Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

Την Τετάρτη , θα είμαι 6w +3d τουλάχιστον θα τη δούμε εύχομαι να την ακούσουμε κι ολας!! Ο άντρας σου ήταν μέσα; Θέλω να ζητήσω απο τη γιατρό να είναι μαζί μου και ο άντρας μου γιατί στον προηγούμενο παραπονέθηκε γιατί δεν ήταν Χαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Irene_D είπε:

Την Τετάρτη , θα είμαι 6w +3d τουλάχιστον θα τη δούμε εύχομαι να την ακούσουμε κι ολας!! Ο άντρας σου ήταν μέσα; Θέλω να ζητήσω απο τη γιατρό να είναι μαζί μου και ο άντρας μου γιατί στον προηγούμενο παραπονέθηκε γιατί δεν ήταν Χαχα 

Εννοειται μέσα κι ο άντρας και να σου πιάνει το χέρι! Ειναι μια στιγμη που θα σας δεσει για παντα. Να το ζητήσεις εσύ, αποκλείεται να πει όχι η γιατρός

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παντα μεσα και πάντα τραβάει βίντεο..εχουμε την προσωπική μας συλλογή.. Ακόμα μου αρέσει να βλέπω το βίντεο απο οταν μαθαμε το φύλο της κορης μας που ο άντρας μου φωνάζει "το ροζ δωμάτιο!!!" χαχαχα αυτές είναι στιγμές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η gwgaki είπε:

Κοριτσια γεια σας.Με το καλο τα μωρακια μας.Εγω ειχα ΤΕΡ 12/4 και εχω ΠΗΤ 17/1.Ειναι το δευτερο μωρακι μου και το ηθελα πολυ!

 

Με το καλό!! Ποσο είναι το πρώτο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια κ μέλλουσες μαμάδες... εγω ειμαι στην 4 εβδομάδα.. εχω πολυ αγχος κ ανησυχώ για συνέχεια.. ευτυχως που βρήκα το φόρουμ κ έχω κάποιον να μιλάω για το πλεον φλέγον ζήτημα  μου πλεον...εντωμεταξύ δεν έχω καθόλου σύμπτωματα.. συμβαινει αυτο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς ήρθατε @gwgaki & @Γιώργος γ Με το καλό να προχωρήσουν όλα τέλεια! Εγώ από την 6η εβδομάδα άρχισα να έχω συμπτώματα αλλά υπάρχουν κοπέλες που δεν είχαν καθόλου σε όλη την εγκυμοσυνη, εκτός βέβαια από τις κλωτσιές κ τις συσπάσεις που ερχονται πολύ μετά! Δεν είναι λόγος να αγχώνεσαι, αντιθέτως να χαίρεσαι! Έχετε πάει για υπερηχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/5/2018 at 10:56 ΠΜ, ο/η Μελούλα είπε:

ποιες περιμενουν Πρωτοχρονιατικα μωρακια; ειναι λιγο νωρις το ξερω, αλλα ειμαι 6+4 και θελω να δω αν εχουμε κι αλλες νεες εγκυουλες!! και πρωτιστως ευχομαι να εχουμε μια ομορφα τελειομηνη εγκυμοσυνη και γερα παιδακια!

εγω εχω ΠΗΤ 13/1/19, λογω προηγηθείσας καισαρικης θα γινει γυρω στων Φωτων ειπαμε, αλλα εγω σκεφτομαι να ψαχτω για vbac!

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Καλώς ήρθατε @gwgaki & @Γιώργος γ Με το καλό να προχωρήσουν όλα τέλεια! Εγώ από την 6η εβδομάδα άρχισα να έχω συμπτώματα αλλά υπάρχουν κοπέλες που δεν είχαν καθόλου σε όλη την εγκυμοσυνη, εκτός βέβαια από τις κλωτσιές κ τις συσπάσεις που ερχονται πολύ μετά! Δεν είναι λόγος να αγχώνεσαι, αντιθέτως να χαίρεσαι! Έχετε πάει για υπερηχο;

Ναι έχουμε πάει..θα παω ξανα την Πέμπτη (αιώνας)... ουτε καν κολπικα υγρα δεν εχω σχεδον καθολου..απλά τον Ιανουάριο έκανα αποξεση γιατί η προηγούμενη εγκυμοσύνη δεν πήγε καλά.. γ αυτο αγχώνομαι.. πολυ ασχημη εμπειρία..μακαρι να μην χρειαζεται να την περνάει καμία μας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σε καταλαβαίνω πρέπει να είναι πολύ άσχημη εμπειρία... Όπως μου είπαν κι εμένα όταν πριν μια βδομάδα είδαμε ότι το ένα από τα δύο μου δεν προχωραει, "η φύση επέλεξε και ευτυχώς που επέλεξε νωρίς". Τυχαίο γεγονός ή το απέδωσαν κάπου;

Μεχρι την Πεμπτη αιωνας ε; Για μένα μεχρι την άλλη Δευτερα χιλιετία!!

Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα εκτος απο υπομονη. Έχεις τωρα το νέο σου σπορακι που ήρθε γρήγορα και ήρθε για να μείνει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Σε καταλαβαίνω πρέπει να είναι πολύ άσχημη εμπειρία... Όπως μου είπαν κι εμένα όταν πριν μια βδομάδα είδαμε ότι το ένα από τα δύο μου δεν προχωραει, "η φύση επέλεξε και ευτυχώς που επέλεξε νωρίς". Τυχαίο γεγονός ή το απέδωσαν κάπου;

Μεχρι την Πεμπτη αιωνας ε; Για μένα μεχρι την άλλη Δευτερα χιλιετία!!

Το μονο σιγουρο ειναι οτι δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα εκτος απο υπομονη. Έχεις τωρα το νέο σου σπορακι που ήρθε γρήγορα και ήρθε για να μείνει! 

Πολυ άσχημη εμπειρία, πίστεψε με.. ο γιατρός μου είπε ότι  ηταν απλά μια κακή συλληψη, δεν ηταν αποβολή, οι χτύποι της καρδούλας του απλά χάθηκαν..

Το θεμα είναι ότι θες δε θες σε επηρεάζει.. κ σε πιανει φόβος.. Γιατί ακόμα κ τώρα δεν το έχω ξεχάσει..

Πρεπει όμως κ εγώ  κ όσες έχουν βρεθει στη θέση μ να είμαστε δυνατές για να προστατεύουμε τα νέα σποράκια μας οπως είπες...

Γιατί πραγματικά πιστεύω ότι οι γυναίκες δεν ειναι "αδύναμο" φύλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακα μ..!!

ειμαι κι εγω Νεα Εγκυουλα!

Μετα απο προσπαθειες 8 μηνων.. Ειμαι 5w+2d ..!!

εχω πολυ αγχος..!!

γιατι φοβαμαι πολυ.. Περιμενω πως κ πως να ρθει η τριτη να το δω το σπορακι μου..και να ειναι ολα καλα..!!

καλως σας βρηκα λοιπον.!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Μελούλα είπε:

Με το καλό!! Ποσο είναι το πρώτο; 

Τον σεπτεμβριο κλεινει τα 3.

Ουτε εγω εχω ιδιαιτερα συμπτωματα,αλλα ουτε στο πρωτο ειχα.την τεταρτη παω για υπερηχο και προγεννητικο.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γωγω γωγω είπε:

Γεια σας κοριτσακα μ..!!

ειμαι κι εγω Νεα Εγκυουλα!

Μετα απο προσπαθειες 8 μηνων.. Ειμαι 5w+2d ..!!

εχω πολυ αγχος..!!

γιατι φοβαμαι πολυ.. Περιμενω πως κ πως να ρθει η τριτη να το δω το σπορακι μου..και να ειναι ολα καλα..!!

καλως σας βρηκα λοιπον.!!!

Με το καλο συνονοματη!!!Δεν χρειαζεται αγχος,απολαυσε την εγκυμοσυνη και ολα θα πανε τελεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γωγω γωγω είπε:

Γεια σας κοριτσακα μ..!!

ειμαι κι εγω Νεα Εγκυουλα!

Μετα απο προσπαθειες 8 μηνων.. Ειμαι 5w+2d ..!!

εχω πολυ αγχος..!!

γιατι φοβαμαι πολυ.. Περιμενω πως κ πως να ρθει η τριτη να το δω το σπορακι μου..και να ειναι ολα καλα..!!

καλως σας βρηκα λοιπον.!!!

Καλως ήρθες στο κλαμπ των αγχωμενων....κ γω περιμενω πως κ πως την πεμπτη... καρδια δεν ακουσες ε??ειναι νωρις??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οοοο οσο παμε και πληθαινουμε!! Τι τέλεια!! Με το καλο σε ολες μας!! Εγω ειμαι 7+1 πλεον, κανονικά εχω υπερηχο την 8η εβδομάδα παλι, αλλα θα περασω να με δει κατα την Πέμπτη που θα παω τις εξετασεις του πρώτου τριμήνου, να παρακολουθησουμε την αποκόλληση. Ευτυχώς ηταν μικρή και χωρίς αιμα, εχω καλο προαισθημα οτι θα εχει περάσει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Οοοο οσο παμε και πληθαινουμε!! Τι τέλεια!! Με το καλο σε ολες μας!! Εγω ειμαι 7+1 πλεον, κανονικά εχω υπερηχο την 8η εβδομάδα παλι, αλλα θα περασω να με δει κατα την Πέμπτη που θα παω τις εξετασεις του πρώτου τριμήνου, να παρακολουθησουμε την αποκόλληση. Ευτυχώς ηταν μικρή και χωρίς αιμα, εχω καλο προαισθημα οτι θα εχει περάσει!! 

ολα καλα θα ειναι κοριτσακι μ!!

καρδια σε ποιο μηνα ακουσες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Γιώργος γ είπε:

Καλως ήρθες στο κλαμπ των αγχωμενων....κ γω περιμενω πως κ πως την πεμπτη... καρδια δεν ακουσες ε??ειναι νωρις??

οχιι ακομαα!!

και αγχωνομαι αρκετα..να ειναι ολα καλαα..!!

ουφφφ θα σκασω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλώς την @γωγω γωγω! Με το καλο κοριτσι! Δεν αποκλειεται να ακουσετε και καρδουλα στο ραντεβου της Τρίτης! Εγώ 5+5 τις είδα πολύ αχνά να αναβοσβήνουν με έναν ανεπαίσθητο ήχο. Στην 7+1 βέβαια πεντακάθαρος ήχος καμπάνα και εμβρυακι σαν Ιππόκαμπος! 

Βρε κορίτσια βλέπω όλες έχουμε το ίδιο άγχος. Είναι λόγω αρχής που δεν ξέρουμε τι γινεται; Φαντάζομαι αργότερα γίνεται άλλου είδους, δεν τελειώνει ομως ποτέ. Πως μπορούμε να το ξεπεράσουμε και να το χαρουμε; Ας μας πουν κι οι πιο έμπειρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλως σε βρηκαα κοριτσι μ..!!

εγ  εχω τρομερο αγχος σημερα..

γιατι νιωθω ν ξεπρηστηκε το στηθος και δεν εχω κ συμπτωματα!!

ειναι φυσιολογικο??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

ολα καλα θα ειναι κοριτσακι μ!!

καρδια σε ποιο μηνα ακουσες??

Την 6η εβδομάδα ακουσαμε καρδουλα. Εσυ γιατι βαζεις τοσα με το κεφαλι σου; δε χρειάζεται να εχεις ζαλαδες και εμετούς, ηρεμησε. Ποτε εχεις υπέρηχο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Την 6η εβδομάδα ακουσαμε καρδουλα. Εσυ γιατι βαζεις τοσα με το κεφαλι σου; δε χρειάζεται να εχεις ζαλαδες και εμετούς, ηρεμησε. Ποτε εχεις υπέρηχο; 

σημερα θα παω!!

ελπιζω να το δω το μωρακι μ!!

εχω τοσο αγχος..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

οχιι ακομαα!!

και αγχωνομαι αρκετα..να ειναι ολα καλαα..!!

ουφφφ θα σκασω

Κ γω αυτό θέλω μόνο..να ειναι ολα καλά... αλλα ειναι πολυ νωρις ακόμα  γ να ακούσεις κατι...οπότε relax..το λεω για να το ακουω κ εγω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

σημερα θα παω!!

ελπιζω να το δω το μωρακι μ!!

εχω τοσο αγχος..

 

Και θα το δεις ηρεμησε.. Ολες με άγχος πάμε στον υπερηχο βέβαια, αλλα πρέπει να ηρεμουμε η μία την άλλη εδω μεσα :) και αν δεν το δεις και δεις μονο σακο μην ανησυχείς, είναι νωρίς.. Χοριακη εκανες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Μελούλα είπε:

Και θα το δεις ηρεμησε.. Ολες με άγχος πάμε στον υπερηχο βέβαια, αλλα πρέπει να ηρεμουμε η μία την άλλη εδω μεσα :) και αν δεν το δεις και δεις μονο σακο μην ανησυχείς, είναι νωρίς.. Χοριακη εκανες; 

ναι η τελευταια μ ηταν 2.695!τη παρασκευη την εκανα!μ ειπε να μην κανω αλλη!

εκανα και προγεστερονη την προηγ εβδομαδα κ ηταν 35,7 !ειναι καλη? ή ειναι χαμηλη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...