Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Θα σκαγα αν δεν τα βγαζα από μεσα μου τα παραπάνω. Ας ασχοληθούμε τώρα με τα ούρα σου @xara1 ?

Λοιπόν γενικά σκουρα ουρα=πυκνά ούρα το οποιο σημαινει οτι ο οργανισμος σου ιιιιισως χρειάζεται περισσότερη ενυδάτωση. Αφου κι ολας στην ουρολ εξεταση δεν βρεθηξε κάτι (πχ πρωτεινουρια) δεν πιστευω κι εγω να ειναι κατι ανησυχητικο. Πίνεις γυρω στα 2 λιτρα υγρα; αν οχι δοκίμασε να αυξήσεις λίγο τις ποσοτητες και να παρατηρείς το χρώμα

Εμένα πάντως διαυγή ειναι

πινω Γενικά πολυ νερο σαν ανθρωπος. ειναι κατι που το απολαμβανω.  νομιζω οτι πινω την ποσοτητα που ειπες αλλα θα το τσεκαρω κ ολας να δω μηπως λογω ανακατοσουρας το εχω ελαττώσει και δεν το εχω καταλάβει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

@Μελούλα & @Erka συγγνώμη για την άκυρη παρέμβαση, αλλά βρε κορίτσια αν είναι δυνατόν! Καμία δεν έθιξε την άλλη, οι προθέσεις όλων μας εδώ νομίζω είναι γεμάτες αλληλεγγύη και καλοσύνη. Έχουμε φτιάξει μια ωραία παρέα και εννοείται θα υπάρχουν και μικροδιαφωνιες, αλλά σκεφτειτε αυτα τα μπουμπουκια που μεγαλωνουν μεσα μας, δεν τους αξιζει να χαλαμε τις καρδιες μας για τιποτα στον κόσμο. Ζούμε όλες το ίδιο θαύμα την ίδια στιγμή και στην πορεία μας αυτή η συμβολή, η στήριξη, η ανταλλαγή απόψεων, της καθεμιάς ξεχωριστα είναι πολύτιμη.

Erka μου, σεβαστό αν θες να αποχωρήσεις, αλλά please don't go!!!!!!

Κοίταξε καλά τα λες, αλλά είμαστε μια ομάδα με έγκυες, που οι ορμόνες μας βράζουν σαν καζάνι, είναι αστείο να βάλω και αυτό στο μυαλό μου..αν κάποια νιώθει ότι την έθιξα μπορεί να μου το πει, δεν θα ασχοληθώ όμως περισσότερο, γιατί ειλικρινά δεν είναι κάτι που μπορώ να κάνω αυτή τη στιγμή..

Οποια θέλει να μείνει καλώς, οποια θέλει να φύγει επίσης, δεν είναι δικό μου το γκρουπ εξάλλου, επειδή έφτιαξα το ποστ σιγά.. όλες το ίδιο μιλάμε εδώ μέσα και δεν νομίζω ότι απαγόρευσα σε καμία να μιλήσει..ήταν απλώς μια παρεξηγήση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

μακαρι γιατι εχω αρχισει να ανησυχώ μιας και δεν ειχαν ποτε τετοιο χρωμα...

Περισσότερη ενυδάτωση θα λύσει το θέμα, αν και τώρα με τόση ζέστη καταλαβαίνω να μη σου φτάνει το νερό..αλλά κάνει πολύ καλό να πίνεις όσο μπορείς και οι σαλάτες προσφέρουν ενυδάτωση επίσης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κατι αλλο βρε κοριτσια..σας εχει πιασει απο τωρα ενα κατιτι..να κοιτατε βρεφικα; εννοω λες και θα τα αγορασετε αυριο..τωρα που βρηκα  λιγη ωρα να κατσω στο λαπτοπ, μπηκα κατευθειαν και κοιτουσα κουνιες, ρηλαξ, ρουχαλακια..και μαρσιππο, γιατι σε αυτο το παιδι θα παρω και θα τον ξεκινησω απο τον πρωτο μηνα κιολας, οχι το λαθος που εκανα στην κορη μου, που γεννηθηκε 4 κιλα, πηρε και ραγδαια βαρος και οταν πηγα να βαλω το μαρσιππο, μου φανηκε ασηκωτη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

κατι αλλο βρε κοριτσια..σας εχει πιασει απο τωρα ενα κατιτι..να κοιτατε βρεφικα; εννοω λες και θα τα αγορασετε αυριο..τωρα που βρηκα  λιγη ωρα να κατσω στο λαπτοπ, μπηκα κατευθειαν και κοιτουσα κουνιες, ρηλαξ, ρουχαλακια..και μαρσιππο, γιατι σε αυτο το παιδι θα παρω και θα τον ξεκινησω απο τον πρωτο μηνα κιολας, οχι το λαθος που εκανα στην κορη μου, που γεννηθηκε 4 κιλα, πηρε και ραγδαια βαρος και οταν πηγα να βαλω το μαρσιππο, μου φανηκε ασηκωτη..

Εννοείται....απο τώρα κανω έρευνα αγοράς και λίστα με το τι θα χρειαστούμε. Κάπως άλλωστε πρέπει να περνάει και η ώρα μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

οσες δεν ειστε στη λιστα με τις πητ που ειχε την καλοσυνη να φτιαξει η @asda γραψτε μας την πητ σας να συμπληρωθει η λιστα μας και αργοτερα θα βαλουμε και φυλο!!! ❤️ 

Θα πεις κ σε μένα μια πρόβλεψη για το φύλο?? Αν κ έχω μια τεράστια υποψία οτι είναι κόρη!! Συλληψη νομίζω 3/5

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Γιώργος γ είπε:

Θα πεις κ σε μένα μια πρόβλεψη για το φύλο?? Αν κ έχω μια τεράστια υποψία οτι είναι κόρη!! Συλληψη νομίζω 3/5

Και το κόλπο μου κόρη δείχνει χεχεχε με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

κατι αλλο βρε κοριτσια..σας εχει πιασει απο τωρα ενα κατιτι..να κοιτατε βρεφικα; εννοω λες και θα τα αγορασετε αυριο..τωρα που βρηκα  λιγη ωρα να κατσω στο λαπτοπ, μπηκα κατευθειαν και κοιτουσα κουνιες, ρηλαξ, ρουχαλακια..και μαρσιππο, γιατι σε αυτο το παιδι θα παρω και θα τον ξεκινησω απο τον πρωτο μηνα κιολας, οχι το λαθος που εκανα στην κορη μου, που γεννηθηκε 4 κιλα, πηρε και ραγδαια βαρος και οταν πηγα να βαλω το μαρσιππο, μου φανηκε ασηκωτη..

αμε ναι εμενα με εχει πιασει και χαζευω που και που ? δεν εχω ιδεα βεβαια απο κουνιες και καροτσια και τετοια αλλα μπαινω και τα βλεπω.με χαλαρωνει και με κανει να σκέφτομαι θετικα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

21/01- 28/01

στην αυχενικη θα ξερω ομως σιγουρα

Οκ απλά για τη λίστα ρώτησα να σε βάλουμε :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

αμε ναι εμενα με εχει πιασει και χαζευω που και που ? δεν εχω ιδεα βεβαια απο κουνιες και καροτσια και τετοια αλλα μπαινω και τα βλεπω.με χαλαρωνει και με κανει να σκέφτομαι θετικα ?

Ειδες; Αργότερα, έχεις καιρό ακόμα, μια δύο βόλτες σε καταστήματα με βρεφικά θα σου λύσουν τις απορίες.. έχεις να δεις ουου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Irene_D τι ωραια νεα ειναι αυτα γλυκια μου!!! Εφτασες και στην αυχενικη και την περασες κιολας! Καλο υπολοιπο και χωρις καθολου αγχος πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Irene_D,μόλις διάβασα τα νέα σου και χάρηκα πάρα μα πάρα μα πάρα πολύ!!!Μπράβο,κορίτσακι μου!!Πραγματικά χάρηκα απίστευτα..Μονο καλά νέα να έχουμε όλες μας!!???

Κι εμένα μου άλλαξε τη ΠΗΤ..10-01 μου την έδωσε..???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/7/2018 at 9:25 ΜΜ, ο/η Antelope είπε:

Για το μαξιλάρι θηλασμού εγώ σκεφτόμουν ότι θα είναι πεταμένα λεφτά και ότι περισσότερο θα με βολέψουν τα απλά μαξιλάρια που τα βάζεις σε όποια θέση θες εσύ. Ακούω όμως πολλά κορίτσια που έχουν βολευτεί και λέω να του δώσω μια ευκαιρία. Θα είναι χρήσιμο και για μετά! @Akrivoul εσύ ποιο εχεις; γιατί είδα ότι βγαίνει σε διάφορα σχήματα.

Εγώ έχω άλλο πρόβλημα τις τελευταίες μερες στον ύπνο.... Με ενοχλεί ο άντρας μου! Λίγο να κουνηθεί, να με ακουμπήσει, να μου τραβήξει το σεντόνι στον ύπνο του.. Για να μη μιλήσω για το ροχαλητό που ποτέ ως τωρα δεν το είχα πάρει χαμπάρι! Με εκνευριζει και τον κλωτσαω ?. Δυο φορες τον εστειλα στον καναπέ και τα ξημερώματα που σηκώθηκα (για τουαλέτα εννοειται) τον λυπήθηκα τον κακομοιρη που υπομενει τα καπριτσια μου αγόγγυστα! Εχω γινει λιγο περιεργουλα και μου τη σπάω ? Εσείς πώς ειστε σε αυτό το θεμα; 

Χαχα!! Θα έχετε πλάκα το βράδυ.. κ γω πάντως έχω παρατηρήσει ότι φουντωνω πααααρα πολύ εύκολα μαζι του ενω ο καημένος είναι Παναγία (ακόμα κ αυτό με ενοχλεί). Δε λέει τπτ όμως (πράγμα παράξενο γ εκείνον) κ εγώ μετά από 5 λεπτά το έχω μετανιώσει..

Παιχνιδι υπομονής.. Έχει κ αυτό την δικη τ γλύκα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κύριες μου 

Λοιπον εγώ υποτίθεται από 10 Δεκεμβρίου μπαινω στο 9 μήνα και αυτό δε το έχουμε δεδομένο ,ποτε θα γεννηθούν τα μωρά μου γιατί έχω δίδυμα και ο γιατρός είπε με καισαρική δε σου συστήνω μόνη σου  ?

Αλλα το πρόβλημα μου δεν είναι αυτό-πρώτα από όλα περνώ φάρμακα οπως UTRIGESTAN 2 fores kai Cyclacur 2 φορεσ στη μέση του δεύτερου μήνα μου προσθεσε felicine ,σίδερο Omalin2 φορές  σε μπουκαλάκια πρωί βράδυ, μαγνήσιο το Trofocart max 1φορά  και ασβέστιο Calcioral D3 1 φορά και έχω μπερδευτεί το στομάχι μου γουργουρίζει και πονάω πολύ δε μου έφτασε αυτό αλλά έκανα μια εξεταςη κολπικού υγρού που βγήκε ένα μικρόβιο και μου έβαλε πάνω από αυτά και μια αντιβίωση Augumentin πρώι βράδυ 

Το μυαλό έχει γίνει μπάχαλο δε με πειράζει ο πονοσ στη κοιλιά αλλά λέω δε πειράζει τα μωράκια μου να ναι καλά έχω μπει στη 14 εβδομάδα αλλά δε βλέπω κάτι να πάει καλύτερα ο γιατρός μου λέει υπομονή είναι δίδυμα αλλά η ερώτηση μου είναι μήπως περνώ λάθος σειρά τα φάρμακα που πονάω 

Σας παρακαλώ ποιος μπορεί να με βοηθήσει γιατί έχω μπερδευτεί και πως παίρνω και το σίδερο νιστικη γιατί και το filicine νιστικη τη παίρνω ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ferra είπε:

Καλησπέρα κύριες μου 

Λοιπον εγώ υποτίθεται από 10 Δεκεμβρίου μπαινω στο 9 μήνα και αυτό δε το έχουμε δεδομένο ,ποτε θα γεννηθούν τα μωρά μου γιατί έχω δίδυμα και ο γιατρός είπε με καισαρική δε σου συστήνω μόνη σου  ?

Αλλα το πρόβλημα μου δεν είναι αυτό-πρώτα από όλα περνώ φάρμακα οπως UTRIGESTAN 2 fores kai Cyclacur 2 φορεσ στη μέση του δεύτερου μήνα μου προσθεσε felicine ,σίδερο Omalin2 φορές  σε μπουκαλάκια πρωί βράδυ, μαγνήσιο το Trofocart max 1φορά  και ασβέστιο Calcioral D3 1 φορά και έχω μπερδευτεί το στομάχι μου γουργουρίζει και πονάω πολύ δε μου έφτασε αυτό αλλά έκανα μια εξεταςη κολπικού υγρού που βγήκε ένα μικρόβιο και μου έβαλε πάνω από αυτά και μια αντιβίωση Augumentin πρώι βράδυ 

Το μυαλό έχει γίνει μπάχαλο δε με πειράζει ο πονοσ στη κοιλιά αλλά λέω δε πειράζει τα μωράκια μου να ναι καλά έχω μπει στη 14 εβδομάδα αλλά δε βλέπω κάτι να πάει καλύτερα ο γιατρός μου λέει υπομονή είναι δίδυμα αλλά η ερώτηση μου είναι μήπως περνώ λάθος σειρά τα φάρμακα που πονάω 

Σας παρακαλώ ποιος μπορεί να με βοηθήσει γιατί έχω μπερδευτεί και πως παίρνω και το σίδερο νιστικη γιατί και το filicine νιστικη τη παίρνω ;

Καλημέρα @Ferra δεν ξερω να σου απαντησω και νομιζω καλύτερα θα ηταν να ρωτησεις ή τον γιατρο σου ή τον φαρμακοποιο σου. παντως να σου ευχηθω να χαιρεσαι τα διδυμακια σου και με το καλο να τα κρατησεις στην αγκαλια σου ? εγω για το μαγνησιο ξερω οτι πρεπει να το παιρνεις φαγωμενη... για τα υπολοιπα θα σε γελασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ferra είπε:

Καλησπέρα κύριες μου 

Λοιπον εγώ υποτίθεται από 10 Δεκεμβρίου μπαινω στο 9 μήνα και αυτό δε το έχουμε δεδομένο ,ποτε θα γεννηθούν τα μωρά μου γιατί έχω δίδυμα και ο γιατρός είπε με καισαρική δε σου συστήνω μόνη σου  ?

Αλλα το πρόβλημα μου δεν είναι αυτό-πρώτα από όλα περνώ φάρμακα οπως UTRIGESTAN 2 fores kai Cyclacur 2 φορεσ στη μέση του δεύτερου μήνα μου προσθεσε felicine ,σίδερο Omalin2 φορές  σε μπουκαλάκια πρωί βράδυ, μαγνήσιο το Trofocart max 1φορά  και ασβέστιο Calcioral D3 1 φορά και έχω μπερδευτεί το στομάχι μου γουργουρίζει και πονάω πολύ δε μου έφτασε αυτό αλλά έκανα μια εξεταςη κολπικού υγρού που βγήκε ένα μικρόβιο και μου έβαλε πάνω από αυτά και μια αντιβίωση Augumentin πρώι βράδυ 

Το μυαλό έχει γίνει μπάχαλο δε με πειράζει ο πονοσ στη κοιλιά αλλά λέω δε πειράζει τα μωράκια μου να ναι καλά έχω μπει στη 14 εβδομάδα αλλά δε βλέπω κάτι να πάει καλύτερα ο γιατρός μου λέει υπομονή είναι δίδυμα αλλά η ερώτηση μου είναι μήπως περνώ λάθος σειρά τα φάρμακα που πονάω 

Σας παρακαλώ ποιος μπορεί να με βοηθήσει γιατί έχω μπερδευτεί και πως παίρνω και το σίδερο νιστικη γιατί και το filicine νιστικη τη παίρνω ;

Καλώς μας ήρθες!! Με το καλό τα μπεμπάκια σου!! 

Λοιπόν ο γιατρός σου θα σου πει για τα φάρμακα, Ή τώρα και τον φαρμακοποιό σου. 

Εμενα ακόμα δεν μου έχει δώσει τα συμπληρώματα πέραν του φιλισιν το οποίο το παίρνω μετά το πρωινό μου. Δεν χρειάζεται να είσαι νηστικη για να το πάρεις.. 

Θυμάμαι την προηγούμενη φορά που έπαιρνα σίδηρο, έπρεπε είτε να ειμαι με άδειο στομάχι είτε να έχουν περάσει 2 περίπου ώρες από το τελευταίο γεύμα. Εγώ για να μην το ξεχνάω το έπαιρνα με το που ξυπνάγα με λίγο χυμό πορτοκάλι για να μπορέσει να απορροφηθεί!σίγουρα να μην πιεις μετά καφέ η τσάι και γαλακτοκομικά γιατί εμποδίζεται η απορρόφηση του! Αυτά ξέρω. 

Αν μάθεις κάτι άλλο πες το μας κι εμάς να ξέρουμε.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Ferra είπε:

Καλησπέρα κύριες μου 

Λοιπον εγώ υποτίθεται από 10 Δεκεμβρίου μπαινω στο 9 μήνα και αυτό δε το έχουμε δεδομένο ,ποτε θα γεννηθούν τα μωρά μου γιατί έχω δίδυμα και ο γιατρός είπε με καισαρική δε σου συστήνω μόνη σου  ?

Αλλα το πρόβλημα μου δεν είναι αυτό-πρώτα από όλα περνώ φάρμακα οπως UTRIGESTAN 2 fores kai Cyclacur 2 φορεσ στη μέση του δεύτερου μήνα μου προσθεσε felicine ,σίδερο Omalin2 φορές  σε μπουκαλάκια πρωί βράδυ, μαγνήσιο το Trofocart max 1φορά  και ασβέστιο Calcioral D3 1 φορά και έχω μπερδευτεί το στομάχι μου γουργουρίζει και πονάω πολύ δε μου έφτασε αυτό αλλά έκανα μια εξεταςη κολπικού υγρού που βγήκε ένα μικρόβιο και μου έβαλε πάνω από αυτά και μια αντιβίωση Augumentin πρώι βράδυ 

Το μυαλό έχει γίνει μπάχαλο δε με πειράζει ο πονοσ στη κοιλιά αλλά λέω δε πειράζει τα μωράκια μου να ναι καλά έχω μπει στη 14 εβδομάδα αλλά δε βλέπω κάτι να πάει καλύτερα ο γιατρός μου λέει υπομονή είναι δίδυμα αλλά η ερώτηση μου είναι μήπως περνώ λάθος σειρά τα φάρμακα που πονάω 

Σας παρακαλώ ποιος μπορεί να με βοηθήσει γιατί έχω μπερδευτεί και πως παίρνω και το σίδερο νιστικη γιατί και το filicine νιστικη τη παίρνω ;

Σίγουρα πρέπει να μιλησεις με τον γιατρό σου ή έστω με τον φαρμακοποιό σου, αν είναι εμπιστοσύνης.

Εγώ το udrogestan το παίρνω κολπικα για καλύτερη απορρόφηση 3 φορές την μέρα.

Μαγνήσιο παίρνω το trofocard σε χάπι 1 την ημέρα. Θέλει αποχή 1 ώρα πρίν και μετά από γαλακτοκομικά.

Τέλος παίρνω το gyno tardyferon που είναι φιλικό και σίδηρο μαζί 1 φορά την μέρα. Θέλει ή μισή ώρα πριν φάω ή 2 ώρες μετά. Σίγουρα επίσης 1 ώρα πριν και μετά αποχή από γαλακτοκομικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλωσήλθες @Ferra και εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη και με το καλό να πάρεις αγκαλιά υγιέστατα τα παιδάκια σου!

Utrogestan και cyclacur συνεχίζεις ακόμα και μέχρι πότε θα παίρνεις; Σε ρωτάω γιατί κι εμένα που είμαι απο εξωσωματική, αν δεν τον ρωτούσα εγώ, πιθανόν να ξεχνούσε να μου πει ότι μπορώ να τα σταματήσω. Τα σταμάτησα ήδη από την 9η εβδομάδα. Βέβαια ίσως με τα δίδυμα να θέλουν παραπάνω

Όλα τα υπόλοιπα, τα άρχισα και εγώ και θα σου πω τα εξής:

Ο σίδηρος απορροφάται καλύτερα με άδειο στομάχι και να απέχει από καφέδες, γαλακτοκομικά κλπ, τουλάχιστον 2 ώρες.

Το φυλλικό μπορείς να το παίρνεις μετά το φαγητό, με γεμάτο στομάχι και μάλιστα έχει καλύτερη απορρόφηση. Αν όμως παίρνεις πολλά μετά το φαγητό μπορείς να τα παίρνεις ταυτόχρονα με το σίδηρο με άδειο (σε πολλά σκευάσματα συγχορηγείται)

Το μαγνήσιο να το παίρνεις βράδυ γιατί κάνει καταστολή και μετά το φαγητό, γιατί μπορεί να σου ερεθίσει το στομάχι

Το ασβέστιο+D μετά το φαγητό και μάλιστα λιπαρό γεύμα (όχι πχ φρούτα) για μέγιστη απορρόφηση

Την αντιβίωση επίσης μετά το φαγητό και καλό θα ήταν να προσθέσεις και γιαουρτάκια ή προβιοτικά (ρώτα doc) για να μη σου κάνει χειρότερα την κολπική χλωρίδα.

Μην ανησυχείς, θα μπεις σε μια σειρά και μετά θα τα παίρνεις με κλειστά μάτια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μ καλησπερα!!

εμενα με εχει πιασει κατι ..πως ν το πω.. αγχος..φοβο..

ηθελα λιγο τα φωτα σας!!

αν κατι δεν παει καλα στην εγκυμοσυνη σταματανε και τα συμπτωματα εγκυμοσυνης?? κ υπαρχει καποια ενδειξη..!!

αχ με εχει πιασει ενα τρομερο αγχος..σημερα δεν ξυπνησ και τοσο καλα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου γωγω!τα συμπτώματα δεν έχουν να κάνουν με το αν μια εγκυμοσύνη πάει καλά ή όχι..Αν μιλάμε για τα συμπτωματα όπως ο εμετος οι αναγουλες η ναυτία υπνηλια κλπ...Αν δεν τα έχεις αυτά είσαι από τις τυχερές!

Εγώ πχ τα είχα για πολύ λίγο στον δεύτερο μηνα και αραια και που καμιά αναγουλα μέχρι να τελειώσει ο τρίτος..Και αναρωτιόμουν το ίδιο! Αλλά σε διαβεβαιώ, αν μιλαμέ γι αυτά! Όλα πάνε καλά!μην ανησυχεις καθόλου! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ μακαρι να ειναι ολα καλα.. αλλα με εχει πιασει ενας φοβος ..!!

θελω να ειναι ολα καλα!!

απλα αγχωνομαι..απο συμπτωματα παω καλα..αλλα ειχα μια απορια αν μια εγκυκοσυνη δεν παει ξαφνικα καλα αυτα τα συμπτωματα συνεχιζουν ακομα??ή απλως σταματανε ξαφνικα.. εγω απο ναυτιες εχω το πρωι και εμετο κανω καθε πρωι..και το στηθος καλα κρατει και ποναει.. και ελεγα οτι αν κατι δεν παει καλα αυτα συνεχιζουν??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Akrivoul είπε:

Εννοείται....απο τώρα κανω έρευνα αγοράς και λίστα με το τι θα χρειαστούμε. Κάπως άλλωστε πρέπει να περνάει και η ώρα μου.

Χαχα αυτό το έκανα στο πρώτο..απλά τώρα επειδή έχω καρότσι,ριλαξ κλπ τα χοντρά δηλαδή παρηγορουμαι με άλλα μπεμπέ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...