Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Anitta είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Να ευχηθώ σε όλες τις μέλλουσες μανούλες με το καλό να αγκαλιάσουν το μωράκι τους. Χθες έκλεισα την 12η εβδομάδα, είμαι στο 3ο μου παιδάκι έχω ένα κοριτσάκι 9 και ένα αγοράκι 7. Την επόμενη Δευτέρα θα κάνω την αυχενική. Είμαι 34 χρόνων κι έχω πολύ άγχος σχετικά με τα αποτελέσματα της εξέτασης. Η εγκυμοσύνη μου αυτή είναι εντελώς διαφορετική από τις άλλες 2 καθώς έχω έντονη ναυτία, εμετούς, και υπερβολική δυσπεψία. Ελπίζω να συνέλθω σύντομα :-(

Κι εγώ την άλλη Δευτέρα θα κάνω την Αυχενική ? περιμένουμε μαζί με αγωνία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Anitta είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Να ευχηθώ σε όλες τις μέλλουσες μανούλες με το καλό να αγκαλιάσουν το μωράκι τους. Χθες έκλεισα την 12η εβδομάδα, είμαι στο 3ο μου παιδάκι έχω ένα κοριτσάκι 9 και ένα αγοράκι 7. Την επόμενη Δευτέρα θα κάνω την αυχενική. Είμαι 34 χρόνων κι έχω πολύ άγχος σχετικά με τα αποτελέσματα της εξέτασης. Η εγκυμοσύνη μου αυτή είναι εντελώς διαφορετική από τις άλλες 2 καθώς έχω έντονη ναυτία, εμετούς, και υπερβολική δυσπεψία. Ελπίζω να συνέλθω σύντομα :-(

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! Σε βαζω στη λίστα μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

ειναι διαφορετικη η καθε περιπτωση..οπως και αν εχει να το αναφερεις στο γιατρο σου, πρεπει να βρειτε λυση να μην πιεζεσαι καθολου στην τουαλετα..αλλα μην αγχωνεσαι..υπαρχουν λυσεις για την αιμορροϊδα..και αφου ειναι μια και μικρη, το πιο πιθανο ειναι οτι θα φυγει..

Μα αυτό είναι το θέμα ότι δεν ζορίζομαι καθόλου..κάπου διάβασα ότι κάνει καλό η αλοη..θα ρωτήσω και τον γιατρό αν κάνει να βάζω λίγο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η PanB είπε:

Κι εγώ την άλλη Δευτέρα θα κάνω την Αυχενική ? περιμένουμε μαζί με αγωνία!!

Κ γω μάλλον 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Καλώς ήρθες!!!! Έχω Παρα πολύ ναυτία κ εγώ είμαι στη 11η εβδομάδα κ εύχομαι να σταματήσουν. Έχω επίσης άγχος για την αυχενικη 

Καλώς σας βρήκα! Ας ελπίζουμε τώρα που κλείνουμε το 1ο τρίμηνο να σταματήσουν όλες αυτές οι ενοχλήσεις. Δεν είμαι μόνη κι αυτό είναι παρηγοριά ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η PanB είπε:

Κι εγώ την άλλη Δευτέρα θα κάνω την Αυχενική ? περιμένουμε μαζί με αγωνία!!

Εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα κι σ’εσενα κορίτσι μου!☺️ Που θα πάει θα περάσουν οι μέρες ;! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου τι κανετε..??

εγω τετοιες μερες και ειμαι στο Νοσοκομειο! Ξυπνησα με λιγο καφε αιμα που στην πορειο αυξηθηκε παρα πολυ.. ηρθα στο Νοσοκομειο με κλαμματα και την καρδια μου στα πατωματα μεχρι να δουμε οτι ειναι ολα καλα.. Ευτυχως το μωρουλι μας ειναι καλα.. και το αιμα ηταν απο τον πλακουντα..!! θα μεινουμε μεσα μεχρι την Παρασκευη μεχρι να σταματησει το αιμα.. μου βαζουν ορους και φαρμακα και θα μεινω εδω.. θελω να πανε ολα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοριτσια μου τι κανετε..??

εγω τετοιες μερες και ειμαι στο Νοσοκομειο! Ξυπνησα με λιγο καφε αιμα που στην πορειο αυξηθηκε παρα πολυ.. ηρθα στο Νοσοκομειο με κλαμματα και την καρδια μου στα πατωματα μεχρι να δουμε οτι ειναι ολα καλα.. Ευτυχως το μωρουλι μας ειναι καλα.. και το αιμα ηταν απο τον πλακουντα..!! θα μεινουμε μεσα μεχρι την Παρασκευη μεχρι να σταματησει το αιμα.. μου βαζουν ορους και φαρμακα και θα μεινω εδω.. θελω να πανε ολα καλα!!

Όλα να πάνε Καλά! ❤ θετική σκέψη και υπομονή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοριτσια μου τι κανετε..??

εγω τετοιες μερες και ειμαι στο Νοσοκομειο! Ξυπνησα με λιγο καφε αιμα που στην πορειο αυξηθηκε παρα πολυ.. ηρθα στο Νοσοκομειο με κλαμματα και την καρδια μου στα πατωματα μεχρι να δουμε οτι ειναι ολα καλα.. Ευτυχως το μωρουλι μας ειναι καλα.. και το αιμα ηταν απο τον πλακουντα..!! θα μεινουμε μεσα μεχρι την Παρασκευη μεχρι να σταματησει το αιμα.. μου βαζουν ορους και φαρμακα και θα μεινω εδω.. θελω να πανε ολα καλα!!

Ω.. ρε κούκλα υπομονή όλα καλά θ πάνε. Αντε προσευχή στη Παναγία που γιορτάζει κ θ είσαι μια χαρά ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Ω.. ρε κούκλα υπομονή όλα καλά θ πάνε. Αντε προσευχή στη Παναγία που γιορτάζει κ θ είσαι μια χαρά ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

σε ευχαριστω..!!

αυτο θελω κι εγω να πανε ολα καλα..!!

??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοριτσια μου τι κανετε..??

εγω τετοιες μερες και ειμαι στο Νοσοκομειο! Ξυπνησα με λιγο καφε αιμα που στην πορειο αυξηθηκε παρα πολυ.. ηρθα στο Νοσοκομειο με κλαμματα και την καρδια μου στα πατωματα μεχρι να δουμε οτι ειναι ολα καλα.. Ευτυχως το μωρουλι μας ειναι καλα.. και το αιμα ηταν απο τον πλακουντα..!! θα μεινουμε μεσα μεχρι την Παρασκευη μεχρι να σταματησει το αιμα.. μου βαζουν ορους και φαρμακα και θα μεινω εδω.. θελω να πανε ολα καλα!!

@γωγω γωγω το πέρασα κι εγώ αυτό. Έμεινα αρκετά στο νοσοκομείο.

Να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλά. Είναι θέμα χρόνου να αναρρώσεις και να πας σπίτι σου με το μωράκι σου. Θα χρειαστεί να προσέχεις λίγο περισσότερο στο εξής.

Όλα θα πάνε καλά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Έχουμε αποτελέσματα αυχενικής 

Αυχενική Διαφάνεια 2,4

Με πιθανότητες τρισωμιας <1:20000

Μια υγιεστατη ΜΠΕΜΠΑ !!

Όλες οι μετρήσεις ήταν άριστες και περιμένουμε τα αιματολογικά πλέον με το καλό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοριτσια μου τι κανετε..??

εγω τετοιες μερες και ειμαι στο Νοσοκομειο! Ξυπνησα με λιγο καφε αιμα που στην πορειο αυξηθηκε παρα πολυ.. ηρθα στο Νοσοκομειο με κλαμματα και την καρδια μου στα πατωματα μεχρι να δουμε οτι ειναι ολα καλα.. Ευτυχως το μωρουλι μας ειναι καλα.. και το αιμα ηταν απο τον πλακουντα..!! θα μεινουμε μεσα μεχρι την Παρασκευη μεχρι να σταματησει το αιμα.. μου βαζουν ορους και φαρμακα και θα μεινω εδω.. θελω να πανε ολα καλα!!

Κοριτσάκι μου όλα καλά θα πάνε αφού το μωράκι είναι καλα μην αγχονεσαι και το στεναχωρείς...σου είπαν γιατί μπορεί να εγινε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@γωγω γωγω ελπιζω ολα να σου πανε ολα καλα...ειναι συχνο φαινομενο η αποκολληση πλακουντα..λογικο να τρομαξεις και να πανικοβληθείς αλλα θα δεις πως θα το ξεπερασεις με ξεκουραση.. @Μελούλα γραψε στην λιστα οτι μαλλον το δεύτερο είναι κοριτσακι...αρα ενα κ ενα... :) παρολο που θα ξαναπάω την αλλη βδομαδα να με ξαναδει και να το επιβεβαιώσει γτ βλεπεις το ενα ειχε γυρισμενο τον ποπο του και ναι μεν φαινοταν να υπαρχει κατι σαν πουλακι αλλα δεν ήταν και απόλυτη και το αλλο ειχε σαν σταυρωμενα τα πόδια του αλλα εβλεπε μαλλον και αιδοιο η γιατρός...

 

Επεξεργάστηκε από konstantinou&elenis
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Hope25 είπε:

Κοριτσάκι μου όλα καλά θα πάνε αφού το μωράκι είναι καλα μην αγχονεσαι και το στεναχωρείς...σου είπαν γιατί μπορεί να εγινε;

σηκωσα μια λεκανη και μετα απο λιγο ετρεχε καφε αιμα.. το ποσο ετρεμα δεν περιγραφεται.. να ναι καλα ο αντρας μου που οσο αγχωμενος και να ηταν με ηρεμουσε.. το μωρακι μας δεν εχει επηρεαστει απλα οσο θα ανεβαινει ο πλακουντας εγω θα βγαζω αιμα και θελει ακινησια.  υπομονη κανω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

σηκωσα μια λεκανη και μετα απο λιγο ετρεχε καφε αιμα.. το ποσο ετρεμα δεν περιγραφεται.. να ναι καλα ο αντρας μου που οσο αγχωμενος και να ηταν με ηρεμουσε.. το μωρακι μας δεν εχει επηρεαστει απλα οσο θα ανεβαινει ο πλακουντας εγω θα βγαζω αιμα και θελει ακινησια.  υπομονη κανω..

Αχ είδες πόσο πολύ πρέπει να προσέχουμε στην εγκυμοσύνη; όλα καλά θα πάνε από εδώ και στο εξής πολύ προσοχή στις κινήσεις..Έχεις νιώσει καθόλου το μωράκι η ακομα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η ManosM είπε:

Καλησπέρα! Έχουμε αποτελέσματα αυχενικής 

Αυχενική Διαφάνεια 2,4

Με πιθανότητες τρισωμιας <1:20000

Μια υγιεστατη ΜΠΕΜΠΑ !!

Όλες οι μετρήσεις ήταν άριστες και περιμένουμε τα αιματολογικά πλέον με το καλό ?

ΑΔ 2,4 ή 1,4; γιατί μου έρχεται λίγο περίεργο με 2,4 να σου έβγαλε 1/20000.. εμένα με 2,8 μου είχε βγει 1/500...να έχεις μια υγιέστατη μπεμπουλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

@γωγω γωγω ελπιζω ολα να σου πανε ολα καλα...ειναι συχνο φαινομενο η αποκολληση πλακουντα..λογικο να τρομαξεις και να πανικοβληθείς αλλα θα δεις πως θα το ξεπερασεις με ξεκουραση.. @Μελούλα γραψε στην λιστα οτι μαλλον το δεύτερο είναι κοριτσακι...αρα ενα κ ενα... :) παρολο που θα ξαναπάω την αλλη βδομαδα να με ξαναδει και να το επιβεβαιώσει γτ βλεπεις το ενα ειχε γυρισμενο τον ποπο του και ναι μεν φαινοταν να υπαρχει κατι σαν πουλακι αλλα δεν ήταν και απόλυτη και το αλλο ειχε σαν σταυρωμενα τα πόδια του αλλα εβλεπε μαλλον και αιδοιο η γιατρός...

 

Γλυκουλια μωρέ. Χιχι αδελφάκια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hope25 είπε:

ΑΔ 2,4 ή 1,4; γιατί μου έρχεται λίγο περίεργο με 2,4 να σου έβγαλε 1/20000.. εμένα με 2,8 μου είχε βγει 1/500...να έχεις μια υγιέστατη μπεμπουλα...

Ναι ναι σίγουρα αυτά είναι τα νούμερα 

Η μητέρα είναι 27 που παίζει κ αυτό ρόλο σωστά? Επίσης και οι άλλες μετρήσεις ήταν καλές που και αυτεσ δεν διαμορφώνουν τις πιθανότητες?

οπότε περιμένουμε μόνο τα αιματολογικά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ManosM είπε:

Καλησπέρα! Έχουμε αποτελέσματα αυχενικής 

Αυχενική Διαφάνεια 2,4

Με πιθανότητες τρισωμιας <1:20000

Μια υγιεστατη ΜΠΕΜΠΑ !!

Όλες οι μετρήσεις ήταν άριστες και περιμένουμε τα αιματολογικά πλέον με το καλό ?

Μπράβο!!! Με το καλό το κοριτσάκι σας!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Γλυκουλια μωρέ. Χιχι αδελφάκια 

Περιττο να αναφερω το σχολιο του αντρα μου.."ε βεβαια η δικια μου κορη ειναι σεμνη ..τι ; θα καθόταν με ανοιχτα ποδια;;;;;;"χαζομπαμπας απο τωρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Niki co είπε:

Μπράβο!!! Με το καλό το κοριτσάκι σας!! :)

Ευχαριστούμε πάρα πάρα πολύ και καλά αποτελέσματα και σε όσες αυχενικές έρχονται τις επόμενες μέρες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

σηκωσα μια λεκανη και μετα απο λιγο ετρεχε καφε αιμα.. το ποσο ετρεμα δεν περιγραφεται.. να ναι καλα ο αντρας μου που οσο αγχωμενος και να ηταν με ηρεμουσε.. το μωρακι μας δεν εχει επηρεαστει απλα οσο θα ανεβαινει ο πλακουντας εγω θα βγαζω αιμα και θελει ακινησια.  υπομονη κανω..

περαστικα γωγουλα μου! μην σε παιρνει απο κατω για την ακινησία! δεν πειραζει, το μπεμπεκακι σας να ειναι καλα ? θα πανε ολα τελεια. να προσεχεις ομως απο δω και περα!!!ηταν βαρια η λεκανη και ζοριστηκες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...