Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

ενταξει βλακειες καθομαι και διαβαζω..καπου εγραφα οτι η αυχενικη θελει πανω απο 6 εκ. εμβρυο...οχι!! η μικρη μου τοτε ηταν 5,8 εκ. τωρα το κοιταξα..μην με ακουτε οκ; ?

αυτο το ζουζουνι τωρα ειναι 7,21 εκ. ενταξει παιδι ετοιμο για σχολειο!! ?

για ενυδατωση που λετε, εγω εβαζα και στην πρωτη εγκυμοσυνη την prevenstria της  frezyderm και εμεινα πολυ ευχαριστημενη, λεω σε μια βδομαδα να την αρχισω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η asda είπε:

04/01 ChristineK

05/01 Antelope & Akrivoul

12/01 Irene_D

13/01  Μελούλα 

14/01 Rena88 & zwoulini

15/01 Nala89 & Hope25

17/01 gwgaki

18/01 Erka 

19/01 Tral & Maraki_Tk 

23/01 xara1 

28/01 Souko & γωγω γωγω 

31/01 asda 

11/02 @eirini@ 

17/02 Niki co

Μια πρόχειρη λίστα από τις αναμενόμενες ημερομηνίες.. αν έχω ξεχάσει κάποια ας ξαναστειλει Πητ γιατί σε μερικές δεν βρήκα.. και σιγά σιγά θα συμπληρώνουμε και το φύλο.. 

Νομίζω βέβαια οτι θα πρέπει το θέμα να σε μωράκια Ιανουαρίου/Φεβρουαρίου 2019!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

μαθε βρε @Μελούλα αν μπορεις ποιο ειναι το γονιδιο αυτο, πως λεγεται η εξεταση να τσεκαρω μήπως την κανω κ εγω!

κοιτα, το λεει πανω στην καρτελα με το αιμα που στελνουν για αναλυση και απλα τσεκαρουν το κουτακι να ελεγξουν και αυτο, δεν ξερω ονομα ακομα, σε δεκα μερες θα παρω τα αποτελεσματα..παντως την κυστικη μου ειπε σημερα ο γιατρος μου οτι -απιστευτο- την εβαλαν στο εοπυυ και γραφετε..δεν ξερω για τι ποσοστο καλυπτει, αλλα σιγουρα απο το τιποτα, καλο ειναι..αλλα τι να το κανεις την εκανα οταν δεν γραφοταν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

ενταξει βλακειες καθομαι και διαβαζω..καπου εγραφα οτι η αυχενικη θελει πανω απο 6 εκ. εμβρυο...οχι!! η μικρη μου τοτε ηταν 5,8 εκ. τωρα το κοιταξα..μην με ακουτε οκ; ?

αυτο το ζουζουνι τωρα ειναι 7,21 εκ. ενταξει παιδι ετοιμο για σχολειο!! ?

για ενυδατωση που λετε, εγω εβαζα και στην πρωτη εγκυμοσυνη την prevenstria της  frezyderm και εμεινα πολυ ευχαριστημενη, λεω σε μια βδομαδα να την αρχισω..

μιας και το ανέφερες... οταν λες τοσα εκατοστά εννοεις απο το κεφαλακι μεχρι το πωπουδακι ή απο το κεφαλακι μεχρι κατω τα ποδαρακια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η xara1 είπε:

μιας και το ανέφερες... οταν λες τοσα εκατοστά εννοεις απο το κεφαλακι μεχρι το πωπουδακι ή απο το κεφαλακι μεχρι κατω τα ποδαρακια?

κεφαλακι με πωπουδακι :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η @eirini@ είπε:

Νομίζω βέβαια οτι θα πρέπει το θέμα να σε μωράκια Ιανουαρίου/Φεβρουαρίου 2019!

το ιδιο σκεφτομουν..κατσε να δω αν μπορω να το αλλαξω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Μελούλα είπε:

κεφαλακι με πωπουδακι :) 

εμενα εχθες που ημουν 11w 1d πηγα για υπερηχο και ηταν 4,5 εκατοστα κεφαλακι με πωπουδακι. σε 10 μερες εχω αυχενικη. θα προλαβει να μεγαλωσει αρκετα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

κοιτα, το λεει πανω στην καρτελα με το αιμα που στελνουν για αναλυση και απλα τσεκαρουν το κουτακι να ελεγξουν και αυτο, δεν ξερω ονομα ακομα, σε δεκα μερες θα παρω τα αποτελεσματα..παντως την κυστικη μου ειπε σημερα ο γιατρος μου οτι -απιστευτο- την εβαλαν στο εοπυυ και γραφετε..δεν ξερω για τι ποσοστο καλυπτει, αλλα σιγουρα απο το τιποτα, καλο ειναι..αλλα τι να το κανεις την εκανα οταν δεν γραφοταν..

Ναι την έκανε εγώ την περασμένη βδομάδα στην βιοϊατρική μαζί με τις γενικές εξετάσεις που μου έγραψε ο γιατρός. Και βασικά δεν ήξερα ότι μου την είχε γράψει.. το κατάλαβα μόνο όταν πηγα και με έβαλαν να υπογράψω κάτι χαρτιά και μου είπαν πως θέλει καμία 10ρια μέρες για να βγουν τα αποτελέσματα. Αλλά δεν πλήρωσα τίποτα.. Τώρα για τα ποσοστά που λέτε, δεν γνωρίζω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η asda είπε:

Ναι την έκανε εγώ την περασμένη βδομάδα στην βιοϊατρική μαζί με τις γενικές εξετάσεις που μου έγραψε ο γιατρός. Και βασικά δεν ήξερα ότι μου την είχε γράψει.. το κατάλαβα μόνο όταν πηγα και με έβαλαν να υπογράψω κάτι χαρτιά και μου είπαν πως θέλει καμία 10ρια μέρες για να βγουν τα αποτελέσματα. Αλλά δεν πλήρωσα τίποτα.. Τώρα για τα ποσοστά που λέτε, δεν γνωρίζω..

ακριβως το ιδιο κι εγω δεν ηξερα οτι την εχει συμπεριλαβει στις εξετασεις..μετα στα αποτελεσματα το ειδα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

εμενα εχθες που ημουν 11w 1d πηγα για υπερηχο και ηταν 4,5 εκατοστα κεφαλακι με πωπουδακι. σε 10 μερες εχω αυχενικη. θα προλαβει να μεγαλωσει αρκετα??

δεν φανταζεσαι ποσο γρηγορα, μεγαλωνουν..πριν δυο βδομαδες ηταν το μισο και διπλασιαστηκε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

vou a la! Μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!! ❤️ 

τέλειο ? αντε με το καλο ολες μας να μας πανε ολα υπεροχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η xara1 είπε:

τέλειο ? αντε με το καλο ολες μας να μας πανε ολα υπεροχα!

με το καλο σε ολες!!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μουυυ

τη γνωμη σας!!

εγω εχω ακομα μπεζ υγρα και φοβαμαι μην ειναι κατι κακο..!!

εχει καποια αλλη τετοια υγρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η asda είπε:

Η αλήθεια είναι ότι το bio oil δεν λέει πουθενά ότι προλαμβάνει τις ραγάδες. Ειναι λαδι επανορθωσης ραγαδων!! Όμως έχει ωραια σύνθεση και δεν ενοχλεί η μυρωδιά του οπότε εγώ το χρησιμοποίησα από τον 4ο μήνα φουλ την προηγούμενη φορά και αυτό θα κάνω και τώρα. Το ότι όμως δεν έκανα ραγάδες δεν νομίζω ότι έχει να κάνει με το bio oil. Νομίζω πως αν είναι να κάνεις, θα κάνεις.. 

Επίσης αν θες μπορείς να ψαχτεις για κεραλοιφες. Κάνουν πολύ καλό! Έφτιαχνε η μαμά μιας φίλης μου και είναι ότι καλύτερο και αγνό. Απλά εμένα δεν μου άρεσε η μυρωδιά.

Κι εμένα αυτό μου είπε ότι γιατρός οτι αν είναι να κανω ραγαδες θα κανω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοριτσια μουυυ

τη γνωμη σας!!

εγω εχω ακομα μπεζ υγρα και φοβαμαι μην ειναι κατι κακο..!!

εχει καποια αλλη τετοια υγρα??

Εγώ δεν έχω. Έχω μεν αυξημένα αλλά άχρωμα. Δεν είχες και πιο παλιά το ίδιο θέμα Ή σε μπερδεύω με αλλη;

Αν ανησυχείς πάρε το γιατρό σου!! Πότε έχεις ραντεβού κανονικα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η asda είπε:

Εγώ δεν έχω. Έχω μεν αυξημένα αλλά άχρωμα. Δεν είχες και πιο παλιά το ίδιο θέμα Ή σε μπερδεύω με αλλη;

Αν ανησυχείς πάρε το γιατρό σου!! Πότε έχεις ραντεβού κανονικα;

ναι ειχα απλα τωρα ειναι λιγο περισσοτερα.. αχ φοβαμαι πολυ μην ειναι κατι κακο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοριτσια μουυυ

τη γνωμη σας!!

εγω εχω ακομα μπεζ υγρα και φοβαμαι μην ειναι κατι κακο..!!

εχει καποια αλλη τετοια υγρα??

Εμένα από την αρχή μπεζ ήταν δεν ήταν ποτέ άχρωμα..Δεν μυρίζουν καθόλου όμως και οι κολπικες εξετάσεις ήταν πεντακαθαρες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

ναι ειχα απλα τωρα ειναι λιγο περισσοτερα.. αχ φοβαμαι πολυ μην ειναι κατι κακο..

Μην ανησυχείς τότε! Αν ο γιατρός σου είναι ενήμερος και σου είπε ότι δεν είναι κάτι, μην κάνεις αρνητικές σκέψεις..  όλα θα πάνε Καλά!! ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γωγω γωγω είπε:

κοριτσια μουυυ

τη γνωμη σας!!

εγω εχω ακομα μπεζ υγρα και φοβαμαι μην ειναι κατι κακο..!!

εχει καποια αλλη τετοια υγρα??

δεν νομιζω να ειναι κατι ανησυχητικό. με μια φιλη μου που εχουμε 5 μερες διαφορα στην εγκυμοσυνη μας, το ειχαμε συζητησει και ειχε απο την αρχη καφε υγρα. της ειχε πει ο γιατρος οτι ειναι κατι συνηθισμενο. εσυ μιλησες με τον γιατρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@γωγω γωγω αν ο γιατρός σου λέει ότι είναι οκ και τον εμπιστεύεσαι, ηρέμησε, δεν κάνει καλό τόσο άγχος..ποτέ έχεις ξανά υπέρηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γωγω γωγω είπε:

ναι ειχα απλα τωρα ειναι λιγο περισσοτερα.. αχ φοβαμαι πολυ μην ειναι κατι κακο..

Αν φοβασαι Αγαπη να τηλ τον γιατρο. Αν και δεν νομίζω να Ειναι κατι. Απλα ειναι πιο πολλα, κι εγώ σήμερα εχω περισσότερα, έχει και πολυ ζεστη, ιδρωνουμε. Λογικο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μ σας ευχαριστω πολυ ολες  

θα παμε στο νοσοκομειο που εφημερευει 8 η ωρα .. περιμενω πως κ πως...

απλα σημερα ειναι κ καπως ξεπρησμενο το στηθος μ .. 

φοβαμαι μην παω κ ακουσω τα χειροτερα..??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...