Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Μπα εμένα έχει μεγαλώσει πολύ κ ας είμαι 4.5.... Κ δε βλέπω. Τυραννία είναι. Ζορίζομαι πολύ. Όσο για φαΐ μη μιλάς ζηλεύω ??????

Όλο τα ίδια τρώω 

δεν πειραζει που τρως τα ιδια αρκει που τρως κατι!!!και εγω τα ιδια ετρωγα μεχρι να περασει.τουλαχιστον καταφερνεις να φας καθολου κρεας ή μπα? οσο για τις κοιλιτσες μας να τις καμαρώνουμε πρεπει αλλα τι να κανουμε που μας παιδευουν λιγο ? 

ειδα οτι εχεις κοριτσακι!!! το σιγουρεψες?? στο ειπε ο γιατρος?? να τη χαίρεσαι και τη μπεμπουλα και το αντρακι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Irene_D είπε:

Καλησπέρα κοριτσακια! Κάναμε και εμείς τη β’ επιπέδου σήμερα.. όλα καλά Παναγία μου! Εμένα μόνο κοιλιακό υπέρηχο μου έκανε κι έτσι μέτρησε τον τράχηλο πάνω από 3mm κι ο δικός μου.. μόνο που αυξήσαμε τις αντιπηκτικες από 3500σε 4500.. βγήκε χαμηλή η τιμή της Αντί-Χα  . Η μπεμπα μας είναι μια χαρά , μας έδωσαν και 3D φωτογραφίες .. μπήκαμε 9:45 και βγήκαμε 10:45 αν και είχε καλή θέση και δεν μας δυσκόλεψε καθόλου.. την κάναμε στο Ρεα και πληρώσαμε 90€ 

Κοριτσακι και με τη βούλα λοιπόν και ΠΗΤ 12/01 ως είχε 

Τέλεια!!?Μπράβο με το καλο το μπεμπακι σας!  ? Και καλά αποτελέσματα στις υπόλοιπες που μείναμε για β’ επιπέδου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

θα ρθει ο χειμωνας δεν θα ρθει? σαν αρκούδα θα μεινω με τοση ταλαιπωρία που τραβηξα σημερα για να ξυριστω. ζαλαδα με επιασε, κραμπα με επιασε, πετρωμα με επιασε

(λεω να φαω λιγη πιτσα σημερα να ξεχασω τον καημο μου ?) τα φτυσα ρε σεις. εχει μεγαλωσει και η κοιλιτσα πολυ? και δεν βλεπω...εσεις βλεπετε το μπουμπούκι σας? ?

Και όσο προχωράει η εγκυμοσύνη  θα είναι γίνεται πιο δύσκολο το ξύρισμα ☹️ Κι εμένα φούσκωσε απότομα αυτή την εβδομάδα, δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ότι μου βγάζει το μωρουλι μου κατά 2 βδομαδες μεγαλύτερο.. τι να πω;! Σήμερα σκεφτόμουν αυτό που λες, στην πρώτη μου γέννα ήθελα να πάω έτοιμη  να μην με ξυρίσουν εκεί, απορώ πως ξυρίστηκα καθώς δεν έβλεπα τπτ εκεί κατω? Φάε την πίτσα σου χωρίς τύψεις σου αξίζει μετά από τέτοια ταλαιπωρία ? Αύριο θα φτιάξω κι εγώ μια σπιτική ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Δεν ξέρω αν είναι νωρίς αλλά θέλω να ρωτησω: εχετε σκεφτεί καθόλου το θέμα θηλασμός; Και αν ναι, κάνετε κάτι για προετοιμασία των θηλών;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Γεια σας κορίτσια! Δεν ξέρω αν είναι νωρίς αλλά θέλω να ρωτησω: εχετε σκεφτεί καθόλου το θέμα θηλασμός; Και αν ναι, κάνετε κάτι για προετοιμασία των θηλών;

Καλα κάνεις και το σκέφτεσαι. Θα θηλασω σίγουρα, όπως και το πρώτο μου, αποκλειστικά και εντελώς φυσικά.. Μάλιστα είχα και ένα τύπου "πρώτογάλα" που έτρεχε από τις 20 εβδομάδες εγκυμοσύνης παρακαλώ.. Με προστατευτικα κυκλοφορούσα..τωρα σε αυτό δεν έχω σταγόνα ακόμα, ευτυχώς έχω ησυχία δηλαδή, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει, θα έχω γάλα κανονικά όταν γεννησω. Εξάλλου, μόλις βγει ο πλακούντας έρχεται η εντολή για να παραχθεί το πρωτογαλα.. Εγω προτείνω να σκεφτείτε σοβαρά το θηλασμό, είναι το πιο υπέροχο δώρο που μπορείτε να κάνετε στο μωράκι σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Καλα κάνεις και το σκέφτεσαι. Θα θηλασω σίγουρα, όπως και το πρώτο μου, αποκλειστικά και εντελώς φυσικά.. Μάλιστα είχα και ένα τύπου "πρώτογάλα" που έτρεχε από τις 20 εβδομάδες εγκυμοσύνης παρακαλώ.. Με προστατευτικα κυκλοφορούσα..τωρα σε αυτό δεν έχω σταγόνα ακόμα, ευτυχώς έχω ησυχία δηλαδή, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει, θα έχω γάλα κανονικά όταν γεννησω. Εξάλλου, μόλις βγει ο πλακούντας έρχεται η εντολή για να παραχθεί το πρωτογαλα.. Εγω προτείνω να σκεφτείτε σοβαρά το θηλασμό, είναι το πιο υπέροχο δώρο που μπορείτε να κάνετε στο μωράκι σας. 

Άμεση απάντηση! Μπράβο Μελουλα! Δεν δυσκολεύτηκες δηλαδή στην κόρη σου; Και πόσο καιρό θήλασες; 

Εγώ βλέπω ότι μεγαλώνει το στήθος και σκουραίνει η θηλαία άλως αλλα οι θηλές, πώς να το πω, δεν έχουν "ξεπεταχτεί". Είναι σχεδόν επίπεδες και αναρωτιόμουν αν μπορώ να κάνω κάτι να τις βοηθήσω από τωρα για να μην ταλαιπωρηθω μετά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Άμεση απάντηση! Μπράβο Μελουλα! Δεν δυσκολεύτηκες δηλαδή στην κόρη σου; Και πόσο καιρό θήλασες; 

Εγώ βλέπω ότι μεγαλώνει το στήθος και σκουραίνει η θηλαία άλως αλλα οι θηλές, πώς να το πω, δεν έχουν "ξεπεταχτεί". Είναι σχεδόν επίπεδες και αναρωτιόμουν αν μπορώ να κάνω κάτι να τις βοηθήσω από τωρα για να μην ταλαιπωρηθω μετά..

Χαχα έτυχε να ειμαι μέσα εκείνη την ώρα.. Κάποια ιδιαίτερη περιποιηση με κρέμες που διαφημίζουν κλπ δεν έκανα και δεν μου έλειψε είναι η αλήθεια.. Πεταμένα λεφτά και κόπος πιστεύω.. Οι θηλες θα πεταχτούν την ώρα του θηλασμού.. Αν είναι επίπεδες θα τις τραβήξει το μωρο μην αγχώνεσαι και μην τις πείραζεις, γιατι θα κάνεις συσπάσεις.. Αν είναι και εισεχουσες, δηλαδή μπαίνουν προς τα μέσα, υπαρχει ένα κολπάκι με σύριγγα, αυτή λου δίνουνε σιρόπι στα παιδάκια, και τις τραβάς έξω και θηλάζεις κανονικοτατα!! Όποια ενδιαφέρεται υπάρχουν πληροφορίες για αυτό το κολπάκι, είναι πανεύκολο. και εμένα μπορείτε να ρωτήσετε ο,τι θέλετε. Και υπάρχει και σοβαρή ομάδα στο facebook.. Γενικά τις μαμαδοομαδες δεν τις πάω καθόλου, αλλά η συγκεκριμένη είναι μόνο για να βοηθάει στο θηλασμό, κάνουν καταπληκτική δουλειά. Οποια θέλει είναι η "Αττική: Εθελοντική Ομάδα Υποστήριξης Θηλασμού" έχει μέλη από όλη την Ελλάδα και μαιες και συμβούλους θηλασμού και μητροτητας και καλό είναι να αρχίσετε σιγά σιγά την ενημέρωση, για να μη σας πει κανένας γιατρος μεθαύριο "δεν έχεις γάλα, δώσε φόρμουλα να μην ταλαιπωρεισαι".. να είστε ενημερωμένες κορίτσια μου!! 

Edit: θήλασα 3 χρονια, καναμε σταδιακό φυσικό αποθηλασμό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η xara1 είπε:

δεν πειραζει που τρως τα ιδια αρκει που τρως κατι!!!και εγω τα ιδια ετρωγα μεχρι να περασει.τουλαχιστον καταφερνεις να φας καθολου κρεας ή μπα? οσο για τις κοιλιτσες μας να τις καμαρώνουμε πρεπει αλλα τι να κανουμε που μας παιδευουν λιγο ? 

ειδα οτι εχεις κοριτσακι!!! το σιγουρεψες?? στο ειπε ο γιατρος?? να τη χαίρεσαι και τη μπεμπουλα και το αντρακι σου!

Τρωω μόνο γιουβαρλακια. Μοσχάρι κιμά. ? Ευτυχώς. 

Όχι δε το σιγουρεψα το μωρό ότι είναι κορίτσι.... Χαχαχα η Μελούλα ειναι σίγουρη.... Κ γω... Χαχα. Η κοιλίτσα μου έχει πλάκα. Βέβαια σταμάτησα να βάζω κιλά. Έμειναν αυτά τα 6 που έβαλα από το πρώτο μήνα 8 κιλά κ τώρα είναι 6. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσιαααα...καναμε κ μεις χθες την β επιπεδου ολα σουπερ ...αλλα έχουμε εκπληξη...τελικα εχουμε 2 αγορακια και οχι ενα κ ενα....αγορομανα λοιπον... @Μελούλα αλλαξε το στην λιστα ?...οι πλακουντες ειναι σουπερ οπισθιοι grade1 και ο τραχηλος που μου εξετασε και εμενα μονο μεσω υπερηχου 3,75 αν θυμαμαι καλα...τελεια μου ειπε..

@Antelope θελω πολυ να θηλασω και το σκεφτομαι ολη την ώρα πως να ενημερωθω σωστα γιατι ειδικα με διδυμα φοβαμαι μηπως δεν τα καταφερω παρολο που διαβαζω για πολλες που τα κατάφεραν  .το σίγουρο νομίζω ειναι πως θα μου χρειαστει ενα θήλαστρο..αλλα με τοσα που κυκλοφορουν στο εμπόριο δεν ξερω ποιο να παρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Κορίτσιαααα...καναμε κ μεις χθες την β επιπεδου ολα σουπερ ...αλλα έχουμε εκπληξη...τελικα εχουμε 2 αγορακια και οχι ενα κ ενα....αγορομανα λοιπον... @Μελούλα αλλαξε το στην λιστα ?...οι πλακουντες ειναι σουπερ οπισθιοι grade1 και ο τραχηλος που μου εξετασε και εμενα μονο μεσω υπερηχου 3,75 αν θυμαμαι καλα...τελεια μου ειπε..

@Antelope θελω πολυ να θηλασω και το σκεφτομαι ολη την ώρα πως να ενημερωθω σωστα γιατι ειδικα με διδυμα φοβαμαι μηπως δεν τα καταφερω παρολο που διαβαζω για πολλες που τα κατάφεραν  .το σίγουρο νομίζω ειναι πως θα μου χρειαστει ενα θήλαστρο..αλλα με τοσα που κυκλοφορουν στο εμπόριο δεν ξερω ποιο να παρω...

Το μεντελα είναι πολύ καλό θήλαστρο. 

Μπραβο 2 αγορακια χαχαχαχαχαχα γλυκουλια μου. Συγχαρητήρια. 

Ξύπνια κ εσύ εεεε????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Κορίτσιαααα...καναμε κ μεις χθες την β επιπεδου ολα σουπερ ...αλλα έχουμε εκπληξη...τελικα εχουμε 2 αγορακια και οχι ενα κ ενα....αγορομανα λοιπον... @Μελούλα αλλαξε το στην λιστα ?...οι πλακουντες ειναι σουπερ οπισθιοι grade1 και ο τραχηλος που μου εξετασε και εμενα μονο μεσω υπερηχου 3,75 αν θυμαμαι καλα...τελεια μου ειπε..

@Antelope θελω πολυ να θηλασω και το σκεφτομαι ολη την ώρα πως να ενημερωθω σωστα γιατι ειδικα με διδυμα φοβαμαι μηπως δεν τα καταφερω παρολο που διαβαζω για πολλες που τα κατάφεραν  .το σίγουρο νομίζω ειναι πως θα μου χρειαστει ενα θήλαστρο..αλλα με τοσα που κυκλοφορουν στο εμπόριο δεν ξερω ποιο να παρω...

Η φίλη μου τα θήλασε. Έβγαζε μ το θήλαστρο το έβαζε στα ειδικά σακουλάκια κ κατάψυξη. Κ έτσι το έβαζε στο μπιμπερό κ τα έδινε οταν δεν προλαβαινε Ν τα ταισει από το στήθος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε ευχαριστω @Δήμητρα Λιγκαρου..θα κοιταξω γι αυτο που λες...Ξυπνια ναι...φαγαμε χθες εμείς πιτσα και οσο να ναι κατι η πιτσα κατι η κοιλουμπα να...ε τρως ενα ζορι στον υπνο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Σε ευχαριστω @Δήμητρα Λιγκαρου..θα κοιταξω γι αυτο που λες...Ξυπνια ναι...φαγαμε χθες εμείς πιτσα και οσο να ναι κατι η πιτσα κατι η κοιλουμπα να...ε τρως ενα ζορι στον υπνο....

Εγώ έχω αϋπνίες. Κάθε μέρα έτσι.... Ιουυυυυυυ.... 

Αλλά σήμα ξύπνησα από πόνους περίοδου κ φοβήθηκα λίγο.... Ήταν πολύ έντονοι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Εγώ έχω αϋπνίες. Κάθε μέρα έτσι.... Ιουυυυυυυ.... 

Αλλά σήμα ξύπνησα από πόνους περίοδου κ φοβήθηκα λίγο.... Ήταν πολύ έντονοι 

Να προσεχεις Δημητρούλα..ελπιζω να μην ήταν κάτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Να προσεχεις Δημητρούλα..ελπιζω να μην ήταν κάτι...

Ευχαριστώ κορίτσι μου. Ναι σήμερα ξάπλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Κορίτσιαααα...καναμε κ μεις χθες την β επιπεδου ολα σουπερ ...αλλα έχουμε εκπληξη...τελικα εχουμε 2 αγορακια και οχι ενα κ ενα....αγορομανα λοιπον... @Μελούλα αλλαξε το στην λιστα ?...οι πλακουντες ειναι σουπερ οπισθιοι grade1 και ο τραχηλος που μου εξετασε και εμενα μονο μεσω υπερηχου 3,75 αν θυμαμαι καλα...τελεια μου ειπε..

@Antelope θελω πολυ να θηλασω και το σκεφτομαι ολη την ώρα πως να ενημερωθω σωστα γιατι ειδικα με διδυμα φοβαμαι μηπως δεν τα καταφερω παρολο που διαβαζω για πολλες που τα κατάφεραν  .το σίγουρο νομίζω ειναι πως θα μου χρειαστει ενα θήλαστρο..αλλα με τοσα που κυκλοφορουν στο εμπόριο δεν ξερω ποιο να παρω...

ααα να τα χαιρεσαι τα αντρακια σου!!! θα παει το σωβρακακι σύννεφο ???πολυ πλακα θα εχουν!?? μπραβο για τα ομορφα νεα που ειναι ολα σουπερ! οσο για το θηλασμο σου ευχομαι να τα καταφέρεις. πατα στο γιουτιουμπ να δεις οταν εξοικειωθείς πως μπορεις να τα ταιζεις ταυτοχρονα .τα βαζεις και τα δυο κατω απ τις μασχαλιτσες σου με τα κεφαλακια τους μπροστα στο στηθος σου ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

ααα να τα χαιρεσαι τα αντρακια σου!!! θα παει το σωβρακακι σύννεφο ???πολυ πλακα θα εχουν!?? μπραβο για τα ομορφα νεα που ειναι ολα σουπερ! οσο για το θηλασμο σου ευχομαι να τα καταφέρεις. πατα στο γιουτιουμπ να δεις οταν εξοικειωθείς πως μπορεις να τα ταιζεις ταυτοχρονα .τα βαζεις και τα δυο κατω απ τις μασχαλιτσες σου με τα κεφαλακια τους μπροστα στο στηθος σου ??

Σε ευχαριστω πολυ @xara1  ..δεν λες καλα που δεν ειχα ψωνισει ακομη τιποτα που μου χαν πει για κοριτσι...γερα και δυνατα να ναι και δεν με νοιαζει τιποτα αλλο..Είμαστε πολυ χαρουμενοι...ασε που σημερα τα χω νιωσει πιο πολυ απο καθε αλλη φορα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Κορίτσιαααα...καναμε κ μεις χθες την β επιπεδου ολα σουπερ ...αλλα έχουμε εκπληξη...τελικα εχουμε 2 αγορακια και οχι ενα κ ενα....αγορομανα λοιπον... @Μελούλα αλλαξε το στην λιστα ?...οι πλακουντες ειναι σουπερ οπισθιοι grade1 και ο τραχηλος που μου εξετασε και εμενα μονο μεσω υπερηχου 3,75 αν θυμαμαι καλα...τελεια μου ειπε..

@Antelope θελω πολυ να θηλασω και το σκεφτομαι ολη την ώρα πως να ενημερωθω σωστα γιατι ειδικα με διδυμα φοβαμαι μηπως δεν τα καταφερω παρολο που διαβαζω για πολλες που τα κατάφεραν  .το σίγουρο νομίζω ειναι πως θα μου χρειαστει ενα θήλαστρο..αλλα με τοσα που κυκλοφορουν στο εμπόριο δεν ξερω ποιο να παρω...

ΑΝ χρειαστεις θηλαστρο της medela το νοσοκομειακο..ειναι αυτοματο. μην παρεις οποιοδηποτε τυχαιο χειροκινητο, δεν θα κανεις δουλεια..

στο αλλαζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Εγώ έχω αϋπνίες. Κάθε μέρα έτσι.... Ιουυυυυυυ.... 

Αλλά σήμα ξύπνησα από πόνους περίοδου κ φοβήθηκα λίγο.... Ήταν πολύ έντονοι 

τι επαθες ρε κοριτσι; σου περασαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια, οποια θελει να δει τη λιστα με τις ΠΗΤ ειναι στην πρωτη σελιδα, στο πρωτο μου σχολιο, που ανοιξα το θεμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

τι επαθες ρε κοριτσι; σου περασαν;

Ναι μου περασε. Δε ξέρω πονούσε πολύ 16η εβδομάδα σήμερα. Μήπως μεγαλώνει η μήτρα το μωρό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Ναι μου περασε. Δε ξέρω πονούσε πολύ 16η εβδομάδα σήμερα. Μήπως μεγαλώνει η μήτρα το μωρό 

Ναι ρε συ αυτό είναι.. Μεγαλώνει η μητρα κι άλλο τώρα.. Είχα κι εγώ πονακια τότε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

στο αλλαξα..απλα να πω κατι. αυτο με την πητ που αλλαζουν δεν το καταλαβαινω..κι εμας βγαινει 3 μερες μεγαλυτερος ο μπεμπης, αλλα πητ δεν πειραξε ο γιατρο μου, γιατι δεν εχει να κανει μονο με την αναπτυξη του μωρου (η οποια στον υπερηχο ειναι και με περιθωριο λαθους, αλλα και με την ωριμανση του πακουντα, του τραχηλου προς το τελος που θα μειωνεται και θα μαλακωνει και πολλα αλλα..απλα ως δευτεροτοκη κοριτσια, να σας πω προσεχετε, γιατι στο τελος ο καθε γιατρος μπορει να σας πει "α εισαι 40+2 και ακομα τιποτα, ελα για προκληση", ενω να εισαι 39+4 πχ..λιγο προσοχη..φιλικα μιλαω παντα, να βοηθησω απ'οσα εμαθα κι εγω απο την πρωτη μου εγκυμοσυνη..

εγω σας αλλαζω την πητ στη λιστα, αυτο ειναι το λιγοτερο..απλα μην μπερδευεστε..και κατι ακομα..η πητ ειναι ακριβως στις 40 εβδομαδες απο την τερ..φυσικα αυτο εχει περιθωριο λαθους, αλλα υπαρχει λογος που το μετρουν ετσι..σκεφτειτε μονο οτι και τις εξετασεις σας τις κανετε με βαση το ποσο ειστε απο την τερ, οχι αν το κεφαλακι του μωρου πχ ειναι 3 μερες μεγαλυτερο στον υπερηχο.

μην παρεξηγηθει καμια..δεν εθιξα εσας, ουτε το γιατρο σας..απλη συμβουλη..οποια θελει την κραταει :) 

Καλά τα λες εσύ.. Η ΠΗΤ μου είναι 11/1 βάση τερ αλλά ο γιατρός που ειχα (γιατί αλλαξα) μου έλεγε 15/1 βάση μετρήσεων.. πράγμα που ποτέ δεν κατάλαβα.. Όταν λοιπόν αλλαξα γιατρό μου είπε ΟΧΙ η ΠΗΤ  σου είναι 11/1 Αφού είχες 6/4 τερ..και χθες που έκανα και την Β επιπεδου (Στην οποία μας ειπαν οτι ειναι πολύ καλά ο μπέμπης μας) μας είπαν το ίδιο ότι είναι 11/1 ακριβώς..το ίδιο μου είχαν πει και στην Αυχενική αλλά ο γιατρός που είχα επέμενε πως αυτός ξέρει γιατί είχε κάνει τις μετρήσεις κτλ..οπότε και εγώ αυτό πιστεύω πως πρέπει να μετράμε ακριβώς 40 εβδομάδες από την τερ...♡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope25 είπε:

Καλά τα λες εσύ.. Η ΠΗΤ μου είναι 11/1 βάση τερ αλλά ο γιατρός που ειχα (γιατί αλλαξα) μου έλεγε 15/1 βάση μετρήσεων.. πράγμα που ποτέ δεν κατάλαβα.. Όταν λοιπόν αλλαξα γιατρό μου είπε ΟΧΙ η ΠΗΤ  σου είναι 11/1 Αφού είχες 6/4 τερ..και χθες που έκανα και την Β επιπεδου (Στην οποία μας ειπαν οτι ειναι πολύ καλά ο μπέμπης μας) μας είπαν το ίδιο ότι είναι 11/1 ακριβώς..το ίδιο μου είχαν πει και στην Αυχενική αλλά ο γιατρός που είχα επέμενε πως αυτός ξέρει γιατί είχε κάνει τις μετρήσεις κτλ..οπότε και εγώ αυτό πιστεύω πως πρέπει να μετράμε ακριβώς 40 εβδομάδες από την τερ...♡

α ενταξει ετσι..αρα ουσιαστικα σου εβαλε την πητ με βαση την τερ..ενταξει..κι εγω δεν το παιζω ξερολας, απλα αν ξερω κατι θελω να το μοιραστω, για να βοηθησω :) 

το σημαντικο ειναι οτι ειναι καλα το μωρακι.. :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

α ενταξει ετσι..αρα ουσιαστικα σου εβαλε την πητ με βαση την τερ..ενταξει..κι εγω δεν το παιζω ξερολας, απλα αν ξερω κατι θελω να το μοιραστω, για να βοηθησω :) 

το σημαντικο ειναι οτι ειναι καλα το μωρακι.. :) 

Ναι ο γλυκός μου και ο τράχηλος τέλειος 3.8 μας είπε..μου έφυγε ένα μεγάλο άγχος μετά το άγχος που είχα περάσει με την Αυχενική..Καλά κάνεις και μας τα λες μιας και τα έχεις ζήσει σαν δευτεροτοκη..ξέρεις εμείς οι πρωταρες βαδίζουμε λίγο στα τυφλά..ευτυχώς που υπάρχει και το forum..!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...