Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η zwoulini είπε:

Και μεις το ίδιο είχαμε πει...να βγάλουμε κάτι άσχετο από τα ονόματα των δικών μας για αλλαγή (από την πλευρά του ήδη έχουν δύο αγοράκια εγγονια και έχουν τα ονόματα τους και από την πλευρά μου η ανήψια μου έχει πάρει τ όνομα του παππού άρα κλείσαμε χαχα). Εμείς λέμε ή Άγγελος ή Σίμος ή κάτι διπλό πχ Άγγελος-Σταυρος κλπ. Είμαστε ακόμη σε σκέψεις :) το σίγουρο είναι ότι θα ναι κάποιο οι τόσο συνηθισμένο.

και τα δυο ειναι ωραια!!! το αγγελος μου αρεσει παρα πολυ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Dimaki83 είπε:

Και εγώ έτσι τον βάφτισα τον γιόκα μου. Είναι το όνομα ενός ανθρώπου που μου φέρθηκε και με αγαπάει καλύτερα από πατέρας (πατέρα μου τον θεωρώ και μάλιστα τον καλύτερο του κόσμου - ο βιολογικός μου εξαφανίστηκε).

Η χαρά του απερίγραπτη... συγκινούμαι που το σκέφτομαι...

δεν εχει σημασια που δεν ειναι βιολογικος σου πατερας απ τη στιγμη που σου σταθηκε σαν μπαμπας. να τους χαιρεσαι και τους δυο και να ειναι χαρουμενοι και να εχουν υγεια? και να σε χαιρονται και εκεινοι!!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

ααα τι ωραιο!!προσπαθήστε να το κρατησετε ολοκληρο και να μην το κόψετε σε κωστας!!

Κώστας ειναι του παππού αλλα έχω πατήσει πόδι!!! Θα μεινει Κωνσταντίνος ο μικρός! Χιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

και τα δυο ειναι ωραια!!! το αγγελος μου αρεσει παρα πολυ ?

Ναιί και εμένα μαρεσει πολύ πολύ το Άγγελος...❣️❣️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η xara1 είπε:

κοριτσιαααα για πειτε,εχετε αποφασισει ονοματακια για τα μπεμπεκια? ??

Εμεις θα βγαλουμε τα πεθερικα μου..Θεμιστοκλης και Σοφια.ο πεθερος μου εχει ηδη ταξιδεψει κ ο άντρας μου τον λατρευει και η πεθερα μου ειναι 85χρονων.ενω οι δικοι μου ειναι πολυ πιο νεοι κ εχουν κ αλλα παιδια για ν ακουσουν το ονομα τους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Εμεις θα βγαλουμε τα πεθερικα μου..Θεμιστοκλης και Σοφια.ο πεθερος μου εχει ηδη ταξιδεψει κ ο άντρας μου τον λατρευει και η πεθερα μου ειναι 85χρονων.ενω οι δικοι μου ειναι πολυ πιο νεοι κ εχουν κ αλλα παιδια για ν ακουσουν το ονομα τους

ααα και τα δυο ονοματα απ τα πεθερικα,στα ωπα ωπα!! να τα χαιρονται τα εγγονάκια ? αντε να δουμε και το κοριτσακι αν είναι κοριτσακι τελικα ? της δώσαμε και ονομα της μπεμπουλας και δεν ειμαστε και σιγουροι χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η xara1 είπε:

ααα και τα δυο ονοματα απ τα πεθερικα,στα ωπα ωπα!! να τα χαιρονται τα εγγονάκια ? αντε να δουμε και το κοριτσακι αν είναι κοριτσακι τελικα ? της δώσαμε και ονομα της μπεμπουλας και δεν ειμαστε και σιγουροι χαχαχα

Πηγα και σημερα...παλι δεν ηταν ξεκαθαρο..μου πε καλυτερα να περιμενουμε την β επιπεδου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η xara1 είπε:

δεν εχει σημασια που δεν ειναι βιολογικος σου πατερας απ τη στιγμη που σου σταθηκε σαν μπαμπας. να τους χαιρεσαι και τους δυο και να ειναι χαρουμενοι και να εχουν υγεια? και να σε χαιρονται και εκεινοι!!! ❤

Σε ευχαριστώ γλυκειά μου! Και σε σένα μόνο αγάπη και ευτυχία ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nala_89 είπε:

Κώστας ειναι του παππού αλλα έχω πατήσει πόδι!!! Θα μεινει Κωνσταντίνος ο μικρός! Χιχι

Εγώ δήλωσα αυστηρά ότι αν ακούσω τις λέξεις Κώστας, Κωστάκης, Κωστής κλπ θα μαλώσουμε. Και όταν μία θεία με ρώτησε τί κάνει ο μικρός Κωστάκης, της απάντησα ότι δεν ξέρω κανέναν Κωστάκη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Dimaki83 είπε:

Εγώ δήλωσα αυστηρά ότι αν ακούσω τις λέξεις Κώστας, Κωστάκης, Κωστής κλπ θα μαλώσουμε. Και όταν μία θεία με ρώτησε τί κάνει ο μικρός Κωστάκης, της απάντησα ότι δεν ξέρω κανέναν Κωστάκη.

εμενα η πεθερα μου εχει ωραιο ονομα αλλα δεν θα ηθελα αν εκανα κοριτσακι να εδινα το ονομα της γιατι δεν μου εχει φερθει καθολου καλα. τωρα που ειμαι εγκυος πεταει απ τη χαρα της βεβαια αλλα τι να το κανω... Ελισάβετ τη λενε. ειμαι πεθεροπληκτη ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

εμενα η πεθερα μου εχει ωραιο ονομα αλλα δεν θα ηθελα αν εκανα κοριτσακι να εδινα το ονομα της γιατι δεν μου εχει φερθει καθολου καλα. τωρα που ειμαι εγκυος πεταει απ τη χαρα της βεβαια αλλα τι να το κανω... Ελισάβετ τη λενε. ειμαι πεθεροπληκτη ??

Εγώ έχω άριστες σχέσεις με τη πεθερά μου...  Τη λατρεύω...

Ούτε να τη βλέπω δε θέλω γιατί δεν μας έχει φερθεί καθόλου καλά. Είπα ωστόσο με χαρά να της πούμε για την εγκυμοσύνη, σχεδίαζε και ο αντρούλης μου πως να της το πούμε και η αντίδρασή της ήταν ένα: α ωραία. Πάγωσε ο άντρας μου. Δεν το ξανασχολιάσαμε. Ευτυχώς δεν θα χρειαστεί να πούμε το όνομά της καθώς ξαναπεριμένουμε αγόρι. Χεχεχε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Dimaki83 είπε:

Εγώ δήλωσα αυστηρά ότι αν ακούσω τις λέξεις Κώστας, Κωστάκης, Κωστής κλπ θα μαλώσουμε. Και όταν μία θεία με ρώτησε τί κάνει ο μικρός Κωστάκης, της απάντησα ότι δεν ξέρω κανέναν Κωστάκη.

Ααα τότε Τάκης.... 

Χαχαχαχαχαχα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dimaki83 είπε:

Εγώ έχω άριστες σχέσεις με τη πεθερά μου...  Τη λατρεύω...

Ούτε να τη βλέπω δε θέλω γιατί δεν μας έχει φερθεί καθόλου καλά. Είπα ωστόσο με χαρά να της πούμε για την εγκυμοσύνη, σχεδίαζε και ο αντρούλης μου πως να της το πούμε και η αντίδρασή της ήταν ένα: α ωραία. Πάγωσε ο άντρας μου. Δεν το ξανασχολιάσαμε. Ευτυχώς δεν θα χρειαστεί να πούμε το όνομά της καθώς ξαναπεριμένουμε αγόρι. Χεχεχε ?

Όλες είναι καρχιες.... Εγώ τις προάλλες την είπα είσαι πεθερά τέλος.... Μην προσπαθείς να γίνεις ούτε φίλη μου ούτε τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dimaki83 είπε:

Εγώ έχω άριστες σχέσεις με τη πεθερά μου...  Τη λατρεύω...

Ούτε να τη βλέπω δε θέλω γιατί δεν μας έχει φερθεί καθόλου καλά. Είπα ωστόσο με χαρά να της πούμε για την εγκυμοσύνη, σχεδίαζε και ο αντρούλης μου πως να της το πούμε και η αντίδρασή της ήταν ένα: α ωραία. Πάγωσε ο άντρας μου. Δεν το ξανασχολιάσαμε. Ευτυχώς δεν θα χρειαστεί να πούμε το όνομά της καθώς ξαναπεριμένουμε αγόρι. Χεχεχε ?

αν ηταν κοριτσακι θα δινατε το ονομα της??? χαχαχαχα ξεκινησα να διαβαζω το μήνυμα και ειπα απο μεσα μου ααχ τι ωραια και τυχερη που εχει καλη πεθερουλα και την αγαπαει ??????σπαστικο με εχει πιασει γελαω μονη μου ?να τα χαιρεσαι τα αγορακια σου τα όμορφα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Ααα τότε Τάκης.... 

Χαχαχαχαχαχα χα χα χα χα χα χα χα χα χα χα 

αααααχαχαχαχα βαλτή εισαι????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Όλες είναι καρχιες.... Εγώ τις προάλλες την είπα είσαι πεθερά τέλος.... Μην προσπαθείς να γίνεις ούτε φίλη μου ούτε τίποτα. 

α πεθεροπληκτη και εσυ? να φτιαξουμε ομαδα ρε σεις να λεμε τα σκηνικα που μας κανουν να γελάμε (και να κλαιμε) ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγγνώμη αν έχει ξανασυζητηθει κορίτσια αλλά δεν μπορώ από το κινητό να ψάχνω 65 σελίδες ? εδώ και μια βδομάδα, με το που μπήκα στον 4ο, έχω τρομερές καουρες! Έχετε καθόλου tips? Μέχρι στιγμής έκανα υπομονή και δεν πήρα τπτ.. τώρα μόλις πήρα μια σοδα.. help?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

αν ηταν κοριτσακι θα δινατε το ονομα της??? χαχαχαχα ξεκινησα να διαβαζω το μήνυμα και ειπα απο μεσα μου ααχ τι ωραια και τυχερη που εχει καλη πεθερουλα και την αγαπαει ??????σπαστικο με εχει πιασει γελαω μονη μου ?να τα χαιρεσαι τα αγορακια σου τα όμορφα!!!!

Δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι!!! Ανατρίχιασα!!! ?

Στον Κωνσταντίνο όταν την είχαμε πάρει τηλέφωνο να της πούμε για την εγκυμοσύνη, είχε πει α οκ, ωραία, δε μπορώ τώρα να μιλήσω, βλέπω μπρούσκο.

Α παπαπα, γλίτωσα...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimaki83 είπε:

Δεν θέλω ούτε να το σκέφτομαι!!! Ανατρίχιασα!!! ?

Στον Κωνσταντίνο όταν την είχαμε πάρει τηλέφωνο να της πούμε για την εγκυμοσύνη, είχε πει α οκ, ωραία, δε μπορώ τώρα να μιλήσω, βλέπω μπρούσκο.

Α παπαπα, γλίτωσα...

 

Χαχαχα κι εμένα "α Οκ, ωραία" είπε ? συμπάσχω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η PanB είπε:

Συγγνώμη αν έχει ξανασυζητηθει κορίτσια αλλά δεν μπορώ από το κινητό να ψάχνω 65 σελίδες ? εδώ και μια βδομάδα, με το που μπήκα στον 4ο, έχω τρομερές καουρες! Έχετε καθόλου tips? Μέχρι στιγμής έκανα υπομονή και δεν πήρα τπτ.. τώρα μόλις πήρα μια σοδα.. help?????

Τρώγε πολύ ελαφριά. Βέβαια για μία έγκυο που έχει όρεξη για όλα

είναι δύσκολο, αλλά οι καούρες είναι πολλές φορές αναπόσπαστο κομμάτι της εγκυμοσύνης ?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Συγγνώμη αν έχει ξανασυζητηθει κορίτσια αλλά δεν μπορώ από το κινητό να ψάχνω 65 σελίδες ? εδώ και μια βδομάδα, με το που μπήκα στον 4ο, έχω τρομερές καουρες! Έχετε καθόλου tips? Μέχρι στιγμής έκανα υπομονή και δεν πήρα τπτ.. τώρα μόλις πήρα μια σοδα.. help?????

Μια από  τα ίδια...με ανακουφίζουν τα κρακερακια. Και το γάλα...αρκετά...κάποιες φορές ωστόσο δεν πιάνει αλλά τις περισσότερες είμαι κομπλέ μετά. Επίσης με πιάνει εάν έχω ώρες να φάω...άρα συχνά γευματακια ελαφριά είναι το ιδανικό. Επίσης όταν τρως μην ξαπλώνεις αμέσως για να χωνέψεις...και 2-3 μαξιλάρια βοηθάνε...για να μην είσαι τελείως επίπεδα στο κρεβάτι. Έρε τι έχει να γίνει το 3ο τρίμηνο :P:( χαλάλι τους...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@xara1 @Δήμητρα Λιγκαρου @PanB πρέπει να φτιάξουμε ομάδα συμπαράστασης πεθερόπληκτων γιατί τώρα τους επόμενους μήνες με τόσα νεύρα που θα έχουμε λόγω ορμονών, αϋπνίας και κοιλάρας, βλέπω να ξεσπάμε πάνω τους ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zwoulini είπε:

Μια από  τα ίδια...με ανακουφίζουν τα κρακερακια. Και το γάλα...αρκετά...κάποιες φορές ωστόσο δεν πιάνει αλλά τις περισσότερες είμαι κομπλέ μετά. Επίσης με πιάνει εάν έχω ώρες να φάω...άρα συχνά γευματακια ελαφριά είναι το ιδανικό. Επίσης όταν τρως μην ξαπλώνεις αμέσως για να χωνέψεις...και 2-3 μαξιλάρια βοηθάνε...για να μην είσαι τελείως επίπεδα στο κρεβάτι. Έρε τι έχει να γίνει το 3ο τρίμηνο :P:( χαλάλι τους...

Κι εγώ το έχω αυτό με τις πολλές ώρες αλλά απ την άλλη σκέφτομαι τα κιλά κι ότι τρώω συνέχεια ? χαλαλι τους όντως ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Dimaki83 είπε:

@xara1 @Δήμητρα Λιγκαρου @PanB πρέπει να φτιάξουμε ομάδα συμπαράστασης πεθερόπληκτων γιατί τώρα τους επόμενους μήνες με τόσα νεύρα που θα έχουμε λόγω ορμονών, αϋπνίας και κοιλάρας, βλέπω να ξεσπάμε πάνω τους ?

Κι εγώ δεν έχω πολλά πολλά ? οποτε θα τη γλιτώσει η δικιά μου και τα νεύρα μου, πάνω απ όλα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Dimaki83 είπε:

@xara1 @Δήμητρα Λιγκαρου @PanB πρέπει να φτιάξουμε ομάδα συμπαράστασης πεθερόπληκτων γιατί τώρα τους επόμενους μήνες με τόσα νεύρα που θα έχουμε λόγω ορμονών, αϋπνίας και κοιλάρας, βλέπω να ξεσπάμε πάνω τους ?

αααχαχααχαχαχαχαχα κοιτα να δεις ποσες μαζευτηκαμε στο τσακ μπαμ ???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...