Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις Just now, ο/η Μελούλα είπε:

Ηρέμησε..όλα θα πάνε καλά..θα πας να το δεις σήμερα;

Ναι. Κατά τις 8.. α!!Επίσης κ το στήθος μου δεν πονάει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Γιώργος γ είπε:

Ναι. Κατά τις 8.. α!!Επίσης κ το στήθος μου δεν πονάει..

Εγω κατάλαβα ότι τώρα πονάει αλλά λιγότερο από πριν..και ο γιατρός μου είχε πει ότι βγαίνοντας από το πρώτο τρίμηνο τα πολλά συμπτώματα θα ησυχάσουν..αλλά κι εγώ γίνομαι παρανοϊκή όταν περνάει κάτι μη νομίζεις.. λοιπόν ηρέμησε, περιμένουμε νέα σας..που σίγουρα θα είναι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Εγω κατάλαβα ότι τώρα πονάει αλλά λιγότερο από πριν..και ο γιατρός μου είχε πει ότι βγαίνοντας από το πρώτο τρίμηνο τα πολλά συμπτώματα θα ησυχάσουν..αλλά κι εγώ γίνομαι παρανοϊκή όταν περνάει κάτι μη νομίζεις.. λοιπόν ηρέμησε, περιμένουμε νέα σας..που σίγουρα θα είναι καλά!

Μακάρι να έχεις δίκιο.. Ευχαριστώ πάντως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια μ και παλι.. μολις με πηραν για τα αποτελεσματα PAPP-A και μου ειπαν οτι ειναι πολυ καλα.. μου φυγε κι αυτο το αγχος.. Αυριο θα παω να τα παρω..❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιώργος γ είπε:

Τελικά όλα καλά.... άδικα αγχώθηκα ΠΑΛΙ!!

ευκαιρια να το δεις εεεε; χαχαχ..οχι ενταξει καλυτερα να πας τσαμπα, παρα να χρειαζοταν..ολα καλα..

@γωγω γωγω οχι κραμπες, αλλα γενικα το εντερο λειτουργει οπως να'ναι..δυσκοιλιοτητα στο φουλ..επισης μπραβο για τα αποτελεσματα! αντε τωρα προχωρας με λιγοτερο αγχος ελπιζω :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η @eirini@ είπε:

Κορίτσια μιας και αναφέρθηκε το θέμα τι κάνετε με τη δυσκοιλιοτητα?

Εμενα μου είπε να βάλω υπόθετο γλυκερίνης..ένα έβαλα προχθές, ξεπριστηκα και από τότε έχω πάει και άλλες δύο φορές μόνη μου! Τι ευτυχία χαχα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μελούλα είπε:

Εμενα μου είπε να βάλω υπόθετο γλυκερίνης..ένα έβαλα προχθές, ξεπριστηκα και από τότε έχω πάει και άλλες δύο φορές μόνη μου! Τι ευτυχία χαχα..

χαχα! Αστα δυσκολο πράγμα η δυσκοιλιοτητα.. εγώ παω καθε 5 μέρες αλλά μου είπε να παρω φακελάκια dulcosoft... δεν πήρα ακόμα θα δω τι θα κάνω... ουφ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

Γεια σας κοριτσια μ και παλι.. μολις με πηραν για τα αποτελεσματα PAPP-A και μου ειπαν οτι ειναι πολυ καλα.. μου φυγε κι αυτο το αγχος.. Αυριο θα παω να τα παρω..❤

γωγουλα μου αρχικα μπραβο για τα ομορφα νεα! να ρωτήσω, ποσες μερες κανανε να βγουν τα αποτελεσματα του papp a??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

γωγουλα μου αρχικα μπραβο για τα ομορφα νεα! να ρωτήσω, ποσες μερες κανανε να βγουν τα αποτελεσματα του papp a??

ελα κοριτσακι μ.. σε ευχαριστω!! περιμενω και τα δικα σου καλα Νεακιαα!! ❤ 3 μερες κανανε..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η @eirini@ είπε:

Κορίτσια μιας και αναφέρθηκε το θέμα τι κάνετε με τη δυσκοιλιοτητα?

Λοιπόν αρχικά αν δεν θελω να πάρω  κατι σε υποθετο, μ είπε για ένα γάλα Μεσσηνίας αλλά έχει γεύση στοκου.. Εγώ όμως από μια παλιά γυναικα ειχα ακούσει οτι το χαρουπομελο βοηθάει στην τουαλέτα.Ειναι κ πολύ θρεπτικό. Κάθε πρωί πίνω 2 κ.σ. κ με βοηθάει. απλά όχι τόσο γρήγορα και δραστικά όπως τα σκευάσματα.. ειδα αποτέλεσμα αρχικά  μετά από 3-4 μερες. εγω πάντως την παλεύω με αυτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Γιώργος γ είπε:

Λοιπόν αρχικά αν δεν θελω να πάρω  κατι σε υποθετο, μ είπε για ένα γάλα Μεσσηνίας αλλά έχει γεύση στοκου.. Εγώ όμως από μια παλιά γυναικα ειχα ακούσει οτι το χαρουπομελο βοηθάει στην τουαλέτα.Ειναι κ πολύ θρεπτικό. Κάθε πρωί πίνω 2 κ.σ. κ με βοηθάει. απλά όχι τόσο γρήγορα και δραστικά όπως τα σκευάσματα.. ειδα αποτέλεσμα αρχικά  μετά από 3-4 μερες. εγω πάντως την παλεύω με αυτό..

Μήπως γάλα Μαγνησίας; Κάπου το διάβαζα νομίζω μια μέρα.. τίποτα εγώ ένα υπόθετο πήρα και τώρα πηγαίνω μόνη μου, αλλά αν ξαναχρειαστει μου είπαν για μια μαρμελάδα tamarin λέγεται και κάνει λέει θαύματα! Θα ρωτήσω το γιατρό την άλλη φορά γι'αυτην και αν μου πει οκ θα την πάρω.

Α χαρουπομελο πού βρίσκεις; Δεν έχω ιδέα, δεν έχω ξαναπάρει και ποτε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Μήπως γάλα Μαγνησίας; Κάπου το διάβαζα νομίζω μια μέρα.. τίποτα εγώ ένα υπόθετο πήρα και τώρα πηγαίνω μόνη μου, αλλά αν ξαναχρειαστει μου είπαν για μια μαρμελάδα tamarin λέγεται και κάνει λέει θαύματα! Θα ρωτήσω το γιατρό την άλλη φορά γι'αυτην και αν μου πει οκ θα την πάρω.

Α χαρουπομελο πού βρίσκεις; Δεν έχω ιδέα, δεν έχω ξαναπάρει και ποτε.

Χαχα.. Ίσως Μαγνησίας.. κ η μαρμελάδα πρέπει ν είναι καλή αλλά μήπως έχει πολλή ζάχαρη ;; 

Χαρουπομελο εγώ παιρνω από μαγαζί με μπαχαρικά, μέλια κτλ αλλά νομίζω κ στο σούπερ μάρκετ βρίσκεις κ αν διαβάσεις ιδιότητες του χαρουπιου είναι  κάτι σαν super food! Το καλύτερο είναι να το ανακατεψεις σε γιαούρτι.. η γεύση του είναι σαν πετιμέζι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

σας πιανουν κραμπες στο εντερο??δυνατες ??

εμενα με πιανουν κραμπιτσες κατω εκει που ποναμε οταν εχουμε περιοδο. να ναι το εντερο? μια φορα με επιασε μια δυνατη και διπλωθηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Γιώργος γ είπε:

Χαχα.. Ίσως Μαγνησίας.. κ η μαρμελάδα πρέπει ν είναι καλή αλλά μήπως έχει πολλή ζάχαρη ;; 

Χαρουπομελο εγώ παιρνω από μαγαζί με μπαχαρικά, μέλια κτλ αλλά νομίζω κ στο σούπερ μάρκετ βρίσκεις κ αν διαβάσεις ιδιότητες του χαρουπιου είναι  κάτι σαν super food! Το καλύτερο είναι να το ανακατεψεις σε γιαούρτι.. η γεύση του είναι σαν πετιμέζι.. 

Αυτό με τη ζάχαρη δεν το είχα σκεφτεί όντως..θα το δω..αλλά τώρα σκέφτομαι το χαρουπομελο..θα πάρω μες τη βδομάδα και θα σας πω κι εγώ εντυπώσεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Αυτό με τη ζάχαρη δεν το είχα σκεφτεί όντως..θα το δω..αλλά τώρα σκέφτομαι το χαρουπομελο..θα πάρω μες τη βδομάδα και θα σας πω κι εγώ εντυπώσεις!! 

Μακάρι να σε βοηθήσει κ σένα..θέλει μερικές μέρες (3-4) για να δράσει στην αρχή..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Γιώργος γ είπε:

Μακάρι να σε βοηθήσει κ σένα..θέλει μερικές μέρες (3-4) για να δράσει στην αρχή..

ευχαριστώ!! Όντως μακάρι να με βοηθήσει, δε θέλω να βάζω και συνέχεια υπόθετα είπαμε ? θα παρεξηγηθω χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

ευχαριστώ!! Όντως μακάρι να με βοηθήσει, δε θέλω να βάζω και συνέχεια υπόθετα είπαμε ? θα παρεξηγηθω χαχα

Όντως χεχε..

Κορίτσια να κάνω μια αδιάκριτη ερώτηση μιας κ τα λέμε όλα; επαφές με τους συντρόφους σας, έχετε;κ πάλι συγνωμη γ την αδιακρισια αλλά θέλω να δω γενικότερα τι γίνετε με αυτό το θέμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Γιώργος γ είπε:

Όντως χεχε..

Κορίτσια να κάνω μια αδιάκριτη ερώτηση μιας κ τα λέμε όλα; επαφές με τους συντρόφους σας, έχετε;κ πάλι συγνωμη γ την αδιακρισια αλλά θέλω να δω γενικότερα τι γίνετε με αυτό το θέμα..

ας απαντήσω εγω πρωτη να γελασετε ?εχω αραχνιασει!!! ? και οχι μονο εχω αραχνιασει αλλα εχω και πολλες ορμές.προσπαθω να "περιποιουμαι"τον αντρα μου βεβαια.οσο για σεξ ο γιατρος εχει πει... οχι πολυ μεσα, οχι εντονα, οχι το ενα οχι το αλλο και ειπαμε ασε απο το να κανουμε καμια ζημιά καλυτερα να μην κανουμε μεχρι να μας επιτρεψει ο γιατρος. θα μας επιτρεψει ομως??? (νυχτερίδες και αραχνες)??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Γιώργος γ είπε:

Όντως χεχε..

Κορίτσια να κάνω μια αδιάκριτη ερώτηση μιας κ τα λέμε όλα; επαφές με τους συντρόφους σας, έχετε;κ πάλι συγνωμη γ την αδιακρισια αλλά θέλω να δω γενικότερα τι γίνετε με αυτό το θέμα..

Εμάς ο γιατρός δε μας το απαγόρεψε καθόλου! Απο την αρχη μας είπε πτι μπορούμε να κάνουμε κανονικά απλά όχι «βίαια» και να τελειώνει εκτός! Όποτε εμείς όποτε είμαι καλα απο ανακατωσουρες δεν έχουμε θέμα.... βέβαια οι μέρες ππυ ανάκατευομαι ειναι περισσότερες απο τις καλε μέρες όποτε καταλαβαίνετε....?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η xara1 είπε:

ας απαντήσω εγω πρωτη να γελασετε ?εχω αραχνιασει!!! ? και οχι μονο εχω αραχνιασει αλλα εχω και πολλες ορμές.προσπαθω να "περιποιουμαι"τον αντρα μου βεβαια.οσο για σεξ ο γιατρος εχει πει... οχι πολυ μεσα, οχι εντονα, οχι το ενα οχι το αλλο και ειπαμε ασε απο το να κανουμε καμια ζημιά καλυτερα να μην κανουμε μεχρι να μας επιτρεψει ο γιατρος. θα μας επιτρεψει ομως??? (νυχτερίδες και αραχνες)??

Ποσό σε καταλαβαίνω..τα ίδια κ γω.. Αλλά προχτές λυγισαμε..κ έγινε.. κ τώρα πάνω που με είχε ηρεμήσει ο γιατρός, αγχώθηκα ξανά.. παρ'όλο που προσεχαμε όπως είπες κ συ οχι πολυ βαθιά, όχι απότομα, όχι έντονα..Γι αυτό ήθελα να ρωτήσω κ με σας τι γίνετε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nala_89 είπε:

Εμάς ο γιατρός δε μας το απαγόρεψε καθόλου! Απο την αρχη μας είπε πτι μπορούμε να κάνουμε κανονικά απλά όχι «βίαια» και να τελειώνει εκτός! Όποτε εμείς όποτε είμαι καλα απο ανακατωσουρες δεν έχουμε θέμα.... βέβαια οι μέρες ππυ ανάκατευομαι ειναι περισσότερες απο τις καλε μέρες όποτε καταλαβαίνετε....?

Εσείς αγχώνεστε καθόλου παρόλα αυτά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμάς μας είπε κανονικά κανονικότατα. Δεν καταλαβαίνω, αν δεν υπάρχει πρόβλημα, γιατί λένε μη το ένα μη το άλλο; Μα όχι πολύ μέσα; Και για ποιο λόγο; Δε φτάνει στο μωρό, αυτή είναι η δουλειά του τραχήλου, αλοιμονο! Με νευριάζουν αυτοί οι γιατροί..αν υπάρχει λόγος, ναι το κόβεις και τελείως..εμένα ο γιατρός μου το γράφει και στο φακελο του "κύηση σημαίνει φυσιολογική ζωή! Ναι στο σεξ!" Γράφει κι άλλα εκεί αλλά εγώ αυτό κράτησα τώρα χαχα

Φυσικά όχι να τελειώνει μέσα..αλλά κατά τα άλλα κανονικά..μπα δεν αγχώνομαι μετά, μόνο αν ξεφύγουμε λίγο καμιά φορά και κάνουμε κάτι πιοοο...αλλά γενικά δεν αγχώνομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...