Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Ναι!! Μένω Πειραιά κι η γιατρός μου είναι Κορυδαλλο.. οι περισσότερες είστε εκτός Αθηνών.. τι γίνεται;; Παντως είστε τυχερές!!! 

Χαιρομαι που είναι όλα καλά κορίτσι μου, εύχομαι για όλες μας να πάνε όλα καλά! 

 

Και εγώ Αθηνών μένω! Χαλάνδρι!! Έχω φιλους/φίλες Νίκαια. 

Ναι μακάρι να πάνε  όλα καλά!!! 

Ρεα Θα γεννήσεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η xara1 είπε:

να σου ζησουν τα μπεμπακια σου ? ελπιζω να πανε ολα καλα και να μην χρειαστεί να φυγεις. σε ποιο νησι εισαι? 

Σε ευχαριστω πολύ...κεφαλλονια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Souko είπε:

Κορίτσια μια άλλη ερώτηση . Θάλασσα πηγαίνετε ; Αλλάζετε πάντα μαγιώ ; 

Εγω λογω διδυμης κυησης θεωρούμαι ως κυηση υψηλού κινδύνου και τωρα που ειμαι 4,5 μ άφησε να παω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

❤️❤️? ΠΗΤ ???

ChristineK 04/01- αγόρι ?

Akrivoul 02/01- κοριτσι ❤️

Antelope 05/01- αγόρι ?

Rena88 10/01- κορίτσι ❤️

Irene_D 12/01- κορίτσι ❤️

Μελούλα 13/01- αγόρι ?

zwoulini 14/01- αγόρι ?

Hope25 15/01

Nala_89 16/01- αγόρι ?

gwgaki 17/01

Tral & Maraki TK 19/01

xara1 20/01

γωγώ γωγω 24/01- κορίτσι ❤️

Souko 28/01 αγόρι ?

konstantinou&elenis 28/01

@eirini@ 12/02

Niki co 17/02

Dimaki83 18/02- αγόρι ?

Δήμητρα Λιγκαρου 19/02

PanB 28/02

 

ξαναφερα εδω τη λιστα για να μην ανατρεχω πολυ πισω..μου λειπετε καποιες. για πειτε φυλο.. @Hope25 πρεπει να μου το εχεις πει, αλλα χαθηκα με τοσα σχολια..

Εμενα γραψτε μου ενα αγορι και δευτερα απόγευμα θα ξερω και το αλλο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Μη μου λες τέτοια!! Κι εγώ σοκοφρετα είχα σκοπό να φάω.. μπααα , με βλέπω να τρώω πάστα Χαχαχαχα

Μου φαίνεται τα κορίτσια είναι πιο επιλεκτικά... Αχ Θεέ μου, ας την δούμε ξύπνια.. έχω ραντεβού 4:30 το μεσημέρι που νομίζω εκείνη την ώρα είναι ξύπνια συνήθως.. Ε μετά το φαγητο κι ολας.. που θα πάει θα την πετύχουμε..

αντε περιμενουμε να ερθεις να μας πεις τα νέα ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

αντε περιμενουμε να ερθεις να μας πεις τα νέα ??

Μ τ καλό κορίτσι μου. Περιμένουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Εγω λογω διδυμης κυησης θεωρούμαι ως κυηση υψηλού κινδύνου και τωρα που ειμαι 4,5 μ άφησε να παω

Εγώ πάω ναι. Οταν είναι κρύα δε μπαίνω γτ τ κρύο δημιουργεί συσπάσεις. Δεν άλλαξα μαγιό πάντα αλλά ναι θ αλλάξω τις περισσότερες φορές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια βοήθεια..τα τελευταια βραδια ταλαιπωρουμαι με καουρες...χθες πηγε 2 το βραδυ για να κοιμηθω ημουν χάλια..τι μπορει να με ανακουφισει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Κοριτσια βοήθεια..τα τελευταια βραδια ταλαιπωρουμαι με καουρες...χθες πηγε 2 το βραδυ για να κοιμηθω ημουν χάλια..τι μπορει να με ανακουφισει;

Μια από τα ίδια κι εγώ...βραδιά κυρίως με πιάνει...λοιπόν δε θέλει καθόλου νερό γιατί εντείνει τις καούρες...όπως ούτε γλυκά και λιπαρά γενικά τρόφιμα. Θέλει κάτι αλμυρό πχ κρακερ ή ψωμάκι-κουλουρι Θεσσαλονίκης. Εμένα με το κρακερ μου περνάει αμέσως. Επίσης βοηθάει να έχεις δύο μαξιλάρια καλύτερα όταν κοιμάσαι για να είναι λίγο πιο ψηλά το κεφάλι.  Ελπίζω να βοηθήσουν κι εσένα αυτά γιατί οι καούρες δεν παλεύονται...????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η zwoulini είπε:

Μια από τα ίδια κι εγώ...βραδιά κυρίως με πιάνει...λοιπόν δε θέλει καθόλου νερό γιατί εντείνει τις καούρες...όπως ούτε γλυκά και λιπαρά γενικά τρόφιμα. Θέλει κάτι αλμυρό πχ κρακερ ή ψωμάκι-κουλουρι Θεσσαλονίκης. Εμένα με το κρακερ μου περνάει αμέσως. Επίσης βοηθάει να έχεις δύο μαξιλάρια καλύτερα όταν κοιμάσαι για να είναι λίγο πιο ψηλά το κεφάλι.  Ελπίζω να βοηθήσουν κι εσένα αυτά γιατί οι καούρες δεν παλεύονται...????

Σημερα ηπια μια σόδα μολις ενιωσα οτι παει να με πιασει κ νιωθω πολυ καλυτερα.θα χω στον νου μου κ οσα μου ειπες..σε ευχαριστω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η zwoulini είπε:

Μια από τα ίδια κι εγώ...βραδιά κυρίως με πιάνει...λοιπόν δε θέλει καθόλου νερό γιατί εντείνει τις καούρες...όπως ούτε γλυκά και λιπαρά γενικά τρόφιμα. Θέλει κάτι αλμυρό πχ κρακερ ή ψωμάκι-κουλουρι Θεσσαλονίκης. Εμένα με το κρακερ μου περνάει αμέσως. Επίσης βοηθάει να έχεις δύο μαξιλάρια καλύτερα όταν κοιμάσαι για να είναι λίγο πιο ψηλά το κεφάλι.  Ελπίζω να βοηθήσουν κι εσένα αυτά γιατί οι καούρες δεν παλεύονται...????

Ο γιατρός μου μου είπε στην πρώτη εγκυμοσύνη Ν πέφτω για ύπνο μετά από δύο ώρες από το φαγητό. . Πραγματικά σώθηκα. Καντο κ θ με θυμηθείς. 

Οι καούρες κάνουν να περάσουν 15 μέρες μου είπε γτ η ξάπλα μετά το φαγητό δημιουργεί οξεα.... Εμείς ξαπκωνουμε μετά το φαΐ κ το ζόρι το ανακυκλώνουμε. Ειναι όλα στρίμωγμενα κ πιέζονται έχουν κ το φαΐ κ την ξάπλα...... αν το κάνεις αυτό από σήμερα σε λίγες μέρες θα είσαι καλά. Το λέω γτ το έκανα κ συνεχίζω κ σ αυτήν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Εγω λογω διδυμης κυησης θεωρούμαι ως κυηση υψηλού κινδύνου και τωρα που ειμαι 4,5 μ άφησε να παω

Εγώ πηγαίνω αλλά δεν αλλάζω πάντα. Δηλαδή σήμερα κ χθες που είχε τόσο ζέστη στέγνωσε αμέσως. Αλλάζω όταν δεν έχει τόσο καψα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Εγώ πηγαίνω αλλά δεν αλλάζω πάντα. Δηλαδή σήμερα κ χθες που είχε τόσο ζέστη στέγνωσε αμέσως. Αλλάζω όταν δεν έχει τόσο καψα

Το κρύο νερό προκαλεί συσπάσεις. Κ όταν είναι κρύα δε μπαίνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/8/2018 at 9:29 ΠΜ, ο/η Μαριζακι είπε:

 

Και εγώ Αθηνών μένω! Χαλάνδρι!! Έχω φιλους/φίλες Νίκαια. 

Ναι μακάρι να πάνε  όλα καλά!!! 

Ρεα Θα γεννήσεις? 

Καλημέρα σας!!! Σήμερα φεύγουμε διακοπές!!!! 

Εγω λοιπόν θα γεννήσω Μητέρα.. έχω ασφάλεια ιδιωτική όποτε εκεί μου καλύπτει τη νοσηλεία..

Κορίτσια εχθες την είδαμε ξεκάθαρα τη Μπέμπα μας.. έφαγα μια ιον αμυγδάλου και μάλλον της άρεσε γιατί μας χαμογελούσε Χαχαχα έτσι είπε η γιατρός , δεν τα λεω εγώ , μη με περάσετε για τρελή Χαχαχα 

212 Γρ πήγε το κοριτσι μας και πάνε όλα καλά 

Μόνο που της πήγα τις εξετάσεις μου και οι ούρων έδειχναν ότι αν δεν αρχίσω να πίνω περισσότερο νεράκι είμαι στα πρόθυρα ουρολοιμωξης.. φοβήθηκα γιατί δεν θέλω να παρω και αντιβίωση.. όποτε 1,5 λίτρο νερό πρέπει να το χτυπάω την ημέρα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η κοιλιτσα είναι 86 cm και είμαι 17w και 4d 

Όμως ενώ μετράω βάσει ευγενικής πια τις βδομαδες εχθες την έβγαλε και 3 μέρες μεγαλύτερη, δηλαδή 18 εβδομάδων .. τι γίνεται ;; Έχω μπερδευτεί !!! Ο άντρας μου λέει «καλά, τόσο ψηλό είναι το παιδί μας» !! Πάει αυτός, την ψώνισε από τώρα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Irene_D μπραβο κοριτσάκι μου! Η μπέμπα μεγαλώνει με ρυθμους φοβερούς! Τι ωραιο συναισθημα ε? Να ειναι γεμάτη η κοιλιτσα, να φουσκώνει και να υπαρχει αυτο το πλασματακι μεσα που τωρα ειναι κανονικο μινι ανθρωπακι! Να περασετε υπεροχα οι 3 σας. χιχιχιχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Hope25 είπε:

@Μελούλα αγοράκι γράψε..πολλές αγορομανες...

Ομάδα ποδοσφαίρου και με αναπληρωματικούς θα φτιάξουμε!!! ??????

θα μοιραζόμαστε συμβουλές! Χιχι 

Με το καλοοο!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Irene_D είπε:

Καλημέρα σας!!! Σήμερα φεύγουμε διακοπές!!!! 

Εγω λοιπόν θα γεννήσω Μητέρα.. έχω ασφάλεια ιδιωτική όποτε εκεί μου καλύπτει τη νοσηλεία..

Κορίτσια εχθες την είδαμε ξεκάθαρα τη Μπέμπα μας.. έφαγα μια ιον αμυγδάλου και μάλλον της άρεσε γιατί μας χαμογελούσε Χαχαχα έτσι είπε η γιατρός , δεν τα λεω εγώ , μη με περάσετε για τρελή Χαχαχα 

212 Γρ πήγε το κοριτσι μας και πάνε όλα καλά 

Μόνο που της πήγα τις εξετάσεις μου και οι ούρων έδειχναν ότι αν δεν αρχίσω να πίνω περισσότερο νεράκι είμαι στα πρόθυρα ουρολοιμωξης.. φοβήθηκα γιατί δεν θέλω να παρω και αντιβίωση.. όποτε 1,5 λίτρο νερό πρέπει να το χτυπάω την ημέρα.. 

Μπραβοοο  καλές διακοπές!!!!!!!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

❤️❤️? ΠΗΤ ???

ChristineK 04/01- αγόρι ?

Akrivoul 02/01- κοριτσι ❤️

Antelope 05/01- αγόρι ?

Rena88 10/01- κορίτσι ❤️

Irene_D 12/01- κορίτσι ❤️

Μελούλα 13/01- αγόρι ?

zwoulini 14/01- αγόρι ?

Hope25 15/01-αγόρι ?

Nala_89 16/01- αγόρι ?

gwgaki 17/01

Tral & Maraki TK 19/01

xara1 20/01

γωγώ γωγω 24/01- κορίτσι ❤️

Souko 28/01 αγόρι ?

konstantinou&elenis 28/01 αγόρι+?

@eirini@ 12/02

Niki co 17/02

Dimaki83 18/02- αγόρι ?

Δήμητρα Λιγκαρου 19/02

PanB 28/02

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Hope25 είπε:

@Μελούλα αγοράκι γράψε..πολλές αγορομανες...

Welcome to the club! Κορίτσι φαντάζομαι βγήκαν τα αποτελέσματα του NIPT και έμαθες το φύλο, ε;  Και άρα όλα καλά! Δεν είναι μεγάλη ανακούφιση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antelope είπε:

Welcome to the club! Κορίτσι φαντάζομαι βγήκαν τα αποτελέσματα του NIPT και έμαθες το φύλο, ε;  Και άρα όλα καλά! Δεν είναι μεγάλη ανακούφιση;

Αχ Ναι δεν μπορείς να φανταστείς τι χαρά και ανακούφιση ένιωσα σήμερα όταν με πήρε ο γιατρός...κόντεψα να τρελαθώ μέχρι να περάσουν οι μέρες.. Τώρα μπορώ να πω ότι άρχισα να χαίρομαι την εγκυμοσυνη μου!!!??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/8/2018 at 12:51 ΠΜ, ο/η Μελούλα είπε:

Δεν παίζει αυτό.. Στις 11 και 12 εβδομάδες το έντερο θα ήταν καλέ.. Το οτι κουνιέται σαν τρελο στον υπέρηχο δε σημαίνει οτι το νιώθουμε.. Εγω το ένιωθα απο τις 15 εβδομάδες έχοντας το χέρι μου επάνω, αλλα απο χθες ένιωσα ξεκάθαρες κλωτσιές.. Δεν νομίζω οτι άργησα, 17 με 18 εβδομάδες μου ειπε ο γιατρός μου.. 

Όχι και όμως το μωρό ήταν τότε γιατί ήταν όπως στον μεγάλο το πρώτο σκίρτημα που λέμε.. Στον 1ο πάλι νωρίς τον ένιωσα 15η βδομάδα...τότε είχα ρωτήσει την γυναικολόγο μου κ όντως μου είπε ότι τα 2α τα αισθάνεσαι πιο έντονα απλά την 11η με 12η το ένιωσα 1η φορά κ μετά πάλι μετά από 2 μέρες όπου μέρα με την μέρα ήταν κ πιο συχνά κ πιο έντονη η κίνηση του εμβρύου.εξαλου λογο της θέσης του πλακούντα που ήταν οπίσθιος εκεινη την φορά κ Επειδή έχω κ οπίσθια κάμψη μήτρας με χτυπούσε στην μέση μετά πότε πίστεψε με ειμαι σίγουρη γιατί με κάθε κλωτσιά μετά υπεφερα!ενώ στον 1ο που την προσθιοςο πλακουντας πάλι τον ένιωσα νωρίς αλλά δεν είχα αυτό το θέμα με την μέσ η μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι είναι κουραστικό και αυτό μωρέ τοση ώρα εκεί δεν σε αφηνουν να πας βόλτα για να μην επηρεάσει το αποτέλεσμα  Εσενα σου ειπα ποτε να την κανείς; Εμένα μου είπε μετά το Πάσχα 
    • Καλώς ήρθες αργούν να εμφανιστούν όπως είπες και katiana 1987 γιατί είσαι νέο μέλος οσο  σου επιτρέπει να γράφεις ώστε να φταστείς τα 20 μνμ για να εμφανίζονται αμέσως 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα με το καλό το μωρακι σας 😊 επειδη εισαι καινούργιο μέλος αργούν λίγο τα μνμ σου αλλά μόλις τα βλέπουμε θα σας απαντάμε  εμενα είναι το δεύτερο παιδάκι θα σου πω εγω τι έκανα γιατί κάθε κοπέλα θέλει και χρειάζεται διαφορετικά πράγματα  Στο ιδιωτικό που γέννησα εγω στο Ιασώ στο μαιευτήριο θα πάρεις ένα φορμάκι με το οποίο θα φύγει το μωρο από εκεί.. εγω την είχα βάλει κοντομάνικο φορμάκι και γέννησα τέλη Αυγούστου έχει πολύ ζεστη αλλά είχα μαζί μου άλλο ένα μακρυμάνικο καβάτζα το οποίο δεν χρειάστηκε..  εγω είχα πάρει νούμερο 1 το 0 είναι πολύ μικρό και γέννησα 3280γρ 49cm ήταν φαρδύ το ηθελα να είναι άνετο όλα τα είχα πάρει κοντομάνικα τα μωρά   θέλουν ελαφρυ ντύσιμο ειδικά το καλοκαίρι άσε που μεγαλωνουν πολύ γρήγορα.. από orchestra είχα πάρει  ήταν καλά γενικα τα πιο πολλά ρούχα ακόμα και τώρα που είναι 1,5 χρόνων ψωνίζω από εκεί  εγω είχα ένα μπιμπερό και μια πιπιλα κανονικά λένε η πιπιλα μπαίνει μετά που σαραντίσει το μωρο όχι νωρίτερα όποτε μάλλον η πιπιλα είναι άχρηστη στην αρχή αφού δεν επιτρέπεται αν θηλαζεις το παιδί για να μην πάθει σύγχυση θηλων.. εδώ να πω ότι εμένα πιπιλα το παιδί δεν πήρε ποτε..  τωρα ότι άλλο θες και μπορω να βοηθησω πες μου 😊
    • Καλημέρα και καλώς ήρθες κορίτσι μου. Κι εγώ τα σκέφτομαι αυτά. Αλλά όλες οι ήδη μανούλες μου είπαν να μην πάρω πολλά για αρχή και να το δω στην πορεία! Δηλαδή... 5-6 ζιπουνάκια, 5-6 φορμάκια κ.ο.κ. Το νούμερο θα το δούμε ανάλογα με τα κιλά του μωρού που θα έχει περίπου στο τέλος του 7ου φαντάζομαι! Δεν ξέρω αν λέω κάτι λάθος. Απλά κι εμένα ως πρώτο μωράκι, πάω ψάχνοντας!
    • Καλημέρα κορίτσι μου. Όχι, δεν πρέπει να πατήσεις κάτι. Είσαι δοκιμαστικό μέλος και καθυστερούν να φανούν τα μηνύματα σου! Πρέπει να φτάσεις τις 20 δημοσιεύσεις για να εμφανίζονται αμέσως...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...