Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Ευχαριστώ πολύ!!! Κοίταξε , για να το βρεις όμως κι εσυ θέλεις σωστά δεδομένα.. όποτε ... 

Δε βαριέσαι..η γειτόνισσα το εξασκεί έτσι κι αλλιώς..εγώ ήθελα απλά να δω αν βγαίνει ο τρόπος που κατάλαβα, γι'αυτό πήρα πολλές ημερομηνίες να συγκρίνω, αλλά ισως τελικά δεν είναι μόνο αυτά που έπιασα από μόνη μου, έχει και άλλα μυστικά το κόλπο της.. θα δούμε εν καιρώ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Akrivoul είπε:

Πρέπει να συνηθίσεις να κοιμάσαι στο πλάι. Το μπρούμυτα και σύντομα και το ανάσκελα δεν κάνουν καλό στο παιδί και θα δεις οτι δεν σε βολεύουν κιόλας πλέον. Κοιταξε μήπως πάρεις μαξιλάρι θηλασμού. Εμένα με βοηθάει πολύ. Ανακουφίζεται και η κύστη μου από την πίεση της μήτρας.

Ανάσκελα δε μπορώ με τίποτα! Μπρούμυτα προσπαθω να το κόψω και σκεφτόμουν κ εγω το μαξιλάρι θηλασμου... εσύ απο που πήρες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για πειτε ρε κοριτσια τιποτα απο τους υπερηχους σας..εμας εχει συνεχεια τα ποδαρακια σταυρωμενα, μας εκανε και thumbs up χθες ?? και γενικα μου φαινεται οτι αποφευγει τα φωτα της δημοσιοτητας, γιατι μολις βαζουμε τον υπερηχο τρελαινεται, προσπαθει να γυρισει κωλοτουμπα, αλλα δε χωραει και γυρναει πλατη χαχα..επισης κουνιεται πααααρα πολυ...μακαρι να το ενιωθα απο τωρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Ανάσκελα δε μπορώ με τίποτα! Μπρούμυτα προσπαθω να το κόψω και σκεφτόμουν κ εγω το μαξιλάρι θηλασμου... εσύ απο που πήρες;

Για το μαξιλάρι θηλασμού εγώ σκεφτόμουν ότι θα είναι πεταμένα λεφτά και ότι περισσότερο θα με βολέψουν τα απλά μαξιλάρια που τα βάζεις σε όποια θέση θες εσύ. Ακούω όμως πολλά κορίτσια που έχουν βολευτεί και λέω να του δώσω μια ευκαιρία. Θα είναι χρήσιμο και για μετά! @Akrivoul εσύ ποιο εχεις; γιατί είδα ότι βγαίνει σε διάφορα σχήματα.

Εγώ έχω άλλο πρόβλημα τις τελευταίες μερες στον ύπνο.... Με ενοχλεί ο άντρας μου! Λίγο να κουνηθεί, να με ακουμπήσει, να μου τραβήξει το σεντόνι στον ύπνο του.. Για να μη μιλήσω για το ροχαλητό που ποτέ ως τωρα δεν το είχα πάρει χαμπάρι! Με εκνευριζει και τον κλωτσαω ?. Δυο φορες τον εστειλα στον καναπέ και τα ξημερώματα που σηκώθηκα (για τουαλέτα εννοειται) τον λυπήθηκα τον κακομοιρη που υπομενει τα καπριτσια μου αγόγγυστα! Εχω γινει λιγο περιεργουλα και μου τη σπάω ? Εσείς πώς ειστε σε αυτό το θεμα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μελούλα είπε:

Δε βαριέσαι..η γειτόνισσα το εξασκεί έτσι κι αλλιώς..εγώ ήθελα απλά να δω αν βγαίνει ο τρόπος που κατάλαβα, γι'αυτό πήρα πολλές ημερομηνίες να συγκρίνω, αλλά ισως τελικά δεν είναι μόνο αυτά που έπιασα από μόνη μου, έχει και άλλα μυστικά το κόλπο της.. θα δούμε εν καιρώ..

Έλα βρε. Ο μοναδικός τρόπος να δεις το φύλο ειναι η εξέταση, ούτε φεγγαρια, ούτε κινέζικο ημερολόγιο, ούτε αν θα κατσεις στο μαξιλαρι που έχει από κατω είτε το μαχαίρι είτε το πιρουνι, προς Θεου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

για πειτε ρε κοριτσια τιποτα απο τους υπερηχους σας..εμας εχει συνεχεια τα ποδαρακια σταυρωμενα, μας εκανε και thumbs up χθες ?? και γενικα μου φαινεται οτι αποφευγει τα φωτα της δημοσιοτητας, γιατι μολις βαζουμε τον υπερηχο τρελαινεται, προσπαθει να γυρισει κωλοτουμπα, αλλα δε χωραει και γυρναει πλατη χαχα..επισης κουνιεται πααααρα πολυ...μακαρι να το ενιωθα απο τωρα...

Εμάς στην αρχη ηταν μπρούμυτα! Το κούνησε λιγο η γιατρός καο Μέτα δε καθόταν σε ησυχία! Μια μας γυρνούσε πλάτη μια δεξιά μια αριστερά... όλο κωλουτουμπες  !!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Για το μαξιλάρι θηλασμού εγώ σκεφτόμουν ότι θα είναι πεταμένα λεφτά και ότι περισσότερο θα με βολέψουν τα απλά μαξιλάρια που τα βάζεις σε όποια θέση θες εσύ. Ακούω όμως πολλά κορίτσια που έχουν βολευτεί και λέω να του δώσω μια ευκαιρία. Θα είναι χρήσιμο και για μετά! @Akrivoul εσύ ποιο εχεις; γιατί είδα ότι βγαίνει σε διάφορα σχήματα.

Εγώ έχω άλλο πρόβλημα τις τελευταίες μερες στον ύπνο.... Με ενοχλεί ο άντρας μου! Λίγο να κουνηθεί, να με ακουμπήσει, να μου τραβήξει το σεντόνι στον ύπνο του.. Για να μη μιλήσω για το ροχαλητό που ποτέ ως τωρα δεν το είχα πάρει χαμπάρι! Με εκνευριζει και τον κλωτσαω ?. Δυο φορες τον εστειλα στον καναπέ και τα ξημερώματα που σηκώθηκα (για τουαλέτα εννοειται) τον λυπήθηκα τον κακομοιρη που υπομενει τα καπριτσια μου αγόγγυστα! Εχω γινει λιγο περιεργουλα και μου τη σπάω ? Εσείς πώς ειστε σε αυτό το θεμα; 

Κ Εμένα φίλες μπυ το είχαν βολευτεί πολυ! Το μακρόστενο περισσότερο... στην αρχη το είχαν για τον υπνο( κ σκέψου και μια τσακώνονταν με τον άντρα της γιατί το ήθελε κ αυτός) κ μετά βόλεψε πολυ στο θηλασμό για να ξεκουράζεται λιγο το χέρι απο το βάρος.... και μια το έβαζε σαν προστατεύτικο στον καναπε η στο κρεβάτι οταν το μπεμπακι ηταν πολυ μικρό !!!οποτε σίγουρα θα πάρω απλά δε ξερω ακομα πιο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nala_89 είπε:

Ανάσκελα δε μπορώ με τίποτα! Μπρούμυτα προσπαθω να το κόψω και σκεφτόμουν κ εγω το μαξιλάρι θηλασμου... εσύ απο που πήρες;

Αν φαίνεται η κοιλίτσα σου αρκετά μπορείς να πας μια βόλτα στο motherbaby να δεις για πράγματα και στο κάνουν δώρο,εσύ παίρνεις μόνο τη θήκη που κάνει 10-15€. Εγώ επειδή είχα πάει λίγες βδομάδες νωρίτερα που ήμουν στην περιοχή,αλλά δεν φαινόταν κοιλίτσα δεν μου το έδωσαν.Ετσι πήγα prenatal και πήρα ένα με 50€.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Για το μαξιλάρι θηλασμού εγώ σκεφτόμουν ότι θα είναι πεταμένα λεφτά και ότι περισσότερο θα με βολέψουν τα απλά μαξιλάρια που τα βάζεις σε όποια θέση θες εσύ. Ακούω όμως πολλά κορίτσια που έχουν βολευτεί και λέω να του δώσω μια ευκαιρία. Θα είναι χρήσιμο και για μετά! @Akrivoul εσύ ποιο εχεις; γιατί είδα ότι βγαίνει σε διάφορα σχήματα.

Εγώ έχω άλλο πρόβλημα τις τελευταίες μερες στον ύπνο.... Με ενοχλεί ο άντρας μου! Λίγο να κουνηθεί, να με ακουμπήσει, να μου τραβήξει το σεντόνι στον ύπνο του.. Για να μη μιλήσω για το ροχαλητό που ποτέ ως τωρα δεν το είχα πάρει χαμπάρι! Με εκνευριζει και τον κλωτσαω ?. Δυο φορες τον εστειλα στον καναπέ και τα ξημερώματα που σηκώθηκα (για τουαλέτα εννοειται) τον λυπήθηκα τον κακομοιρη που υπομενει τα καπριτσια μου αγόγγυστα! Εχω γινει λιγο περιεργουλα και μου τη σπάω ? Εσείς πώς ειστε σε αυτό το θεμα; 

Μαξιλάρι θηλασμού πήρα ενα μακρόστενο σαν καραμέλα. Στην αρχή έβαζα ένα μαξιλάρι, αλλά άρχισε να γλιστράει και να μην βολεύει πλεον. Όσο για τον άντρα μου, τώρα τον έχει πιάσει να κοιμόμαστε αγκαλιά και εγώ όλο τον διώχνω....χαχαχα.Γενικα θέλω το χώρο μου πια. Ο ύπνος είναι θέμα για μένα, λόγω της συχνοουριας. Κάθε μία ώρα πάω τουαλέτα. Κατ' άλλα είμαι εντάξει προς το παρών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Erka είπε:

Έλα βρε. Ο μοναδικός τρόπος να δεις το φύλο ειναι η εξέταση, ούτε φεγγαρια, ούτε κινέζικο ημερολόγιο, ούτε αν θα κατσεις στο μαξιλαρι που έχει από κατω είτε το μαχαίρι είτε το πιρουνι, προς Θεου! 

καλα κοιτα εγω κανω πλακα και το γραφω και με κεφαλαια στο αλλο ποστ, αλλα οτι πεφτουν μεσα μερικοι ανθρωποι, δεν θα το αρνηθω..και καλα οι πιθανοτητες να πεσεις μεσα ειναι 50/50, αλλα οταν πεφτεις μεσα σε ολους, κατι λεει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

καλα κοιτα εγω κανω πλακα και το γραφω και με κεφαλαια στο αλλο ποστ, αλλα οτι πεφτουν μεσα μερικοι ανθρωποι, δεν θα το αρνηθω..και καλα οι πιθανοτητες να πεσεις μεσα ειναι 50/50, αλλα οταν πεφτεις μεσα σε ολους, κατι λεει.

Απλα μωρέ δεν τα πιστεύω αυτο ειναι ολο, καλα εννοείται και κανεις πλακα το ξερω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Erka είπε:

Απλα μωρέ δεν τα πιστεύω αυτο ειναι ολο, καλα εννοείται και κανεις πλακα το ξερω. 

Και πολύ καλά κάνεις και δεν τα πιστεύεις, δεν καταλαβαίνω γιατί έχουμε αυτή την κουβέντα όταν έχω ξεκαθαρίσει ότι κάνω πλάκα..αν τα πίστευα δεν θα έκανα πλάκα, ελάτε τώρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Οκ. Δεν χρειάζεται να τα πιστεύεις, μα η πλάκα είναι πλάκα τι να πιστέψεις;

Ειπες πως "όταν πέφτεις μεσα σε όλους, κατι λεει" αυτο δεν πιστεύω. Οτι μπορεί Καποιος με καποιον τρόπο να μαντέψει το φυλο. Γενικα μιλώ μην παρεξηγηθω. Η αποχή μου είναι απλα. Εσυ είπαμε πλακα κανεις, ειναι κι αλλοι που βασίζονται σε κατι τετοια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Και πολύ καλά κάνεις και δεν τα πιστεύεις, δεν καταλαβαίνω γιατί έχουμε αυτή την κουβέντα όταν έχω ξεκαθαρίσει ότι κάνω πλάκα..αν τα πίστευα δεν θα έκανα πλάκα, ελάτε τώρα...

Ρε κοριτσι απλα το ειπα, τώρα ειδα αυτο το μήνυμα δεν μου τα βγαζει και αμέσως. Δηλαδή θα πρέπει να υπαρχει λόγος που λέμε κατι; απλα το σχολιασα και οχι σε σχεση με σένα αλλα γενικότερα αυτές του τύπου προβλέψεις. Αα έβγαλες σπυρια κοριτσι αααα δεν έβγαλες αγόρι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εύχομαι να σας παμε όλα καλα, όλες μας να κρατήσουμε τα μωρακια μας αγκαλια!!! Αποχορω απο το θέμα, αν δεν μπορώ να μιλήσω ελεύθερα απο την στιγμή που δεν θίγω κανέναν, δεν μου αρέσει. 

@Μελούλα δεν ειχα σκοπό να σε θιξω. Το γιατί πειραχτηκες Εσυ το ξέρεις, φανηκε ξεκαθαρα. Κρίμα. 

Καλή συνέχεια Φιλακια σε όλες!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν κοίταξε πώς το βλέπω..ο καθένας μπορεί να πιστεύει ο,τι θέλει και προσωπικά δεν θέλω να θηξω αυτήν που πιστεύει στο φεγγάρι..ούτε και το θεωρώ επικίνδυνο..οπότε; Εγώ πάντως δεν πιστεύω σε ψαλίδια, μαχαίρια κλπ, πιστεύω όμως στο ταλέντο; Τύχη; Δεν ξέρω τι...μερικών ανθρώπων που μπορούν και βρίσκουν πράγματα.. εφόσον δεν σταματούν κανέναν από την ιατρική περίθαλψη, τι με πειράζει αν η γειτόνισσα βρίσκει το φύλο του παιδιού με τον καζαμια; Αυτααααα...τώρα αν πρέπει να υπάρχει λόγος που λέμε κάτι,αυτό είναι υποκειμενικό,δεν θα πω εγώ. Αυτά, χωρίς παρεξηγήση πάντα, αν είδες άλλαξα το αρχικό μου μνμ γιατί σκέφτηκα ότι μπορεί να παρεξηγηθω, έμοιαζε λίγο επιθετικό, αλλά αλήθεια δεν ήταν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Erka είπε:

Κορίτσια μου εύχομαι να σας παμε όλα καλα, όλες μας να κρατήσουμε τα μωρακια μας αγκαλια!!! Αποχορω απο το θέμα, αν δεν μπορώ να μιλήσω ελεύθερα απο την στιγμή που δεν θίγω κανέναν, δεν μου αρέσει. 

@Μελούλα δεν ειχα σκοπό να σε θιξω. Το γιατί πειραχτηκες Εσυ το ξέρεις, φανηκε ξεκαθαρα. Κρίμα. 

Καλή συνέχεια Φιλακια σε όλες!!! 

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω το πρόβλημά σου, κάνε ο,τι θες..καλή συνέχεια! (Για το "φάνηκε ξεκάθαρα" χαίρομαι, για τον αντίστροφο λόγο από εσένα).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/7/2018 at 3:58 ΜΜ, ο/η asda είπε:

04/01 ChristineK

05/01 Antelope & Akrivoul

12/01 Irene_D

13/01  Μελούλα 

14/01 Rena88 & zwoulini

15/01 Nala89 & Hope25

17/01 gwgaki

18/01 Erka 

19/01 Tral & Maraki_Tk 

23/01 xara1 

28/01 Souko & γωγω γωγω 

31/01 asda 

11/02 @eirini@ 

17/02 Niki co

Μια πρόχειρη λίστα από τις αναμενόμενες ημερομηνίες.. αν έχω ξεχάσει κάποια ας ξαναστειλει Πητ γιατί σε μερικές δεν βρήκα.. και σιγά σιγά θα συμπληρώνουμε και το φύλο.. 

@Irene_D σε έχω βάλει ήδη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια μιας και είναι μεσημερι και ωρα φαγητου ας κανω μια ερωτηση ? τα ουρα σας τι χρωμα εχουν? εμενα πριν μεινω εγκυος (το λεω και δεν το πιστευω!!!?) ηταν πολυ ανοιχτοχρωμα. λιιιιγο κιτρινα και διαφανα. παντα επινα πολυ νερο και συνεχιζω να το κανω αλλα τα ουρα μου ειναι πολυ κιτρινα και σκουρα ενω πινω αρκετό νερο.  δεν τρεφομαι σωστα γιατι καποια φαγητα με αηδιαζουν και η γενικη ουρων ηταν μια χαρα. εσας τι χρωμα εχουν? ειναι κιτρινοδιαφανα η σκουροχρωμα πολυ σαν τα δικα μου? προσπαθω να καταλαβω αν ειναι σκουρα λογω εγκυμοσυνης γιατι πρωτη φορα εχουν τετοια αποχρωση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η xara1 είπε:

βρε κοριτσια μιας και είναι μεσημερι και ωρα φαγητου ας κανω μια ερωτηση ? τα ουρα σας τι χρωμα εχουν? εμενα πριν μεινω εγκυος (το λεω και δεν το πιστευω!!!?) ηταν πολυ ανοιχτοχρωμα. λιιιιγο κιτρινα και διαφανα. παντα επινα πολυ νερο και συνεχιζω να το κανω αλλα τα ουρα μου ειναι πολυ κιτρινα και σκουρα ενω πινω αρκετό νερο.  δεν τρεφομαι σωστα γιατι καποια φαγητα με αηδιαζουν και η γενικη ουρων ηταν μια χαρα. εσας τι χρωμα εχουν? ειναι κιτρινοδιαφανα η σκουροχρωμα πολυ σαν τα δικα μου? προσπαθω να καταλαβω αν ειναι σκουρα λογω εγκυμοσυνης γιατι πρωτη φορα εχουν τετοια αποχρωση

Εμένα πάλι τώρα στην εγκυμοσύνη ακόμα και όλη νύχτα να έχω να πάω τουαλέτα, γιατί ακόμα δεν έχω αρχίσει τις νυχτερινές διαδρομές στο μπάνιο χαχα, είναι φωτεινά, σχεδόν διαφανή...αλλά όντως από την εγκυμοσύνη είναι μην αγχώνεσαι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Μελούλα & @Erka συγγνώμη για την άκυρη παρέμβαση, αλλά βρε κορίτσια αν είναι δυνατόν! Καμία δεν έθιξε την άλλη, οι προθέσεις όλων μας εδώ νομίζω είναι γεμάτες αλληλεγγύη και καλοσύνη. Έχουμε φτιάξει μια ωραία παρέα και εννοείται θα υπάρχουν και μικροδιαφωνιες, αλλά σκεφτειτε αυτα τα μπουμπουκια που μεγαλωνουν μεσα μας, δεν τους αξιζει να χαλαμε τις καρδιες μας για τιποτα στον κόσμο. Ζούμε όλες το ίδιο θαύμα την ίδια στιγμή και στην πορεία μας αυτή η συμβολή, η στήριξη, η ανταλλαγή απόψεων, της καθεμιάς ξεχωριστα είναι πολύτιμη.

Erka μου, σεβαστό αν θες να αποχωρήσεις, αλλά please don't go!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Εμένα πάλι τώρα στην εγκυμοσύνη ακόμα και όλη νύχτα να έχω να πάω τουαλέτα, γιατί ακόμα δεν έχω αρχίσει τις νυχτερινές διαδρομές στο μπάνιο χαχα, είναι φωτεινά, σχεδόν διαφανή...αλλά όντως από την εγκυμοσύνη είναι μην αγχώνεσαι..

μακαρι γιατι εχω αρχισει να ανησυχώ μιας και δεν ειχαν ποτε τετοιο χρωμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα σκαγα αν δεν τα βγαζα από μεσα μου τα παραπάνω. Ας ασχοληθούμε τώρα με τα ούρα σου @xara1 ?

Λοιπόν γενικά σκουρα ουρα=πυκνά ούρα το οποιο σημαινει οτι ο οργανισμος σου ιιιιισως χρειάζεται περισσότερη ενυδάτωση. Αφου κι ολας στην ουρολ εξεταση δεν βρεθηξε κάτι (πχ πρωτεινουρια) δεν πιστευω κι εγω να ειναι κατι ανησυχητικο. Πίνεις γυρω στα 2 λιτρα υγρα; αν οχι δοκίμασε να αυξήσεις λίγο τις ποσοτητες και να παρατηρείς το χρώμα

Εμένα πάντως διαυγή ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...