Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Dimaki83 είπε:

Καλή μου καλή επιτυχία!

Δεν σου πρότεινε εσένα ο γιατρός σου να κάνεις και τη nipt? Εμένα μου την είχε προτείνει οπωσδήποτε επειδή έχω κλείσει τα 35, ανεξαρτήτως αποτελέσματος αυχενικής (που ήταν άριστο ούτως ή άλλως) να κάνω και nipt. Δηλαδή απλά αντί papp-Α να κάνω τη nipt που είναι πολύ πιο ακριβής (και πιο ακριβή ?) και εντοπίζει πολύ περισσότερες χρωμοσωμιακές ανωμαλίες. Στις μικρότερες κοπέλες δεν χρειάζεται, παρά μόνο αν έχουν κακή αυχενική. Σε μας τις λίγο πιο μεγάλες μαμάδες (άνω των 35 δηλαδή), έχει κάποια λογική.

Οικονομικό όφελος δεν είχε ο γιατρός μου, γιατί μένω στη Γερμανία αλλά την αυχενική και την nipt τις έκανα αναγκαστικά στην Ελλάδα όπου είχα κλείσει ήδη εδώ και πολλούς μήνες τις διακοπές μου. 

Βέβαια ότι σου πει ο γιατρός μου. Απλά σου λέω τί μου είπε ο γιατρός μου στη Γερμανία και συμφώνησε απολύτως ο γιατρός που με παρακολούθησε στην Ελλάδα. 

Όχι δεν μουμου πρότεινε καθολου αυτή την εξέταση...?τι να πω? Ελπίζω σε μια καλή Αυχενική κ βλέπουμε.. Πόσο άγχος... @xara1 μπράβο χαίρομαι πολύ για τα νέα σου...μακάρι όλες μας με καλά νέα κ υγιή μωράκια...Κ του χρόνου να λέμε για τα βλέμματα κ τα γελάκια τους???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η xara1 είπε:

ααα καλα αποτελεσματα! φαε σοκολατιτσα να κουνιεται να κανει τουμπιτσες! ? αντε να ερθεις να μας πεις τα καλυτερα. σου ευχομαι να πανε ολα σουπερ τελεια!! ?

Όλα όντως πολύ καλά ??

Τα υγρα δεν είναι τίποτα τα δικά μου. Φυσιολογικά τα είδε μου έκανε κ καλλιεργεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η banesaki16 είπε:

Όχι δεν μουμου πρότεινε καθολου αυτή την εξέταση...?τι να πω? Ελπίζω σε μια καλή Αυχενική κ βλέπουμε.. Πόσο άγχος... @xara1 μπράβο χαίρομαι πολύ για τα νέα σου...μακάρι όλες μας με καλά νέα κ υγιή μωράκια...Κ του χρόνου να λέμε για τα βλέμματα κ τα γελάκια τους???

Και τις σκανταλιές τους!!! Είναι και αυτές μέσα στο ολοκληρωμένο πακέτο προσφοράς Νινί 2019 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Όλα όντως πολύ καλά ??

Τα υγρα δεν είναι τίποτα τα δικά μου. Φυσιολογικά τα είδε μου έκανε κ καλλιεργεια 

μπραβοοοο!αντε και ολο εμπαινα να δω αν γυρισες απ τον γιατρο!γιουπιιιιι ολα τελεια με το μπεμπακι, αντε να σου φυγει το αγχος. και εμενα αυριο λογικα καλλιεργεια θα μου κανει ... ελπιζω να μην ειναι τιποτα...και μαλλον θα δούμε και αν ειναι αγορακι ή κοριτσακι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η xara1 είπε:

μπραβο! τι ομορφα νεα ?να το χαιρεστε το αγαπακι,και αυτο και τα αλλα δυο παιδακια σας! 

Ευχαριστώ πολύ και σ’εσενα με το καλό το νινί σου. Δεν μου έχει τύχει να έχω μύκητες σε καμία εγκυμοσύνη μου αλλά υγρά κατα καιρους προς το άσπρο χρωμα είχα και στις 2. Δεν ήταν ποτέ κάτι ανησυχητικό. Δεν θα είναι ούτε κι σ’εσενα μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Τι είναι αυτό που λέω εγώ? Εγώ σήμερα θα το κάνω... Μέσα στην εξέταση παπ Α. Είναι αυτό που μου κάνει. 

Μπραβο γ τ αυχενικη. Ωραία 

Αναρωτιόταν η κοπέλα αν η papp a είναι η ίδια με αυτήν την εξέταση που θα έκανες εσυ από «μέσα». Κι αλλά ευχάριστα νέα σήμερα με την αυχενική σου μπράβο!! Άντε να πάρουμε και τις αιματολογικές✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η PanB είπε:

Μπράβο @annita μου! Κι εγώ μόλις γύρισα ? 1.5 μου έβγαλε εμένα Αυχενική και περιμένω την αιματολογικη τέλος της εβδομάδας.. Δεν μας έκανε τη χάρη το μωρό να μας δείξει ξεκάθαρα φύλο αλλά μάλλον κοριτσάκι μας είπε και εμάς! ?

Τέλεια νέα μπράβο κορίτσι μου κι άλλη μπουμπου στην παρέα μας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η xara1 είπε:

μπραβοοοο!αντε και ολο εμπαινα να δω αν γυρισες απ τον γιατρο!γιουπιιιιι ολα τελεια με το μπεμπακι, αντε να σου φυγει το αγχος. και εμενα αυριο λογικα καλλιεργεια θα μου κανει ... ελπιζω να μην ειναι τιποτα...και μαλλον θα δούμε και αν ειναι αγορακι ή κοριτσακι ?

Ναι μην ανησυχείς για τα υγρα τίποτα δε θα είναι. Όλα καλά. Εμένα δε μιλάει τι φύλο είναι αν δε σιγουρευτεί. Χαχα. Δεν μπήκα γτ έπρεπε να κάνω μπάνιο το παιδί να το κοιμησω. Το είχαμε μαζί μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Ναι μην ανησυχείς για τα υγρα τίποτα δε θα είναι. Όλα καλά. Εμένα δε μιλάει τι φύλο είναι αν δε σιγουρευτεί. Χαχα. Δεν μπήκα γτ έπρεπε να κάνω μπάνιο το παιδί να το κοιμησω. Το είχαμε μαζί μας. 

ουτε εμενα μιλαει αν δεν σιγουρευτεί για αυτο δεν ξερω ακομα! σημερα λογικα θα μάθουμε ? μακαρι να πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Anitta είπε:

Αναρωτιόταν η κοπέλα αν η papp a είναι η ίδια με αυτήν την εξέταση που θα έκανες εσυ από «μέσα». Κι αλλά ευχάριστα νέα σήμερα με την αυχενική σου μπράβο!! Άντε να πάρουμε και τις αιματολογικές✌️

0.90 αυχενικη. Είμαι πολύ χαρούμενη αννιτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια τα υγρα ειναι φυσιολογικα, τσαμπα αγχώθηκα! και το μωρο ειναι αντρακι!!! ειδα και το πουλακι του παναγια μου ?????? @Μελούλα μεσα επεσες στο φυλο τελικα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

κοριτσια τα υγρα ειναι φυσιολογικα, τσαμπα αγχώθηκα! και το μωρο ειναι αντρακι!!! ειδα και το πουλακι του παναγια μου ?????? @Μελούλα μεσα επεσες στο φυλο τελικα!!!!

 

στις πριν 9 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

κοριτσια τα υγρα ειναι φυσιολογικα, τσαμπα αγχώθηκα! και το μωρο ειναι αντρακι!!! ειδα και το πουλακι του παναγια μου ?????? @Μελούλα μεσα επεσες στο φυλο τελικα!!!!

Είδες βρε? Τζάμπα άγχος αντε με το καλό το αγοράκι μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εμενα η αυχενικη μου ηταν 1,7 και 2,2 

Μου πε ο γιατρός οτι ειναι τελεια ειδικα για διδυμη κυηση..και πως δεν χρειάζεται αμνιοπαρακεντηση αφου ειμαι 31..εσείς τι λετε;ειναι καλοι οι αριθμοι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Κοριτσια εμενα η αυχενικη μου ηταν 1,7 και 2,2 

Μου πε ο γιατρός οτι ειναι τελεια ειδικα για διδυμη κυηση..και πως δεν χρειάζεται αμνιοπαρακεντηση αφου ειμαι 31..εσείς τι λετε;ειναι καλοι οι αριθμοι;

μια χαρα ειναι βρε!μπραβοοο!! μεσα στις φυσιολογικες τιμες εισαι,αφου στο ειπε και ο γιατρος! να τα χαιρεσαι τα μπεμπεκια σου!! τελικα το ενα ειναι αγορακι, το αλλο??? καταφερατε ειδατε?? ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@xara1 το αλλο μαλλον κοριτσάκι..δεν καταφέραμε να δουμε κανενα καθαρα..το ενα ειχε σταυρωμενα τα  ποδια και το αλλο μας εδειχνε το ποπουδακι του...θα ξαναπάω την παρασκευη..παντως κατά 90% μου ειπε ενα κ ενα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

@xara1 το αλλο μαλλον κοριτσάκι..δεν καταφέραμε να δουμε κανενα καθαρα..το ενα ειχε σταυρωμενα τα  ποδια και το αλλο μας εδειχνε το ποπουδακι του...θα ξαναπάω την παρασκευη..παντως κατά 90% μου ειπε ενα κ ενα.. 

αχου τι ομορφα που θα ειναι τα αγαπακια μεσα στη κοιλιτσα σου και τα δυο. τα εκανα εικονα ετσι οπως τα περιεγραψες ? οτι και να ειναι γερα να ειναι αλλα αν ειναι ενα και ενα ακομα καλυτερα! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

0.90 αυχενικη. Είμαι πολύ χαρούμενη αννιτα. 

Μπραβοοοο!!!!! Τέλεια!!! Χαίρομαι πολύ για σένα Δήμητρα μου όλα να πάνε κατ’ευχην!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η xara1 είπε:

κοριτσια τα υγρα ειναι φυσιολογικα, τσαμπα αγχώθηκα! και το μωρο ειναι αντρακι!!! ειδα και το πουλακι του παναγια μου ?????? @Μελούλα μεσα επεσες στο φυλο τελικα!!!!

Μπράβο κορίτσι μου όλα θα πάνε τέλεια! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Κοριτσια εμενα η αυχενικη μου ηταν 1,7 και 2,2 

Μου πε ο γιατρός οτι ειναι τελεια ειδικα για διδυμη κυηση..και πως δεν χρειάζεται αμνιοπαρακεντηση αφου ειμαι 31..εσείς τι λετε;ειναι καλοι οι αριθμοι;

Παίζει ρόλο και σε ποια βδομάδα θα κάνεις την αυχενική. Στα παιδάκια μου τις είχα κάνει 11w 2d και είχαν βγει και οι δυο 1,2. Τώρα λόγω 15Αγουστου ήταν κλειστό το ιατρείο του (την έκανα στον Μαλιγγιαννη, στο Έμβρυο, Αθήνα) και χθες που την έκανα ήμουν 13w 2d και μας βγήκε 1,8. Μου είπε όμως πως όσο προχωράει η κύηση ανεβαίνει. Αν είχα πάει νωρίτερα πχ στις 11w θα έβγαινε σαν τα άλλα ζουζούνια μου. Μια χαρά είναι οι τιμές σου και έχεις και διδυμάκια! Με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anitta είπε:

Μπραβοοοο!!!!! Τέλεια!!! Χαίρομαι πολύ για σένα Δήμητρα μου όλα να πάνε κατ’ευχην!!! ?

Ναιιιιιιι χάρηκα κ γω πολύ γτ είμαι και μεγαλοκοπελα χαχαχαχαχαχα ?????????????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η xara1 είπε:

αχου τι ομορφα που θα ειναι τα αγαπακια μεσα στη κοιλιτσα σου και τα δυο. τα εκανα εικονα ετσι οπως τα περιεγραψες ? οτι και να ειναι γερα να ειναι αλλα αν ειναι ενα και ενα ακομα καλυτερα! ?

Σε ευχαριστω πολυ..και εσυ με το καλο το αντρακι σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anitta είπε:

Παίζει ρόλο και σε ποια βδομάδα θα κάνεις την αυχενική. Στα παιδάκια μου τις είχα κάνει 11w 2d και είχαν βγει και οι δυο 1,2. Τώρα λόγω 15Αγουστου ήταν κλειστό το ιατρείο του (την έκανα στον Μαλιγγιαννη, στο Έμβρυο, Αθήνα) και χθες που την έκανα ήμουν 13w 2d και μας βγήκε 1,8. Μου είπε όμως πως όσο προχωράει η κύηση ανεβαίνει. Αν είχα πάει νωρίτερα πχ στις 11w θα έβγαινε σαν τα άλλα ζουζούνια μου. Μια χαρά είναι οι τιμές σου και έχεις και διδυμάκια! Με το καλό!!

Την ειχα κανει 12εβδ. Απλα τωρα διαβαζοντας τα δικα σας αναρωτήθηκα για τις δικες μου μετρησεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Ωχου τώρα χθες μου έγραψε πητ 8/3????????

και γιατι κλαψουριζεις?? υγεια να εχει το μπεμπακι και οποτε ερθει με το καλο! αρκεί να ναι γερο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

και γιατι κλαψουριζεις?? υγεια να εχει το μπεμπακι και οποτε ερθει με το καλο! αρκεί να ναι γερο ?

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

και γιατι κλαψουριζεις?? υγεια να εχει το μπεμπακι και οποτε ερθει με το καλο! αρκεί να ναι γερο ?

Θέλω πιο νωρίς χαχαχαχαχαχα. 

Ασε που με έχουν σκίσει οι αναγούλες. Χθες κ εμετούς... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...