα. για τη συχνοουρια μην ανησυχείς, ολες εχουμε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

θυμασαι τι ειχες παθει τοτε που σηκωσες τη λεκανη, κοιτα μην ξανα κανεις μπουρδιτσα! κατσε στο κρεβατι, δες τηλεοραση διαβασε βιβλια , παρε κανενα περιοδικο και κατσε εκει με τη μπεμπουλα για να ειστε και οι δυο καλα και γερες. μην παρασυρθεις γωγω μου και πεις ας πλυνω τα πιατα μονο 2 ειναι ετσι και αλλιως. προσεχε κοριτσακι μου,κανε οτι σου ειπε ο γιατρος και θα πανε ολα καλα. για τη συχνοουρια μην ανησυχείς, ολες εχουμε!!

φοβαμαι παρα πολυ..ολο κ κατι γινεται.. θα τρελαθω με ολα αυτα.. να πανε ολα καλα θελω μονο. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

Καλημερααα!! Τι κανετε?? εγω παλι δεν ειμαι καλα..ολο και κατι συμβαινει.. εχω παλι απο εχθες λιγα καφε!! Πηγα στο γιατρο και μου ειπε ξαπλα μεχρι τη 32εβδομαδα..και μετα θα με παρακολουθει στο Νοσοκομειο!! εχω τρομαξει πολυ.. Φοβαμαι.. δεν λεω να ηρεμησω ποτε.. Δεν θελω να πηγαινω ουτε τουαλετα γιατι φοβαμαι.. και εχω πολυ συχνοουρια ειναι φυσιολογικο?? Αχ θελω να ηρεμησω.. ολο κατι γινεται..??

Περαστικά.. Αποκόλληση πλακούντα; προσοχή, ξαπλα, πάρε το κινητό, φορτιστή κοντά και κάνα βιβλίο και ξαπλα.. Μετα θα έχεις τη μπουμπού και σε θα σε αφήνει να κάτσεις, μη στενοχωριεσαι καθόλου κορίτσι μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/9/2018 at 10:25 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

Περί βαρους: 

https://www.calculator.net/pregnancy-weight-gain-calculator.html

Βρήκα αυτό! Βάζεις εβδομάδα κύησης, υψος+βάρος προ κύησης και σου βγάζει πόσα κιλά είναι οκ να έχεις πάρει!

Tip: επιλέξτε πάνω-πάνω metrics units αντί για us units

Είμαι λέει 100 γραμμάρια πιο κάτω από όσο έπρεπε.. Ε καλά δε βαριέσαι.. Ο μπέμπης είναι και μεγαλύτερος στις μέρες, άρα εντάξει.. Οφου.. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Είμαι λέει 100 γραμμάρια πιο κάτω από όσο έπρεπε.. Ε καλά δε βαριέσαι.. Ο μπέμπης είναι και μεγαλύτερος στις μέρες, άρα εντάξει.. Οφου.. ?

Νιώθω αδικία στην τοποθεσία "εργασια" ??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα μου έφερε η μικρή από τον παιδικό ίωση.. Αυτή έκανε μόνο 37,2 και 37,3 για 4-5 ώρες και τέλος.. Ευτυχώς είναι γερό σκαρί.. Εγω παλι είμαι χάλια.... Εχω δέκατα, μπουκωμα, πονοκέφαλο.. 3η μέρα σήμερα.. Πφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

φοβαμαι παρα πολυ..ολο κ κατι γινεται.. θα τρελαθω με ολα αυτα.. να πανε ολα καλα θελω μονο. ??

αν κανεις οτι σου ειπε ο γιατρος ολα καλα θα πανε! δεν θα ζοριστεις ,δεν θα σκυβεις ,δεν θα κανεις δουλειες ,δεν θα περπατάς ,δεν θα κανεις τιποτα. ολα αυτα θελει να αποφυγει ο γιατρος για αυτο σου ειπε να κατσεις λιγες εβδομαδες στο κρεβατι. θα εισαι ξεκουραστη και θα ειστε σουπερ και εσυ και η μπεμπα!ξάπλωσε παρε το κινητό και βρες ολα οσα θες να ψωνισεις για τη μπεμπα και θα περναει η ωρα σου ευχαριστα ???? μην ανησυχεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

φοβαμαι παρα πολυ..ολο κ κατι γινεται.. θα τρελαθω με ολα αυτα.. να πανε ολα καλα θελω μονο. ??

Γωγω μου εύχομαι να έχεις βοήθεια. Ξέρω κλισέ... Αλλά υπομονή... Όλα καλά θ πάνε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...