Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαριζακι είπε:

Τέλεια!!! Μπραβο..  Εγώ είμαι σχεδόν 19 weeks.  Που θα γεννήσεις? 

Τέλεια είμαστε και κοντά :)

στο Έλενα επειδή είναι και η γιατρός μου εκεί. :) Εσυ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η zwoulini είπε:

Κάναμε κι εμείς την β επιπέδου σήμερα ❤️. Όλα πολύ καλά δόξα το Θεό. Ο μικρούλης μας μεγάλωσε αρκετά...και ΝΑΙ τρελλαθηκα ❤️❤️❤️  έρωτας απλά !!!!! 

μπράβο!!! με το καλο ο μπεμπουλης, να τον χαιρεστε ??? άντε να κανουμε ολες τη β επιπέδου και να εχουμε ευχαριστα νεα! ολα να μας πανε τελεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

μπράβο!!! με το καλο ο μπεμπουλης, να τον χαιρεστε ??? άντε να κανουμε ολες τη β επιπέδου και να εχουμε ευχαριστα νεα! ολα να μας πανε τελεια 

Naiiii na nai ola kala ta mwrakia mas na nai ugiestata kai tsaxpinika ❤️❤️❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope διαβαζα το κειμενο σου και οσο κατεβαινα αγχωθηκα και με επιασε ταχυκαρδια μεχρι να δω οτι τελικα ειναι οκ το μωρακι σου.προσοχη ,το πηρες το μαθημα σου. μην καθησυχαστεις αργοτερα και ξεχασεις τι περασες και ξανα κουραστεις τοσο. πωπω πρεπει ολες να προσεχουμε, ξεμυαλιζομαστε με τις κωλοδουλειες. χαλαρωσε ξεκουρασου και χαιδεψε τη κοιλιτσα και ζητα συγνωμη στο μπεμπακι που το ταραξες! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η zwoulini είπε:

Naiiii na nai ola kala ta mwrakia mas na nai ugiestata kai tsaxpinika ❤️❤️❤️

 

Ψυχούλες μικρές γαμωτο Ψυχούλες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zwoulini είπε:

Τέλεια είμαστε και κοντά :)

στο Έλενα επειδή είναι και η γιατρός μου εκεί. :) Εσυ?

Λητω..  Είναι μόνο σε ιδιωτικα ο γιατρός...  Έχω ακούσει καλά σχόλια για Έλενα.. ❤️❤️ περιμένω και εγώ να κάνω β επιπέδου  λογικά από 17/9 Κ μετά..... Έχω ανχωθει  λίγο .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Ψυχούλες μικρές γαμωτο Ψυχούλες 

Βλέπω ξανά και ξανά το μουτρακι του και τα πατουσακια του από τις 3D φωτογραφίες και λιώνω...!!! Λατρείες είναι ! Πλασματακια μου γλυκά :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η zwoulini είπε:

Naiiii na nai ola kala ta mwrakia mas na nai ugiestata kai tsaxpinika ❤️❤️❤️

 

Μπράβο με το καλό το μπεμπακι σας!? Αχ κι εγώ έχω πολύ άγχος έχω κλείσει β’ επιπέδου 22/10.. πως θα περάσουν τόσες μέρες;! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Μαριζακι είπε:

Λητω..  Είναι μόνο σε ιδιωτικα ο γιατρός...  Έχω ακούσει καλά σχόλια για Έλενα.. ❤️❤️ περιμένω και εγώ να κάνω β επιπέδου  λογικά από 17/9 Κ μετά..... Έχω ανχωθει  λίγο .. 

Μια χαρά τέλεια :) μη σε αγχωνει καθόλου. Γιατί δεν κάνει καλό και στο μωράκι σου :). Ολα καλά θα είναι. Εμείς λογικά η επόμενη "μεγάλη" εξεταση θα είναι νομίζω ο υπέρηχος καρδιάς του μωρού αρχες Οκτώβρη σε άλλη γιατρό πάλι, όχι σε αυτή που έχω στο Έλενα ούτε σε εκείνη που μου κάνει τους μεγάλους υπερήχους. Και στις 12.10 καμπύλη σακχάρου (αχ θεέ μου!!!)

Θετική σκέψη ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Anitta είπε:

Μπράβο με το καλό το μπεμπακι σας!? Αχ κι εγώ έχω πολύ άγχος έχω κλείσει β’ επιπέδου 22/10.. πως θα περάσουν τόσες μέρες;! 

❤️❤️ Σευχαριστω πολύ πολύ. Όλα να ναι καλά τα μωράκια :):)

δεν έχεις νωρίτερα κάποιον υπέρηχο κλασσικό να το δείτε ; Εμείς είχαμε ένα μήνα να το δουμε. Πριν ένα μήνα κάναμε το α τέστ και πήρα κ από εκεί μια δόση "μπέμπη" ❤️???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η zwoulini είπε:

❤️❤️ Σευχαριστω πολύ πολύ. Όλα να ναι καλά τα μωράκια :):)

δεν έχεις νωρίτερα κάποιον υπέρηχο κλασσικό να το δείτε ; Εμείς είχαμε ένα μήνα να το δουμε. Πριν ένα μήνα κάναμε το α τέστ και πήρα κ από εκεί μια δόση "μπέμπη" ❤️???

Έχω αύριο ραντεβού με τον γυναικολόγο μου και επιτέλους θα το ξαναδώ το σποράκι μου. Κανονικά είχα την επόμενη βδομάδα αλλά λόγω κάποιων λίγων υγρών που έχω τις τελευταίες μέρες θα πάω αύριο. Ποιος είναι ο υπέρηχος  καρδιάς που ανέφερες; Δεν θυμάμαι?  Όσο για την καμπύλη σακχάρου.. ούτε να την σκέφτομαι αυτήν την εξέταση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nala_89 είπε:

Η καμπύλη Ζαχαρού  σε ποιο μήνα γίνεται;; Και το κάνουν όλες οι έγκυμονουσες η μόνο όσες έχουν θέμα με ζάχαρο κλπ;;;

Την κάνουν όλες την καμπύλη. Γύρω στην 23η νομίζω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Anitta είπε:

Έχω αύριο ραντεβού με τον γυναικολόγο μου και επιτέλους θα το ξαναδώ το σποράκι μου. Κανονικά είχα την επόμενη βδομάδα αλλά λόγω κάποιων λίγων υγρών που έχω τις τελευταίες μέρες θα πάω αύριο. Ποιος είναι ο υπέρηχος  καρδιάς που ανέφερες; Δεν θυμάμαι?  Όσο για την καμπύλη σακχάρου.. ούτε να την σκέφτομαι αυτήν την εξέταση?

Οοοο άντε με το καλό να δεις το μπεμπακι σου ❤️❤️?

Η αλήθεια είναι επειδή κι εμένα είναι το πρώτο μου δεν τα ξέρω και πολύ καλα, μου είχε γράψει η γιατρός Μ σε ένα χαρτί όλες τις σημαντικές εξετάσεις και σε ποιες εβδομάδες γίνονται. Για αυτήν αν δε κάνω λάθος γράφει "υπερηχογραφικος έλεγχος καρδιάς εμβρύου" και Μ είχε πει να την κάνω αρχές Οκτώβρη με μέσα Οκτώβρη το πολύ (δηλαδή 25η με 28η εβδομάδα). 

Αχ εγώ δεν την έχω ξανακάνει αλλά δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για αυτήν την εξέταση :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Η καμπύλη Ζαχαρού  σε ποιο μήνα γίνεται;; Και το κάνουν όλες οι έγκυμονουσες η μόνο όσες έχουν θέμα με ζάχαρο κλπ;;;

Εμένα μου έκλεισαν να την κάνω την 26η εβδομάδα και νομίζω πως είχα άλλη μια εβδομάδα περιθώριο από τι είπαν. Εγώ δεν έχω θέμα με σάκχαρο (αρχικά είχα λιγο κάτω από το φυσιολογικό και μετά στα φυσιολογικά)  αλλά μου είπε πως πρέπει να γίνει και είναι απαραίτητη γενικά. Γιατί μπορεί γενικά να μην έχεις σάκχαρο αλλά να παρουσιάσεις διαβήτη κύησης (μακρυά από εμάς εννοείται!!!)

Αλλά λένε πως είναι άθλια εμπειρία :(:( χάθηκε να μας δώσουν μια σοκολάτα αντι για αυτό το ζαχαρονερο?! Γκρρ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zwoulini είπε:

Οοοο άντε με το καλό να δεις το μπεμπακι σου ❤️❤️?

Η αλήθεια είναι επειδή κι εμένα είναι το πρώτο μου δεν τα ξέρω και πολύ καλα, μου είχε γράψει η γιατρός Μ σε ένα χαρτί όλες τις σημαντικές εξετάσεις και σε ποιες εβδομάδες γίνονται. Για αυτήν αν δε κάνω λάθος γράφει "υπερηχογραφικος έλεγχος καρδιάς εμβρύου" και Μ είχε πει να την κάνω αρχές Οκτώβρη με μέσα Οκτώβρη το πολύ (δηλαδή 25η με 28η εβδομάδα). 

Αχ εγώ δεν την έχω ξανακάνει αλλά δεν έχω ακούσει και τα καλύτερα για αυτήν την εξέταση :(

Ευχαριστώ!Ανυπομονω για την αυριανή ημέρα!? Αν κ έχω 2 παιδάκια δεν θυμαμαι αυτήν την εξέταση. Νομίζω ότι είχαμε δει καρδούλα κ όλα τα υπόλοιπα αναλυτικά στην β’ επιπέδου. Θα τα θυμηθώ ξανά λοιπόν με την μπουμπου μου ? Ναι δεν είναι ευχάριστη αυτη η εξέταση. Υπομονή θα την αντέξουμε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια εσεις που ηρθατε τις τελευταίες εβδομαδες εδω στη παρεουλα πειτε μας καλε τιποτα να γνωριστούμε!τι ηλικια εχετε,που μενετε και οσες εχετε παιδακια τι ειναι αγορακια ή κοριτσακια? εγω ειμαι 35 και ειναι το πρωτο μας μωρακι και περιμενουμε μπεμπουλη!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η zwoulini είπε:

Βλέπω ξανά και ξανά το μουτρακι του και τα πατουσακια του από τις 3D φωτογραφίες και λιώνω...!!! Λατρείες είναι ! Πλασματακια μου γλυκά :)

Ειναι τέλεια άστο.... Υπέροχα. Εγώ κ τώρα που είναι 5.5 χρονών τ παιδάκι μου του χαϊδεύω τα μαλλάκια κ ηρεμώ. Το μυρίζω κ η καρδιά μου αλλάζει χτύπους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Anitta είπε:

Ευχαριστώ!Ανυπομονω για την αυριανή ημέρα!? Αν κ έχω 2 παιδάκια δεν θυμαμαι αυτήν την εξέταση. Νομίζω ότι είχαμε δει καρδούλα κ όλα τα υπόλοιπα αναλυτικά στην β’ επιπέδου. Θα τα θυμηθώ ξανά λοιπόν με την μπουμπου μου ? Ναι δεν είναι ευχάριστη αυτη η εξέταση. Υπομονή θα την αντέξουμε??

Πείτε και σε μας τις άσχετες γτ δεν μας αρέσει αυτή η εξέταση ?? τι έχει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Πείτε και σε μας τις άσχετες γτ δεν μας αρέσει αυτή η εξέταση ?? τι έχει;

εγω δεν την εχω ξανα ακουσει. αλλη εξεταση αυτη παλι με τον υπερηχο της καρδουλας του εμβρυου? ασχετη με τη β επιπεδου? μα δεν θα ηρεμησω ποτε σε αυτη την εγκυμοσύνη???? αλλο αγχος απο κει ωωωωμποοο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Ειναι τέλεια άστο.... Υπέροχα. Εγώ κ τώρα που είναι 5.5 χρονών τ παιδάκι μου του χαϊδεύω τα μαλλάκια κ ηρεμώ. Το μυρίζω κ η καρδιά μου αλλάζει χτύπους 

εφαγες μαρη τιποτα εσυ ή τα βγαζεις ολα? εμενα παντως ο κωλαρινος μου χωρις ντουφαλακ δεν λειτουργει. βουλωσα ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

εγω δεν την εχω ξανα ακουσει. αλλη εξεταση αυτη παλι με τον υπερηχο της καρδουλας του εμβρυου? ασχετη με τη β επιπεδου? μα δεν θα ηρεμησω ποτε σε αυτη την εγκυμοσύνη???? αλλο αγχος απο κει ωωωωμποοο

Ωχχχχ λες κ εσύ ωμπο???? Από που είσαι χαρά???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Πείτε και σε μας τις άσχετες γτ δεν μας αρέσει αυτή η εξέταση ?? τι έχει;

Μπλιαχ μπλιαχ μπλιαχ! Αυτό! Πας πχ στη βιοκλινικη σου παίρνουν αίμα και μετά σου δίνουν ένα γεμάτο ποτήρι γλυκόζη να το πιεις maximum σε 10’. Το θέμα είναι πως δεν πίνεται με τίποτα αυτό το πράγμα!!!! Μετά περιμένεις εκεί κανα 2 ωρο για να σου ξανακάνουν αιμοληψία. Όσο είσαι εκεί δεν πρέπει να φας τίποτα κι επίσης πρέπει να μείνεις εκεί μέσα, δε μπορείς να φύγεις κ να επιστρεψεις.Εγώ όταν την έκανα  έφυγα σαν άρρωστη. Στην διαδρομή για το σπίτι σταμάτησα στα Everest έφαγα 2 σάντουιτς ? κ μετά σ’ενα ζαχαροπλαστείο ένα κουτί γλυκα?. Κοιμήθηκα ένα 3 ωρο κ συνήλθα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

εφαγες μαρη τιποτα εσυ ή τα βγαζεις ολα? εμενα παντως ο κωλαρινος μου χωρις ντουφαλακ δεν λειτουργει. βουλωσα ???????

Νομίζω ότι μπορώ να φάω κάτι τι.... Νιώθω καλύτερα... Φοβάμαι κ ν το σκεφτώ. Τώρα έχω αναγούλα.. Δε ξέρω γτ.... Αλλά έφαγα ναι.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Ωχχχχ λες κ εσύ ωμπο???? Από που είσαι χαρά???? 

Αθηναία ειμαι αλλα το λεει καμια φορα μια φιλη μου. δεν ξερω πως μου ηρθε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...