Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Καλημερα βρε κοριτσια...κανονικα κ εγω ανήκω εδώ μιας που εχω ΠΗΤ 28/1 παρολο που όλοι μου λενε οτι σιγα μην φτασω με διδυμα...σας εχω ερωτηση γιατι εχω μπλεξει τα μπουτια μου..15 εβδομαδων =ποσο μηνων;

σε εβαλα στη λιστα μας..δεν εχει να κανει που ειναι διδυμα, αλλο αν προτείνει ο γιατρος καισαρικη στις 38 εβδομαδες και τα διδυμα, αν δεν συντρεχει λογος υγειας, γεννιουνται φυσιολογικοτατα και στην ωρα τους.. :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Κι εγω μόλις γύρισα απο το γιατρό !!! Στον 4ο κ εγω , τον κλείνω σε 2 βδομάδας και έχω πάρει 4 κιλά! Επειδή δεν είχα ανακατωσούρας κ εμετούς έτρωγα σχεδόν κανονικα!! 

Δεν μου φαίνονται Πολλά! Εμένα η γιατρός μου είπε μέχρι την 20η εβδομάδα να προσπαθήσω να πάρω όσο το δυνατόν λιγότερα και κάπως αγχώθηκα. Εγώ έχω πάρει 2 κιλά.. τα υπόλοιπα κορίτσια; ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η PanB είπε:

Καλησπέρα σε όλες και με το καλο τα μωράκια σας! ? στο τσακ ανήκω κι εγώ στην ομάδα σας με ΠΗΤ 28/2, αν όλα πάνε καλά (βενιαμίν ?). Σημερα που σας γραφω ειμαι στην 10w+4 και έχω ραντεβού κι εγώ για την ΑΔ στις 20 του μήνα! Διάβασα ολόκληρη τη συζήτηση σας και περιμένω κι εγώ με αγωνία! ? αυτο που δεν είδα να έχετε συζητήσει είναι τα κιλά της εγκυμοσύνης. Έχει πάρει καμία σας; βλέπω ότι σας ταλαιπωρούν τις περισσότερες ναυτιες και εμετοί, πράγμα που εγώ έχω σε πολύ μικρό βαθμό, μόνο όταν κουράζομαι πολύ. Οπότε τρώω κανονικά. ??

 

κιλα..λοιπον, χωρις εμμετους, αλλα απο ανορεξιες, εχασα ενα κιλο στην αρχη..μπορει να ηταν και εναμησι..και τωρα εχω παρει εναμησι κιλο, που αν αφαιρεσεις αυτο που ειχα χασει, εχω παρει κατι γραμμαρια απλως χαχα..αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι απο τις 12+5, μεχρι τις 15+5 που με ειδε ο γιατρος ξανα, ειχα παρει ακριβως ενα κιλο! σε τρις εβδομάδες..ασχετα αν το ειχα χασει στην αρχη και δε φανηκε πανω μου..μα ενα κιλο τοσο συντομα; αλλα τωρα τρωω κανονικα, οπως και πριν, δεν εχω θεμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Μελούλα είπε:

κιλα..λοιπον, χωρις εμμετους, αλλα απο ανορεξιες, εχασα ενα κιλο στην αρχη..μπορει να ηταν και εναμησι..και τωρα εχω παρει εναμησι κιλο, που αν αφαιρεσεις αυτο που ειχα χασει, εχω παρει κατι γραμμαρια απλως χαχα..αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι απο τις 12+5, μεχρι τις 15+5 που με ειδε ο γιατρος ξανα, ειχα παρει ακριβως ενα κιλο! σε τρις εβδομάδες..ασχετα αν το ειχα χασει στην αρχη και δε φανηκε πανω μου..μα ενα κιλο τοσο συντομα; αλλα τωρα τρωω κανονικα, οπως και πριν, δεν εχω θεμα..

Η κοιλίτσα σου φαίνεται;  ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

σε εβαλα στη λιστα μας..δεν εχει να κανει που ειναι διδυμα, αλλο αν προτείνει ο γιατρος καισαρικη στις 38 εβδομαδες και τα διδυμα, αν δεν συντρεχει λογος υγειας, γεννιουνται φυσιολογικοτατα και στην ωρα τους.. :) 

@Μελούλα εδω ο γιατρος στο νοσοκομείο μου πε να φυγω απο εδω (μενω σε νησι και δεν εχουν τις υποδομές για πολυ πρόωρα)απο τπν 6ο μηνα.γινονται αυτα ρε κοριτσια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Irene_D κανε κι εσυ υο κολπο με τξ σοδα να δουμε αν αφριζει οου θα κανεις κοτιτσακι?

εμενα παρολο που μου εχουν πει 70% κοριτσακι μου αφρισε..αρα λεεω μηπως μου ετοιμαζει εκπληξη το μπεμπε μ..!!

αν και δεν με νοιαζει να πανε ολα καλα υγιες να ειναι και οτι θελει ας ειναι..εγω θα το αγαπωωω❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Σε ευχαριστω πολυ @xara1 ..ισχυει αυτο το πινακακακι που έχω βρει στο ιντερνετ;και πως υπολογίζουμε καθε ποτε αλλάζουμε μηνα;

Screenshot_20180726-161036.png

ναι και εμένα εδω τα κοριτσια μου το δειξανε! και εγω μπουρδουκλωμενη ημουν! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μελούλα είπε:

Κοριτσιαααα!!!!!  [smilie=blob8.gif]

Χθες το βράδυ ημουν ξαπλα στον καναπέ και ενιωσα το μωρό!! Πολλες φορές.. Και μετα το σκουνταγα κι εγω απαλά και μου απαντούσε.. Μιλάμε για πολυ ώρα.. 17 εβδομαδων ακριβώς, λοιπόν, μπηκε στο αρχείο.. (δεύτερο παιδί όμως μην τρελαθείτε κάποιες, το νιώθεις νωρίτερα το δεύτερο) 

Και σήμερα το εχω νιώσει κάποιες φορές.. Ειναι τέλεια αίσθηση!! ??

Αχ τι καλαααα!!! Πλησιάζουμε!!!!!❤️❤️❤️❤️❤️

Περιμενω πως κ πως!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μελούλα είπε:

Κοριτσιαααα!!!!!  [smilie=blob8.gif]

Χθες το βράδυ ημουν ξαπλα στον καναπέ και ενιωσα το μωρό!! Πολλες φορές.. Και μετα το σκουνταγα κι εγω απαλά και μου απαντούσε.. Μιλάμε για πολυ ώρα.. 17 εβδομαδων ακριβώς, λοιπόν, μπηκε στο αρχείο.. (δεύτερο παιδί όμως μην τρελαθείτε κάποιες, το νιώθεις νωρίτερα το δεύτερο) 

Και σήμερα το εχω νιώσει κάποιες φορές.. Ειναι τέλεια αίσθηση!! ??

μπραβοοο!!! αχ ποσο ομορφο!!! πες μας βρε @Μελούλα σαν τι μοιαζει? ενα ντουπ ας πουμε σαν χτυποι? ή αυτο που λενε φτερουγισμα? τι ωραια που αρχισες να νιωθεις το μπεμπακι σου ? υγεια να εχει και να το κρατησεις στην αγκαλιτσα σου και να ειναι κουκλι ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Όχι χαχαχαχαχαχα 

Εγώ λέω τα χαρτιά το χωωωω χαχαχαχαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinou&elenis είπε:

@Μελούλα εδω ο γιατρος στο νοσοκομείο μου πε να φυγω απο εδω (μενω σε νησι και δεν εχουν τις υποδομές για πολυ πρόωρα)απο τπν 6ο μηνα.γινονται αυτα ρε κοριτσια;

υπερβολικο μου ακουγεται..οπως και να εχει μη δεχτεις καισαρικη πριν τις 38 εβδομαδες..αλλα τωρα ο γιατρος αν το λεει θα εχει αλλους λογους να φοβαται προωρο τοκετο..που ξερει τον τραχηλο σου κλπ..σου εχει πει κατι; βεβαια ισως φοβαται εναν προωρο τοκετο στο νησι και τον δικαιολογω σε αυτο, μιας και δε φταιει αυτος γαι τις οποιες ελλειψεις. απλα μην ακους κανεναν που λεει οτι με διδυμα δε φτανεις στο τελος, δεν ισχυει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

μπραβοοο!!! αχ ποσο ομορφο!!! πες μας βρε @Μελούλα σαν τι μοιαζει? ενα ντουπ ας πουμε σαν χτυποι? ή αυτο που λενε φτερουγισμα? τι ωραια που αρχισες να νιωθεις το μπεμπακι σου ? υγεια να εχει και να το κρατησεις στην αγκαλιτσα σου και να ειναι κουκλι ?

ευχαριστωω!! οχι φτερουγισμα..κανονικο γκουπ! σαν σκουντηγμα, στιγμαιο προς το παρον βεβαια, απο μεσα..ερχεται για ενα δευτερολεπτο, και μετα απο λιγο παλι..ειναι τελειο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

ευχαριστωω!! οχι φτερουγισμα..κανονικο γκουπ! σαν σκουντηγμα, στιγμαιο προς το παρον βεβαια, απο μεσα..ερχεται για ενα δευτερολεπτο, και μετα απο λιγο παλι..ειναι τελειο..

αααα τελειο!!! αμα ειναι γκουπ θα το καταλαβω! αμα ειναι φτερουγισμα φεξε μου και γλίστρησα  ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

αααα τελειο!!! αμα ειναι γκουπ θα το καταλαβω! αμα ειναι φτερουγισμα φεξε μου και γλίστρησα  ?

κανονικοτατο γκουπ..αργοτερα να δεις..που ειναι συνεχομενα τα γκουπ και δεν σταματανε χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@γωγω γωγω τι διαβαζω; αφρισε η σοδα; ποιος της ειπε να αφρισει; κοριτσακι ειναι δε σηκωνω κουβεντα! και στον υπερηχο να δειτε πουλακι, εγω επιμενω!! ?

??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

@γωγω γωγω τι διαβαζω; αφρισε η σοδα; ποιος της ειπε να αφρισει; κοριτσακι ειναι δε σηκωνω κουβεντα! και στον υπερηχο να δειτε πουλακι, εγω επιμενω!! ?

??

αχαχαχα.. ναι ναι..οτι και να ειναι δεν νε νοιαζει.! ο αντρας μ λεει μ@@@... δηλαδη αν ειχαμε διδυμα τι θα εβγαινεε μισο μισο...αχαχαχα..γελααωω..?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ξεκινησα σημερα και μαγνησιο γιατι με πιανουν κραμπες..ελπιζω να σταματησουν και να ειναι ολα καλα...

εσεις απο υγρα πως τα πατεε??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

αχαχαχα.. ναι ναι..οτι και να ειναι δεν νε νοιαζει.! ο αντρας μ λεει μ@@@... δηλαδη αν ειχαμε διδυμα τι θα εβγαινεε μισο μισο...αχαχαχα..γελααωω..?

εννοειται βρε πλακα κανω..κραμπες εχω κι εγω δυο μερες τωρα, θα του το πω, μηπως μου ξεκινησει μαγνησιο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μελούλα είπε:

εννοειται βρε πλακα κανω..κραμπες εχω κι εγω δυο μερες τωρα, θα του το πω, μηπως μου ξεκινησει μαγνησιο..

ναιι επιβαλλεται..!!

θα παω να κανω κ καμια καλλιεργεια γιατι με ενοχλουν τα υγρα που εχω!!

εε την αλλη εβδομαδα εχω γιατρο και θα μας πει σιγουρα φυλο ελπιζω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

ναιι επιβαλλεται..!!

θα παω να κανω κ καμια καλλιεργεια γιατι με ενοχλουν τα υγρα που εχω!!

εε την αλλη εβδομαδα εχω γιατρο και θα μας πει σιγουρα φυλο ελπιζω.. 

ναι να κανεις, μην το αφηνεις..θα τον παρω αυριο τηλ..ποσο μαγνησιο παιρνεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

ναιι επιβαλλεται..!!

θα παω να κανω κ καμια καλλιεργεια γιατι με ενοχλουν τα υγρα που εχω!!

εε την αλλη εβδομαδα εχω γιατρο και θα μας πει σιγουρα φυλο ελπιζω.. 

εχω και εγω λιγα υγρα και ειναι καπως ασπρα πηχτα, αοσμα ομως.  του ειπα να κανουμε καλλιεργεια μου ειπε οτι ειναι οκ και οτι ειναι φυσιολογικα, ετσι κ αλλιως ειχαμε κανει για μυκοπλασμα και ουρεοπλασμα. εσυ οταν λες σε ενοχλουν τι εννοεις? φαγουριτσα ή τσουξιμο ή κατι τετοιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...