Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

καλημερα σας κοριτσια μ..!!

πηγαμς εχθες ατο γιατρο κ ακουσαμε την καρδουλα τ..!! Ολα καλα μας ειπς ο γιατρος. Στη 7η εβδομαδα ειμαι..!!

Τωρα ηρεμησα καπως..!!❤??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Antelope είπε:

@Μελούλα να μας πεις τα νέα από τον καινουριο γιατρό! Καμία φορά κολλάμε με αυτόν που ξέραμε από χρόνια ενώ μπορεί να μην είναι ο κατάλληλος για την φάση μας.

Απο ο,τι είδα θέλεις να κάνεις vbac ε; Αν ο νέος το υποστηρίζει, είναι καλός επιστήμονας και σου ταιριάζει σαν ιδιοσυγκρασία μην το σκέφτεσαι καν! Με κλειστά μάτια!

Και μιας που είπες για ποσά που ζητάνε, πόσο κοστίζει μια Αυχενική σε πιστοποιημενο ιδιώτη; γιατί δεν έχω ιδεα και το 250 που είπες μου φάνηκε υπερβολικό.

πηγα χθες! ειναι καταπληκτικος! κανει και vbac..μενει τωρα μονο να δω το ποσό, ωστε να το μαζευουμε σιγα σιγα, και ελπιζω να μην ειναι υπερογκο..θελω πολυ να κανω vbac..ή εστω μια καισαρικη για πραγματικους λογους και σεβασμο!?

δεν γνωριζω το κοστος της αυχενικης σε αυτον θα μαθω στο επομενο ραντεβου και η αυχενικη μου ειπε θα γιενι στις 12 εβδ, οπως το λεγαμε..ααα!! το σημαντικοτερο!! τα βρηκε ολα τελεια, το μωρακι ειναι πανω απο 2 εκατοστα και..δεν υπαρχει πλεον αποκολληση!!!!!!!✌️✌️✌️

@@eirini@ τοτε μου ειχε κανει την αυχενικη η ιδια και τωρα που ρωτησα μου ειπε ουτε καν την αυχενικη..ολα στο ιδιωτικο..προφανως ειναι πολλα τα λεφτα οταν στελνει πελατες εκει..ασε αφου τα σκεφτομαι και λεω ωραιο το παραμυθι που εφαγα..για να καταλαβεις, τοτε οταν ημουν στην 17η εβδ. μου ειπε οτι δηθεν κατι βλεπει επικίνδυνο και δεν το εχει ξαναδει και τυχαινει αν ειναι στην πολη μας αυτες τις μερες ο συναδελφος της απο αθηνα και να παω να με δει..και φυσικα πηγα.. 80 ευρω ο απλος υπερηχος με αποδειξη των 20 ευρω, αλλιως ξεπερνουσε τα 100 ευρω (!!!) και οταν ξαναπηγα στο ιατρειο της μας ειπε "ενταξει, το ειχα δει και σε αλλη περιπτωση και δεν ηταν τιποτα"..ποσο δουλεμα..αλλα τρομοκρατημενοι νεοι γονεις ειμασταν δεν υπολογιζαμε τα λεφτα φτανει να ηταν ολα καλα..αλλα εφτασε ο κομπος στο χτενι..

(σορρυ για την πολυλογια)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας και από μένα.. Είμαι λίγο πιο μπροστά εγω!! στις 11 βδομαδες και 5 μέρες!!!  ΠΗΤ έχω ακριβως την ημέρα των Χριστουγέννων ? Ευτυχώς ολα πηγαίνουν πολύ καλά μέχρι τώρα.. Αν και εχω πάρα πολλές ναυτίες και εμετούς. Εσεις πως πατε απο συμπτώματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε συνεγκυουλες; τα νεα σας.. Απο συμπτώματα πώς πατε; εγω ειμαι 9 εβδ ακριβώς και χθες το βραδυ έκανα εμετό πρώτη φορά... Ειχα αναγουλες καιρό, αλλα όχι εμετό.. Σήμερα είμαι ολη μέρα με ενα λαλαγγι ξερό.. Δεν έχω όρεξη για τιποτα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μελούλα είπε:

Τι κάνετε συνεγκυουλες; τα νεα σας.. Απο συμπτώματα πώς πατε; εγω ειμαι 9 εβδ ακριβώς και χθες το βραδυ έκανα εμετό πρώτη φορά... Ειχα αναγουλες καιρό, αλλα όχι εμετό.. Σήμερα είμαι ολη μέρα με ενα λαλαγγι ξερό.. Δεν έχω όρεξη για τιποτα.. 

Καλησπέρα, @Μελούλα!!Εγώ θα γίνω αύριο 9 εβδομάδων..???

Εμετό δεν έχω κάνει ακόμα..Ούτε πολλές αναγουλες έχω..Αλλά σήμερα ξύπνησα με χάλια στομάχι!!Και συνήλθα πριν κάνα 2ωρο..

Κατά τα άλλα πολύ πρησμένο στήθος και ψιλοζαλαδες όταν σηκώνομαι..

Εσύ πότε έχεις ξανά ραντεβού για υπέρηχο;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rena88 ναι είμαστε μαζί εμείς!!

Αχ ευτυχώς τον γλύτωσα τον εμετό σήμερα και το στομάχι μου είναι καλύτερα.. Ισως να μην έχει συνέχεια..και τα ιδια κι εγω με στηθος και ζαλαδες οταν σηκώνομαι..

Εχω υπερηχο παλι στις 10+4 απο τις 8+4 που με ειδε και μετα στις 12 για αυχενική.. Εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω τη Τετάρτη ραντεβού που θα είμαι στις 9+2..Λογικά μετά θα με βάλει στις 11 εβδομάδες και θα μου κανονίσει και την αυχενικη..

Εσύ έχεις και άλλο παιδάκι αν θυμάμαι καλά,ε;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η katerina-90 είπε:

Κορίτσια γεια σας και από μένα.. Είμαι λίγο πιο μπροστά εγω!! στις 11 βδομαδες και 5 μέρες!!!  ΠΗΤ έχω ακριβως την ημέρα των Χριστουγέννων ? Ευτυχώς ολα πηγαίνουν πολύ καλά μέχρι τώρα.. Αν και εχω πάρα πολλές ναυτίες και εμετούς. Εσεις πως πατε απο συμπτώματα;

Καλωσηρθες στην παρεα μας! Το πρώτο σου; 

Εγω τελικά εναν εμετό προχθές, δεν ξαναέκανα αλλον, κατι ζαλαδες, πρησμένο στήθος και ανορεξίες... Κατα τα αλλα καλα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/6/2018 at 10:20 ΜΜ, ο/η Μελούλα είπε:

Ναι εχω ενα κοριτσάκι 3ων ετών.. ❤️ Περιμένει το μωρο πώς και πώς ?

Να τη χαίρεσαι τη μικρουλα σου και με το καλό να έρθει και το νέο μελος να ολοκληρώσει την ευτυχία σας!!??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Rena88 είπε:

Να τη χαίρεσαι τη μικρουλα σου και με το καλό να έρθει και το νέο μελος να ολοκληρώσει την ευτυχία σας!!??? 

Ευχαριστώ!! Κι εσύ με το καλο!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα  και από μένα . 28/1 ΠΗΤ μετά από εξωσωματική . Πρώτη φορά και διανύω την 7w+2. Ακούσαμε καρδούλα και τώρα θα με ξαναδεί στις 6/7. Μου είναι να κλείσω και ραντεβού για την αυχενική αλλά βρε κορίτσια δεν είναι πολύ νωρίς ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Souko  μου καλημερα ειμαστε ακριβως ιδια!! 7w+2d ειμαστε κι εμεις κι ακουσαμς καρδουλα κ ολα καλα.!!το μωρακι αναπτυσσετε καλα.ο υπερηχος μ το δειχνει 7w+4d . κι εγω εχω ΠΗΤ 28/1** . Ανυπομονωω

 

εγω ταλαιπωρουμε πολυ απο ναυτιες.. δεν μπορω να φαω τιποτα. ολα με αναγουλιαζουν. τι να κανω ρ1 κοριτσια ?? το μωρο μ πως θα μεγαλωσει αφου εγω δεν μπορω να φαω?? μηπως τ κανω κακο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

@Souko  μου καλημερα ειμαστε ακριβως ιδια!! 7w+2d ειμαστε κι εμεις κι ακουσαμς καρδουλα κ ολα καλα.!!το μωρακι αναπτυσσετε καλα.ο υπερηχος μ το δειχνει 7w+4d . κι εγω εχω ΠΗΤ 28/1** . Ανυπομονωω

 

εγω ταλαιπωρουμε πολυ απο ναυτιες.. δεν μπορω να φαω τιποτα. ολα με αναγουλιαζουν. τι να κανω ρ1 κοριτσια ?? το μωρο μ πως θα μεγαλωσει αφου εγω δεν μπορω να φαω?? μηπως τ κανω κακο??

Εγω εχασα 1 κιλο τις πρώτες 7 εβδομάδες, και ανησυχούσα το ιδιο.. Μα το μωρο είναι και μεγαλο μάλιστα και οπως μου είπε και ο γιατρός αυτο βρίσκει τρόπο και τρέφεται, μην ανησυχείς.. Με το καλο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!! Αχχχ πόσο χαίρομαι για όλες μας! Εγώ έχω ΠΗΤ 02/02/19 Αλλά λόγω προηγηθείσας καισαρικής δεν πιστεύω να φτάσω μέχρι τότε. Την προηγούμενη φορά γέννησα στις 38 εβδομάδες.

Από συμπτώματα με το που μπήκα στην εβδομάδα αυτή άρχισαν οι εμετοί. Ειμαι τώρα 6ε 3η. Ευτυχώς όμως δεν κάνω πάνω από 2 την ημέρα. Στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μετά την 10η εβδομάδα έφτανα μέχρι και 20 την ημέρα. Τώρα τρομάζω και μόνο στη σκέψη να το ξαναπερασω.. Αλλά το μεγαλύτερο μου άγχος είναι αν θα καταφερω αυτή τη φορά να γεννήσω φυσιολογικά.. 

Σας τα πα μαζεμένα. Χαίρομαι όμως πολύ που θα τα λέμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Souko είπε:

Καλημέρα  και από μένα . 28/1 ΠΗΤ μετά από εξωσωματική . Πρώτη φορά και διανύω την 7w+2. Ακούσαμε καρδούλα και τώρα θα με ξαναδεί στις 6/7. Μου είναι να κλείσω και ραντεβού για την αυχενική αλλά βρε κορίτσια δεν είναι πολύ νωρίς ; 

Με το καλό!! Ξερεις τι.. Οποτε και να το κλείσετε το ραντεβού πάλι την ιδια ημερομηνία θα γινει η αυχενική  οπότε μην το σκέφτεσαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μελούλα είπε:

Εγω εχασα 1 κιλο τις πρώτες 7 εβδομάδες, και ανησυχούσα το ιδιο.. Μα το μωρο είναι και μεγαλο μάλιστα και οπως μου είπε και ο γιατρός αυτο βρίσκει τρόπο και τρέφεται, μην ανησυχείς.. Με το καλο!! 

αχ σε ευχαριστωω..

καθυσυχαστηκα τωρα!!

ειχα μια ανησυχια..

ολη μερα με φρυγανιες τη βγαζω και λεμονι και αγγουρια!!

κ κατα της 7 η ωρα τρωω καμια σαλατιτσαα.!!

απο κρεας ουτε να το μυρισω..!!

αχχ να περασουν οι μερες να ξαναπαω να το δω το μικρουλι μ..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

αχ σε ευχαριστωω..

καθυσυχαστηκα τωρα!!

ειχα μια ανησυχια..

ολη μερα με φρυγανιες τη βγαζω και λεμονι και αγγουρια!!

κ κατα της 7 η ωρα τρωω καμια σαλατιτσαα.!!

απο κρεας ουτε να το μυρισω..!!

αχχ να περασουν οι μερες να ξαναπαω να το δω το μικρουλι μ..!!

Εγω ημουν έτσι περίπου στην πρώτη μου εγκυμοσυνη.. Ολο λαχανικά και το κρέας μου βρωμουσε.. Τωρα με τίποτα.. Ολο κρέας θέλω... Αντε βγαλε άκρη χαχα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Εγω ημουν έτσι περίπου στην πρώτη μου εγκυμοσυνη.. Ολο λαχανικά και το κρέας μου βρωμουσε.. Τωρα με τίποτα.. Ολο κρέας θέλω... Αντε βγαλε άκρη χαχα.. 

χαχαχα

τελικα διαφερει η 1η με τη 2η..!!

κ τι ετρωγες για υποκαταστατο κρεατος??

ο αιματοκριτης σ ηταν καλος??

γιατι εμενα μ λεει να τρωω με το ζορι λιγο μοσχαρι γιατι ο αιματοκριτης μ ειναι 30..!! αλλα εγω δςν μπορω καθολου..!!

αστα πινω φιλικο, μαγνησιο, σιδηρο κ προγεστερονη!  ΚΟΚΤΕΙΛ  θα τα κανω σε λιγο..!!χχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ❤️❤️.

Κι εμείς για Ιανουάριο 2019 πάμε με το μικρούλι μου!!

Πρώτο μωράκι και πολύ ευτυχισμένη :). Τωρα είμαστε 9w ακριβώς και έχουμε ΠΗΤ 14.01.

Απλά ανυπομονώ να το ξαναδώ στον υπέρηχο, γιατί εχω να το δω από την 7η εβδομάδα που πήγαμε πάλι στη γιατρό.

Γνωρίζετε εάν τις εξετάσεις (αυχενική, β' επιπέδου κλπ) τις γράφουν και μπορείς να τις κάνεις δωρεάν ή έστω με μειωμένο κόστος???

Γιατί κάναμε για την κυστική ίνωση τις προάλλες σε ιδιωτικό εργαστήριο και μας πήγε 250 ευρώ (για το 99% των μεταλλάξεων).

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η zwoulini είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ❤️❤️.

Κι εμείς για Ιανουάριο 2019 πάμε με το μικρούλι μου!!

Πρώτο μωράκι και πολύ ευτυχισμένη :). Τωρα είμαστε 9w ακριβώς και έχουμε ΠΗΤ 14.01.

Απλά ανυπομονώ να το ξαναδώ στον υπέρηχο, γιατί εχω να το δω από την 7η εβδομάδα που πήγαμε πάλι στη γιατρό.

Γνωρίζετε εάν τις εξετάσεις (αυχενική, β' επιπέδου κλπ) τις γράφουν και μπορείς να τις κάνεις δωρεάν ή έστω με μειωμένο κόστος???

Γιατί κάναμε για την κυστική ίνωση τις προάλλες σε ιδιωτικό εργαστήριο και μας πήγε 250 ευρώ (για το 99% των μεταλλάξεων).

 

 

Για την κυστικη ίνωση γίνεται μόνο το 95% και είναι 350 ευρώ . Μήπως σας είπαν κάτι λάθος ; Γιατί εμένα νοσεί ο άντρας μου από 2 ημερών , τώρα είναι 38 αλλά η νόσος τον οδήγησε στην μεταμόσχευση πνευμόνων . Να την κάνετε όσο ακριβή και αν είναι διότι είναι πλέον η πιο συχνή κληρονομική νόσος και δεν υπάρχει θεραπεία . Σας το λέω από εμπειρία διότι ο σύζυγος δεν θα ζούσε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάλι έχω πολλά υγρα ( μπεζ και λευκά ) . Αλλά παίρνω ακόμη 3 έως 5 utrogetan και 3 cyclacur λόγω εξωσωματικής . Έχει καμία σας τέτοια υγρα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Souko είπε:

Εγώ πάλι έχω πολλά υγρα ( μπεζ και λευκά ) . Αλλά παίρνω ακόμη 3 έως 5 utrogetan και 3 cyclacur λόγω εξωσωματικής . Έχει καμία σας τέτοια υγρα ; 

Εγώ κι εγω πολλά υγρά σαν αυτά που περιγράφεις..Και με αγχωνουν λιγάκι..Επίσης έχω και πονακια στη κοιλιά μου και με αγχωνουν ακόμα περισσότερο..Εγω παίρνω 3 utrogestan τη μέρα..Λες αυτά να τα προκαλούν;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Souko είπε:

Για την κυστικη ίνωση γίνεται μόνο το 95% και είναι 350 ευρώ . Μήπως σας είπαν κάτι λάθος ; Γιατί εμένα νοσεί ο άντρας μου από 2 ημερών , τώρα είναι 38 αλλά η νόσος τον οδήγησε στην μεταμόσχευση πνευμόνων . Να την κάνετε όσο ακριβή και αν είναι διότι είναι πλέον η πιο συχνή κληρονομική νόσος και δεν υπάρχει θεραπεία . Σας το λέω από εμπειρία διότι ο σύζυγος δεν θα ζούσε.

Βασικά μας είπαν ότι καλύπτει το μέγιστο των μεταλλάξεων. Έχει και εξέταση για το 75% με 90 ευρώ, για το 85% με 150 και αυτό με τις περισσότερες (που ναι 95 κ όχι 99 που είπα) με 250. Συνεργάζεται η γιατρός μου με το εργαστήριο αυτό και μου είπαν την τιμή αυτή και την κάναμε. Είναι πολύ σοβαρό εννοείται και δε το ρισκάρεις να κάνεις την πιο φθηνή. Στο Παίδων που ρώτησαν μου είπαν 300 και 250 (εάν μου γράψει ο γιατρός μια από τις μεταλλάξεις και μου κόψουν έτσι 50 ευρώ). Ωστόσο κάναμε την άλλη στο εργαστήριο που μας έστειλε η γιατρός.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

χαχαχα

τελικα διαφερει η 1η με τη 2η..!!

κ τι ετρωγες για υποκαταστατο κρεατος??

ο αιματοκριτης σ ηταν καλος??

γιατι εμενα μ λεει να τρωω με το ζορι λιγο μοσχαρι γιατι ο αιματοκριτης μ ειναι 30..!! αλλα εγω δςν μπορω καθολου..!!

αστα πινω φιλικο, μαγνησιο, σιδηρο κ προγεστερονη!  ΚΟΚΤΕΙΛ  θα τα κανω σε λιγο..!!χχχ

Τιποτα.. Και μένα μου έλεγε να τρωω, αλλα δεν μπορούσα μέχρι τον 3ο μήνα.. Μετα ευτυχώς τα έτρωγα ολα.. Ο αιματοκρίτης ηταν καλος μέχρι τον 4ο που άρχισα τον σίδηρο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...