Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Ξέρω.. Εμένα με ηρεμεί να ξαπλώνω λίγο στα σκοτεινά.. Τουλάχιστον να καλυπτω με κάτι τα μάτια μου.. Και να χαλαρώνω.. Αν κοιμάμαι ακόμα καλύτερα.. Δοκίμασέ το

Θα το δοκιμάσω  Κ αυτό... Αν Κ έχω μια μικρή υπονοια  ότι μπορεί  να είναι αυχενικο.. Γιατί ο πόνος εστιάζει  στο πίσω μέρος...  Αθήνα  μένεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Souko είπε:

Και μένα Αγγλία ήταν η γιατρός μου και με βάζει κάθε μήνα . Τους δυο τελευταίους είπε ανα 15. Εγώ έχω άγχος γιατί περνάω επιτροπή την Τρίτη και έχω άδειες από Μάιο . 

Πες το έτσι! Στο πρώτο μας ραντεβού ήθελε να με ξαναδεί μετά απο ενα μηνα! Εγώ ούτε να το ακούσω και το κάναμε τρεις εβδομάδες.. Ασε και τωρα με το ζορι αντέχω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Dimaki83 είπε:

Είναι πάρα πάρα πολύ νωρίς για να παρακολουθείς τις κινήσεις του μωρού! Μην το σκέφτεσαι καν!!! Κάποια στιγμή αργότερα θα ξαναεμφανιστεί ?

Ευχαριστώ για  τη  απάντηση @Dimaki83!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xara1 είπε:

πολλα συγχαρητήρια αξιζουν στη φιλη σου. να τη προσκυνήσουμε ολες πρεπει με αυτη την αποφαση που πηρε. οντως θελει κότσια και πραγματικα πολυ δυναμη. να μην εχεις αγχος θα πανε ολα τελεια!! και εγω την ετρεμα την αυχενικη γιατι ειμαι 35.βασικα καπου εχω διαβασει κατι το οποιο δεν εχω ιδεα αν ισχυει ή αν ειναι παραπληροφόρηση ...οτι αν εχεις ηδη παιδακι και πας για δευτερο σε μεγαλη ηλικια δεν ειναι τοσο μεγαλες οι πιθανότητες όσες αν δεν ειχες παιδακι και ηταν το πρωτο σου

Ασε..... Μεγάλη δύναμη. Το ζω από κοντά κ..... Είναι τρέξιμο... Κ είναι κ εργαζόμενη κ ο άντρας της κικιρικουυυυυυυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Πες το έτσι! Στο πρώτο μας ραντεβού ήθελε να με ξαναδεί μετά απο ενα μηνα! Εγώ ούτε να το ακούσω και το κάναμε τρεις εβδομάδες.. Ασε και τωρα με το ζορι αντέχω.. 

Εμένα είναι 3 βδομάδες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έμενα ειναι περίπου ανα μήνα!!! Ανα 3,5-4 βδομάδας περίπου .... τωρα έχω 3/9.... αργω ακομα!!! Γενικά έχετε αρχίσει τα ψώνια;;; Εγω έλεγα απο Οκτώβρη να ξεκινήσω αλλα βλέπω ότι έχουν βάλει καλές εκπτώσεις και δε ξερω τι να κάνω... σκεφτόμουν για κάποια ακριβά βασικά κομμάτια αλλα θεωρω πτι επειδή τωρα μπήκα στον 5ο μήνα εοναι νωρίς!!! Ουφ!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μελούλα είπε:

Κορίτσια μου, αύριο επιτέλους έχουμε υπέρηχο, μετά από 3 εβδομάδες!! Θέλω τόσο πολύ να δω τον μικρούλη μου.. ?? Το επομενο μας ραντεβου θα είναι η Β επιπέδου!! Απίστευτο μου φαίνεται... 

Κάθε 3 εβδομάδες βάζει ο γιατρός τα ραντεβου.. Ηταν αγγλια 20 χρόνια και εκεί δεν είναι οπως εδώ, βδομάδα και υπερηχος.. Η προηγούμενη γιατρος μου, όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου κάθε 10 μερες μου έβαζε υπέρηχο.. Πλούσια την ειχα κανει.. Εσεις κάθε πότε έχετε; 

Οοο με το καλοο ο μπεμπουλης ❣️❣️ εμεις ανά ένα μήνα σχεδόν ραντεβού και ενδιάμεσα παρεμβάλλονται και οι κύριες εξετάσεις (αυχενική, α τεστ, β επιπέδου κλπ) άρα καπου στις 3-4 εβδομάδες στο περίπου. Κι εγώ ανυπομονώ σε 3 εβδομάδες για την β επιπέδου να τον ξαναδώ ❣️❣️!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Έμενα ειναι περίπου ανα μήνα!!! Ανα 3,5-4 βδομάδας περίπου .... τωρα έχω 3/9.... αργω ακομα!!! Γενικά έχετε αρχίσει τα ψώνια;;; Εγω έλεγα απο Οκτώβρη να ξεκινήσω αλλα βλέπω ότι έχουν βάλει καλές εκπτώσεις και δε ξερω τι να κάνω... σκεφτόμουν για κάποια ακριβά βασικά κομμάτια αλλα θεωρω πτι επειδή τωρα μπήκα στον 5ο μήνα εοναι νωρίς!!! Ουφ!!!!! 

Εγώ δε θα ψωνίσω τίποτα ??. Κ να σου πω είμαι κατά του ακριβού ξες γτ? Γτ είδα φίλες μου πολλές να μην τα χρησιμοποιούν κ να μένουν έτσι. Γ αυτό κ στο πρώτο μου πήρα κρεβατάκι από μαγαζί... Αλλά απλό. Το έχω φυσικά κ είναι καινούριο. Βασικά είναι θέμα φιλοσοφίας όλα. Αν το λαχταράς φυσικά και να το πάρεις. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Έμενα ειναι περίπου ανα μήνα!!! Ανα 3,5-4 βδομάδας περίπου .... τωρα έχω 3/9.... αργω ακομα!!! Γενικά έχετε αρχίσει τα ψώνια;;; Εγω έλεγα απο Οκτώβρη να ξεκινήσω αλλα βλέπω ότι έχουν βάλει καλές εκπτώσεις και δε ξερω τι να κάνω... σκεφτόμουν για κάποια ακριβά βασικά κομμάτια αλλα θεωρω πτι επειδή τωρα μπήκα στον 5ο μήνα εοναι νωρίς!!! Ουφ!!!!! 

Άσε κι εγω έχω δει κάτι καλές πρόσφορουλες και έχω μπει στον πειρασμό αλλά λέω να περιμένω... Βέβαια σε ένα μαγαζί (motherbaby) εχουν προσφορές και μετά τις εκπτώσεις...και έχει μεγάλη ποικιλία και ωραία πραγματακια... Εγώ σκέφτομαι να πάω προς αρχές Οκτώβρη εκεί να κάνω παραγγελία και μπορώ να τα πάρω μετά από δύο μήνες (απλά για να τα κάνω κράτηση και να μην χάσω και την καλή τιμή). Πάλι καλά θα χρειαστούμε μόνο κουνια, που έχω καταλήξει σε ένα πολυμορφικό κρεβάτι-κουνια που έχει κ αλλαξιερα μαζί και είναι τέλεια, και ένα κάθισμα  αυτοκινήτου που θα το  πάρουμε αφού γεννηθεί  και μετά  μαλλον...Τα υπόλοιπα τα χω από την αδερφή μου άρα είμαστε κομπλέ ❣️.

Ωστόσο..επειδή δεν άντεξα...καθώς ψώνιζα για μένα διαφορά στο h&m πήγα μια βόλτα στα παιδικά και πήρα δύο μικροσκοπικουλικα φορμακια για τον μπεμπουλη (τα χε προσφορά και δεν κρατηθηκα :P).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Εγώ δε θα ψωνίσω τίποτα ??. Κ να σου πω είμαι κατά του ακριβού ξες γτ? Γτ είδα φίλες μου πολλές να μην τα χρησιμοποιούν κ να μένουν έτσι. Γ αυτό κ στο πρώτο μου πήρα κρεβατάκι από μαγαζί... Αλλά απλό. Το έχω φυσικά κ είναι καινούριο. Βασικά είναι θέμα φιλοσοφίας όλα. Αν το λαχταράς φυσικά και να το πάρεις. ?

Ειδικά η μία πήρε κάτι ωραία μπαρόκ κουκλιστικα.... Τζάμπα... Δε κατάφερε Ν κοιμηθεί το σκατουλακι εκεί.... Τώρα θέλει αλλαγή τ δωμάτιο μεγάλωσε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η zwoulini είπε:

Άσε κι εγω έχω δει κάτι καλές πρόσφορουλες και έχω μπει στον πειρασμό αλλά λέω να περιμένω... Βέβαια σε ένα μαγαζί (motherbaby) εχουν προσφορές και μετά τις εκπτώσεις...και έχει μεγάλη ποικιλία και ωραία πραγματακια... Εγώ σκέφτομαι να πάω προς αρχές Οκτώβρη εκεί να κάνω παραγγελία και μπορώ να τα πάρω μετά από δύο μήνες (απλά για να τα κάνω κράτηση και να μην χάσω και την καλή τιμή). Πάλι καλά θα χρειαστούμε μόνο κουνια, που έχω καταλήξει σε ένα πολυμορφικό κρεβάτι-κουνια που έχει κ αλλαξιερα μαζί και είναι τέλεια, και ένα κάθισμα  αυτοκινήτου που θα το  πάρουμε αφού γεννηθεί  και μετά  μαλλον...Τα υπόλοιπα τα χω από την αδερφή μου άρα είμαστε κομπλέ ❣️.

Ωστόσο..επειδή δεν άντεξα...καθώς ψώνιζα για μένα διαφορά στο h&m πήγα μια βόλτα στα παιδικά και πήρα δύο μικροσκοπικουλικα φορμακια για τον μπεμπουλη (τα χε προσφορά και δεν κρατηθηκα :P).

Καλά έκανες!!!!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Καλά έκανες!!!!!! ?

Χεχε ? ?? εμ εναν μπεμπουλη θα έχω τι να τον κάνω ??.

Και στης αδερφής μου την μπέμπα δεν κρατιομουν και πάντα έφευγα από εκεί με κάποιο φορεματακι ή οτιδήποτε άλλο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η zwoulini είπε:

Άσε κι εγω έχω δει κάτι καλές πρόσφορουλες και έχω μπει στον πειρασμό αλλά λέω να περιμένω... Βέβαια σε ένα μαγαζί (motherbaby) εχουν προσφορές και μετά τις εκπτώσεις...και έχει μεγάλη ποικιλία και ωραία πραγματακια... Εγώ σκέφτομαι να πάω προς αρχές Οκτώβρη εκεί να κάνω παραγγελία και μπορώ να τα πάρω μετά από δύο μήνες (απλά για να τα κάνω κράτηση και να μην χάσω και την καλή τιμή). Πάλι καλά θα χρειαστούμε μόνο κουνια, που έχω καταλήξει σε ένα πολυμορφικό κρεβάτι-κουνια που έχει κ αλλαξιερα μαζί και είναι τέλεια, και ένα κάθισμα  αυτοκινήτου που θα το  πάρουμε αφού γεννηθεί  και μετά  μαλλον...Τα υπόλοιπα τα χω από την αδερφή μου άρα είμαστε κομπλέ ❣️.

Ωστόσο..επειδή δεν άντεξα...καθώς ψώνιζα για μένα διαφορά στο h&m πήγα μια βόλτα στα παιδικά και πήρα δύο μικροσκοπικουλικα φορμακια για τον μπεμπουλη (τα χε προσφορά και δεν κρατηθηκα :P).

Εγω για το καρότσι κι το κάθισμα αυτοκινήτου έλεγα βασικά ... είχαν οι αδερφές μου αλλα μετά απο 4 παιδιά και αρκετά χρόνια που έχουν περάσει δεν ειναι κι πολυ της προκοπής πλέον όποτε αυτά τα τα κρατήσει καμία γιαγιά κ εγω θα πάρω καινουρια... να δω αν θα αντέξω!! Αχαχαχαα

γοα ρουχαλάκια κούνιες κλπ θα περιμένω .... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η zwoulini είπε:

Χεχε ? ?? εμ εναν μπεμπουλη θα έχω τι να τον κάνω ??.

Και στης αδερφής μου την μπέμπα δεν κρατιομουν και πάντα έφευγα από εκεί με κάποιο φορεματακι ή οτιδήποτε άλλο.

Ναι ρε συ έτσι είναι... Είχα πάρει κ γω από τα h&m τότε στο πρώτο ένα φορμακι αγελαδακι το σκουφί έχει κ αυτάκια. Δεν ήθελα να το χάσω μου άρεσε πολύ. Τώρα μ το καλό θ τ βάλει κ τ 2ο μωράκι. Χεχε... Ξες τι πλάκα έχει?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εσείς που είναι το πρώτο σας και δεν έχετε καρότσι κλπ να πάρετε αν βρείτε καμία καλή προσφορά.. Εγω παλι που έχω τα βασικά, γιατι τα είχα πάρει ουδέτερα ? έχω μπει ήδη στον πειρασμό να πάρω κάνα ρουχαλάκι.. Του πήρα βασικά ένα ζιπουνακι που λέει "Lil mister" και κατι αντίστοιχο για την κόρη μου "big sister to a little mister" ❤️? δεν παίρνω κάτι αλλο όμως.. Εχουμε καιρό.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Κορίτσια εσείς που είναι το πρώτο σας και δεν έχετε καρότσι κλπ να πάρετε αν βρείτε καμία καλή προσφορά.. Εγω παλι που έχω τα βασικά, γιατι τα είχα πάρει ουδέτερα ? έχω μπει ήδη στον πειρασμό να πάρω κάνα ρουχαλάκι.. Του πήρα βασικά ένα ζιπουνακι που λέει "Lil mister" και κατι αντίστοιχο για την κόρη μου "big sister to a little mister" ❤️? δεν παίρνω κάτι αλλο όμως.. Εχουμε καιρό.. 

Για πες μας τη γνώμη σου για τα καροτσια... τιειχεσ Πάρει;τι σε βόλεψε; Τι ήθελες να εχει που δε το ειχε.. τι σε δυσκόλεψε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πήρα καρότσι 3 σε 1 και όντως χρησιμοποίησα όλους τους τρόπους του.. Το μόνο παράπονο.. Ηταν καρότσι των 400 ευρώ.. Καλο και γερό.. Αλλα πολύ βαρύ όταν χρειάστηκε να το σηκώσω κάποιες φορές και ειχε λίγο δύσκολο κλείσιμο. Δηλαδή δεν ήθελε κόπο, αλλα τρόπο, αλλά εγώ δεν τον βρήκα ποτέ! Ο άντρας μου πάλι, το κλείνει σε ένα δευτερόλεπτο.. Οποτε θα έλεγα ότι ναι, καναμε καλή αγορά, δεν το μετανιωσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Για πες μας τη γνώμη σου για τα καροτσια... τιειχεσ Πάρει;τι σε βόλεψε; Τι ήθελες να εχει που δε το ειχε.. τι σε δυσκόλεψε;;

Εγώ πήρα ένα perego προσφορά 150. Δεν έχει τίποτα έξτρα έτσι σκέτο. Αλλά..... Κορίτσια ελαφρύ.. Κλείνει τακ τουκ πλενεται εύκολα και πορτ μπαγαζ μια χαρά. Κ ανθεκτικό. Θ τ έχω κ τώρα. Υπέροχο... Όποιος το οδήγησε... Είχε Ν λέει πόσο ελαφρύ. 

Η φίλη μου πήρε το ακριβό με 650 γτ είχε κ το κάθισμα αυτοκινήτου κ ήταν τόσο βαρύ κ δύσκολο που τελικά έμεινε πατάρι και πήρε ένα μικρό άλλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Πήρα καρότσι 3 σε 1 και όντως χρησιμοποίησα όλους τους τρόπους του.. Το μόνο παράπονο.. Ηταν καρότσι των 400 ευρώ.. Καλο και γερό.. Αλλα πολύ βαρύ όταν χρειάστηκε να το σηκώσω κάποιες φορές και ειχε λίγο δύσκολο κλείσιμο. Δηλαδή δεν ήθελε κόπο, αλλα τρόπο, αλλά εγώ δεν τον βρήκα ποτέ! Ο άντρας μου πάλι, το κλείνει σε ένα δευτερόλεπτο.. Οποτε θα έλεγα ότι ναι, καναμε καλή αγορά, δεν το μετανιωσα 

Εγώ μέλι πήρα τ πιο φθηνό κ βρήκα την υγειά μου πραγματικά. Κ πήρα ξεχωριστά τα άλλα. 

Κοιτάξτε εγώ δεν είμαι τσιγκουνα καθόλου. Κοιτάω όμως πολύ την βολεψη μου. Ειδικά επειδή είμαι της βόλτας κ το μωρό τ έβγαλα αμέσως έξω στις 40 μέρες. Πήρα perego που ειναι όντως καλό. Αλλά ελαφρύ ρε φίλε. Μόνο του πάει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Ναι ρε συ έτσι είναι... Είχα πάρει κ γω από τα h&m τότε στο πρώτο ένα φορμακι αγελαδακι το σκουφί έχει κ αυτάκια. Δεν ήθελα να το χάσω μου άρεσε πολύ. Τώρα μ το καλό θ τ βάλει κ τ 2ο μωράκι. Χεχε... Ξες τι πλάκα έχει?? 

Έχει φοβερά ρουχαλακια όντως εκεί αγαπώ ❣️❣️ πως να αντισταθούμε??!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Εγώ μέλι πήρα τ πιο φθηνό κ βρήκα την υγειά μου πραγματικά. Κ πήρα ξεχωριστά τα άλλα. 

Κοιτάξτε εγώ δεν είμαι τσιγκουνα καθόλου. Κοιτάω όμως πολύ την βολεψη μου. Ειδικά επειδή είμαι της βόλτας κ το μωρό τ έβγαλα αμέσως έξω στις 40 μέρες. Πήρα perego που ειναι όντως καλό. Αλλά ελαφρύ ρε φίλε. Μόνο του πάει. 

ναι ρε συ...δεν ηξερα τοτε..ειπα σε αυτο, εκτος του οτι θα παρω μαρσιπο, μαλλον ring sling, για το καλοκαιρακι θα παρω ενα καροτσι μπατσουνι..εκεινα τα μικρα τα ελαφρια για να κανουμε τις βολτες μας καλυτερα..το βαρυ τωρα, ενταξει μην φανταστεις αερας παει, αλλα πχ αν ειναι για 3-4 σκαλια και το παρω στα χερια, δεν παλευεται..ειμαι και 50 κιλα ανθρωπος τι να κανω..?

 

οσον αφορα σημερα τον υπερηχο..ολα καλα!! αγορακι 100% το ξαναειδαμε..και οι μετρησεις τελειες..το μονο που βρηκε λιγο αυξημενο αμνιακο και μου ειπε να κοψω υδατανθρακες...η αληθεια ειναι οτι ζαχαρη φανερη δεν τρωω, δεν ειναι φαν της σοκολατας αυτο το μωρο, αλλα τρωω πολυυυυυ (λευκο) ψωμι..και απλα θα παιρνω ολικης που μου αρεσει ετσι κι αλλιως, οχι μακαρονια, πατατες κλπ..δεν με πειραζει και ιδιαιτερα να σας πω..προληπτικα ετσι κι αλλιως ειναι..καλυτερα προληπτικα παρα να βλεπαμε προβλημα μεθαυριο..10/9 εχουμε και β επιπεδου!!! ανυπομονω!! ?[smilie=blob8.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ! Τη Δευτέρα έχουμε την ΑΔ! Έχει κάνει κάποια στο Ιασώ; Έχω την απορία αν η απεικόνιση θα είναι 3D ή σαν του απλού υπερηχογραφηματος! Όλες σχεδόν την έχετε κάνει οπότε θα ξέρετε ? επίσης, δίνουν κάποιο dvd η φωτογραφιες; Ευχαριστώ εκ των προτέρων ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

ναι ρε συ...δεν ηξερα τοτε..ειπα σε αυτο, εκτος του οτι θα παρω μαρσιπο, μαλλον ring sling, για το καλοκαιρακι θα παρω ενα καροτσι μπατσουνι..εκεινα τα μικρα τα ελαφρια για να κανουμε τις βολτες μας καλυτερα..το βαρυ τωρα, ενταξει μην φανταστεις αερας παει, αλλα πχ αν ειναι για 3-4 σκαλια και το παρω στα χερια, δεν παλευεται..ειμαι και 50 κιλα ανθρωπος τι να κανω..?

 

οσον αφορα σημερα τον υπερηχο..ολα καλα!! αγορακι 100% το ξαναειδαμε..και οι μετρησεις τελειες..το μονο που βρηκε λιγο αυξημενο αμνιακο και μου ειπε να κοψω υδατανθρακες...η αληθεια ειναι οτι ζαχαρη φανερη δεν τρωω, δεν ειναι φαν της σοκολατας αυτο το μωρο, αλλα τρωω πολυυυυυ (λευκο) ψωμι..και απλα θα παιρνω ολικης που μου αρεσει ετσι κι αλλιως, οχι μακαρονια, πατατες κλπ..δεν με πειραζει και ιδιαιτερα να σας πω..προληπτικα ετσι κι αλλιως ειναι..καλυτερα προληπτικα παρα να βλεπαμε προβλημα μεθαυριο..10/9 εχουμε και β επιπεδου!!! ανυπομονω!! ?[smilie=blob8.gif]

Τελικά το να είσαι 30 plus έχει κ τα καλά του έχεις δει έχεις ακούσει από φίλες σου και διαλέγεις καλύτερα χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Τελικά το να είσαι 30 plus έχει κ τα καλά του έχεις δει έχεις ακούσει από φίλες σου και διαλέγεις καλύτερα χαχα

χαχαχα οχι μωρε ενταξει, ειναι καλο καροτσακι..θα αντεξει και τα 4 που θελω να κανω χαχαχα..αλλα κοριτσια μαρσιπο, το λεω και το ξαναλεω..μαρσιπο, αν σας βολεψει, ειναι ο,τι καλυτερο..και το μωρο σε νιωθει επανω του, και εχεις ελευθερα χερια για δουλειες και για το μεγαλυτερο παιδι, οσες εχουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η PanB είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ! Τη Δευτέρα έχουμε την ΑΔ! Έχει κάνει κάποια στο Ιασώ; Έχω την απορία αν η απεικόνιση θα είναι 3D ή σαν του απλού υπερηχογραφηματος! Όλες σχεδόν την έχετε κάνει οπότε θα ξέρετε ? επίσης, δίνουν κάποιο dvd η φωτογραφιες; Ευχαριστώ εκ των προτέρων ?

Καλησπέρα και με το καλό η ΑΔ :).

Εγω δεν την έκανα Ιασώ αλλά στο Μητέρα και ήταν πολύ καλύτερη η εικόνα στον υπέρηχο συγκριτικά με τους υπερήχους τους απλους που κάνω στην γιατρό μου στο Έλενα, και επίσης σε κάποια σημεία μας το έδειχνε και σε 3D. Μικρό το μωράκι τοτε αλλά φοβερή η εικόνα...λες κ ήταν μπροστά μας. Dvd δε μας έδωσαν στην ΑΔ εκεί στο Μητέρα παρά μόνο φωτογραφίες απλές και 3D...αλλά στο a test που κάναμε την 17η εβδομάδα στο προσωπικό ιατρείο της γιατρού που μας κάνει τις σημαντικές  εξετάσεις μας εδωσε και ήταν πολύ καλύτερη η εικόνα γτ είχε μεγαλώσει ο μπέμπης ❤️. Νομίζω πως μερικοί δινουν κ στην ΑΔ...ανάλογα.

Εύχομαι καλά αποτελέσματα και να ναι όλα τέλεια ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου. Για αρχή καλώς ήρθες. 2ον επειδή είσαι δοκιμαστικό μέλος πρέπει να φτάσεις τα 20 μηνύματα για να φαίνονται αμέσως. Μέχρι τότε όποτε εμφανίζονται θα σου απαντάμε. Τώρα... στο θέμα σου. Έχουμε την ίδια ηλικία και περίπου τον ίδιο κύκλο. Προσπαθείς για παιδάκι; Καλό θα ήταν να κάνεις μια χοριακή... Αλλά εγώ είμαι γενικά κατά των τεστ. Εγώ στην 4η μέρα καθυστέρησης είχα χοριακή 188. Θα περιμένουμε τα νέα σου.
    • Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε; έχω κι εγώ αρκετό καιρό να γράψω. είχα λίγο τα τρεχάματα μου με ενδοκρινολόγους και λοιπά αλλά προς το παρόν όλα καλά δόξα το θεό! Εμφάνισα και πάλι προδιάθεση για διαβήτη στην εγκυμοσύνη μου (όπως και στην πρώτη) αλλά αυτή τη φορά παρόλο που ακολουθώ δίαιτα για διαβήτη ήταν πιο δύσκολο να το ρυθμίσω (ειδικά το πρωινό της νηστείας). 'Ημουν ένα τσικ πριν μου ξεκινήσουν ινσουλίνη, γιατί το αμνιακό υγρό είναι στα ανώτατα φυσιολογικά και το μωρό έβγαινε μια εβδομάδα μεγαλύτερο! το παλέψαμε όμως λίγο με τη γυναικολόγο μου εφόσον δεν είχα ξεφύγει από τα φυσιολογικά όρια και καταφέραμε κάπως και το ισορροπήσαμε! έστρωσε το πρωινό ζάχαρο, το μωρό έχει πάει στις 2 μέρες μεγαλύτερο και το αμνιακό υγρό μένει σταθερό, δεν αυξάνεται. Επομένως τώρα το πάμε μέτρηση στη μέτρηση κι όσο παραμένω μέσα στα φυσιολογικά όρια με καλές τιμές ζαχάρου, γλιτώνω την ινσουλίνη! (καμπύλη εγώ δεν έκανα μιας και ήδη είχα θέμα και πρόσεχα) Ραντεβού με την γυναικολόγο μου έχω ξανά 30 του Απρίλη για να δούμε και πάλι πως πάμε και στις 20 ΜαΪου έχω το doppler. Τώρα έχω αρχίσει και σκέφτομαι ότι δεν έχω προετοιμάσει τίποτα από το άγχος μου. Ψώνια τίποτα, μόνο ό,τι μου έχουν φέρει ως δωράκι και λέω σιγά σιγά να ξεκινήσω να κάνω ψώνια! Ό,τι χρειάζομαι δηλαδή γιατί τα πολύ βασικά τα έχω από την πρώτη εγκυμοσύνη (κούνιες, καρότσια και λοιπά) να ξεκινήσω να παίρνω φορμάκια, σεντονάκια, πάνες, απορρυπαντικά, σαμπουάν κλπ για να κάνω ένα μίνι στοκ, επίσης νομίζω θα χρειαστώ φωλιά κι ένα καλό μάρσιπο (αν έχετε κάτι να προτείνετε) και τέλος νομίζω ότι πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω και τη βαλίτσα μου, μόνο που δεν θυμάμαι καθόλου τι είχα βάλει μέσα την πρώτη φορά  για πείτε ρε κορίτσια τι θα βάλετε εσείς να κάνουμε μια λίστα. Για το μωρό δεν θα χρειαστώ τίποτα μιας και μου τα παρέχει όλα το μαιευτήριο (μόνο το ρουχαλάκι που θα φύγουμε). Εσείς έχετε ξεκινήσει;
    • Καλησπέρα κορίτσια🫶🏻 Η εγκυμοσύνη μου πάει τελεια η μπεμπουλα μεγαλώνει πολυ γρήγορα όπως και η κοιλιτσα μου..έχω γίνει σαν ένα μικρό μπαλονάκι😂 Απο όταν μπήκα στον 5ο την ακούω πιο συχνά νιωθω οτι κινείται..καλά για τις κλοτσιές που μου ρίχνει δεν το συζητώ καν😂 Σήμερα είμαι 21+6 και Μ.Εβδομάδα θα πάω για την β’επιπέδου και έχω αγχωθεί λίγο😅Κοριτσιαα κάτι άσχετο μιας και λέμε διαφορα εδώ..Έχω ξεκινήσει δουλεια από τέλη Μαρτίου και θα μείνω έως και τον Ιούνιο (ολόκληρο)βάση νόμου..Έχω και παλιότερα ένσημα αλλα ήθελα την δουλεια και για να ξεφύγω λίγο εφόσον μπορω και ο γιατρός μου έδωσε το οκ αλλά και για το 9μηνο αργότερα..Τι επιδόματα ομως και τι δικαιούμαστε γενικα πριν και αφού γεννήσουμε;Έχω ακούσει διαφορα και έχω μπερδευτεί παρα πολυ και ενας λογιστής δεν έχει βρεθεί να με κατατοπίσει 😅  Ελπιζω να είστε όλες καλά περιμένω νέα και από εσάς🥹🥰
    • Καλημέρα κορίτσια..καλη επιτυχία σε ολες!! Ήρθα και εγω στο κλαμπ για άλλη μια φορά 
    • Είμαι σήμερα 30 εβδομάδων ακριβώς και το μωρό μ ζύγιζε την Παρασκευή 1.350 κανονικά μου είπε είναι σύμφωνα με την ηλικία της…
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...