Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Souko είπε:

Και εμένα μου πρότειναν παραπάνω έλεγχο. Την nipt η γυναικολόγος που με παρακολουθεί και ο άλλος που είχα πρότεινε τροφοβλαστη η αμνιο. Για να είμαστε 100% σίγουροι. Εμένα η pappA δείχνει 1/370 αλλά τους υποψιάζει το 2,7. Που μπορεί να μη σημαίνει κάτι. Η nipt κοστίζει από 420 έως 600.

Εσύ τι θα κάνεις τελικα; εγώ θα κάνω την nipt και αν έχω άσχημα αποτελέσματα τότε και μόνο θα κάνω αμνιοπαρακεντηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η nipt έχει εγκυρότητα 99,5% ενώ η αμνιοπαρακέντηση 100%. Όμως αν εγώ έχω καλή αυχενική, θα κάνω τη nipt μόνο και ελπίζω να βγει και αυτή καλή. Αμνιοπαρακέντηση θα έκανα μόνο αν έβγαιναν όλες οι τιμές ύποπτες. Ελπίζω να μη χρειαστεί.

Δυστυχώς ακόμα υπάρχουν γιατροί που την nipt ακόμα δεν την αναφέρουν καν στις έγκυες άνω των 35. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά δεν ξέρω . Λόγω μεταμόσχευσης του συζύγου, εξωσωματικής κλπ οικονομικά είμαστε πολύ δύσκολα . Όλα στοιχίζουν αλλά μίλησα με ένα φίλο μου γενετιστή και μου πρότεινε την nipt γιατί είναι αξιόπιστη , ο γυναικολόγος που με παρακολουθούσα στον τόπο καταγωγής μου λέει ότι μένεις ακάλυπτος για ένα ποΣοστο 5%. Από την άλλη εγώ διάβαζα πως η nipt κΑλυπτει έως 99%. Έχω μπερδευτεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Annie26 είπε:

Γεια σας κοριτσιαα!!Σας χαιρετω και ευχομαι σε ολες σας μια υπεροχη εγκυμοσινη!! ειμαι κι εγω στην 15η εβδομαδα και 2 ημερων! Ολα καλα προστοπαρων δοξα το θεο..μονο που με απασχολει κατι και ηθελα να σας ρωτησω ισως να το περναει αυτο καποια η να γνωριζει τελοσπαντων περι του θεματος! Ξεκινησα μολις χθες με συμβουλη του γυναικολογου μου ασπιρινη..κανονικη ασπιρινη! Μου ειχε πει οτι στελνω περισσοτερο αιμα απ οσο χρειαζεται στο μωρακι μου και ετσι για να αποφυγουμε την προεκλαμψια πρεπει να ξεκινησω ασπιρινη.. Εχω ακουσει ομως πως μια ασπιρινη μπορει εκτως απο καποια οφελη να δημιουργησει  αιμορραγια! Παιρνω 2 καθε βραδυ των 75mg η μια! Φοβηθηκα περισσοτερο οταν η κοπελα στο φαρμακειο ηταν λιγο διστακτικη για να μου τις δωσει! Θα ηθελα πολυ να ακουσω την γνωμη σας!☺️ ☺️

Παρεπιπτοντως εχω νιωσει και καποιες κινησουλες του χθες το βραδυ..θελω να ελπιζω πως ειναι αυτο γιατι εχω ακουσει πως ειναι πολυ νωρις στις 15 εβδομαδες να νιωσεις οτιδηποτε!! φιλακια σε ολες χχχχχ

Δεν γνωρίζω να σου πω κοπέλα μου..αλλά δεν μου ακούγεται και ο,τι καλύτερο η ασπιρίνη.. γιατί δεν παίρνεις και μια δεύτερη γνώμη; έναν απλό υπέρηχο σε έναν καλό γυναικολόγο και ρωτησε τον, δεν κάνει κακο..

Επίσης, όντως είναι πολύ νωρίς για να το νιώσεις, μπορεί να ήταν το έντερο κατά πάσα πιθανότητα, αλλά ποτέ δεν ξέρεις

Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hope25 και @Souko εγώ έκανα NIPT! Και από ό,τι βλέπω δεν σας το είπα. Είχα μείνει ότι με προβλημάτιζε το αποτέλεσμα (1/330) και η ηλικία μου (37) και ότι σκεφτόμουν να το κάνω. Οι γιατροί δεν θεώρησαν απαραίτητο, αντιθέτως είπαν δεν έχω ένδειξη για επιπλέον εξέταση μιας και είναι εκτός κινδύνου, αλλά παρόλα αυτά αν θέλω να την κάνω για να ηρεμήσω. Η αλήθεια είναι ότι ταλαντευτήκαμε αρκετά αλλά τελικά την έκανα! δεν έχουν βγει ακόμα τα αποτελέσματα (θέλουν σίγουρα καμια 10αριά μερες γιατί τα στέλνουν στο εξωτερικό), αλλά αν σας πω ότι το έχω ξεχάσει; σαν να ηρέμησα και μόνο που έδωσα το αίμα.

Δεν τη συστήνω να την κάνουν γενικά οι γυναίκες αλλά αν έχεις μπει σε αυτό το ψυχολογικό roller coaster που είχα μπει εγώ και αντέχεται, τότε ασυζητητί! Το κόστος όντως αρχίζει από τα ποσά που λέτε αλλά εδώ υπάρχει ένα θεματάκι. Δηλ οκ μπορεί να θέλεις μόνο 400€ για να δεις μόνο σύνδρομο down. και με άλλα 100€ για τα άλλα δύο σύνδρομα που ελέγχουν στην αυχενική. Και μετά με άλλα 200€ κοιτάς και τα φυλετικά χρωμοσώματα, γιατί υπάρχουν και από εκεί διάφορα σύνδρομα. και μετά λες, αφού φτάνω σε αυτό το ποσό να μη βάλω και 100€ παραπάνω να ελέγξω και τα μικροελλειπτικά σύνδρομα; Κοιτάς και λίγο στο google να δεις τι φαινότυπο έχουν τα διάφορα σύνδρομα που δεν είχες ακούσει καν και φρικάρεις λίγο έως πολύ και στο τέλος σου βγαίνει ένας λογαριασμός γύρω στο 1000άρικο. Κάπου τόσο θα μας κοστίσει εμάς που είπαμε να πάρουμε το πλήρες πακέτο. Περισσότερο ψυχολογικό είναι το θέμα. Δηλ αν ήμουν 25 και είχα τέλεια αυχενική δεν θα το σκεφτόμουν να το κάνω, παρόλο που όλα αυτά τα σύνδρομα (εκτός του down) δεν δίνουν σημάδια στην αυχενική και οι πιθανότητές τους είναι πρακτικά απειροελάχιστες ούτως ή άλλως. Τώρα ως προς την αξιοπιστία, το τεστ αυτό έχει μεν 99,...% εγκυρότητα αλλά δεν παύει να είναι screening test, όπως η αυχενική και η papp-a, όχι διαγνωστικό που είναι η αμνιοπαρακέντηση και η λήψη χοριακών λαχνών. Δηλ αν δείξει κάτι το NIPT πάλι θα παμε για άμνιο αλλά εκεί πλεον με τεράστιες πιθανότητες να υπάρχει πρόβλημα. Αν δείξει ότι δεν υπάρχει πρόβλημα, τότε δεν πας επουδενί για άμνιο!

Είναι λίγο πονοκέφαλος όλα αυτά και πραγματικά σκέφτεσαι με όλες τις εξετάσεις που έχουν βγει και θα βγούνε αν ξεκινήσεις να τις κάνεις δεν σταματάς ποτέ και ζεις σε ένα μόνιμο άγχος. Εμείς επιλέξαμε να το κάνουμε για δύο λόγους: 1. είχαμε φροντίσει να έχουμε ένα κομπόδεμα στην άκρη για επόμενη προσπάθεια IVF αν και αυτή ήταν αποτυχημένη και 2. για να έχω ένα έτοιμο γενετικό χάρτη για το μωρό που θα βοηθήσει σε επόμενα στάδια αν πχ προκύψουν αμφιβολίες σε Β επιπέδου κλπ

Εύχομαι ολόψυχα να είναι υγιέστατα τα μωράκια όλων μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sofiakefallonia είπε:

Γεια σας και από εμένα!!!είμαι 11 και 5 ημερών.μολις γύρισα από Αθήνα που είχα πάω να κάνω την αυχενική.?

 

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sofiakefallonia είπε:

Όλα καλά βέβαια απλά μου βρήκαν ένα μικρό αιμάτωμα στο πλακούντα και είπαν να ξεκουράζομαι.

με το καλο! ξεκουραση τοτε και προσοχη :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημεραα τι κανετε??

πως ειστε?? Απο συμπτωματα πως πατε??

Εμενα εδω κ 3 μερες με εχουν πιασει πονοι στη μεση.. ειναι φυσιολογικο ή να αρχισω να ανησυχω.. εσεις εχετε τετοιους πονους??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

καλημεραα τι κανετε??

πως ειστε?? Απο συμπτωματα πως πατε??

Εμενα εδω κ 3 μερες με εχουν πιασει πονοι στη μεση.. ειναι φυσιολογικο ή να αρχισω να ανησυχω.. εσεις εχετε τετοιους πονους??

Καλημέρα!! Ναιι...από την πρώτη μου εγκυμοσύνη με έπιασαν πόνοι στη μέση και τώρα επειδή είμαι επιβαρυμένη με έπιασαν πολύ νωρίτερα.. είναι καιρός τώρα που πονάω..don't worry, είναι φυσιολογικό και αυτό.. προσπάθησε να ξεκουράζεσαι και μη ζοριζεις τη μέση σου, όπως έκανα εγώ βλακείες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες κ με το καλό! Να σας ρωτήσω κάτι.. είμαι στην 9η εβδομάδα δεν έχω καθόλου ζαλάδες, ανακατοσουρες τίποτα.. τα μόνα συμπτώματα είναι η συχνοουρία κ η υπνηλία... απλά συνεχίζω κ έχω έντονους πόνους περιόδου.. έχει συμβεί σε καμία αυτό σε αντίστοιχη εβδομάδα;!;! Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Καλημέρα!! Ναιι...από την πρώτη μου εγκυμοσύνη με έπιασαν πόνοι στη μέση και τώρα επειδή είμαι επιβαρυμένη με έπιασαν πολύ νωρίτερα.. είναι καιρός τώρα που πονάω..don't worry, είναι φυσιολογικό και αυτό.. προσπάθησε να ξεκουράζεσαι και μη ζοριζεις τη μέση σου, όπως έκανα εγώ βλακείες..

πινεις κατι για τη μεση??

πινεις μαγνησιο?

να σε ρωτησω κραμπες σε πιανουν καθολου??

πρωτη εγκυμοσυνη ειναι και ειμαι ολιγον ασχετη??αν παθαινεις κραμπα πως το καταλαβαινεις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/7/2018 at 1:53 ΜΜ, ο/η Annie26 είπε:

Γεια σας κοριτσιαα!!Σας χαιρετω και ευχομαι σε ολες σας μια υπεροχη εγκυμοσινη!! ειμαι κι εγω στην 15η εβδομαδα και 2 ημερων! Ολα καλα προστοπαρων δοξα το θεο..μονο που με απασχολει κατι και ηθελα να σας ρωτησω ισως να το περναει αυτο καποια η να γνωριζει τελοσπαντων περι του θεματος! Ξεκινησα μολις χθες με συμβουλη του γυναικολογου μου ασπιρινη..κανονικη ασπιρινη! Μου ειχε πει οτι στελνω περισσοτερο αιμα απ οσο χρειαζεται στο μωρακι μου και ετσι για να αποφυγουμε την προεκλαμψια πρεπει να ξεκινησω ασπιρινη.. Εχω ακουσει ομως πως μια ασπιρινη μπορει εκτως απο καποια οφελη να δημιουργησει  αιμορραγια! Παιρνω 2 καθε βραδυ των 75mg η μια! Φοβηθηκα περισσοτερο οταν η κοπελα στο φαρμακειο ηταν λιγο διστακτικη για να μου τις δωσει! Θα ηθελα πολυ να ακουσω την γνωμη σας!☺️ ☺️

Παρεπιπτοντως εχω νιωσει και καποιες κινησουλες του χθες το βραδυ..θελω να ελπιζω πως ειναι αυτο γιατι εχω ακουσει πως ειναι πολυ νωρις στις 15 εβδομαδες να νιωσεις οτιδηποτε!! φιλακια σε ολες χχχχχ

Κορίτσι μου καλημέρα!!! Καλή  και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! Εμένα από νωρίς μου έχει δώσει salospir των 160mg και στην αρχή είχα τις δικές σου ανησυχίες.. όμως δεν έχω καμία παρενέργεια όπως πχ αιμορραγία.. σε όλη μου την εγκυμοσύνη, να χτυπήσω ξύλο , δεν έχω δει ούτε σταγόνα αίμα.. αποδείχτηκε λοιπόν μετά την αυχενική πως καλά έκανε και μου το έδωσε γιατί στην πορεία θα είχαμε θέμα με την ανάπτυξη του μωρού.. νομίζω ότι η ασπιρίνη και το salospir και η ασπιρίνη είναι το ίδιο.. καλά δεν τα λεω;

Σήμερα που μιλάμε , βάσει υπερήχου , έχω φτάσει αισίως στις 15 εβδομάδες και ανυπομονώ να το νοιωσω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Irene_D είπε:

Κορίτσι μου καλημέρα!!! Καλή  και τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! Εμένα από νωρίς μου έχει δώσει salospir των 160mg και στην αρχή είχα τις δικές σου ανησυχίες.. όμως δεν έχω καμία παρενέργεια όπως πχ αιμορραγία.. σε όλη μου την εγκυμοσύνη, να χτυπήσω ξύλο , δεν έχω δει ούτε σταγόνα αίμα.. αποδείχτηκε λοιπόν μετά την αυχενική πως καλά έκανε και μου το έδωσε γιατί στην πορεία θα είχαμε θέμα με την ανάπτυξη του μωρού.. νομίζω ότι η ασπιρίνη και το salospir και η ασπιρίνη είναι το ίδιο.. καλά δεν τα λεω;

Σήμερα που μιλάμε , βάσει υπερήχου , έχω φτάσει αισίως στις 15 εβδομάδες και ανυπομονώ να το νοιωσω..

Και εγω πινω κοριτσια salospir των 100 mg. Αλλα λογικα θα μου το αυξησει ειπε στα 160. Εγω το πινω λογω ιστορικου! Εσεις γτ το παιρνετε αν επιτρεπετε???> Εγω σημερα ειμαι 14 εβδομάδων ακριβως!!! Μια βδομδα διαφορα εχουμε Irene!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

πινεις κατι για τη μεση??

πινεις μαγνησιο?

να σε ρωτησω κραμπες σε πιανουν καθολου??

πρωτη εγκυμοσυνη ειναι και ειμαι ολιγον ασχετη??αν παθαινεις κραμπα πως το καταλαβαινεις??

Μαγνήσιο έπινα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου και καλά για τις κράμπες, ενώ δεν είχα ποτέ..ούτε τώρα έχω.. ίσως μου ξεκινήσει αργότερα, αλλά γενικά αυτός ο γιατρός δε δίνει τίποτα χωρίς εξετάσεις, άρα θα δούμε.. εσένα τι σου ξεκίνησε; Εγω ξεκίνησα ασβέστιο, σίδηρο και το φυλλικό που το παίρνω από την αρχή..ούτε για τη μέση δεν παίρνω κάτι..είναι ανυπόφορος ο πόνος που νιώθεις, δηλαδή; Αν ναι, για δες το μήπως σε ανακουφίσει κάτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Marian@ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα σε όλες κ με το καλό! Να σας ρωτήσω κάτι.. είμαι στην 9η εβδομάδα δεν έχω καθόλου ζαλάδες, ανακατοσουρες τίποτα.. τα μόνα συμπτώματα είναι η συχνοουρία κ η υπνηλία... απλά συνεχίζω κ έχω έντονους πόνους περιόδου.. έχει συμβεί σε καμία αυτό σε αντίστοιχη εβδομάδα;!;! Ευχαριστώ!

Ναι, είναι επειδή μεγαλώνει και ανεβαίνει η μήτρα..σε λίγο θα περάσουν..με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Ναι, είναι επειδή μεγαλώνει και ανεβαίνει η μήτρα..σε λίγο θα περάσουν..με το καλό!

Μακάρι! Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα.εγω είμαι χάλια από την όγδοη με ναυτιες και οι Εμετοι εδώ και δύο εβδομάδες είναι στάνταρ κάθε μέρα ένας προς το βράδυ.εχθες έκανα δυο.σημερα έκανα και το πρωί.η χώνεψη μου χαλια.μονο κουλούρι σκέτο τρώω πλέον και λίγο νεράκι.βασανο.εξαντλουμαι.απο φαγητά ούτε να τα βλεπω.ποση υπομονή ακόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Μαγνήσιο έπινα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου και καλά για τις κράμπες, ενώ δεν είχα ποτέ..ούτε τώρα έχω.. ίσως μου ξεκινήσει αργότερα, αλλά γενικά αυτός ο γιατρός δε δίνει τίποτα χωρίς εξετάσεις, άρα θα δούμε.. εσένα τι σου ξεκίνησε; Εγω ξεκίνησα ασβέστιο, σίδηρο και το φυλλικό που το παίρνω από την αρχή..ούτε για τη μέση δεν παίρνω κάτι..είναι ανυπόφορος ο πόνος που νιώθεις, δηλαδή; Αν ναι, για δες το μήπως σε ανακουφίσει κάτι

σημερα ειμαι καπως καλυτερα.. το βραδυ με ειχε πεθανει.. σιδηρο,φιλικο κ ασβεστιο.. αλλα κατι διαβασα οτι το ασβεστιο προκαλει συσπασεις και εχω πανικοβληθει λιγο.. εγω επινα στην αρχη μαγνησιο αλλα μ το σταματησε. κ ελεγα να τ πω να το ξαναρχισω για τις συσπασεις.. εσενα σ ειχε προκαλεσει συσπασεις το ασβεστιο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

σημερα ειμαι καπως καλυτερα.. το βραδυ με ειχε πεθανει.. σιδηρο,φιλικο κ ασβεστιο.. αλλα κατι διαβασα οτι το ασβεστιο προκαλει συσπασεις και εχω πανικοβληθει λιγο.. εγω επινα στην αρχη μαγνησιο αλλα μ το σταματησε. κ ελεγα να τ πω να το ξαναρχισω για τις συσπασεις.. εσενα σ ειχε προκαλεσει συσπασεις το ασβεστιο??

Οχι..ούτε και το έχω ξανακουσει αυτό.. πού το διάβασες; Έχεις συσπάσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Maraki_Tk είπε:

Και εγω πινω κοριτσια salospir των 100 mg. Αλλα λογικα θα μου το αυξησει ειπε στα 160. Εγω το πινω λογω ιστορικου! Εσεις γτ το παιρνετε αν επιτρεπετε???> Εγω σημερα ειμαι 14 εβδομάδων ακριβως!!! Μια βδομδα διαφορα εχουμε Irene!

Κ γω Salospir των 100 πίνω.. στην δίκη μου περίπτωση είχα μια αποβολή πριν 3 μήνες, εκανα κάποιες εξετάσεις κ έχω θρομβοφυλια. Όποτε για τώρα salospir κι αργότερα, πρώτα ο θεός, μάλλον αντιπηκτικες.. εγώ είμαι στην 9η εβδομάδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Ναι, είναι επειδή μεγαλώνει και ανεβαίνει η μήτρα..σε λίγο θα περάσουν..με το καλό!

οταν ανεβαινει η μητρα προκαλούνται πονοι περιοδου? ρωταω γιατι εχω και εγω πονους περιοδου που κ που

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Sofiakefallonia είπε:

Κορίτσια καλησπέρα.εγω είμαι χάλια από την όγδοη με ναυτιες και οι Εμετοι εδώ και δύο εβδομάδες είναι στάνταρ κάθε μέρα ένας προς το βράδυ.εχθες έκανα δυο.σημερα έκανα και το πρωί.η χώνεψη μου χαλια.μονο κουλούρι σκέτο τρώω πλέον και λίγο νεράκι.βασανο.εξαντλουμαι.απο φαγητά ούτε να τα βλεπω.ποση υπομονή ακόμα.

και εγω με το που ειχα μπει στις 8 εβδομαδες λες και μου πατησες κουμπακι. δεν αντεχα κανενα φαγητο και εκανα εμετους απογευμα και βραδυ σιγουρα. σε καποια φαγητα δε... δεν αντεχα ουτε στο ακουσμα τους, μου φερνανε αναγουλα. Δυστυχώς το εχω ακομα και τωρα που ειμαι 13w 4d. δεν θελω ούτε να βλεπω κρεας και μπορω να φαω μονο τοστ και μακαρονια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Maraki_Tk είπε:

Και εγω πινω κοριτσια salospir των 100 mg. Αλλα λογικα θα μου το αυξησει ειπε στα 160. Εγω το πινω λογω ιστορικου! Εσεις γτ το παιρνετε αν επιτρεπετε???> Εγω σημερα ειμαι 14 εβδομάδων ακριβως!!! Μια βδομδα διαφορα εχουμε Irene!

Καλησπέρα!! Εγώ είχα μια παλινδρομη πριν 7 μήνες αλλά ενώ έκανα εξετάσεις θρομβοφιλιας και δεν έχω μου τα έδωσε προληπτικά γιατί είμαι καπνίστρια.. όλα καλά θα μας πάνε!! 1 βδομάδα διαφορά, τίποτα .. θα γεννήσουμε κοντινές ημερομηνίες λογικά ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...