Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

ναι ναι σοκολατα! εμενα κούναγε τα ποδαρακια φουλ! θα το δεις και θα καταχαρεις! εγω ηθελα κοριτσακι μεχρι που ακουσα τη καρδουλα. απο εκεινη τη στιγμη το μονο που με ενδιέφερε ειναι να εχει την υγεια του.  εντωμεταξύ νομιζω πως θα κανω αγορι 😂 αυτο μου βγαινει.ασε που αγορι λενε και οι προβλεψεις της μανταμ ζαιρας

Πάνω απ' όλα να έχουν την υγεία τους..Έτσι κ αλλιώς οτι κ να είναι πάλι θα μας πάρει τα μυαλά.. το σίγουρο είναι ότι θα κάνω αυτό με την σοκολάτα.. 😍

• Like 1

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μόλις μίλησα με το γιατρό μου, βγήκε η αυχενική και η εξέταση για το γονίδιο για την κοφωση (μαζί με την αυχενική την έκανα δεν την ήξερα κιόλας) και βγήκαν πάρα πολύ καλές! Όλα καλά! Τώρα ηρεμώ ακόμα πιο πολύ..

• Like 1

Κορίτσια γεια και από μένα . Έχω καιρό να γράψω . 

Την Πέμπτη έχω αυχενική . Σας έδωσαν dvd και 3d φωτογραφίες ; Από όρεξη για σεξ καθόλου ίσως φταίνε οι ορμονες αν και η γιατρός από την 6 εβδομάδα είπε κανονικά . Θάλασσα επίσης . Έχω πολλές κατακράτησεις και εκανα πολύ κυτταρίτιδα ενώ δεν είχα , βασικά ξεκίνησα με πολλά κιλά λόγω εξωσωματικής κι γίνομαι ήδη σαν γιουβερλακι . Είμαι και κοντη και έχω σκάσει γιατί δεν τρώω πολύ . Αλλά επειδή σταμάτησα την δουλειά από 10/5 φαίνεται η διαφορά . Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα . 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Akrivoul είπε:

Κορίτσια έχω καιρό να κάνω update. Πήγαμε πριν μια εβδομάδα στο γιατρό, ο οποίος μς την σειρά του επιβεβαίωσε την αποκόλληση σακου. Θα χρειαστεί κάνα μήνα για να δέσει, αλλά λόγω της προχωρημένης εγκυμοσύνης μου έδωσε το ελεύθερο να γυρίσω στη δουλειά. Βέβαια με πολύ προσοχή και να κατεβάσω τους ρυθμούς μου.Μας είπε ότι δεν είναι επικίνδυνο για την μπέμπα (100% μπέμπα από 3 διαφορετικούς γιατρούς😛) και να μην αγχώνομαι. Όσο αφορά το sex....το ξεχνάμε😔😔.Το θέμα είναι ότι δεν το ξεχνάνε και οι ορμόνες.

Υπομονή..είναι υπόθεση και η αποχή..αλλά εφόσον υπάρχει λόγος.. περαστικά, να κολλήσει η μπουμπού καλά και όλα βρίσκονται!

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Souko είπε:

Την Πέμπτη έχω αυχενική . Σας έδωσαν dvd και 3d φωτογραφίες ; Από όρεξη για σεξ καθόλου ίσως φταίνε οι ορμονες αν και η γιατρός από την 6 εβδομάδα είπε κανονικά . Θάλασσα επίσης . Έχω πολλές κατακράτησεις και εκανα πολύ κυτταρίτιδα ενώ δεν είχα , βασικά ξεκίνησα με πολλά κιλά λόγω εξωσωματικής κι γίνομαι ήδη σαν γιουβερλακι . Είμαι και κοντη και έχω σκάσει γιατί δεν τρώω πολύ . Αλλά επειδή σταμάτησα την δουλειά από 10/5 φαίνεται η διαφορά . Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα . 

Ανάλογα πού θα την κάνεις..εγώ την έκανα στο γραφείο του γιατρού μου, γιατί είναι πιστοποιημένος στον προγεννητικό, και δεν πήρα dvd..3d φωτό ναι, αλλά για βίντεο που ήθελα τραβάει πάντα ο άντρας μου όλους τους υπερήχους, για να χαζεύουμε μετά 😋.. καλά αποτελέσματα!! 

Λίγο να σας πω για την κρέμα για τις ραγαδες..έλεγα να την ξεκινήσω αργότερα, αλλά η κοιλιά ήδη πετάει..και αν δεν έχει ενυδατωθει το δέρμα θα με φάει η φαγούρα, όπως στην πρώτη μου εγκυμοσύνη, που την άρχισα κάπου τέλος 4ου μήνα νομίζω..το μόνο που πρόσεξα ήταν να κλείσω το πρώτο τρίμηνο, δεν ξέρω γιατί, επειδή είναι πολύ κομβικό, είπα να μη βάλω καμία κρέμα στην κοιλιά.. οπότε την ξεκίνησα σήμερα που είμαι αισίως 14+2 .. απλά επειδή υπάρχει η απορία αυτή πολύ στις έγκυες, είπα να σας γράψω τι έκανα εγώ. Καληνύχτα κορίτσια και αγόρια (στα έμβρυα αναφέρομαι) !!😁

στις πριν 5 ώρες, ο/η Souko είπε:

Μαζί έχουμε αυχενική..ΑΓΩΝΙΑ!!  Καλά μας αποτελέσματα..κ σε όλες γενικότερα..

Κ με την κυτταρίτιδα τι γίνετε τώρα;; Παιδιά, μια φίλη γέννησε το Μάιο κ τώρα που την είδα με σορτσάκι κατάλαβα οτι έχει γεμίσει κυτταρίτιδα..😲😲

στις πριν 10 ώρες, ο/η ΕΛΛΗ Γ είπε:

Μαζί έχουμε αυχενική..ΑΓΩΝΙΑ!!  Καλά μας αποτελέσματα..κ σε όλες γενικότερα..

Κ με την κυτταρίτιδα τι γίνετε τώρα;; Παιδιά, μια φίλη γέννησε το Μάιο κ τώρα που την είδα με σορτσάκι κατάλαβα οτι έχει γεμίσει κυτταρίτιδα..😲😲

Ευτυχώς γεννάμε Γενάρη και μέχρι να βάλουμε σορτσάκι έχουμε τουλάχιστον 6 μήνες να το στρώσουμε! 😂

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Καλημερα. Οταν λες πανω απο 30 ημερες εννοεις 30 ημερες καθυστερηση; Πότε αδιαθετησες τελευταια φορα; 
    • Ευτυχώς γεννάμε Γενάρη και μέχρι να βάλουμε σορτσάκι έχουμε τουλάχιστον 6 μήνες να το στρώσουμε! 😂
    • Το γεγονος οτι εισαι χορτοφαγος θα σρ βοηθησει παρα πολυ να αποφυγεις τπν διαβητη κυησης. Επειδη ομως στην εγκυμοσυνη απο τα πιο βασικα στοιχεια που πρεπει να περνουμε ειναι ο σιδηρος, συμπλεγμα βιταμινων Β, πρωτεινες κ ω λιπαρα (πραγματα δηλ που βρισκονται σε μεγαλες ποσοτητες στο κρεας κ στο ψαρι-ειδικα το ψαρι ενδυκνειται 2 φορες τη βδομαδα στην κυηση), καλο ειναι να βρεις τροφιμα που τα περιεχουν σε μεγαλες ποσοτητες (πχ πετιμεζι για σιδηρο, λιναροσπορο κ.α). Επισης να μιλησεις με την γιατρο σου, μηπως κ χρειαστεις συμπληρωμα (ειδικα ο σιδηρος, πεφτει παρα πολυ οσο προχωρα η κυηση). Να ευχαριστηθεις τους υπολοιπους μηνες σου κ με το καλο!!  
    • Κατερινακι καλημερα!  Προφανως κ εκανες ωορρηξια χωρις να ακολουθησει περιοδος καθως προεκυψε μια γονιμοποιηση. Το θεμα ειναι να εχεις μια ενδομητρια κ υγιη κυηση!! Ευχομαι ναα παν ολα καλα!
    • Καλά αποτελέσματα!!! Όσο για το σπερμοδιαγραμμα μια απλή εξέταση είναι...ας την κάνετε να μην αγχώνεσαι...!!!
  • Νέες συζητήσεις