Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Πες μου ρε συ πότε σου πέρασαν? Κ εγώ δεν κάνω πολλά πολλά. 

Σε ποια εβδομάδα ένιωσες καλύτερα?? 

Πω πω με γύρισες πολύ πίσω! Τότε μου φαινόταν αιώνας αλλά συνολικά δεν κράτησε πάνω από μήνα. Στην 11η εβδ είχαν υποχωρησει όλα τα συμπτώματα. Εσύ πώς νιώθεις; Μπορει να μην ειναι για ολες το ιδιο, αλλα ένα ειναι σιγουρο: θα περάσει! Υπομονή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Μαριζακι είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..  Είμαι 15w Kai  5d..Εγώ  το άκουσα προχθές...  Αλλά έκτοτε καθόλου.. Να ανησυχώ??? 

Μπα.. Ειναι νωρίς ακόμα και απλά θα είχε καταλληλη θέση και το άκουσες. Σε εκείνη την εβδομάδα έτσι το ένιωθα κι εγώ μια ναι μια όχι.. Δοκίμασε να ξαπλώσεις τελείως πίσω, ώστε να εξέχει η μητρα και βάλε τα χέρια σου ή σκουντα απαλά την κοιλιά σου και θα το νιώσεις σίγουρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Πω πω με γύρισες πολύ πίσω! Τότε μου φαινόταν αιώνας αλλά συνολικά δεν κράτησε πάνω από μήνα. Στην 11η εβδ είχαν υποχωρησει όλα τα συμπτώματα. Εσύ πώς νιώθεις; Μπορει να μην ειναι για ολες το ιδιο, αλλα ένα ειναι σιγουρο: θα περάσει! Υπομονή!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Μπα.. Ειναι νωρίς ακόμα και απλά θα είχε καταλληλη θέση και το άκουσες. Σε εκείνη την εβδομάδα έτσι το ένιωθα κι εγώ μια ναι μια όχι.. Δοκίμασε να ξαπλώσεις τελείως πίσω, ώστε να εξέχει η μητρα και βάλε τα χέρια σου ή σκουντα απαλά την κοιλιά σου και θα το νιώσεις σίγουρα 

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Πω πω με γύρισες πολύ πίσω! Τότε μου φαινόταν αιώνας αλλά συνολικά δεν κράτησε πάνω από μήνα. Στην 11η εβδ είχαν υποχωρησει όλα τα συμπτώματα. Εσύ πώς νιώθεις; Μπορει να μην ειναι για ολες το ιδιο, αλλα ένα ειναι σιγουρο: θα περάσει! Υπομονή!

Χάλια νιώθω παίρνω αντιεμετικο χάπι κ έχω μόνο αναγούλα όλη μέρα. Κ αυτή τη γεύση την απαίσια. Το εύχομαι κ γω. Βαρέθηκα θέλω να την απολαύσω την εγκυμοσύνη. 

Στο πρώτο μου παιδάκι δεν χάρηκα. Μέχρι τον 9ο έκανα εμετό. Κ από τον 6ο είχα συσπάσεις..... Γ αυτό τώρα εύχομαι όχι τα ίδια θεέ μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Μπα.. Ειναι νωρίς ακόμα και απλά θα είχε καταλληλη θέση και το άκουσες. Σε εκείνη την εβδομάδα έτσι το ένιωθα κι εγώ μια ναι μια όχι.. Δοκίμασε να ξαπλώσεις τελείως πίσω, ώστε να εξέχει η μητρα και βάλε τα χέρια σου ή σκουντα απαλά την κοιλιά σου και θα το νιώσεις σίγουρα 

Ευχαριστώ  κορίτσι!!!  ΝΑ σε ρωτήσω  και κάτι  άλλο...  Με πονοκέφαλος  Κ ηνικρανιες πως πας?? Εγώ τις τελευταίες μέρες Υποφέρω.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Μόλις ανακάλυψα το forum και το θέμα με ενδιαφέρει άμεσα γιατί ειμαι στην 17η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου(16w5d) και το μωράκι μου θα έρθει τον Ιανουάριο?!Περιμένουμε αγοράκι και είναι το πρώτο μας παιδάκι!Έχουμε τρελαθεί και οι δύο και καθόμαστε με τις ώρες πάνω από την κοιλιά μου μπας και ακούσουμε τίποτα αλλά μεχρι στιγμής,δεν ακουμε το παραμικρό.Εγώ καποιες φορές νιώθω κατι γουργουρισματα αλλά νομίζω οτι ειναι το έντερο μου γιατί εχω και κάτι θεματα δυσκοιλιοτητας...Υπάρχει περίπτωση αυτο να είναι το μωρό μου ή είναι νωρίς?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Μαριζακι είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι για τη απάντηση....  

Είναι πάρα πάρα πολύ νωρίς για να παρακολουθείς τις κινήσεις του μωρού! Μην το σκέφτεσαι καν!!! Κάποια στιγμή αργότερα θα ξαναεμφανιστεί ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Πες μου ρε συ πότε σου πέρασαν? Κ εγώ δεν κάνω πολλά πολλά. 

Σε ποια εβδομάδα ένιωσες καλύτερα?? 

εμενα μου περασαν αν θυμαμαι καλα γυρω στις 14w.μεχρι τότε ετρωγα ΜΟΝΟ τοστ και μακαρονια και τα μακαρονια σκεψου καμια φορα τα εβγαζα και αυτα. να φανταστεις οτι καποια φαγητα και μονο στο ακουσμα τους μου έφερναν αναγουλα οπως τα μπιφτέκια... οπως ξαφνικα ηρθαν οι εμετοι ενα απογευμα, ετσι ξαφνικα εφυγαν. ελπιζω να σου φυγουν συντομα γιατι ειναι εξουθενωτικο, σε καταλαβαινω. τι να κανουμε ομως... τα μπεμπεκακια μας να ειναι καλα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η xara1 είπε:

εμενα μου περασαν αν θυμαμαι καλα γυρω στις 14w.μεχρι τότε ετρωγα ΜΟΝΟ τοστ και μακαρονια και τα μακαρονια σκεψου καμια φορα τα εβγαζα και αυτα. να φανταστεις οτι καποια φαγητα και μονο στο ακουσμα τους μου έφερναν αναγουλα οπως τα μπιφτέκια... οπως ξαφνικα ηρθαν οι εμετοι ενα απογευμα, ετσι ξαφνικα εφυγαν. ελπιζω να σου φυγουν συντομα γιατι ειναι εξουθενωτικο, σε καταλαβαινω. τι να κανουμε ομως... τα μπεμπεκακια μας να ειναι καλα ?

Ναι μονο τοστ πατάτες γιουβαρλακι... Μακάρι ν φύγει ναι. Κάνω αυχενικη τη Δευτέρα θα ηρεμήσω φαντάζομαι λίγο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ειμαι 16ε και 3η..εδω και μιαμιση βδομαδα παιρνω σιδηρο ..σχεδόν απο τοτε παω τουαλέτα 2-3 φορες και εχω υδαρη μαυρα κοπρανα...τις τελευταιες 2 μερες όμως κανω και εμετο ..ενω σε όλο το πρωτο τριμηνο εκανα μονο 4φορες εμετο..να αγχωθω;;;μπορει να φταιει ο σιδηρος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Κορίτσια ειμαι 16ε και 3η..εδω και μιαμιση βδομαδα παιρνω σιδηρο ..σχεδόν απο τοτε παω τουαλέτα 2-3 φορες και εχω υδαρη μαυρα κοπρανα...τις τελευταιες 2 μερες όμως κανω και εμετο ..ενω σε όλο το πρωτο τριμηνο εκανα μονο 4φορες εμετο..να αγχωθω;;;μπορει να φταιει ο σιδηρος;

ναι και εμενα πρασινομαυρα κυπαρισσί ειναι οταν κανω. αλλα ελα που δεν κανω! δυσκοιλιότητα φουλ!!!καλο θα ηταν να επαιρνες τον γιατρο σου ενα τηλ, μπορει να σου αλλαξει μαρκα αν θεωρήσει οτι ευθύνεται ο σίδηρος. μην ανησυχείς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Ναι μονο τοστ πατάτες γιουβαρλακι... Μακάρι ν φύγει ναι. Κάνω αυχενικη τη Δευτέρα θα ηρεμήσω φαντάζομαι λίγο 

καλα αποτελεσματα κοριτσακι μου. ευχομαι να πανε ολα τελεια. ποσο αγχος ειχα θεε μου οταν θα εκανα αυχενικη. ολα θα ειναι τελεια!!! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Marigianna είπε:

Γεια σας κορίτσια! Μόλις ανακάλυψα το forum και το θέμα με ενδιαφέρει άμεσα γιατί ειμαι στην 17η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου(16w5d) και το μωράκι μου θα έρθει τον Ιανουάριο?!Περιμένουμε αγοράκι και είναι το πρώτο μας παιδάκι!Έχουμε τρελαθεί και οι δύο και καθόμαστε με τις ώρες πάνω από την κοιλιά μου μπας και ακούσουμε τίποτα αλλά μεχρι στιγμής,δεν ακουμε το παραμικρό.Εγώ καποιες φορές νιώθω κατι γουργουρισματα αλλά νομίζω οτι ειναι το έντερο μου γιατί εχω και κάτι θεματα δυσκοιλιοτητας...Υπάρχει περίπτωση αυτο να είναι το μωρό μου ή είναι νωρίς?

καλωσήρθατε και εσυ και το μπεμπέ !!? εγω ειμαι 17w 1d ολο το μωρο νομιζω πως ειναι αλλα τελικα μαλλον ειναι το εντερο ? σαν και εμενα εισαι και εσυ , αν δεν μας κανει τοκ τοκ τοκ σαν να χτυπαει πορτα χαμπαρι δεν θα τα παρουμε τα μωρα. θα νομιζουμε πως ειναι τα εντερακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Μαριζακι είπε:

Ευχαριστώ  κορίτσι!!!  ΝΑ σε ρωτήσω  και κάτι  άλλο...  Με πονοκέφαλος  Κ ηνικρανιες πως πας?? Εγώ τις τελευταίες μέρες Υποφέρω.... 

Κι εγω.. Εχω την εντύπωση ότι είναι απλά από τη ζέστη, αλλα σχετίζεται με την εγκυμοσύνη.. Ο γιατρός είπε ότι εφόσον δεν έχω πίεση δεν είναι πρόβλημα.. Έχεις πάρει την πίεσή σου εκείνη την ώρα να δεις; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Κι εγω.. Εχω την εντύπωση ότι είναι απλά από τη ζέστη, αλλα σχετίζεται με την εγκυμοσύνη.. Ο γιατρός είπε ότι εφόσον δεν έχω πίεση δεν είναι πρόβλημα.. Έχεις πάρει την πίεσή σου εκείνη την ώρα να δεις; 

Ναι την έχω πάρει δεν έχω ευτυχώς....  Αλλά οι πονοι ανυποφεροι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xara1 είπε:

ναι και εμενα πρασινομαυρα κυπαρισσί ειναι οταν κανω. αλλα ελα που δεν κανω! δυσκοιλιότητα φουλ!!!καλο θα ηταν να επαιρνες τον γιατρο σου ενα τηλ, μπορει να σου αλλαξει μαρκα αν θεωρήσει οτι ευθύνεται ο σίδηρος. μην ανησυχείς 

Παρε ενα τηλέφωνο να σ πει όχι γ το χρώμα γτ έτσι είναι το χρώμα πάντα με το σίδηρο αλλά γτ είναι υδαρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Μαριζακι είπε:

Ναι την έχω πάρει δεν έχω ευτυχώς....  Αλλά οι πονοι ανυποφεροι... 

Ξέρω.. Εμένα με ηρεμεί να ξαπλώνω λίγο στα σκοτεινά.. Τουλάχιστον να καλυπτω με κάτι τα μάτια μου.. Και να χαλαρώνω.. Αν κοιμάμαι ακόμα καλύτερα.. Δοκίμασέ το

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η xara1 είπε:

καλα αποτελεσματα κοριτσακι μου. ευχομαι να πανε ολα τελεια. ποσο αγχος ειχα θεε μου οταν θα εκανα αυχενικη. ολα θα ειναι τελεια!!! ?

Ναι μακάρι αμήν.... Έχω στρες..... Η φίλη μου πριν 6 χρόνια στην ηλικία που είμαι εγώ τώρα 41 έφερε στο κόσμο τον ανασταση ένα γλυκό πλάσματακι με σύνδρομο Νταούν όμως. Το κράτησε. Πολύ δύναμη θέλει παιδιά πολύ...... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Ναι μακάρι αμήν.... Έχω στρες..... Η φίλη μου πριν 6 χρόνια στην ηλικία που είμαι εγώ τώρα 41 έφερε στο κόσμο τον ανασταση ένα γλυκό πλάσματακι με σύνδρομο Νταούν όμως. Το κράτησε. Πολύ δύναμη θέλει παιδιά πολύ...... 

πολλα συγχαρητήρια αξιζουν στη φιλη σου. να τη προσκυνήσουμε ολες πρεπει με αυτη την αποφαση που πηρε. οντως θελει κότσια και πραγματικα πολυ δυναμη. να μην εχεις αγχος θα πανε ολα τελεια!! και εγω την ετρεμα την αυχενικη γιατι ειμαι 35.βασικα καπου εχω διαβασει κατι το οποιο δεν εχω ιδεα αν ισχυει ή αν ειναι παραπληροφόρηση ...οτι αν εχεις ηδη παιδακι και πας για δευτερο σε μεγαλη ηλικια δεν ειναι τοσο μεγαλες οι πιθανότητες όσες αν δεν ειχες παιδακι και ηταν το πρωτο σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου, αύριο επιτέλους έχουμε υπέρηχο, μετά από 3 εβδομάδες!! Θέλω τόσο πολύ να δω τον μικρούλη μου.. ?? Το επομενο μας ραντεβου θα είναι η Β επιπέδου!! Απίστευτο μου φαίνεται... 

Κάθε 3 εβδομάδες βάζει ο γιατρός τα ραντεβου.. Ηταν αγγλια 20 χρόνια και εκεί δεν είναι οπως εδώ, βδομάδα και υπερηχος.. Η προηγούμενη γιατρος μου, όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου κάθε 10 μερες μου έβαζε υπέρηχο.. Πλούσια την ειχα κανει.. Εσεις κάθε πότε έχετε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μένα Αγγλία ήταν η γιατρός μου και με βάζει κάθε μήνα . Τους δυο τελευταίους είπε ανα 15. Εγώ έχω άγχος γιατί περνάω επιτροπή την Τρίτη και έχω άδειες από Μάιο . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Κορίτσια μου, αύριο επιτέλους έχουμε υπέρηχο, μετά από 3 εβδομάδες!! Θέλω τόσο πολύ να δω τον μικρούλη μου.. ?? Το επομενο μας ραντεβου θα είναι η Β επιπέδου!! Απίστευτο μου φαίνεται... 

Κάθε 3 εβδομάδες βάζει ο γιατρός τα ραντεβου.. Ηταν αγγλια 20 χρόνια και εκεί δεν είναι οπως εδώ, βδομάδα και υπερηχος.. Η προηγούμενη γιατρος μου, όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου κάθε 10 μερες μου έβαζε υπέρηχο.. Πλούσια την ειχα κανει.. Εσεις κάθε πότε έχετε; 

ετσι μου τα βαζει τα ραντεβου και εμενα. αντε με το καλό να δειτε το αντράκι σας ? εγω εχω τελος Αυγούστου ή αρχες Σεπτέμβρη υπερηχο να δουμε το φυλο γιατι διακοπαρουμε τωρα...και περιπου 24 Σεπτέμβρη έχουμε ραντεβου για την β' επιπεδου. απο τωρα εχω αγχος... να πανε σε ολες μας ολα καλα, να εχουμε υγιή μωρακια να τα κρατησουμε αγκαλιτσα ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τηβ Τρίτη έχω να τον δω . Στις 19/7 είχα αυχενική και επειδή εκανα nipt έχω αγόρι. Στις 25/9 β επιπέδου και λογικά δεν θα νου βάλει υπέρηχο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μελούλα είπε:

Κορίτσια μου, αύριο επιτέλους έχουμε υπέρηχο, μετά από 3 εβδομάδες!! Θέλω τόσο πολύ να δω τον μικρούλη μου.. ?? Το επομενο μας ραντεβου θα είναι η Β επιπέδου!! Απίστευτο μου φαίνεται... 

Κάθε 3 εβδομάδες βάζει ο γιατρός τα ραντεβου.. Ηταν αγγλια 20 χρόνια και εκεί δεν είναι οπως εδώ, βδομάδα και υπερηχος.. Η προηγούμενη γιατρος μου, όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου κάθε 10 μερες μου έβαζε υπέρηχο.. Πλούσια την ειχα κανει.. Εσεις κάθε πότε έχετε; 

Εγώ έχω  κάθε 2.5 βδομάδες!!!!!! Εκεί Περίπου...  Κ μένα αγοράκι ειναιιιιι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...