Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

ειμαι 17+5 ..

και εχω αγχωθει..

περασα κ ενα σοκ με την αδερφη μ την προηγ. εβδομαδα και μιλησα με το γιατρο κ μ ειπε απο το αγχος μ θα εχει αυξηθει. εγω θα ξανακανω επαναληπτικες για να δω πως παμε.. γιατρο ειμαι ακομα στο 50-50. εχω μιλησει με εναν αλλον και θα το σκςφτω μεχρι τη β επιπεδου τι θα κανω..

Η κουμπάρα μου έκανε κ όλα είχαν πάει καλά.μην ανησυχείς. Πήρε αντιβίωση κανονικά όλα. Έχει γεννήσει τώρα ειναι μια χαρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Η κουμπάρα μου έκανε κ όλα είχαν πάει καλά.μην ανησυχείς. Πήρε αντιβίωση κανονικά όλα. Έχει γεννήσει τώρα ειναι μια χαρα 

τι εννοεις?? οτι εκανε αυτες τις εξετασεις κ ηταν λιγο ανεβασμενες?ή εξαγωγη??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

τι εννοεις?? οτι εκανε αυτες τις εξετασεις κ ηταν λιγο ανεβασμενες?ή εξαγωγη??

Εξαγωγή αφού πρώτα είχε πρηστεί κ πήρε αγωγή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Εξαγωγή αφού πρώτα είχε πρηστεί κ πήρε αγωγή 

κι εγω μαλλον δευτερα αν εχει ξεπριστει το ουλο μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μακαρι να κατεβουν αυτοι οι δυο δεικτες ( τκε+crp) γιατι με αγχωνουν.. τουλαχιστον η καλλιεργεια δεν εδειξε κατι απο μικροβια..ειναι καθαρη..φοβαμαι τοσο να μην ειναι κατι κακο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα

Δεν ανήκω στις μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου πριν λίγο καιρό έμαθα για την εγκυμοσύνη μου.

Έχω κάνει 2 χοριακες η μια 2070 και η δεύτερη 8715 σήμερα έκανα την Τρίτη και περιμένω αποτελέσματα.

Από χθες έχω κάποιες καφέ εκκρίσεις και η γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ και μου έδωσε utrogestan

Είχε η έχει καμία παρόμοια εμπειρία και πως το αντιμετώπισε

Ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η fairy-mary είπε:

Κορίτσια καλησπέρα

Δεν ανήκω στις μανούλες Ιανουαρίου Φεβρουαρίου πριν λίγο καιρό έμαθα για την εγκυμοσύνη μου.

Έχω κάνει 2 χοριακες η μια 2070 και η δεύτερη 8715 σήμερα έκανα την Τρίτη και περιμένω αποτελέσματα.

Από χθες έχω κάποιες καφέ εκκρίσεις και η γιατρός μου είπε να μην ανησυχώ και μου έδωσε utrogestan

Είχε η έχει καμία παρόμοια εμπειρία και πως το αντιμετώπισε

Ευχαριστω

Καλησπέρα κορίτσι μου εγώ έμαθα για την εγκυμοσύνη μου παρά πολύ νωρίς, 2 μέρες πριν την καθυστέρηση καθώς έχω σταθερό κύκλο. Το πρώτο σύμπτωμα που είχα και υποπτεύθηκα εγκυμοσύνη ήταν τα καφέ υγρά. Αφού έκανα χοριακες και βγήκαν πολύ καλές, στις 31 μέρες από την ΤΕΜ, χωρις ακόμα να έχω πάει στον γυναικολόγο γιατί ήταν πολύ νωρις είχε πει  και δεν θα φαινοταν ακόμα κάτι, είδα ροζ αίμα αρκετή μάλιστα ποσότητα στο σερβιέτακι. Πήρα utrogestan κολπικά έμεινα 3 μέρες ξαπλωμένη και μετά επανέλαβα  2 χοριακες. Όλα πήγαν μια χαρά κ σε λίγο θα κλείσω την 14 βδομάδα. Μην αγχώνεσαι, μην κουράζεσαι και ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου. Όλα θα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Anitta είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου εγώ έμαθα για την εγκυμοσύνη μου παρά πολύ νωρίς, 2 μέρες πριν την καθυστέρηση καθώς έχω σταθερό κύκλο. Το πρώτο σύμπτωμα που είχα και υποπτεύθηκα εγκυμοσύνη ήταν τα καφέ υγρά. Αφού έκανα χοριακες και βγήκαν πολύ καλές, στις 31 μέρες από την ΤΕΜ, χωρις ακόμα να έχω πάει στον γυναικολόγο γιατί ήταν πολύ νωρις είχε πει  και δεν θα φαινοταν ακόμα κάτι, είδα ροζ αίμα αρκετή μάλιστα ποσότητα στο σερβιέτακι. Πήρα utrogestan κολπικά έμεινα 3 μέρες ξαπλωμένη και μετά επανέλαβα  2 χοριακες. Όλα πήγαν μια χαρά κ σε λίγο θα κλείσω την 14 βδομάδα. Μην αγχώνεσαι, μην κουράζεσαι και ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού σου. Όλα θα πάνε καλά! 

Εγώ ευτυχώς δεν είχα ροζ η κόκκινο άλλα μόνο καφέ.

Είμαι περίπου 14 μέρες μετά την ΤΕΠ. 

Σήμερα ξεκίνησα τα utrogestan και εγώ είμαι σπιτι και ξεκουραζομαι .

Περιμένω το απόγευμα τη χοριακη και έχω φοβερό άγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η fairy-mary είπε:

Εγώ ευτυχώς δεν είχα ροζ η κόκκινο άλλα μόνο καφέ.

Είμαι περίπου 14 μέρες μετά την ΤΕΠ. 

Σήμερα ξεκίνησα τα utrogestan και εγώ είμαι σπιτι και ξεκουραζομαι .

Περιμένω το απόγευμα τη χοριακη και έχω φοβερό άγχος!

Το καφέ είναι παλιό αίμα. Όλα θα πάνε καλά!!  ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η fairy-mary είπε:

Εγώ ευτυχώς δεν είχα ροζ η κόκκινο άλλα μόνο καφέ.

Είμαι περίπου 14 μέρες μετά την ΤΕΠ. 

Σήμερα ξεκίνησα τα utrogestan και εγώ είμαι σπιτι και ξεκουραζομαι .

Περιμένω το απόγευμα τη χοριακη και έχω φοβερό άγχος!

Μην ανησυχείς καθόλου όλα θ πάνε καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Μην ανησυχείς καθόλου όλα θ πάνε καλά. 

Μόλις πήρα τη χοριακη 13026 από από 8700 την έκανα σήμερα στις 9 και την προηγούμενη τη Δευτέρα στις 12 περίπου.

Λίγο δεν ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η fairy-mary είπε:

Μόλις πήρα τη χοριακη 13026 από από 8700 την έκανα σήμερα στις 9 και την προηγούμενη τη Δευτέρα στις 12 περίπου.

Λίγο δεν ειναι;

αντε με το καλο να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλιτσα! τα εχουμε περασει τα άγχη σου και σε καταλαβαίνουμε ?νομιζω μια χαρα ειναι η χοριακη σου, αν δεν κανω λαθος σημασια εχει να ανεβαίνει!!!! να χαιρεσαι το νινι σου ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η fairy-mary είπε:

Μόλις πήρα τη χοριακη 13026 από από 8700 την έκανα σήμερα στις 9 και την προηγούμενη τη Δευτέρα στις 12 περίπου.

Λίγο δεν ειναι;

Από ένα σημείο και μετά δεν διπλασιαζεται καθε 48 ωρες.. Κόβει ταχύτητα.. Μια χαρά μου ακούγεται.. Δεν έκανες υπερηχο με τη χοριακη που είχες τη Δευτέρα; με τέτοια τιμή θα βλέπατε σίγουρα σακο, λεκιθικο, δεν ξέρω για εμβρυο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Από ένα σημείο και μετά δεν διπλασιαζεται καθε 48 ωρες.. Κόβει ταχύτητα.. Μια χαρά μου ακούγεται.. Δεν έκανες υπερηχο με τη χοριακη που είχες τη Δευτέρα; με τέτοια τιμή θα βλέπατε σίγουρα σακο, λεκιθικο, δεν ξέρω για εμβρυο.. 

Κάναμε άλλα είδαμε μόνο ένα πολύ μικρό σάκο δεν υπήρχε μια ξεκάθαρη εικόνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η fairy-mary είπε:

Μόλις πήρα τη χοριακη 13026 από από 8700 την έκανα σήμερα στις 9 και την προηγούμενη τη Δευτέρα στις 12 περίπου.

Λίγο δεν ειναι;

Όχι δεν είναι λίγο. Όπως σου είπε και η Μελούλα δεν ανεβαίνει το ίδιο. Μην ανησυχείς. Θ έχεις μπεμπακι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η xara1 είπε:

κοριτσιαααα για πειτε,εχετε αποφασισει ονοματακια για τα μπεμπεκια? ??

Αααα τι ωραία ερώτηση! ❤❤ για να πάρω καμία ιδέα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η PanB είπε:

Αααα τι ωραία ερώτηση! ❤❤ για να πάρω καμία ιδέα ?

ειχαμε πει με τον αντρα μου αν ηταν κοριτσάκι δεν θα βγαζαμε καποιον απ τους παπουδες-γιαγιάδες αλλα τη πατησαμε γιατι ειναι αγορακι και οι μπαμπαδες μας εχουν το  ιδιο ονομα ??οποτε πρωτα ο θεος να μας πανε ολα καλα θα βγει Νικόλας ο μπεμπης! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

ειχαμε πει με τον αντρα μου αν ηταν κοριτσάκι δεν θα βγαζαμε καποιον απ τους παπουδες-γιαγιάδες αλλα τη πατησαμε γιατι ειναι αγορακι και οι μπαμπαδες μας εχουν το  ιδιο ονομα ??οποτε πρωτα ο θεος να μας πανε ολα καλα θα βγει Νικόλας ο μπεμπης! ?

Μια χαρά, ωραίο όνομα έχουν ? ευτυχώς ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xara1 είπε:

κοριτσιαααα για πειτε,εχετε αποφασισει ονοματακια για τα μπεμπεκια? ??

Εμείς θα πάμε με το όνομα του παππού... Κωνσταντίνος !!???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xara1 είπε:

κοριτσιαααα για πειτε,εχετε αποφασισει ονοματακια για τα μπεμπεκια? ??

Και μεις το ίδιο είχαμε πει...να βγάλουμε κάτι άσχετο από τα ονόματα των δικών μας για αλλαγή (από την πλευρά του ήδη έχουν δύο αγοράκια εγγονια και έχουν τα ονόματα τους και από την πλευρά μου η ανήψια μου έχει πάρει τ όνομα του παππού άρα κλείσαμε χαχα). Εμείς λέμε ή Άγγελος ή Σίμος ή κάτι διπλό πχ Άγγελος-Σταυρος κλπ. Είμαστε ακόμη σε σκέψεις :) το σίγουρο είναι ότι θα ναι κάποιο οι τόσο συνηθισμένο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Εμείς θα πάμε με το όνομα του παππού... Κωνσταντίνος !!???

Και εγώ έτσι τον βάφτισα τον γιόκα μου. Είναι το όνομα ενός ανθρώπου που μου φέρθηκε και με αγαπάει καλύτερα από πατέρας (πατέρα μου τον θεωρώ και μάλιστα τον καλύτερο του κόσμου - ο βιολογικός μου εξαφανίστηκε).

Η χαρά του απερίγραπτη... συγκινούμαι που το σκέφτομαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xara1 είπε:

κοριτσιαααα για πειτε,εχετε αποφασισει ονοματακια για τα μπεμπεκια? ??

Εγώ έχω ήδη 2 παιδάκια η κόρη μας έχει της πεθεράς μου και ο γιος μας έχει των παππούδων μιας και οι δυο έχουν ίδιο όνομα. Το μπεμπακι ? που περιμένουμε θα πάρει κάποιο άσχετο όνομα  λέγαμε η’ Αλίκη η’ Αναστασία ακόμα πέφτουν αρκετές ιδέες στο τραπέζι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Εμείς θα πάμε με το όνομα του παππού... Κωνσταντίνος !!???

ααα τι ωραιο!!προσπαθήστε να το κρατησετε ολοκληρο και να μην το κόψετε σε κωστας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα σε όλες. Η μικρή μου είναι σχεδόν 6 μηνών, θηλάζει αποκλειστικά και την προηγούμενη εβδομάδα ξεκινήσαμε τα φρουτάκια. Αρκετό καιρό πριν ξεκινήσουμε, κάθε φορά που μας έβλεπε να τρώμε, άπλωνε τα χεράκια και ανοιγοκλεινε το στόμα σαν να μασάει. Έδειχνε δηλαδή έτοιμη. Οι πρώτες μέρες πήγαν πολύ καλά, έτρωγε με τεράστια όρεξη και χαρά. Μέχρι τότε έκανε κακακια καθημερινά, ίσως και 2-3 φορές τη μέρα, με τη γνωστή υφή των μωρών που θηλάζουν. Αρχίσαμε με μπανάνα, έπειτα μήλο. Κατευθείαν σταμάτησε να ενεργείται, πέρασαν 4 μέρες όπου και σταμάτησε να τρώει. Δοκιμάσαμε ακτινίδιο και κόψαμε την μπανάνα για να λειτουργήσει το έντερο αλλά ούτε αυτό το ήθελε.  Ώσπου ξεκίνησε με παααρα πολύ κλάμα (έπειτα από 4 μέρες) να ενεργείται πολύ σκληρά κακά που είχαν βλεννη με αιμα. Πήρα πανικόβλητη την παιδίατρο και είπε να της βάλω βρεφικό υπόθετο. Εγώ το έβαζα, εκείνη το έσπρωχνε μαζί με σκληρά κακά και άπειρο κλάμα. Αυτό έγινε 3  φορές συνεχόμενα εκείνη τη μέρα. Είχε γίνει μούσκεμα στον ιδρώτα η καημένη, σφιγγοταν και έκλαιγε. Σπαραξε η καρδιά μου. Τελικά αποκοιμήθηκε στην αγκαλιά μου μέσα στα κλαματα.  Σήμερα, 2 μέρες μετά όπου πάλι δεν είχε ενεργηθει, έπειτα από συζήτηση με την παιδίατρο, της έβαλα ξανά υπόθετο. Μάλλον αντανακλαστικά, ξεκίνησε πάλι να σφίγγεται και να κλαίει, και έβγαλε πολύ λίγα κακα (όχι τόσο σκληρά) και μαζί και το υπόθετο. Για φρούτα ούτε λόγος. Βλέπει το κουτάλι και κλαίει. Η παιδίατρος λέει είναι συνηθισμένο, και ότι θα συνηθίσει το εντερακι της, αλλά ρε κορίτσια δεν αντέχω αυτό το κλάμα, της κόβεται η ανάσα και μου έρχεται να κλάψω και εγώ μαζί της. Φαίνεται να πονάει πάρα πολυ...Για το φαγητό είπε να μην την πιέζω, αλλά μου κάνει εντύπωση που ξεκίνησε με τόση χαρά να τρώει και ξαφνικά δεν θέλει ούτε μπουκιά. Είχαν και τα δικά σας μωράκια θέμα με το έντερο κατά την εισαγωγή των στερεών; Πώς το αντιμετωπίσατε;    Υ.Γ. λίγη μπανάνα που της έδωσα σε κομμάτι από το δικό μου χέρι, το έβαλε στο στόμα και το ρουφούσε. Blw φοβάμαι όπως πολύ να κάνω..Σε δύο μέρες ξεκινάμε δεύτερο γεύμα χορτοσουπα και όπως το πάει, αμφιβάλλω αν θα θελήσει να δοκιμάσει. Εάν έχετε συμβουλές για αυτό θα το εκτιμούσα πολύ. 
    • Γλυκια μου Λιλη!!!! ❤️ ποσο σε ευχαριστω!!!! 🥰 Δοξα το θεο πηγαν ολα τελεια!!! καλυτερα απ οτι ελπιζαμε...!!!  Να ειναι καλα και ο γιατρος μας φυσικα!!!! ελπιζω να συνεχισουμε ετσι και του χρονου να ειμαστε 3 ή 4!!! 🙏 με το καλο να περασουν οι μερες να μας πεις τα νεα σου!!!!! αγωνιουμε μαζι σου!!!! 🤗 Με ενα τεραστιο νουμερο χοριακης ευχομαι και γερα παιδακια στην αγκαλια σας!!! 🙏
    • Ναι φαίνεται ο γιατρος να ενδιαφέρεται για την ασθενή του κ να βλέπει κάθε περίπτωση διαφορετικά κ να μην κρατάει ένα πρωτόκολλο κ να το ακολουθεί σε ολες!! 
    • Σκεψου έχω τον φάκελο στο σπίτι κ δεν μπηκα σε πειρασμό να τον ανοίξω 😂😂😂
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...