Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

Για την ιστορία με τις αναγουλες, εγω να σας πω οτι εμετό δεν εχω κάνει, αλλα νιωθω ενα συνεχες ανακάτεμα στο στομαχι, ειδικα αν προκειται για λαχανικά.. Τι κακο και αυτο; επίσης, μου έχει κοπει η όρεξη, κι εχω χασει και ενα κιλό.. Ειμαι 8+2 και ζυγιστικα στις 4+4 ημουν 55 κιλα και τωρα ειμαι 54..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Kat-Cat περνάει γρήγορα.. είχα κάνει εγγραφή σε ένα site στην πρώτη εγκυμοσύνη και μου στέλνει ακόμα mail.. την προηγούμενη εβδομάδα θα ήμουν 26 εβδ.. δεν ξέρω πως να το διαγράψω.. 

εγώ έχω θέμα με βαριά φαγητά.. τα σκέφτομαι κι ανακατεύομαι τρέλα.. αντίθετα με φρούτα , λαχανικά και τέτοια που τα σκέφτομαι μου τρέχουν τα σάλια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Irene_D είπε:

Καλησπέρα @γωγω γωγω

ποσους παλμούς μέτρησε ο γιατρός σε αυτή τη βδομάδα;

αχ δεν μ ειπε!!

θα ξανα παω τη πεμπτη να τ δωσω τις εξετασεις μου και θα του πω να με δει!!

σαν χαλασμενο ραδιοφωνο ακουγοταν..!!

αχ μακαρι να ειναι ολα καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

@ChristineK καλώς ήλθες στην παρέα του Γενάρη! Είμαστε τελείως μαζί! 3/1 με βγάζει η εφαρμογή βάσει ωοληψίας και 5/1 ο γιατρός βάσει υπερήχου. Με εξωσωματική τελικά έμεινες κι εσύ έγκυος; Όπως και να έχει άξιζε η ταλαιπωρία!

@Irene_D έχω μια εφαρμογή στο κινητό που είναι για παρακολούθηση κύησης. Ουσιαστικά σου λέει κάθε μέρα πώς αναπτύσσεται το μωράκι, πρακτικές συμβουλές για διατροφή, συμπτώματα κλπ. Στην 8+1 μου είπε ότι ο πλακούντας έχει αναλάβει μεγάλο μέρος της "δουλειάς" που μέχρι τώρα έκανε ο οργανισμός μου (παραγωγή ορμονών, ενζύμων κλπ) και ότι αυτό μπορεί να οδηγήσει πολλές γυναίκες σε ανακούφιση των συμπτωμάτων της ναυτίας και της ζαλάδας. Ε, δεν ξέρω αν ήταν τυχαίο, αλλά από εκείνη την ημέρα μου έφυγαν ως δια μαγείας! Εννοείται ότι η κόπωση, η συχνουρία και άλλα τέτοια συνεχίζουν, ίσως και αυξάνονται.

@γωγω γωγω εγώ είχα κάνει υπέρηχο δύο μέρες πριν από εσένα, στην 6εβδ ακριβώς. Έβλεπα να αναβοσβήνει και ακουγόταν ένας ήχος σαν θάλασσα. Και έλεγα μάλιστα, αυτός είναι ο ήχος που ακούνε οι έγκυες και τρελαίνονται; Ε, μετά στην 7+1 άκουσα πραγματικό πεντακάθαρο ήχο και εκεί τρελάθηκα κι εγώ! Θα τον ακούσεις και θα τρελαθείς! Και μετά θα γίνουμε όλες μαζί το κλουβί με τις τρελές!

ανυπομονω να το ακουσω το γλυκουλι μ..!!

και να τρελαθωω κι εγ❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

@Kat-Cat περνάει γρήγορα.. είχα κάνει εγγραφή σε ένα site στην πρώτη εγκυμοσύνη και μου στέλνει ακόμα mail.. την προηγούμενη εβδομάδα θα ήμουν 26 εβδ.. δεν ξέρω πως να το διαγράψω.. 

εγώ έχω θέμα με βαριά φαγητά.. τα σκέφτομαι κι ανακατεύομαι τρέλα.. αντίθετα με φρούτα , λαχανικά και τέτοια που τα σκέφτομαι μου τρέχουν τα σάλια.. 

Στην πρώτη μου εγκυμοσυνη με ανακάτευε το κρεας και ετρωγα λαχανικά με το κιλό.. Τωρα το αντίθετο.. Τι να πω.. Θελει πρωτεΐνη αυτό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ChristineK είπε:

@Antelope είμαστε εντελως μαζί!!! Με εξωσωματική έμεινα. Οντως μεγάλη η ταλαιπωρία αλλά όπως θα έχεις διαπιστώσει κι εσύ, μόλις ακούσεις το θετικό αποτέλεσμα αυτόματα διαγράφονται όλα τα προηγούμενα... 

Πραγματικά! Είχες κι άλλες εγκυμοσύνες ή είναι η πρώτη σου; Για εμένα ήταν η δεύτερη προσπάθεια και πρώτη φορά στη ζωή μου που είχα θετική χοριακή και δεν το πίστευα! 
Και... μόλις έκλεισα ραντεβού για αυχενική! 21/06! Νεράκι ο χρόνος@Kat-Cat! Kάτι μου λέει ότι μέσα στις επόμενες εβδομάδες θα ακούσουμε τα ευχάριστα κι από εσένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Πραγματικά! Είχες κι άλλες εγκυμοσύνες ή είναι η πρώτη σου; Για εμένα ήταν η δεύτερη προσπάθεια και πρώτη φορά στη ζωή μου που είχα θετική χοριακή και δεν το πίστευα! 
Και... μόλις έκλεισα ραντεβού για αυχενική! 21/06! Νεράκι ο χρόνος@Kat-Cat! Kάτι μου λέει ότι μέσα στις επόμενες εβδομάδες θα ακούσουμε τα ευχάριστα κι από εσένα!

Η πρώτη μου εγκυμοσύνη μετά από 3 χρόνια προσπάθειας. Έκανα 4 σπερματεγχυσεις και 3 εξωσωματικές. Σε νιώθω απόλυτα που δεν το πίστευες ότι είχες θετική χοριακη, κάπως έτσι ήμουν κι εγώ, δεν μπορούσα να το διαχειριστώ για μέρες. Και ξαφνικά φτάσαμε στην αυχενική... Τελικά όντως περνάει γρήγορα ο καιρός, όσο κι αν μας φαίνεται αιώνας. Λογικά κι εγώ εκείνες τις μέρες θα την κάνω.. Δεν έκλεισα ραντεβού ακόμα. Είχα ένα μικρό αιματωμα, τίποτα ανησυχητικό απ'οτι είπε ο γιατρός, αλλά μου είπε να σιγουρευτουμε ότι θα φύγει και μετά να κάνουμε την αυχενική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Πραγματικά! Είχες κι άλλες εγκυμοσύνες ή είναι η πρώτη σου; Για εμένα ήταν η δεύτερη προσπάθεια και πρώτη φορά στη ζωή μου που είχα θετική χοριακή και δεν το πίστευα! 
Και... μόλις έκλεισα ραντεβού για αυχενική! 21/06! Νεράκι ο χρόνος@Kat-Cat! Kάτι μου λέει ότι μέσα στις επόμενες εβδομάδες θα ακούσουμε τα ευχάριστα κι από εσένα!

Στις επόμενες 53 εβδομάδες? χαχαχαχα. Μακάρι κορίτσι μου. Να πανε ολα καλα για ολες φυσικα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!Τι κανετε;?Δεν Καλως σας βρηκα κι εγω!!

Ειμαι κι εγω στο club για τα μωράκια Ιανουαρίου 2019..???

Ειμαι 8+2 εβδομάδων  και η γιατρός μου έχει δώσει ΠΗΤ 14-01-2019....

@Antelope πόσων εβδομάδων θα είσαι οταν κάνεις την αυχενικη;?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!Τι κανετε;?Δεν Καλως σας βρηκα κι εγω!!

Ειμαι κι εγω στο club για τα μωράκια Ιανουαρίου 2019..???

Ειμαι 8+2 εβδομάδων  και η γιατρός μου έχει δώσει ΠΗΤ 14-01-2019....

@Antelope πόσων εβδομάδων θα είσαι οταν κάνεις την αυχενικη;?

με το καλο! ειμαστε σχεδον μαζι..εγω εχω πητ 13/1/19...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

με το καλο! ειμαστε σχεδον μαζι..εγω εχω πητ 13/1/19...

Ευχαριστώ πάρα πολύ!!!Όντως...Πολυ κοντινές οι ημερομηνίες μας...Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια @Rena88!! Τι ωραια, γεμισαμε μωρά! Θα είμαι 12 εβδομαδων στην αυχενική και την περιμενω πώς και πώς γιατί απ ότι λένε οι έμπειρες, μετά από αυτή την εξέταση και εφόσον είναι όλα καλα, χαλαρώνεις και απολαμβάνεις την εγκυμοσυνη και το καλοκαίρι στην περίπτωση μας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το λεγαμε προχθές με τη γιατρό μου, θα μου κλείσει ραντεβού στο επόμενό μας.. Στις 12 εβδ θα την κανω, όπως και στο πρώτο μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας σε όλες τις μέλλουσες μανούλες.. Εγώ είμαι στην 5 Εβδομάδα ακριβως και αύριο κλείνω 5 και 1 ημέρα..αγχωμένη είμαι.. Είναι και το πρώτο μου.. Εύχομαι σε όλες σας τα καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια Καλημέρα,

Είμαι αγχωμένη, σήμερα το πρωι χωρίς να το σκεφτώ πήρα ένα πορτοκάλι απο το ψυγείο και χωρίς να το πλύνω απ'έξω το έκοψα και το έστυψα.... Λέτε να πάθω κάτι....??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια @Pilates Iwanna Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη με ένα υγιές μωράκι! 

@ChristineK το αιμάτωμα πώς το καταλάβατε; Είχες αιμορραγία ή στον υπέρηχο;

@@eirini@ τίποτα δεν παθαίνεις ούτε εσύ ούτε το μωρό από το άπλυτο πορτοκαλι. Μην ανησυχείς για τετοια. Αν παθαίναμε κάτι τόσο εύκολα θα είχε εξαφανιστεί το ανθρώπινο είδος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Συγχαρητήρια @Pilates Iwanna Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη με ένα υγιές μωράκι! 

@ChristineK το αιμάτωμα πώς το καταλάβατε; Είχες αιμορραγία ή στον υπέρηχο;

@@eirini@ τίποτα δεν παθαίνεις ούτε εσύ ούτε το μωρό από το άπλυτο πορτοκαλι. Μην ανησυχείς για τετοια. Αν παθαίναμε κάτι τόσο εύκολα θα είχε εξαφανιστεί το ανθρώπινο είδος!

Σε ευχαριστώ που μου απάντησες!? Με καθυσηχασες λιγο! Μακάρι Παναγία μου τίποτα να μην πάθει το μωρό μου!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Συγχαρητήρια @Pilates Iwanna Καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη με ένα υγιές μωράκι! 

@ChristineK το αιμάτωμα πώς το καταλάβατε; Είχες αιμορραγία ή στον υπέρηχο;

@@eirini@ τίποτα δεν παθαίνεις ούτε εσύ ούτε το μωρό από το άπλυτο πορτοκαλι. Μην ανησυχείς για τετοια. Αν παθαίναμε κάτι τόσο εύκολα θα είχε εξαφανιστεί το ανθρώπινο είδος!

@@eirini@ εννοειται μην ανησυχείς δεν είναι τίποτα. Αυτά.. Μου έδωσε και μένα τώρα τις εξετάσεις που πρέπει να. Κάνω για. Το. Α. Τρίμηνο.. Είναι πολλες..αν δείξει πχ κάτι στην καλλιέργεια ούρων κάνα μικρόβιο τι μπορεί να σημαίνει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κανετε;; εγω ερχομαι με αλλη συζήτηση σήμερα.. Μολις πηρα τηλ και έκλεισα ραντεβού σε αλλο γυναικολόγο.. Διοτι αυτη που ειχα ως τωρα και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου με εστελνε συνέχεια για εξετάσεις στο ιδιωτικό μαιευτήριο που εργάζεται. Μια φορα με έστειλε για απλο υπέρηχο που τον πληρωσα εκεί 80 ευρω! Και προχθες μου ανακοινωσε οτι εκεί θα κανω ολο τον προγεννητικό α, β, ντοπλερ, που μιλαμε οτι εκει ζητανε 250 με απόδειξη και 150 χωρις απόδειξη.. Κανονικοί κλέφτες!! Βρήκα κι εγω εναν γυναικολογο αξιολογο, κάνει τον προγεννητικό ο ίδιος και ακουσα τα καλύτερα γενικά.. Παρακολουθουσε και την κουνιαδα μου και τη γειτόνισσά μου και απορω πώς δεν το ειχαμε συζητήσει νωρίτερα... Σημερα το απόγευμα θα εχω νέα, εχουμε τον πρωτο μας υπέρηχο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μελούλα να μας πεις τα νέα από τον καινουριο γιατρό! Καμία φορά κολλάμε με αυτόν που ξέραμε από χρόνια ενώ μπορεί να μην είναι ο κατάλληλος για την φάση μας.

Απο ο,τι είδα θέλεις να κάνεις vbac ε; Αν ο νέος το υποστηρίζει, είναι καλός επιστήμονας και σου ταιριάζει σαν ιδιοσυγκρασία μην το σκέφτεσαι καν! Με κλειστά μάτια!

Και μιας που είπες για ποσά που ζητάνε, πόσο κοστίζει μια Αυχενική σε πιστοποιημενο ιδιώτη; γιατί δεν έχω ιδεα και το 250 που είπες μου φάνηκε υπερβολικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Pilates Iwanna είπε:

@@eirini@ εννοειται μην ανησυχείς δεν είναι τίποτα. Αυτά.. Μου έδωσε και μένα τώρα τις εξετάσεις που πρέπει να. Κάνω για. Το. Α. Τρίμηνο.. Είναι πολλες..αν δείξει πχ κάτι στην καλλιέργεια ούρων κάνα μικρόβιο τι μπορεί να σημαίνει? 

Είναι τυπικός αυτός ο έλεγχος αλλά δεν αποκλείεται να βρεθει και κάτι. Συνήθως το αντιμετωπίζουν με αντιβίωση που είναι ασφαλής για την κύηση. Θα σε καθοδηγήσει ο γιατρός σου, μην ανησυχείς, λύνονται. Αν και το πιο πιθανό είναι να μην έχεις τίποτα! 

Πήγες για πρώτο υπέρηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!!

Μέχρι τώρα δεν έπαθα τπτ απο το πορτοκαλι!? Χθές επανέλαβα την χοριακή που έκανα την Δευτέρα! Από 378,83 στις 4/6 χθες πήγε 1419! Καλά δεν είναι? Αργότερα περιμένω και τα αποτελέσματα της προγεστερόνης..

@Μελούλα επειδή είμαι λίγο άσχετη, για να καταλάβω.. σε έστελνε σε ιδιωτικό γιατί δεν μπορούσε να σου συνταγογραφήσει τις εξετάσεις?? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...