Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 35 λεπτά, ο/η rosemaryf είπε:

Τελευταία φορά (4/12) ήταν το ένα 1600 κ το άλλο 1500. Αλλά επειδή στις 19/11 που έκανα τη ντοπλερ τα έβγαλε 1650 κ 1350 αντίστοιχα, ελπίζω κ πιστευω πως η μέτρηση δεν ήταν ρεαλιστική! Οπότε περιμένω την Τρίτη που θα κάνω το βιοφυσικο προφίλ στο Ιασώ, μήπως έχουμε μια μέτρηση πιο κοντά στην πραγματικότητα!

ναι, ένα αγόρι κ ένα κορίτσι περιμένω! Το αγοράκι είναι πάντα το μικρότερο!

Εμας που ναι 2 αγορια για να τα ξεχωριζουμε λεει η γιατρος μου εμβρυο 1 αυτο που ναι δεξια και εμβρυο 2 αυτο που ναι αριστερα..το δεύτερο λοιπον ειναι παντα λιγο μικροτερο αλλα μου πε πως αυτο ειναι φυσιολογικο κ πως το περιεργο θα ταν να ναι ακριβως το ίδιο..μια χαρα πιστευω θα ναι τα μωρουλινια σου ..ποσα κιλα εχεις παρει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Στο Ιασώ τα έχεις κάνει όλα τα μεγάλα ή μόνο το βιοφυσικο; είσαι ευχαριστημένη;

Όλα εκεί τα έχω κάνει! Αυχενική διαφάνεια, β επιπεδου, ντοπλερ κ τώρα βιοφυσικο προφίλ! Ευχαριστημένη είμαι γενικά απ το Ιασώ μέχρι στιγμης! Εκεί έκανα κ την εξωσωματική, έχω κάνει κ υστεροσκοπηση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Εμας που ναι 2 αγορια για να τα ξεχωριζουμε λεει η γιατρος μου εμβρυο 1 αυτο που ναι δεξια και εμβρυο 2 αυτο που ναι αριστερα..το δεύτερο λοιπον ειναι παντα λιγο μικροτερο αλλα μου πε πως αυτο ειναι φυσιολογικο κ πως το περιεργο θα ταν να ναι ακριβως το ίδιο..μια χαρα πιστευω θα ναι τα μωρουλινια σου ..ποσα κιλα εχεις παρει;

Ναι, κ εμένα ανέκαθεν το ένα είναι πιο μεγάλο απ το άλλο, κ μου χει πει ο γιατρός πως έτσι συμβαίνει συνήθως! Μακάρι να χουμε πατήσει τα 2 κιλά!! 

Εχω να ζυγιστω από τότε που ανέβηκα Αθηνα.. 2 εβδομάδες πριν είχα πάρει 13 κιλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η rosemaryf είπε:

Όλα εκεί τα έχω κάνει! Αυχενική διαφάνεια, β επιπεδου, ντοπλερ κ τώρα βιοφυσικο προφίλ! Ευχαριστημένη είμαι γενικά απ το Ιασώ μέχρι στιγμης! Εκεί έκανα κ την εξωσωματική, έχω κάνει κ υστεροσκοπηση..

Μας πιάνει λίγο τον ποπο όμως ????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Μας πιάνει λίγο τον ποπο όμως ????

Ε καλά... πάντως που χω δει τιμές για τοκετό, το ΡΕΑ πχ είναι πιο ακριβό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η rosemaryf είπε:

Ε καλά... πάντως που χω δει τιμές για τοκετό, το ΡΕΑ πχ είναι πιο ακριβό!

Και νόμιζα το Ιασώ είναι το πιο ακριβό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η rosemaryf είπε:

Ναι, κ εμένα ανέκαθεν το ένα είναι πιο μεγάλο απ το άλλο, κ μου χει πει ο γιατρός πως έτσι συμβαίνει συνήθως! Μακάρι να χουμε πατήσει τα 2 κιλά!! 

Εχω να ζυγιστω από τότε που ανέβηκα Αθηνα.. 2 εβδομάδες πριν είχα πάρει 13 κιλά! 

Κ εγω πριν μια βδομαδα που χα ζυγίστει ημουν στα συν 14..μια χαρα θα ναι τα μωρακια θα δεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια, δεν ξέρω πόσες έχετε ετοιμάσει βαλίτσες μαιευτηρίου, αλλά στις λίστες λένε να έχουμε νυχτικά, τα γνωστά με τα κουμπάκια, ή πυτζάμες. Τα πρώτα βολεύουν και για να μας εξετάζουν οι γιατροί/μαίες και ίσως στην τουαλέτα με τα ράμματα κλπ. Κάποιες βολεύονται με πυτζάμες με κουμπάκια και ίσως και εμένα να μου φαίνονται πιο άνετες. Αλλά αν πάρω πχ ένα χαλαρό παντελόνι τύπου σαλβάρι και μπλουζάκι ελαστικό ή επίσης χαλαρό με εύκολο άνοιγμα μπροστά, δεν θα είναι εξίσου βολικό; Και αντί για ρόμπα από πάνω μια μακριά ζακέτα; Ρωτάω γιατί δεν πολυυπάρχει στις λίστες αυτή η εναλλακτική και λέω μην κάνω καμιά βλακεία. Απλά μου φαίνεται ότι είναι το ίδιο άνετη αμφίεση αλλά πιο ροκ! και με ρούχα που έχω ήδη σπίτι

Σας είπα ότι δεν έχω ολοκληρώσει ακόμα βαλίτσα; 37+1 σήμερα... Και φωνάζω στον σύντροφό μου που δεν έχει πάει να εγκαταστήσει το καρεκλάκι αυτοκινήτου! ?

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 15/12/2018 at 3:21 ΜΜ, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Κ εγω πριν μια βδομαδα που χα ζυγίστει ημουν στα συν 14..μια χαρα θα ναι τα μωρακια θα δεις

 

στις On 15/12/2018 at 2:14 ΜΜ, ο/η rosemaryf είπε:

2 εβδομάδες πριν είχα πάρει 13 κιλά!

φιλενάδες με τα δίδυμα  ?? και ? ? και εύγε! Εγώ από την άλλη έχω σταματήσει να ζυγίζομαι. Και αυτά τα μελομακάρονα με τη σοκολάτα ποιος σπουδαίος άνθρωπος τα ανακάλυψε;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

 

φιλενάδες με τα δίδυμα  ?? και ? ? και εύγε! Εγώ από την άλλη έχω σταματήσει να ζυγίζομαι. Και αυτά τα μελομακάρονα με τη σοκολάτα ποιος σπουδαίος άνθρωπος τα ανακάλυψε;!

τα αγαπωω τα μελομακαρουνα με τη σοκολατααα...ασεεε εχω τρελαθει!!!

προσπαθω να κανω κρατει!!

εμεις σημερα καθαρισαμρ το σπιτι μας.. φτιαξαμε και το δωματιο της μικρης πηραμε και το καροτσι μας!! πηρα και τις πυτζαμουλες μου και ετοιμασαμε τη βαλιτσα της μικρης μας...!!❤❤❤ και περιμενουμε ακομα το κρεβατακι της!! πηγαμε και το κλεισαμε σημεραα!! αφηστε απο της 11 η ωρα τρεχουμε και τελειωσαμε τωρα...!! 

και λεμε να φαμε καμια πιτσουλα??

εμεις ειμαστε 34+4 σημερα!! απο κιλα 11 και η μπεμπουλα μας 2840γραμμαρια❤❤ αφρατουλα!!

εσυυυ @Antelope πως τα πας??κοντευεις εσυ κοριτσι μου απο τις πρωτες!! εχεις ποναλακια συσπασεις ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

τα αγαπωω τα μελομακαρουνα με τη σοκολατααα...ασεεε εχω τρελαθει!!!

προσπαθω να κανω κρατει!!

εμεις σημερα καθαρισαμρ το σπιτι μας.. φτιαξαμε και το δωματιο της μικρης πηραμε και το καροτσι μας!! πηρα και τις πυτζαμουλες μου και ετοιμασαμε τη βαλιτσα της μικρης μας...!!❤❤❤ και περιμενουμε ακομα το κρεβατακι της!! πηγαμε και το κλεισαμε σημεραα!! αφηστε απο της 11 η ωρα τρεχουμε και τελειωσαμε τωρα...!! 

και λεμε να φαμε καμια πιτσουλα??

εμεις ειμαστε 34+4 σημερα!! απο κιλα 11 και η μπεμπουλα μας 2840γραμμαρια❤❤ αφρατουλα!!

εσυυυ @Antelope πως τα πας??κοντευεις εσυ κοριτσι μου απο τις πρωτες!! εχεις ποναλακια συσπασεις ??

Μπράβο βρε Γωγούλα! δεν νιώθεις μια ανακούφιση που τα ετοιμάσατε; Νομίζω σας αξίζει μια πιτσούλα!

Και τώρα που όλα πάνε κατ ευχήν, δε μου λες κυρία μου, με τι θα αγχώνεσαι; χαχαχαχα! φτου φτου να συνεχίσουν όλα καλά μέχρι τέλους! Είναι τέλεια η μπουμπού σας!

Εγώ μετράω μέρες. 19 και σήμερα μέχρι την ΠΗΤ!! Αλλά αν εξαιρέσουμε ότι νιώθω το μπέμπη πολύ χαμηλά πλέον δεν αισθάνομαι κάτι διαφορετικό. Ούτε παραπάνω συσπάσεις, ούτε πονάκια, ούτε αυξημένα υγρά. Αύριο που θα με δει και κολπικά θα έχω μια καλύτερη εικόνα για το πότε.

Έχω μια ανησυχία ότι θα μου βρει κάτι και θα πει "φύγαμε τώρα, όπως είσαι"! Αν δεν σας γράψω μέχρι αύριο βράδυ...ετοιμαστείτε για ανακοίνωση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Μπράβο βρε Γωγούλα! δεν νιώθεις μια ανακούφιση που τα ετοιμάσατε; Νομίζω σας αξίζει μια πιτσούλα!

Και τώρα που όλα πάνε κατ ευχήν, δε μου λες κυρία μου, με τι θα αγχώνεσαι; χαχαχαχα! φτου φτου να συνεχίσουν όλα καλά μέχρι τέλους! Είναι τέλεια η μπουμπού σας!

Εγώ μετράω μέρες. 19 και σήμερα μέχρι την ΠΗΤ!! Αλλά αν εξαιρέσουμε ότι νιώθω το μπέμπη πολύ χαμηλά πλέον δεν αισθάνομαι κάτι διαφορετικό. Ούτε παραπάνω συσπάσεις, ούτε πονάκια, ούτε αυξημένα υγρά. Αύριο που θα με δει και κολπικά θα έχω μια καλύτερη εικόνα για το πότε.

Έχω μια ανησυχία ότι θα μου βρει κάτι και θα πει "φύγαμε τώρα, όπως είσαι"! Αν δεν σας γράψω μέχρι αύριο βράδυ...ετοιμαστείτε για ανακοίνωση!

μια χαρα θα ειναι ολα μην ανησυχεις γλυκια μου !!!?? 

αχχχ να πανε ολα καλα❤❤❤

ανυπομονωω κι εγω!! σε 5 μερες μπαινω στο μηνα μου!! στης 27 ξανα εχω ραντεβου και ειμαι λιγακι επιμονη!!μπορει και να γεννησουμε πιο νωρις με καισαρικη !!!θα δειξει στης 27!!

με την κοιλια πως τα πας?? εγωω πλεον αρχιζω και χανω την ισορροπια μου..χιχιχι ειναι τεραστια πραγνατικα και ειναι και τσιτα??? απο υγρα εγω εχω αρκετα και που κ που ποναλακια!! για υπνο βεβαια ουτε κουβεντα.. δεν βολευομαι!! και ειμαι συνεχεια ξυπνια!! και μιλαω στη μπεμπα μου κι εκεινη κανει παρτυυυ!!

ποσο θελω να την παρω αγκαλια την αφρατουλα μου❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια, δεν ξέρω πόσες έχετε ετοιμάσει βαλίτσες μαιευτηρίου, αλλά στις λίστες λένε να έχουμε νυχτικά, τα γνωστά με τα κουμπάκια, ή πυτζάμες. Τα πρώτα βολεύουν και για να μας εξετάζουν οι γιατροί/μαίες και ίσως στην τουαλέτα με τα ράμματα κλπ. Κάποιες βολεύονται με πυτζάμες με κουμπάκια και ίσως και εμένα να μου φαίνονται πιο άνετες. Αλλά αν πάρω πχ ένα χαλαρό παντελόνι τύπου σαλβάρι και μπλουζάκι ελαστικό ή επίσης χαλαρό με εύκολο άνοιγμα μπροστά, δεν θα είναι εξίσου βολικό; Και αντί για ρόμπα από πάνω μια μακριά ζακέτα; Ρωτάω γιατί δεν πολυυπάρχει στις λίστες αυτή η εναλλακτική και λέω μην κάνω καμιά βλακεία. Απλά μου φαίνεται ότι είναι το ίδιο άνετη αμφίεση αλλά πιο ροκ! και με ρούχα που έχω ήδη σπίτι

Σας είπα ότι δεν έχω ολοκληρώσει ακόμα βαλίτσα; 37+1 σήμερα... Και φωνάζω στον σύντροφό μου που δεν έχει πάει να εγκαταστήσει το καρεκλάκι αυτοκινήτου! ?

 

 

Εγω ουτε στην πρωτη γεννα ουτε και τωρα εβαλα στην βαλιτσα νυχτικακι,γιατι δεν με βολευει και δεν τα φοραω.Προτιμω τις πυτζαμουλες και μια ζακετα μακρια αντι για ρομπα.

Ολα ροζ,εννοειται!!!Επισης εβαλα κορδελες και αυτοκολλητα με νεραιδουλες στην βαλιτσουλα.!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η gwgaki είπε:

Εγω ουτε στην πρωτη γεννα ουτε και τωρα εβαλα στην βαλιτσα νυχτικακι,γιατι δεν με βολευει και δεν τα φοραω.Προτιμω τις πυτζαμουλες και μια ζακετα μακρια αντι για ρομπα.

Ολα ροζ,εννοειται!!!Επισης εβαλα κορδελες και αυτοκολλητα με νεραιδουλες στην βαλιτσουλα.!!!

Ααααααααααα θέλω κι εγώ αυτοκόλλητα με νεραιδούλες! Και με λιβεβούλες μωβ!

Το ξέρατε ότι στις αρχές του αιώνα ντύνανε τα αγοράκια με ροζ;

https://www.mixanitouxronou.gr/giati-ta-agoria-sti-vretania-foragan-roz-roucha-ke-ta-koritsia-ble/

Πυτζαμούλες κι εσύ ε; καισαρική ή φυσιολογικό έκανες/θα κάνεις;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πήρα ένα τιραντωτο νυχτικό που ειναι κ θηλασμού (ξεκουμπωνει στο στήθος όπως το σουτιεν θηλασμού) κ υπολογίζω να το φορέσω τις πρώτες 1-2 μέρες που θα ναι θεωρώ πιο άνετο από παντελόνι πιτζάμας μετά το χειρουργειο! Κ έχω 2 ζευγάρια πιτζάμες με κουμπια στη μπλούζα.. αυτά έχω πάρει μαζί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope μπαίνω κ πάλι στη συζήτηση σας μιας κ σας παρακολουθώ συχνά. Για την κλινική θα παρεις ότι θεωρείς εσύ άνετο. Δ είναι απαραίτητο να είναι νυχτικο η πυτζαμα, μπορούν να είναι κ ρούχα σπιτιού. Καλό θα είναι να έχεις μια νυχτικια μαζί σου για τις πρώτες ώρες μετά τ τοκετό. Επίσης αν γέννησεις με καισαρικη θα την χρειαστείς λογο καθετήρα. Από κει κ πέρα ότι αε βολεύει. Φίλη μ γέννησε με καισαρική κ φορούσε νυχτικες κ στην κλινικη κ στο σπίτι γτ η πυτζαμα την ενοχλούσε στην τομή. Εγώ γέννησα με καισαρική κ νυχτικια έβαλα μόνο τ πρώτο βράδυ, γέννησα στις 9 τ βραδυ. Το πρωί π σηκωθηκα κ πλυθηκα έβαλα τις πυτζάμες μου. Παρε 2 νυχτικακια μα χεις για παν ενδεχόμενο. Οικονομικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ καλά κάνεις που μπαίνεις στη συζήτηση @Diwni και εσύ και άλλες κοπέλες. Δεν φαντάζεστε πόσο χρήσιμες μας είναι οι εμπειρίες σας!

Θα κάνεις πάλι καισαρική υποθέτω, ε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope θέλω να γεννήσω φυσιολογικά αν μ τ επιτρέψουν οι συνθήκες. Ήδη έχω βρει γιατρό π αναλαμβάνει. Εννοείται να συνεχίσει να πηγαίνει καλά η εγκυμοσύνη, να χει καλή θέση τ μωρο κτλ. Οπότε θα φανεί προς τ τέλος πως θα κινηθούμε. Το πολύ πολυ να φάω την ταλαιπωρία τ φ.τ. Κ να καταλήξω αε καισαρική άλλα τ χω περάσει ήδη μια φορά κ δ με πειράζει. Θα πω ότι προσπάθησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Antelope θέλω να γεννήσω φυσιολογικά αν μ τ επιτρέψουν οι συνθήκες. Ήδη έχω βρει γιατρό π αναλαμβάνει. Εννοείται να συνεχίσει να πηγαίνει καλά η εγκυμοσύνη, να χει καλή θέση τ μωρο κτλ. Οπότε θα φανεί προς τ τέλος πως θα κινηθούμε. Το πολύ πολυ να φάω την ταλαιπωρία τ φ.τ. Κ να καταλήξω αε καισαρική άλλα τ χω περάσει ήδη μια φορά κ δ με πειράζει. Θα πω ότι προσπάθησα.

Έλα ρε! τι λες τώρα; Για μένα αυτό είναι το χειρότερο σενάριο. Να φάω όλους τους πόνους και να καταλήξω με καισαρική. Κι εσύ όχι απλά το έχεις ζήσει αλλά δεν σε πειράζει να το ξαναζήσεις;;;; Τι να πω! Ηρωίδα μάνα! Πάντως είναι πολύ ελπιδοφόρο που και Έλληνες γιατροί αρχίζουν πια να αναλαμβάνουν vbac. Στη Β. Ευρώπη έχω διαβάσει ότι είναι πολύ διαδεδομένο και μάλιστα σε κοντινές μεταξύ τους γέννες. Οπότε αν όλα πάνε καλά και εμπιστεύεσαι και το γιατρό βουρ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Ααααααααααα θέλω κι εγώ αυτοκόλλητα με νεραιδούλες! Και με λιβεβούλες μωβ!

Το ξέρατε ότι στις αρχές του αιώνα ντύνανε τα αγοράκια με ροζ;

https://www.mixanitouxronou.gr/giati-ta-agoria-sti-vretania-foragan-roz-roucha-ke-ta-koritsia-ble/

Πυτζαμούλες κι εσύ ε; καισαρική ή φυσιολογικό έκανες/θα κάνεις;

 

Φυσιολογικο με προκληση στο πρωτο στην 40η εβδομαδα.Δεν ηθελε να βγει,το αγορακι μου??και τωρα,πρωτα ο Θεος για φυσιολογικο παω.

Την βαλιτσα και στον γιο μου την ειχα στολισει με μπλε κορδελες και αυτοκολλητα με αυτοκινητακια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope οι πόνοι της γέννας σταματούν με τη γέννα. Οι πόνοι της καισαρικης κρατάνε για πολύ περισσότερο. Δεδομένου ότι θα χω δύο μικρά παιδιά να έχουν την ανάγκη μου θα ήθελα τουλάχιστον να τ προσπαθήσω κ ότι γινει. Η καισαρική όπως κ να υ κάνουμε είναι ένα χειρουργείο που απαιτεί την ανάρρωση π απαιτεί κάθε άλλο χειρουργείο. Φυσικά κ σώζει ζωές σε πολλές περιπτώσεις άλλα αν μπορείς να το αποφύγεις καλύτερα να τ κάνεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντάξει, όλα καλά από μένα. Δεν γεννάω ακόμα ?. Ο μικρος ειναι αραχτός και δεν δειχνει να βιαζεται. Καμία ένδειξη για τοκετό μέσα στις επόμενες 2 βδομάδες.

Τώρα κίνηση για να κατέβει κι αλλο και να γίνει πιο γρήγορη η διαδικασία για όταν έρθει η ώρα. Όχι ομως ότι θα έρθει νωρίτερα η ώρα. Έτσι το κατάλαβα.

Εσείς πώς ειστε; Τι αισθανεστε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Εντάξει, όλα καλά από μένα. Δεν γεννάω ακόμα ?. Ο μικρος ειναι αραχτός και δεν δειχνει να βιαζεται. Καμία ένδειξη για τοκετό μέσα στις επόμενες 2 βδομάδες.

Τώρα κίνηση για να κατέβει κι αλλο και να γίνει πιο γρήγορη η διαδικασία για όταν έρθει η ώρα. Όχι ομως ότι θα έρθει νωρίτερα η ώρα. Έτσι το κατάλαβα.

Εσείς πώς ειστε; Τι αισθανεστε;

Άντε μπράβο, κανονικά με το νέο έτος λοιπόν ο μικρούλης!

Εγώ έχω αγχος κ ανυπομονησία για αύριο που θα πάμε στο γιατρό.. γενικά καλά είμαι! Τα μωρά κινούνται πολύ έντονα 2 μέρες τώρα κ με πιέζουν παντού..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η rosemaryf είπε:

Άντε μπράβο, κανονικά με το νέο έτος λοιπόν ο μικρούλης!

Εγώ έχω αγχος κ ανυπομονησία για αύριο που θα πάμε στο γιατρό.. γενικά καλά είμαι! Τα μωρά κινούνται πολύ έντονα 2 μέρες τώρα κ με πιέζουν παντού..

Το ότι κινούνται έντονα είναι καλό σημάδι και συνηθως σημαίνει ότι είναι φιλόξενο το περιβάλλον. Αν μειωθούν οι κινήσεις αισθητά μπορεί να υπάρχει ένδειξη ότι δυσφορούν και πρέπει να παρέμβουμε να τα βγάλουμε νωρίτερα γιατί θα ειναι καλυτερα εξω. Χοντρικα έτσι μου τα είπε σήμερα. Φαντάζομαι δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες αλλά σίγουρα δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς! Αύριο θα τα δεις να ηρεμήσεις. Θα σου προγραμματίσει και το χειρουργειο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Το ότι κινούνται έντονα είναι καλό σημάδι και συνηθως σημαίνει ότι είναι φιλόξενο το περιβάλλον. Αν μειωθούν οι κινήσεις αισθητά μπορεί να υπάρχει ένδειξη ότι δυσφορούν και πρέπει να παρέμβουμε να τα βγάλουμε νωρίτερα γιατί θα ειναι καλυτερα εξω. Χοντρικα έτσι μου τα είπε σήμερα. Φαντάζομαι δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες αλλά σίγουρα δεν υπάρχει λόγος να ανησυχείς! Αύριο θα τα δεις να ηρεμήσεις. Θα σου προγραμματίσει και το χειρουργειο;

Μακάρι να ναι έτσι όπως τα λες!

Λογικά ναι! Θα δει κ τράχηλο κ συσπάσεις κ θα δούμε σε τι φάση είμαστε! Όλοι μου λένε πάντως ότι η κοιλιά μου έχει κατέβει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...