Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Καλημερα σε ολες!!!πως ειστε;;;;

Καλημέραααα! Εγώ πήγα στο γιατρό προχθές και είδα το μωρούλι το οποίο είναι περίπου 2 εβδομάδες πιο μεγάλο απ ότι είναι το φυσιολογικό για την εβδομάδα κύησης ?? ήμουν 28+4 Και ήταν σχεδόν 1700γρ? θα βγάλω μωρό γίγαντα. Και το αμνιακό μου παραμένει αυξημένο αλλά όλα τα άλλα (σάκχαρο, γαστρεντερικο του μωρου κλπ) είναι φυσιολογικά όποτε μου είπε ότι απλά συμβαίνει κάποιες φορές χωρίς λόγο και να μην ανησυχώ. Απλά να μην κουράζομαι και θα με παρακολουθεί πιο συχνά! Σε 2 βδομάδες λοιπόν πάλι ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Καλημέραααα! Εγώ πήγα στο γιατρό προχθές και είδα το μωρούλι το οποίο είναι περίπου 2 εβδομάδες πιο μεγάλο απ ότι είναι το φυσιολογικό για την εβδομάδα κύησης ?? ήμουν 28+4 Και ήταν σχεδόν 1700γρ? θα βγάλω μωρό γίγαντα. Και το αμνιακό μου παραμένει αυξημένο αλλά όλα τα άλλα (σάκχαρο, γαστρεντερικο του μωρου κλπ) είναι φυσιολογικά όποτε μου είπε ότι απλά συμβαίνει κάποιες φορές χωρίς λόγο και να μην ανησυχώ. Απλά να μην κουράζομαι και θα με παρακολουθεί πιο συχνά! Σε 2 βδομάδες λοιπόν πάλι ??

Ε να ξεκουραζεσαι λοιπον...?

Εγω εχω αυριο γιατρο για να δουμε αν μικρυνε κ αλλο ο τραχηλος και αν χρειαστει να τρεχουμε αρον αρον ή αν εχουμε ακομα περιθωρια..το αγχος μου στα υψη... ασε που χω διαρροιες αρκετό καιρο βεβαια οχι συνεχομενα κ αυριο εχω αιματολογικές  να δουμε μηπως εχει να κανει με την χολη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Ε να ξεκουραζεσαι λοιπον...?

Εγω εχω αυριο γιατρο για να δουμε αν μικρυνε κ αλλο ο τραχηλος και αν χρειαστει να τρεχουμε αρον αρον ή αν εχουμε ακομα περιθωρια..το αγχος μου στα υψη... ασε που χω διαρροιες αρκετό καιρο βεβαια οχι συνεχομενα κ αυριο εχω αιματολογικές  να δουμε μηπως εχει να κανει με την χολη..

Μήπως είναι ψυχοσωματικο, απ το άγχος;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Μήπως είναι ψυχοσωματικο, απ το άγχος;

Θα δείξει..κ εγω το σκεφτηκα..μεχρι κ εξεταση κοπρανων με εβαλε κ εκανα..βγηκε καθαρη..περιμενω τις αιματολογικες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια μου..χθες ειχαμε γιατρο.ο τραχηλος ειναι σταθερος στο 2.5 οποτε ολα οκ.απλα μου πε να ξεκουράζομαι..τα νινακια ειναι το ενα σχεδον 2κιλα και το αλλο 2200..οποτε κ σ αυτο το κομματι οκ..αν περάσει κ αυτη η βδομαδα δεν θα χουμε αναγκη ουτε τις ενεσεις ..το επομενο σαββατο εχω ραντεβου  για υπερηχο σ αυτον που μου κανε κ ντοπλερ και μετα λογικα αναχωρουμε για γιαννενα..οι υπολοιπες πως τα πατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από εμάς κορίτσια!!χαίρομαι που όλες είμαστε καλά κ διαβάζω ευχάριστα.. Τα δικά μας νεα λοιπόν..... εμείς  είμαστε  2,150 κιλα μόνο.. ο γιατρός μου λέει οτι είναι αδυνατουλης αλλά δεν ανησυχούμε...περίπου 3 κιλα θα γεννηθεί.. δεν τα λες κ πολλά..

Ρίχνει κάτι κλωτσιές όμως..  Παναγία μου!! Κ είμαι σίγουρη όπως λέει και η Χαρά, θα μου λείψουν πάρα πολύ αυτές οι κλωτσιές  όταν γεννηθεί...

Τράχηλο δεν έχουμε μετρήσει ακόμη πάντως κ μπήκα στην 35η εβδομάδα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΕΛΛΗ Γ είπε:

Καλημέρα και από εμάς κορίτσια!!χαίρομαι που όλες είμαστε καλά κ διαβάζω ευχάριστα.. Τα δικά μας νεα λοιπόν..... εμείς  είμαστε  2,150 κιλα μόνο.. ο γιατρός μου λέει οτι είναι αδυνατουλης αλλά δεν ανησυχούμε...περίπου 3 κιλα θα γεννηθεί.. δεν τα λες κ πολλά..

Ρίχνει κάτι κλωτσιές όμως..  Παναγία μου!! Κ είμαι σίγουρη όπως λέει και η Χαρά, θα μου λείψουν πάρα πολύ αυτές οι κλωτσιές  όταν γεννηθεί...

Τράχηλο δεν έχουμε μετρήσει ακόμη πάντως κ μπήκα στην 35η εβδομάδα..

Δεν τα λες και λίγα ? καλά να ειναι και δεν έχει Σημασία ???? πόσα κιλά έχεις πάρει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Καλημερα κοριτσια μου..χθες ειχαμε γιατρο.ο τραχηλος ειναι σταθερος στο 2.5 οποτε ολα οκ.απλα μου πε να ξεκουράζομαι..τα νινακια ειναι το ενα σχεδον 2κιλα και το αλλο 2200..οποτε κ σ αυτο το κομματι οκ..αν περάσει κ αυτη η βδομαδα δεν θα χουμε αναγκη ουτε τις ενεσεις ..το επομενο σαββατο εχω ραντεβου  για υπερηχο σ αυτον που μου κανε κ ντοπλερ και μετα λογικα αναχωρουμε για γιαννενα..οι υπολοιπες πως τα πατε; 

Μπράβο κορίτσι! Όλα τέλεια δηλαδή! μαζί θα είμαστε καλέ; Εγώ πάω Δευτέρα για nonstress που μάλλον θα με εξετάσει και κολπικά για να έχουμε και πιο ξεκάθαρη εικόνα για το πού βαδίζουμε και πότε περίπου αναμένουμε το μεγάλο γεγονός!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κι από εμένα κορίτσια!! Εμείς κάναμε το ντομπλερ την προηγούμενη βδομάδα .. είμαστε 2400 περίπου ☺️☺️ Δεν μου είπε η γιατρός ότι είναι λίγο αλλά από εδώ και πέρα θα παίρνει περισσότερο βάρος.. κουνιέται όλη την ώρα το κορίτσι μας 

τώρα θα μας δει την άλλη βδομάδα .. κόβουμε και το ένα μαγνήσιο αύριο καθώς και την κολπικη προγεστερονη. Βρε κορίτσια όμως έχω πονάκια χαμηλά και από κάτω .. κάποιες φορές δεν μπορώ να περπατήσω. Έχουμε μπει στην τελική ευθεία!! Πως πέρασε ο καιρός.. από δικά μου κιλά έχω πάρει 16 μέχρι στιγμής 

αυριο θα βγω για τα ψώνια της τσάντας μαιευτηρίου κι ίσως έχω αργήσει κι ολας ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Καλημερα κοριτσια μου..χθες ειχαμε γιατρο.ο τραχηλος ειναι σταθερος στο 2.5 οποτε ολα οκ.απλα μου πε να ξεκουράζομαι..τα νινακια ειναι το ενα σχεδον 2κιλα και το αλλο 2200..οποτε κ σ αυτο το κομματι οκ..αν περάσει κ αυτη η βδομαδα δεν θα χουμε αναγκη ουτε τις ενεσεις ..το επομενο σαββατο εχω ραντεβου  για υπερηχο σ αυτον που μου κανε κ ντοπλερ και μετα λογικα αναχωρουμε για γιαννενα..οι υπολοιπες πως τα πατε;

Μπράβο, πολύ καλά τα νέα!! Κ με τον τράχηλο κ με το βάρος των μωρών! Θα σου έφυγε ένα αγχος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΕΛΛΗ Γ είπε:

Καλημέρα και από εμάς κορίτσια!!χαίρομαι που όλες είμαστε καλά κ διαβάζω ευχάριστα.. Τα δικά μας νεα λοιπόν..... εμείς  είμαστε  2,150 κιλα μόνο.. ο γιατρός μου λέει οτι είναι αδυνατουλης αλλά δεν ανησυχούμε...περίπου 3 κιλα θα γεννηθεί.. δεν τα λες κ πολλά..

Ρίχνει κάτι κλωτσιές όμως..  Παναγία μου!! Κ είμαι σίγουρη όπως λέει και η Χαρά, θα μου λείψουν πάρα πολύ αυτές οι κλωτσιές  όταν γεννηθεί...

Τράχηλο δεν έχουμε μετρήσει ακόμη πάντως κ μπήκα στην 35η εβδομάδα..

Μια χαρά είναι καλε το βάρος, λίγο είναι να γεννηθει 3 κιλά; Άσε που πολλές φορές αυτά αποκλίνουν αρκετά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antelope είπε:

Μπράβο κορίτσι! Όλα τέλεια δηλαδή! μαζί θα είμαστε καλέ; Εγώ πάω Δευτέρα για nonstress που μάλλον θα με εξετάσει και κολπικά για να έχουμε και πιο ξεκάθαρη εικόνα για το πού βαδίζουμε και πότε περίπου αναμένουμε το μεγάλο γεγονός!

Αχ δεν ξερω..παντως εμεις εχουμε ολες τις βαλιτσες έτοιμες για καθε ενδεχομενο..εγω ομως ακομα ειμαι στην 34η.εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η rosemaryf είπε:

Μπράβο, πολύ καλά τα νέα!! Κ με τον τράχηλο κ με το βάρος των μωρών! Θα σου έφυγε ένα αγχος! 

Η αληθεια ειναι μου φυγε ενα αγχος αλλα μεχρι να παω γιαννενα να μαι διπλα στο νοσοκομειο δεν θα ησυχάσω..ο γιατρος του  νοσοκομειου εδω θελει να με διωξει απο τον 5ο μηνα στο ριο χωρις λογο ..απλα κ μονο επειδη ειναι διδυμα..εσυ πως πας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Η αληθεια ειναι μου φυγε ενα αγχος αλλα μεχρι να παω γιαννενα να μαι διπλα στο νοσοκομειο δεν θα ησυχάσω..ο γιατρος του  νοσοκομειου εδω θελει να με διωξει απο τον 5ο μηνα στο ριο χωρις λογο ..απλα κ μονο επειδη ειναι διδυμα..εσυ πως πας;

Ναι, το έχουν αυτό κάποιοι γιατροί για να ναι σίγουροι, το είδα κ σ αυτόν που με παρακολουθούσε στο νησί, ενώ ο γυναικολόγος μου στην Αθηνα είναι πιο χαλαρός γενικά!

Καλα είμαι για την ώρα! Γενικά κουράζομαι πολύ, αναπνέω δύσκολα κ τα σχετικά, κ περιμένω την Τρίτη να μας δει ο γιατρός! Σήμερα έκλεισα αισίως την 35η εβδομαδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η PanB είπε:

Δεν τα λες και λίγα ? καλά να ειναι και δεν έχει Σημασία ???? πόσα κιλά έχεις πάρει;

Εντάξει καλά είναι αλλά αδύνατος..Γενικα κ εγώ κ ο άντρας μου είμαστε αδύνατοι..

Εχω πάρει 9 κιλά, κ είμαι τωρα 61..

Απλά ξέρω ότι μετά τη γέννηση μπορεί ν χάσει κ λίγο βάρος το μωρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσακια μου!!

Τι κανετε?? Εμεις πριν λιγο γυρισαμε απο το γιατρο!! ειμαι 34+1 και η μπουμπου μας 2840γραμμαρια και 45 εκατοστΑ!! ολα καλα μας ειπε!! ο τραχηλος καλος 3,3 εκατοστα.. απο κιλα= εχω παρει 11κιλα !!! προσεχουμε αρκετα τελευταια και ελεγχω και τπ σακχαρο μου και ειμαι σταθερη!! Καναμε λαι εξετασεις για το σακχαρο και ειναι πλεον καλο στα 89!

εμας η μπουμπου❤❤ ειναι λιγο αφρατουλα!! και κανει συνεχεια τουμπες η γλυκια μου!! 

ποσο ανυπομονωωω??

χαιρομαι πολυ κοριτσια για τα Νεααακια σας!!

ΑΝΤΕΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ...!!!❤❤❤❤☺

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γωγω γωγω είπε:

Γεια σας κοριτσακια μου!!

Τι κανετε?? Εμεις πριν λιγο γυρισαμε απο το γιατρο!! ειμαι 34+1 και η μπουμπου μας 2840γραμμαρια και 45 εκατοστΑ!! ολα καλα μας ειπε!! ο τραχηλος καλος 3,3 εκατοστα.. απο κιλα= εχω παρει 11κιλα !!! προσεχουμε αρκετα τελευταια και ελεγχω και τπ σακχαρο μου και ειμαι σταθερη!! Καναμε λαι εξετασεις για το σακχαρο και ειναι πλεον καλο στα 89!

εμας η μπουμπου❤❤ ειναι λιγο αφρατουλα!! και κανει συνεχεια τουμπες η γλυκια μου!! 

ποσο ανυπομονωωω??

χαιρομαι πολυ κοριτσια για τα Νεααακια σας!!

ΑΝΤΕΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ...!!!❤❤❤❤☺

Ωωωω μεγάλη αναμένεται η μπουμπου!! ❤️❤️ Κ ο τράχηλος καλός, μια χαρά όλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η rosemaryf είπε:

Ναι, το έχουν αυτό κάποιοι γιατροί για να ναι σίγουροι, το είδα κ σ αυτόν που με παρακολουθούσε στο νησί, ενώ ο γυναικολόγος μου στην Αθηνα είναι πιο χαλαρός γενικά!

Καλα είμαι για την ώρα! Γενικά κουράζομαι πολύ, αναπνέω δύσκολα κ τα σχετικά, κ περιμένω την Τρίτη να μας δει ο γιατρός! Σήμερα έκλεισα αισίως την 35η εβδομαδα!

Αρα εισαι εβδομάδες μπροστα απο εμενα..ο τραχηλος σου ποσο ειναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Αρα εισαι εβδομάδες μπροστα απο εμενα..ο τραχηλος σου ποσο ειναι; 

Σιγά καλε, γιατί βδομαδες; 35+1 είμαι σήμερα!

δεν ξέρω για τον τράχηλο, τελευταία φορά 19/11 μου τον είχε δει κ ήταν 2,3! Την Τρίτη πάλι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η rosemaryf είπε:

Σιγά καλε, γιατί βδομαδες; 35+1 είμαι σήμερα!

δεν ξέρω για τον τράχηλο, τελευταία φορά 19/11 μου τον είχε δει κ ήταν 2,3! Την Τρίτη πάλι!

Αρα μονο μια βδομαδα με περνας;ελεγα πως ειναι λιγο περισσότερο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Αρα μονο μια βδομαδα με περνας;ελεγα πως ειναι λιγο περισσότερο...

Ναι, δεν έχουμε πολλη διαφορα! 

Ελπιζω κ τα δικα μου να έχουν φτάσει τα 2 κιλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η rosemaryf είπε:

Ναι, δεν έχουμε πολλη διαφορα! 

Ελπιζω κ τα δικα μου να έχουν φτάσει τα 2 κιλα!!

Τελευταία  φορα ποσο ηταν τα δικα σου;αν θυμαμαι καλα εχεις ενα κ ενα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Τελευταία  φορα ποσο ηταν τα δικα σου;αν θυμαμαι καλα εχεις ενα κ ενα;

Τελευταία φορά (4/12) ήταν το ένα 1600 κ το άλλο 1500. Αλλά επειδή στις 19/11 που έκανα τη ντοπλερ τα έβγαλε 1650 κ 1350 αντίστοιχα, ελπίζω κ πιστευω πως η μέτρηση δεν ήταν ρεαλιστική! Οπότε περιμένω την Τρίτη που θα κάνω το βιοφυσικο προφίλ στο Ιασώ, μήπως έχουμε μια μέτρηση πιο κοντά στην πραγματικότητα!

ναι, ένα αγόρι κ ένα κορίτσι περιμένω! Το αγοράκι είναι πάντα το μικρότερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η rosemaryf είπε:

Τελευταία φορά (4/12) ήταν το ένα 1600 κ το άλλο 1500. Αλλά επειδή στις 19/11 που έκανα τη ντοπλερ τα έβγαλε 1650 κ 1350 αντίστοιχα, ελπίζω κ πιστευω πως η μέτρηση δεν ήταν ρεαλιστική! Οπότε περιμένω την Τρίτη που θα κάνω το βιοφυσικο προφίλ στο Ιασώ, μήπως έχουμε μια μέτρηση πιο κοντά στην πραγματικότητα!

ναι, ένα αγόρι κ ένα κορίτσι περιμένω! Το αγοράκι είναι πάντα το μικρότερο!

Στο Ιασώ τα έχεις κάνει όλα τα μεγάλα ή μόνο το βιοφυσικο; είσαι ευχαριστημένη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...