Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

εσας τα υγρα σας εχουν καποιο χρωμα??

μπεζ ή κιτρινο??

σχετικά μπεζ θα τα έλεγα.... όοχι σκουρο όμως! βγαίνουν πηχτα και λιγο μπεζ.. (προσπαθω να τα περιγραψω οσο καλυτερα μπορω!)

δε νομιζω όμως να είναι κατι ανησυχητικο το μπεζ χρώμα... ο γιατρος μου εμενα μου είπε αν δω ροζ για πολλες μερες συνεχομενα ή σκουρο καφε να τον ενημερωσω... για τα μπεζ δε μου ειπε κατι!

προσπαθησε να μην αγχωνεσαι κ ολα καλα θα πανε!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

εσας τα υγρα σας εχουν καποιο χρωμα??

μπεζ ή κιτρινο??

Λίγο κιτρινωπα αλλα αοσμα, δεν έχω φαγούρα, ούτε πονο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

εσας τα υγρα σας εχουν καποιο χρωμα??

μπεζ ή κιτρινο??

εμενα ειναι διαφανα και θολά. παιρνω ουτροτζεσταν και νομιζω παιζει και αυτο ρολο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω δεν εχω παντα μπεζ .. συνηθως λευκα με κιτρινα.. αλλα σημερα εχω παλι μπεζ.. πωπω.. ποτε θα σταματησουν..εγω πινω utrogestan.δεν τα βαζω κολπικα..εσυ xara1 μηπως τα βαζεις κολπικα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

εγω δεν εχω παντα μπεζ .. συνηθως λευκα με κιτρινα.. αλλα σημερα εχω παλι μπεζ.. πωπω.. ποτε θα σταματησουν..εγω πινω utrogestan.δεν τα βαζω κολπικα..εσυ xara1 μηπως τα βαζεις κολπικα??

οχι κανονικα τα πινω.γιατι παιδί μου εχεις τοσο αγχος με τα υγρα σου? τι σου ειπε ο γιατρος? παντως  τα υγρα ειναι και απο το ουτροτζεσταν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοριτσια μ σας ευχαριστω πολυ ολες  

θα παμε στο νοσοκομειο που εφημερευει 8 η ωρα .. περιμενω πως κ πως...

απλα σημερα ειναι κ καπως ξεπρησμενο το στηθος μ .. 

φοβαμαι μην παω κ ακουσω τα χειροτερα..??

τι εγινε τελικα; ολα καλα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ κλείσαμε ραντεβού γ Αυχενική (19/07)  Το είδαμε κιόλας!!κουνιόταν αρκετά. Μου είπε ο γιατρός ότι είναι ζωηρό.. νομίζω όμως ότι μου πίεζε παραπάνω την κοιλιά. Για ν κουνιέται ίσως?

Να ρωτήσω, δουλεύετε?? Κ πως είστε στη δουλειά??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας πω κατι πολυ γλυκο..ευτυχως το εχω σε βιντεο, γιατι δε χορταινω να το ακουω..την ωρα του υπερηχου, η μικρη μας που την ειχαμε, μαζι αφου χαιρετησε το μωρο κλπ καποια στιγμη γυρναει και μου κανει "μαμα; εισαι καλα μαμα; σε ποναει (ο γιατρος);" τι γλυκουλα, τους ξετρελανε γιατρο και μαια... ❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μ.. σταματησε το μπεζ πινω εντατικα utrogestan πηρα το γιατρο χθες και μ ειπε οτι θελω μονο ξεκουραση.. χθες δεν πηγα στο γιατρο γιατι φοβομουν κ να σηκωθω. και θα παω λογικα τη δευτερα..αλλιως θα σκεφτω κατι για να παω στα επειγοντα να με δουνε.. ξυπνησα παλι απο της 6μιση με ανακατωσουρες.. κ περιμενω να κανω εμετο..!!

 

καλημερα σας❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοριτσια μ.. σταματησε το μπεζ πινω εντατικα utrogestan πηρα το γιατρο χθες και μ ειπε οτι θελω μονο ξεκουραση.. χθες δεν πηγα στο γιατρο γιατι φοβομουν κ να σηκωθω. και θα παω λογικα τη δευτερα..αλλιως θα σκεφτω κατι για να παω στα επειγοντα να με δουνε.. ξυπνησα παλι απο της 6μιση με ανακατωσουρες.. κ περιμενω να κανω εμετο..!!

 

καλημερα σας❤❤

Καλημέρα!!! Άντε και μας τρόμαξες! Κάτσε ξεκουράσου και ηρέμησε!! Όλα καλά! Και όσο κάνεις εμετούς ακόμα καλύτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Γιώργος γ είπε:

ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ κλείσαμε ραντεβού γ Αυχενική (19/07)  Το είδαμε κιόλας!!κουνιόταν αρκετά. Μου είπε ο γιατρός ότι είναι ζωηρό.. νομίζω όμως ότι μου πίεζε παραπάνω την κοιλιά. Για ν κουνιέται ίσως?

Να ρωτήσω, δουλεύετε?? Κ πως είστε στη δουλειά??

Ωραια! Με το καλό και να μας στείλεις πως πήγε..  ποτέ έχεις πητ; δεν πρέπει να σε έχω βάλει στη λίστα..

Εγώ τώρα δεν δουλεύω από τέλη Ιουνίου. Ξεκινάω πάλι Σεπτέμβρη. Εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοριτσια μ.. σταματησε το μπεζ πινω εντατικα utrogestan πηρα το γιατρο χθες και μ ειπε οτι θελω μονο ξεκουραση.. χθες δεν πηγα στο γιατρο γιατι φοβομουν κ να σηκωθω. και θα παω λογικα τη δευτερα..αλλιως θα σκεφτω κατι για να παω στα επειγοντα να με δουνε.. ξυπνησα παλι απο της 6μιση με ανακατωσουρες.. κ περιμενω να κανω εμετο..!!

 

καλημερα σας❤❤

α να χαθεις και με λαχτάρησες και εμπαινα να δω αν απαντησες χαχαχαχα. ολα τελεια! τωρα με το ουτροτζεσταν θα ειναι ολα μια χαρα. πινω και εγω. ηρεμει η μητρα. κρεβατωσου και μη σηκωθεις θα σε δειρουμε όλες μαζι! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η asda είπε:

Ωραια! Με το καλό και να μας στείλεις πως πήγε..  ποτέ έχεις πητ; δεν πρέπει να σε έχω βάλει στη λίστα..

Εγώ τώρα δεν δουλεύω από τέλη Ιουνίου. Ξεκινάω πάλι Σεπτέμβρη. Εσυ;

Εγώ δουλεύω κανονικά..8ωρο κ ορθοστασία, σκυψιματα.. κουράζομαι αρκετά..Αλλά δεν τους έχω πει ακομα τπτ..περιμένω την αυχενικη..

ΠΗΤ δεν ξέρω ακριβώς.. Μέσα στ Γενάρη. Δεν έχουμε συζητήσει κατι πιο συγκεκριμένο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Γιώργος γ είπε:

Εγώ δουλεύω κανονικά..8ωρο κ ορθοστασία, σκυψιματα.. κουράζομαι αρκετά..Αλλά δεν τους έχω πει ακομα τπτ..περιμένω την αυχενικη..

ΠΗΤ δεν ξέρω ακριβώς.. Μέσα στ Γενάρη. Δεν έχουμε συζητήσει κατι πιο συγκεκριμένο..

Κ εγω κανονικά δουλεύω! 8 ωρο αλλα δουλειά γραφείου... έχω ανακατωσουρες μόνο όποτε παλεύονται! Στη δουλειά το έχω πει στη συναδερφο μου είμαστε μαζί και στο προϊστάμενο! Επειδή δε με βλέπανε καλα με το στομάχι και αδυναμίες!!! 

Παντως η αλήθεια ειναι ότι η πολλή ωρα σε συγκεκριμένη θέση με πονάει στη μέση και κάποιες φορές και στη κοιλιά χαμηλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω .... γενικά πως κοιμάστε;;; Έχω θέμα γιατί κοιμόμουν πάντα μπρούμυτα και ακομα επειδή δεν έχω μεγάλη κοιλιά γυρίζω μπρούμυτα και σκέφτομαι αν κάνει η αν δημιουργώ θέμα! Η αλήθεια ειναι ότι ξεχνάω να ρωτήσω το γιατρό.... έχετε συζητήσει εσείς κατι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nala_89 είπε:

Κ εγω κανονικά δουλεύω! 8 ωρο αλλα δουλειά γραφείου... έχω ανακατωσουρες μόνο όποτε παλεύονται! Στη δουλειά το έχω πει στη συναδερφο μου είμαστε μαζί και στο προϊστάμενο! Επειδή δε με βλέπανε καλα με το στομάχι και αδυναμίες!!! 

Παντως η αλήθεια ειναι ότι η πολλή ωρα σε συγκεκριμένη θέση με πονάει στη μέση και κάποιες φορές και στη κοιλιά χαμηλά....

Δουλειά γραφείου είναι προτιμότερη νομίζω!! ?  Κ γω πολλές  άνακατωσουρες κ μόνο κάτι πονακια ψηλά κοντα στον ομφαλό αλλά πιθανών φταίει η δυσκοιλιότητα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nala_89 είπε:

Να ρωτήσω .... γενικά πως κοιμάστε;;; Έχω θέμα γιατί κοιμόμουν πάντα μπρούμυτα και ακομα επειδή δεν έχω μεγάλη κοιλιά γυρίζω μπρούμυτα και σκέφτομαι αν κάνει η αν δημιουργώ θέμα! Η αλήθεια ειναι ότι ξεχνάω να ρωτήσω το γιατρό.... έχετε συζητήσει εσείς κατι;;

Όπως μ είπε κ μενα, το ίδιο το παιδί θα σ δείξει πότε αρχίζει ν ενοχληται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nala_89 είπε:

Να ρωτήσω .... γενικά πως κοιμάστε;;; Έχω θέμα γιατί κοιμόμουν πάντα μπρούμυτα και ακομα επειδή δεν έχω μεγάλη κοιλιά γυρίζω μπρούμυτα και σκέφτομαι αν κάνει η αν δημιουργώ θέμα! Η αλήθεια ειναι ότι ξεχνάω να ρωτήσω το γιατρό.... έχετε συζητήσει εσείς κατι;;

Κι εγώ έτσι ακριβώς, μόνο μπρούμυτα μπορώ να κοιμηθώ. Τις τελευταίες εβδομάδες όμως νιώθω να με ενοχλεί η κοιλιά που αρχισε να ξεπροβάλλει και προσπαθώ να αρχίσω να συνηθίζω τον ύπνο στο πλάι. Ειδικά στο αριστερό πλευρό που έχει βρεθεί ότι έχει τη μικρότερη επιβάρυνση στο πεπτικό και βοηθάει στην καλύτερη αιμάτωση του πλακούντα. Βοηθάνε πολύ τα έξτρα μαξιλάρια, ιδίως ανάμεσα στα γόνατα! Δοκιμάστε το!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Γιώργος γ είπε:

ΕΠΙΤΈΛΟΥΣ κλείσαμε ραντεβού γ Αυχενική (19/07)  Το είδαμε κιόλας!!κουνιόταν αρκετά. Μου είπε ο γιατρός ότι είναι ζωηρό.. νομίζω όμως ότι μου πίεζε παραπάνω την κοιλιά. Για ν κουνιέται ίσως?

Να ρωτήσω, δουλεύετε?? Κ πως είστε στη δουλειά??

Μπραβο κοριτσι! Με την πίεση στην κοιλιά κουνιόταν και το δικό μου πιο πολύ. Αλλά εμένα νομίζω το ήθελε ακίνητο για να κάνει τις μετρήσεις. Ασε που ήταν ο πρώτος κοιλιακος υπέρηχος και είχα τίγκα γεμάτη κυστη γιατί νόμιζα ότι έτσι έπρεπε. Καταλαβαίνετε πως ένιωθα με την πίεση....

Στη δουλειά εγώ ευτυχώς δεν έχω ορθοστασία και κουβαλημα. Στο σπίτι με τις δουλειές όμως φοβάμαι ότι το παρακανω. Κάνει βέβαια ο άντρας μου τα βαριά αλλά κάπως δεν είμαι ευχαριστημένη. Η μαμα μου λέει να συνηθίσω να μη με ενοχλει ακαταστασία. Πώς γίνεται αυτο όμως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας κοριτσακια!! Κάναμε κι εμείς αυχενική.. όλα άψογα!!! 1,3 mm η τιμή.. 13 εβδομάδων με έβγαλε και ΠΗΤ 12/01 .. ποσο ευτυχισμένη είμαι.. φύλο δεν μπόρεσε να μας πει με σιγουριά.. @Μελούλα μάλλον κοριτσάκι μας είπε.. αν είναι όντως κορίτσι δεν φταις για την πρόβλεψη.. απλά η σύλληψη έγινε άλλη μέρα μάλλον , ίσως γι αυτό δείχνει μεγαλύτερο το μωρό μας.. anyway σε 3 βδομαδες θα μας ξανά δει η γιατρός και εκεί θα μάθουμε..

Σας φιλώ όλες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μουυυ με τις ανακατωσουρες τι κανετε??

η ωρα ειναι 4 και ακομα να φαω.. εχω κανει μεχρι στιγμης 2 εμετους.. ακομα κ το νερο βγαζω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Κι εγώ έτσι ακριβώς, μόνο μπρούμυτα μπορώ να κοιμηθώ. Τις τελευταίες εβδομάδες όμως νιώθω να με ενοχλεί η κοιλιά που αρχισε να ξεπροβάλλει και προσπαθώ να αρχίσω να συνηθίζω τον ύπνο στο πλάι. Ειδικά στο αριστερό πλευρό που έχει βρεθεί ότι έχει τη μικρότερη επιβάρυνση στο πεπτικό και βοηθάει στην καλύτερη αιμάτωση του πλακούντα. Βοηθάνε πολύ τα έξτρα μαξιλάρια, ιδίως ανάμεσα στα γόνατα! Δοκιμάστε το!

Κ εγω έτσι προσπαθω αλλα το βράδυ που ξυπνάω συνέχεια ( για τουαλέτα εννοείται! Αχαχα) είμαι πάντα μπρούμυτα !!! Τεσπα... λογικα θα μας δείξει το μωράκι μας αν ενοχλείτε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...