Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

Αγαπημένες συνεγκυούλες τι κάνετε; Πώς είναι τα μωράκια σας; Εμείς μια χαρά, βγήκαν και τα αποτελέσματα του NIPT και ευτυχώς όλα καλά με μια μικρή (ή μεγάλη) ανατροπή... το μωρό είναι αγόρι!!! Μας την έσκασε μαντάμ Ζαΐρα μου! Φάνηκε και στον υπέρηχο ολοκάθαρα! Και αφού ξεπέρασα το αρχικό σοκ που έχασα την υποτιθέμενη μπέμπα μου, μπορείτε να με συμπεριλάβετε κι εμένα στις ευτυχισμένες αγορομανούλες που από ό,τι βλέπω είμαστε πολλές!

Ποια θα κάνει την παληκαριά να ξαναφτιάξει το πινακάκι και με φύλο μαζί με ΠΗΤ;

Α! και για τον πονοκέφαλο, εκτός από όλα αυτά που είπατε να προσθέσω: ΝΕΡΟ, πολύ νερό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Αγαπημένες συνεγκυούλες τι κάνετε; Πώς είναι τα μωράκια σας; Εμείς μια χαρά, βγήκαν και τα αποτελέσματα του NIPT και ευτυχώς όλα καλά με μια μικρή (ή μεγάλη) ανατροπή... το μωρό είναι αγόρι!!! Μας την έσκασε μαντάμ Ζαΐρα μου! Φάνηκε και στον υπέρηχο ολοκάθαρα! Και αφού ξεπέρασα το αρχικό σοκ που έχασα την υποτιθέμενη μπέμπα μου, μπορείτε να με συμπεριλάβετε κι εμένα στις ευτυχισμένες αγορομανούλες που από ό,τι βλέπω είμαστε πολλές!

Ποια θα κάνει την παληκαριά να ξαναφτιάξει το πινακάκι και με φύλο μαζί με ΠΗΤ;

Α! και για τον πονοκέφαλο, εκτός από όλα αυτά που είπατε να προσθέσω: ΝΕΡΟ, πολύ νερό!

Χαχαχα τέλεια!! Join the club κι εσύ λοιπόν!!!??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Αγαπημένες συνεγκυούλες τι κάνετε; Πώς είναι τα μωράκια σας; Εμείς μια χαρά, βγήκαν και τα αποτελέσματα του NIPT και ευτυχώς όλα καλά με μια μικρή (ή μεγάλη) ανατροπή... το μωρό είναι αγόρι!!! Μας την έσκασε μαντάμ Ζαΐρα μου! Φάνηκε και στον υπέρηχο ολοκάθαρα! Και αφού ξεπέρασα το αρχικό σοκ που έχασα την υποτιθέμενη μπέμπα μου, μπορείτε να με συμπεριλάβετε κι εμένα στις ευτυχισμένες αγορομανούλες που από ό,τι βλέπω είμαστε πολλές!

Ποια θα κάνει την παληκαριά να ξαναφτιάξει το πινακάκι και με φύλο μαζί με ΠΗΤ;

Α! και για τον πονοκέφαλο, εκτός από όλα αυτά που είπατε να προσθέσω: ΝΕΡΟ, πολύ νερό!

ααααα ελα ρε συ!!! τελεια με το καλο!!! πολλες με αγορακια μαζευτηκαμε..

για τον πινακα..επειδη παλευω με το εσπα τωρα, αυριο θα το κανω..καντε ταγκ το ονομα μου ή quote αυτο το σχολιο και γραψτε ΠΗΤ.. και φυλο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια εχω προβληματιστει! ?? δεν μπορω να καταλαβω πως λειτουργουν οι εβδομαδες και ποσο μηνων ειμαι. μιλουσα εχθες με μια φιλη μου που εχουμε 5 μερες  διαφορα στην εγκυμοσυνη μας και μου ελεγε οτι δεν εχει μπει στον τεταρτο ενω ειναι 15w3d (εγω ειμαι 14w5d) και νομιζα οτι μπηκα στον τεταρτο μηνα με το που ξεκινησε η 14η εβδομαδα. επεμενε οτι στον 4ο μπαινουμε τη 16η εβδομαδα και εγω επεμενα οτι ειμαστε ηδη στον 4ο μηνα ? τελικα μας επιασαν τα γελια και συμφωνησαμε οτι διαφωνουμε. σημερα πηρα τον γιατρο να δω αν βγηκε η κυστικη ινωση (η οποια τελικα θα βγει σε μια εβδομαδα ) και με την ευκαιρια τον ρωτησα αν εχω μπει στον τεταρτο και μου ειπε οτι θα μπω στην 16 εβδομάδα. πως γινεται αυτοοοο?? ?? θελω να φυγω απο το πρωτο τριμηνο που λενε οτι ειναι επικίνδυνο. θα τσιριξω!!?? εχω ξεχάσει  και τα μαθηματικα που ηξερα!ουφ τα ειπα και ξεθυμανα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

βρε κοριτσια εχω προβληματιστει! ?? δεν μπορω να καταλαβω πως λειτουργουν οι εβδομαδες και ποσο μηνων ειμαι. μιλουσα εχθες με μια φιλη μου που εχουμε 5 μερες  διαφορα στην εγκυμοσυνη μας και μου ελεγε οτι δεν εχει μπει στον τεταρτο ενω ειναι 15w3d (εγω ειμαι 14w5d) και νομιζα οτι μπηκα στον τεταρτο μηνα με το που ξεκινησε η 14η εβδομαδα. επεμενε οτι στον 4ο μπαινουμε τη 16η εβδομαδα και εγω επεμενα οτι ειμαστε ηδη στον 4ο μηνα ? τελικα μας επιασαν τα γελια και συμφωνησαμε οτι διαφωνουμε. σημερα πηρα τον γιατρο να δω αν βγηκε η κυστικη ινωση (η οποια τελικα θα βγει σε μια εβδομαδα ) και με την ευκαιρια τον ρωτησα αν εχω μπει στον τεταρτο και μου ειπε οτι θα μπω στην 16 εβδομάδα. πως γινεται αυτοοοο?? ?? θελω να φυγω απο το πρωτο τριμηνο που λενε οτι ειναι επικίνδυνο. θα τσιριξω!!?? εχω ξεχάσει  και τα μαθηματικα που ηξερα!ουφ τα ειπα και ξεθυμανα ?

Πες της φίλης σου χαιρετίσματα, από τις 14 είσαι στον τέταρτο.. προφανώς τα υπολογίζει με το λάθος τρόπο 4x4=16, με τον οποίο θα δει ότι δε βγαίνουν οι μήνες..ψάξε στο γκουγκλ "πώς μετράνε οι μήνες της εγκυμοσύνης" και θα σου λυθούν οι απορίες.

Α καλά τώρα το πρόσεξα..και ο γιατρός; Ούτε καν..η μαία μου, μου εξήγησε τη φάση με τις βδομάδες και τους μήνες και αν το γκουγκλαρεις κιόλας θα δεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Πες της φίλης σου χαιρετίσματα, από τις 14 είσαι στον τέταρτο.. προφανώς τα υπολογίζει με το λάθος τρόπο 4x4=16, με τον οποίο θα δει ότι δε βγαίνουν οι μήνες..ψάξε στο γκουγκλ "πώς μετράνε οι μήνες της εγκυμοσύνης" και θα σου λυθούν οι απορίες.

Α καλά τώρα το πρόσεξα..και ο γιατρός; Ούτε καν..η μαία μου, μου εξήγησε τη φάση με τις βδομάδες και τους μήνες και αν το γκουγκλαρεις κιόλας θα δεις.

μα το γκουγκλαρα, το ειδα! πως ομως και η δικη της η γιατρος και ο δικος μου ειπαν οτι μπαινουμε στον 4ο την 16η εβδομαδα? μηπως μετρανε απο τη συληψη και οχι απο τη τελευταια περιοδο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!

Εμείς έχουμε ΠΗΤ 12/01/2018 και σήμερα θα μας πει μάλλον με σιγουριά τι είναι το μωρό μας!!!
60% κορίτσι μας είπαν στην αυχενική..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

βρε κοριτσια εχω προβληματιστει! ?? δεν μπορω να καταλαβω πως λειτουργουν οι εβδομαδες και ποσο μηνων ειμαι. μιλουσα εχθες με μια φιλη μου που εχουμε 5 μερες  διαφορα στην εγκυμοσυνη μας και μου ελεγε οτι δεν εχει μπει στον τεταρτο ενω ειναι 15w3d (εγω ειμαι 14w5d) και νομιζα οτι μπηκα στον τεταρτο μηνα με το που ξεκινησε η 14η εβδομαδα. επεμενε οτι στον 4ο μπαινουμε τη 16η εβδομαδα και εγω επεμενα οτι ειμαστε ηδη στον 4ο μηνα ? τελικα μας επιασαν τα γελια και συμφωνησαμε οτι διαφωνουμε. σημερα πηρα τον γιατρο να δω αν βγηκε η κυστικη ινωση (η οποια τελικα θα βγει σε μια εβδομαδα ) και με την ευκαιρια τον ρωτησα αν εχω μπει στον τεταρτο και μου ειπε οτι θα μπω στην 16 εβδομάδα. πως γινεται αυτοοοο?? ?? θελω να φυγω απο το πρωτο τριμηνο που λενε οτι ειναι επικίνδυνο. θα τσιριξω!!?? εχω ξεχάσει  και τα μαθηματικα που ηξερα!ουφ τα ειπα και ξεθυμανα ?

 

Screenshot_20180730-185837.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έχω γιατρό στις 20:30.. τι ώρα να φάω κάτι γλυκό για να είναι λίγο πιο ζωηρό το μωράκι ?
Σας παρακαλώ μην κοροϊδέψετε.. σκέφτηκα να το κάνω για να δω θα έχει διαφορά? Μπας και μας αφήσει να δούμε και φύλλο :)) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Αγαπημένες συνεγκυούλες τι κάνετε; Πώς είναι τα μωράκια σας; Εμείς μια χαρά, βγήκαν και τα αποτελέσματα του NIPT και ευτυχώς όλα καλά με μια μικρή (ή μεγάλη) ανατροπή... το μωρό είναι αγόρι!!! Μας την έσκασε μαντάμ Ζαΐρα μου! Φάνηκε και στον υπέρηχο ολοκάθαρα! Και αφού ξεπέρασα το αρχικό σοκ που έχασα την υποτιθέμενη μπέμπα μου, μπορείτε να με συμπεριλάβετε κι εμένα στις ευτυχισμένες αγορομανούλες που από ό,τι βλέπω είμαστε πολλές!

Ποια θα κάνει την παληκαριά να ξαναφτιάξει το πινακάκι και με φύλο μαζί με ΠΗΤ;

Α! και για τον πονοκέφαλο, εκτός από όλα αυτά που είπατε να προσθέσω: ΝΕΡΟ, πολύ νερό!

Τι ωραία!!! Αγόραρος!!!!

Μπράβο κοπέλα μου.. πολύ όμορφη έκπληξη σας έκανε ο μικρός σας χαχαχαχα
Με το καλό να τον κρατήσεις κι αγκαλίτσα..
Βρε κορίτσια πότε είμασταν 5 εβδομάδων πότε μπήκαμε στον 4ο??!!
Τελικά περνάει ο καιρός, είχατε δίκιο οι μανούλες..
Όσο για τον πονοκέφαλο , μια χαρά το Σάββατο, εχθές και σήμερα μέχρι που ήρθαμε στη δουλειά φυσικά..
Πω πω κορίτσια , θέλω να κάτσω σπίτι μου.. δεν αντέχω άλλο αυτή την κατάσταση .. πολύ άγχος..
Η δουλειά φταίει.. τώρα το απόγευμα που δεν γίνεται πανικός είμαι καλύτερα.. και πίνω και νεράκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Κορίτσια μου έχω γιατρό στις 20:30.. τι ώρα να φάω κάτι γλυκό για να είναι λίγο πιο ζωηρό το μωράκι ?
Σας παρακαλώ μην κοροϊδέψετε.. σκέφτηκα να το κάνω για να δω θα έχει διαφορά? Μπας και μας αφήσει να δούμε και φύλλο :)) 

Μισή ωρίτσα πριν είναι καλά για το γλυκό...εμένα έτσι μου είχε πει στην αυχενική :) με το καλοο το μωράκι σας να το δείτε ❣️❣️

@Μελούλα εμένα ΠΗΤ μου είπε την τελευταία φορά 14.01...φυλο την επόμενη εβδομάδα στο Α test θα μάθουμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Κορίτσια μου έχω γιατρό στις 20:30.. τι ώρα να φάω κάτι γλυκό για να είναι λίγο πιο ζωηρό το μωράκι ?
Σας παρακαλώ μην κοροϊδέψετε.. σκέφτηκα να το κάνω για να δω θα έχει διαφορά? Μπας και μας αφήσει να δούμε και φύλλο :)) 

τωρα θα εισαι στον γιατρο! ελπιζω να μπορεσετε να δειτε!!! εγω εχω υπερηχο την Πέμπτη... μακαρι να καταφερουμε να μαθουμε και εμεις! καλη επιτυχια!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχουμε γεμισει αντρακια και τσουτσουνακια ?? αντε να ρθει και η @Irene_D και να μας πει οτι εχει και εκεινη αγορακι να γελασουμε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η xara1 είπε:

μα το γκουγκλαρα, το ειδα! πως ομως και η δικη της η γιατρος και ο δικος μου ειπαν οτι μπαινουμε στον 4ο την 16η εβδομαδα? μηπως μετρανε απο τη συληψη και οχι απο τη τελευταια περιοδο??

Ξέρεις τι. Και οι γιατροί δεν είναι θεοί..αν μπερδεύτηκαν κάποια στιγμή ή απλά έμαθαν να το μετρούν έτσι, πάει τελείωσε.. έτσι κι αλλιώς δεν αλλάζει κάτι γι'αυτους, γιατί η μέτρηση που τους ενδιαφέρει είναι σε εβδομάδες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μπυ μια συμβουλή . Στην εξέταση Γι την κυστικη ίνωση μην κάνετε εκπτώσεις . Είναι το ίδιο σοβαρό με το down. Και μπορεί και χειρότερο. Καντε τον πλήρη έλεγχο . Τόσα χροβια στα νοσοκομεία έχω ζήσει πολλά . Με αγάπη μόνο & χωρίς να θέλω να σας άγχωσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες τις μανούλες και τα μωράκια τους!!! Τελικά το μωρό μας είναι κοριτσάκι ? πάλι μας δυσκόλεψε .. κοιμόταν του καλού καιρού.. τι την σκουνταγε η γιατρός , τι γλυκο που έφαγα.. Χαχαχα Ε με τα πολλά την ξυπνήσαμε τη σκατουλα.. κορίτσια είμαι πολύ συγκινημένη.. θα μπορώ να της απευθύνομαι πλέον γνωρίζοντας το γένος.. Χαχαχαχα 

οποτε στο σπίτι θα είμαστε 2-2 

ο άντρας μου και ο σκύλος μου είναι βεβαίως αγόρια και η μικρή μας θα φέρει ισορροπία.. Είμαι ευτυχισμένη και τώρα θέλω πιο πολυ να περάσει ο καιρός να την αγκαλιάσω... πολύ μελο Ε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Souko είπε:

Κορίτσια μπυ μια συμβουλή . Στην εξέταση Γι την κυστικη ίνωση μην κάνετε εκπτώσεις . Είναι το ίδιο σοβαρό με το down. Και μπορεί και χειρότερο. Καντε τον πλήρη έλεγχο . Τόσα χροβια στα νοσοκομεία έχω ζήσει πολλά . Με αγάπη μόνο & χωρίς να θέλω να σας άγχωσω.

Η εξέταση αυτή βγήκε μια χαρά .. δυστυχώς όμως η τιμή της προθρομβινης δεν ήταν το ίδιο καλή.. δεν τις γλύτωσα τις ενεσουλες.. ξεκινάω από αύριο κι έχω αγχωθεί.. πφφφφ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η xara1 είπε:

εχουμε γεμισει αντρακια και τσουτσουνακια ?? αντε να ρθει και η @Irene_D και να μας πει οτι εχει και εκεινη αγορακι να γελασουμε ?

Με το καλό κορίτσι μου να δείτε το φύλλο.. εύχομαι να μη σας δυσκολέψει .. ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να σας ξεμπερδεψω; καποιοι γιατροι θεωρουν οτι η εγκυμοσυνη ειναι 42 βδομαδες! οποτε τα μαθηματικα τους ειναι αλλιως ομως το σχεδον καθολικα σωστο ειναι αυτο που αναρτησατε και αν και το εχω ξανα αναρτησει θα το ξανα γραψω ολο εδω γιατι με ενοχλει απιστευτα οτι ολοκληροι γιατροι δεν ξερουν να κανουν τα σωστα μαθηματικα.

1ος μηνας 4 βδ
2ος μηνας 8βδ
3ος μηνας 13βδ (13 +3 ουσιαστικα κλεινουμε το 1ο τριμηνο)
4ος μηνας 17βδ
5ος μηνας 21βδ
6ος μηνας 26βδ(οποτε στο τριτο τριμηνο μπαινουμε στην 27η εβδομαδα)
7ος μηνας 30βδ
8ος μηνας 35βδ
9ος μηνας 40βδ
Επισης μια αλλη διαφορα ειναι οτι οι παλιες πχ η μαμα μου λεει "εκλεισες τον 7ο" ενω εγω θα πω "ειμαι στον 8ο" τεχνικη λεπτομερεια και αυτο και ειναι και τα δυο σωστα.
Αλλιως παιρνεις την ΠΗΤ σου και αφαιρεις απο εκει πχ. ΠΗΤ 30/9 αρα καθε τελος του μηνα περιπου αλλαζεις μηνα, τοσο απλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...