Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η rosemaryf είπε:

Έχει 2 μήνες τουλ που άρχισε να εμφανίζεται.. είμαι κ μελαχρινή.. 

34+3 είμαι σήμερα.. η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα πολύ όταν το είδα χθες το βράδυ!

Πιστεύω είναι φυσιολογικό.. Ξάπλωσε και προσπάθησε να μην αγχώνεσαι μέχρι να βρεις το γιατρό! Και πες μας οταν τον βρεις ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια εγω εχω αυτην την γραμμη οπως λετε απο τον 4ο μηνα ...λενε πως οσο πιο μελαχρινη εισαι τοσο πιο εντονη ειναι και νομιζω την λενε linea negra και σχετιζεται με τον πλακουντα .

@rosemaryf ελπιζω να μην ειναι τιποτα αυτο που είδες .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίλησα τώρα με το γιατρό μου κ μου πε πως είναι φυσιολογικό, απ τον τράχηλο που ωριμάζει! Μπορεί κ να το ξαναδώ μπορεί κ όχι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η rosemaryf είπε:

Καλημέρα!

δε νομίζω η μαύρη γραμμή να σχετίζεται με το φύλο του μωρού, όσο με το δέρμα της μαμας.. εγώ έχω μαύρη γραμμή αλλά όχι πολύ έντονη! Κ η μαμά μου θυμάμαι είχε έντονη στην αδερφή μου..

χθες το βράδυ είδα στο σερβιετακι λίγο ροζ-καφέ αλλά τίποτα άλλο! Πήρα το γιατρό τώρα αλλά δεν τον έχω βρει! Ελπίζω να μην είναι κάτι ανησυχητικό!

εχεις και ποναλακια?? ή υγραα??

εμενα μου ειχε πει ο γιατρος μου οτι τωρα προς το τελος θα τα εχω αυτα ειναι απο τον τραχηλο μου εχει πει!! μονο αν δω βλεννες πολλες να παωω..

Ηρεμησε κοριτσακι δεν νομιζω να ειναι κατι..αλλα καλυτερα πηγαινε στο γιατρο σου να σε δει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

εχεις και ποναλακια?? ή υγραα??

εμενα μου ειχε πει ο γιατρος μου οτι τωρα προς το τελος θα τα εχω αυτα ειναι απο τον τραχηλο μου εχει πει!! μονο αν δω βλεννες πολλες να παωω..

Ηρεμησε κοριτσακι δεν νομιζω να ειναι κατι..αλλα καλυτερα πηγαινε στο γιατρο σου να σε δει!! 

Οχι, δεν έχω πόνο ούτε υγρά! Δηλ όσα υγρά είχα τόσους μήνες..

με καθησύχασε κ εκεινος κ έχουμε ραντεβού την ερχόμενη εβδομάδα! Ελπίζω να φτάσουμε καλά μέχρι τότε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η rosemaryf είπε:

Οχι, δεν έχω πόνο ούτε υγρά! Δηλ όσα υγρά είχα τόσους μήνες..

με καθησύχασε κ εκεινος κ έχουμε ραντεβού την ερχόμενη εβδομάδα! Ελπίζω να φτάσουμε καλά μέχρι τότε!

Μια χαρα θα ειναι γλυκια μου μην ανησυχεις!!! 

ποτε σε εχει βαλει για ΠΗΤ?? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

Μια χαρα θα ειναι γλυκια μου μην ανησυχεις!!! 

ποτε σε εχει βαλει για ΠΗΤ?? 

 

Πητ έχω 19/1, αλλά λόγω δίδυμης κύησης δεν πρόκειται να φτάσω μέχρι εκεί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια για σας τι κάνετε ; Εγώ έχω φοβερό πόνο στα πλευρά και δεν μπορώ να κοιμηθώ καθόλου αν και έχω και μαξιλάρι εγκυμοσύνης καλό και σήμερα ούτε να χασμουρηθω, να πάρω ανάσα δεν μπορώ . Κάποια που συμπάσχει ; Καμία ιδέα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οπως σας ειπα τα σχεδια ισως αλλαξουν και παμε στο πανεπιστημιακο των Ιωαννίνων  τελικα..εχω την εξης ερωτηση.οταν εχεις ασφαλεια περα απο τα γνωστά  φακελακια,πληρωνεις κατι αλλο;

Επισης σε ποιον δινεις φακελακι και ποσα;

Δεν μας φτανουν ολα τ αλλα πρεπει να εχουμε κ αυτα στο κεφαλι μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Οπως σας ειπα τα σχεδια ισως αλλαξουν και παμε στο πανεπιστημιακο των Ιωαννίνων  τελικα..εχω την εξης ερωτηση.οταν εχεις ασφαλεια περα απο τα γνωστά  φακελακια,πληρωνεις κατι αλλο;

Επισης σε ποιον δινεις φακελακι και ποσα;

Δεν μας φτανουν ολα τ αλλα πρεπει να εχουμε κ αυτα στο κεφαλι μας

Δημόσιο δεν θεωρείται το νοσοκομείο; αν ναι δεν είσαι αναγκασμένη να δώσεις κανένα φακελάκι εφόσον έχεις ασφάλεια από ικα κλπ.. απ όσο ξέρω στα δημόσια δίνεις ένα ποσό για το δωμάτιο αν θέλεις μονοκλινο, αλλά το κόστος είναι πολύ μικρό σε σχέση με εκείνο ενός ιδιωτικού νοσοκομείου.. τουλάχιστον αυτό έχω διαβάσει για εδώ, Αθήνα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@PanB ναι δημοσιο ειναι αλλα εχω ακουσει οτι συνηθως κατι δινεις σε γιατρο και αναισθησιολογο ..

Και την εξωσωματικη εκει την καναμε με τον ιδιο γιατρο και μας ζητησε εξαρχης ενα συγκεκριμενο ποσο αν φυσικα ειχαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η konstantinou&elenis είπε:

@PanB ναι δημοσιο ειναι αλλα εχω ακουσει οτι συνηθως κατι δινεις σε γιατρο και αναισθησιολογο ..

Και την εξωσωματικη εκει την καναμε με τον ιδιο γιατρο και μας ζητησε εξαρχης ενα συγκεκριμενο ποσο αν φυσικα ειχαμε

Κ γω για δημόσια νοσοκομεία στην Αθηνα έχω ακούσει πως απλά δίνεις ο,τι θες στο γυναικολογο, δεν ξέρω κάτι άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η konstantinou&elenis είπε:

@PanB ναι δημοσιο ειναι αλλα εχω ακουσει οτι συνηθως κατι δινεις σε γιατρο και αναισθησιολογο ..

Και την εξωσωματικη εκει την καναμε με τον ιδιο γιατρο και μας ζητησε εξαρχης ενα συγκεκριμενο ποσο αν φυσικα ειχαμε

Γίνομαι έξαλλη με κάτι τέτοια ??? τώρα σας ζήτησε κατι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Souko είπε:

Κορίτσια για σας τι κάνετε ; Εγώ έχω φοβερό πόνο στα πλευρά και δεν μπορώ να κοιμηθώ καθόλου αν και έχω και μαξιλάρι εγκυμοσύνης καλό και σήμερα ούτε να χασμουρηθω, να πάρω ανάσα δεν μπορώ . Κάποια που συμπάσχει ; Καμία ιδέα ;

Εγώ νιώθω πίεση στα πλευρά! Είναι τα κεφαλάκια τους εκεί κ ωρες ωρες δεν μπορώ ούτε ν αναπνεύσω ούτε να μιλησω! Μάλλον είναι λογικό στη φάση που είμαστε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Souko είπε:

Κορίτσια για σας τι κάνετε ; Εγώ έχω φοβερό πόνο στα πλευρά και δεν μπορώ να κοιμηθώ καθόλου αν και έχω και μαξιλάρι εγκυμοσύνης καλό και σήμερα ούτε να χασμουρηθω, να πάρω ανάσα δεν μπορώ . Κάποια που συμπάσχει ; Καμία ιδέα ;

Και εγω ετσι ημουν χθες ολη μερα.πονουσα στα πλευρα και την μεση.Εμεινα ξαπλα οσο μπορουσα,και σημερα ειμαι μια χαρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@PanB κι εγώ το είχα αυτό με τα πλευρά. Ήταν αφόρητο κάποια βραδια. Σηκωνόμουν κι έκανα κάποιες ασκήσεις για διάταση του θώρακα και κάπως ανακουφιζόμουν. Από τότε πάντως που γύρισε το μωρό και κατέβηκε (τώρα είναι πολυ χαμηλα στην πυελο) δεν το έχω ξαναπαθει. Οπότε υπομονή!

@konstantinou&elenis το πανεπιστ. Ιωαννίνων έχει μια από τις πιο συγχρονες μοναδες νεογνων. Κανονικά δεν πρέπει να πληρώσεις τίποτα. Ίσως να πρέπει να πας λίγο νωρίτερα να εγγραφείς στα μητρώα για να σου ανοίξουν φάκελο. Μετά με συνεννόηση με το γιατρό αν θέλεις να σε ξεγεννησει ο ίδιος (τον Κ.Ζ. θα εχεις;) θα πρέπει να συζητήσεις επακριβώς τι αμοιβή θέλει αλλιώς πας με γιατρό της εφημερίας και εννοείται δωρεάν! Αλλά αν είναι προγραμματισμένη καισαρική δεν ξερω τι δικαιολογείται :( Είναι σίγουρα άβολο όλο αυτό αλλά καλύτερα να γίνονται ξεκάθαρες κουβέντες για να ξέρεις που βαδίζεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Antelope είπε:

@PanB κι εγώ το είχα αυτό με τα πλευρά. Ήταν αφόρητο κάποια βραδια. Σηκωνόμουν κι έκανα κάποιες ασκήσεις για διάταση του θώρακα και κάπως ανακουφιζόμουν. Από τότε πάντως που γύρισε το μωρό και κατέβηκε (τώρα είναι πολυ χαμηλα στην πυελο) δεν το έχω ξαναπαθει. Οπότε υπομονή!

@konstantinou&elenis το πανεπιστ. Ιωαννίνων έχει μια από τις πιο συγχρονες μοναδες νεογνων. Κανονικά δεν πρέπει να πληρώσεις τίποτα. Ίσως να πρέπει να πας λίγο νωρίτερα να εγγραφείς στα μητρώα για να σου ανοίξουν φάκελο. Μετά με συνεννόηση με το γιατρό αν θέλεις να σε ξεγεννησει ο ίδιος (τον Κ.Ζ. θα εχεις;) θα πρέπει να συζητήσεις επακριβώς τι αμοιβή θέλει αλλιώς πας με γιατρό της εφημερίας και εννοείται δωρεάν! Αλλά αν είναι προγραμματισμένη καισαρική δεν ξερω τι δικαιολογείται :( Είναι σίγουρα άβολο όλο αυτό αλλά καλύτερα να γίνονται ξεκάθαρες κουβέντες για να ξέρεις που βαδίζεις

Ναι τον Κ.Ζ. θα εχω λογικα .τουλάχιστον αυτος αν κρινω απο την εξωσωματικη σου λεει εξαρχης ποσα θελει.Και εννοείται θα πρεπε να ναι δωρεαν αλλα τι να κανουμε αφου ετσι ειναι τα πραγματα..τουλαχιστον σε σχεση με μια ιδιωτικη κλινική ξερεις πως θα ναι λιγοτερα.Απλα απο γνωστες μου που εχουν γεννησει(οχι στα γιαννενα) εχω ακουσει οτι δινεις και του αναισθησιολογου και δεν ξερω κ ποιανου αλλου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας!Δεν είμαι στο ποστ σας ,μια και ξεκινάω εξωσωματική γύρω στο Φλεβάρη ,όταν δηλαδή θα γεννάτε εσείς ,αλλά ήθελα να πάρω λίγη μπεμπεδόσκονη απο εσάς!

Τελειόμηνες εγκυμοσύνες να έχετε και ένα εύκολο τοκετό και να αγκαλιάσετε υγιή μπεμπακια!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Χρυσάφω είπε:

Γεια σας κορίτσια!Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας!Δεν είμαι στο ποστ σας ,μια και ξεκινάω εξωσωματική γύρω στο Φλεβάρη ,όταν δηλαδή θα γεννάτε εσείς ,αλλά ήθελα να πάρω λίγη μπεμπεδόσκονη απο εσάς!

Τελειόμηνες εγκυμοσύνες να έχετε και ένα εύκολο τοκετό και να αγκαλιάσετε υγιή μπεμπακια!  

Καλη σου μέρα  ..ευχομαι με το καλο να ξεκινησεις κ ολα να σου πανε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/12/2018 at 6:46 ΜΜ, ο/η γωγω γωγω είπε:

βρε κοριτσια μου εχω μια απορια?? 

εχετε κι εσεις αυτην την σκουρα γραμμη στην κοιλια σας?? και οσες εχετε αγορακι ειναι πιο εντονη?? ενω στα κοριτσακια πιπ ανοιχτη??

 

αφηστε ψιλους στα αυτια μου εβαλαν...γιατι τοσο εντονη που εχω εγω την εχουν κανονικα τα αγορια...ουφφ και εχω μια απορια..ισχυει αυτο??

Η γραμμή έχει να κάνει με το αν είσαι μελαχρινή εσύ.. Εγώ ας πούμε που ειμαι μελαχρινή είναι πολύ σκούρα η γραμμή και έχει κάνει και ένα μεγάλο κύκλο γύρω από τον αφαλό.. μαύρισαν και οι μασχάλες μου παρακαλώ..ευτυχώς όλα αυτά φεύγουν μετά την εγκυμοσύνη αλλά όχι αμέσως..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια! τι κανουν οι κοιλιτσες σας??? (αχ ποσο μου εχουν λειψει οι κλωτσιτσες του μπεμπουλη δεν φανταζεστε) εχθες μου τον βαλανε στο στηθος μου πρωτη φορα για να αποκτήσει μια εξοικείωση μιας και μεχρι τωρα ταιζοταν με σωληνάκι... μου πατησε ενα δαγκωμα χαχαχαχα αυτο ηταν με δαγκωσε και δεν ξανα εβαλε το στηθος μου στο στομα του. κοιμηθηκε! αλλα ειναι λογικο ειπε η γιατρος γιατι δεν ειχε επαφη ως τωρα οποτε το πηγαινουμε σιγα σιγα.  θα δοκιμάσουμε παλι σημερα και θα τον ταισουμε και με μπιμπερο το οποιο το εχει δεχτει εδω και δυο μερες. εχει αλλαξει παρα πολυ! εκανε και λιγα μαγουλακια και του τα χαϊδεύουμε ?❤ πανε ολα καλα! ειναι τοσα πολλα τα προωρα μωρακια και ειμαστε τοσα πολλα ζευγαρια που περιμενουμε εξω απο τα δωματια για να τα δουμε, να τους παμε γαλατακι, να τα παρουμε αγκαλιτσα, να τα ταισουμε. ωρες ωρες ειναι πολυ δυσκολο ψυχολογικα. το επισκεπτηριο εκει που ειμαστε τωρα ειναι μιση ωρα. περναει τοσο γρηγορα κοριτσια... σαν να εχει περασει ενα 5λεπτο. εκει που τον εχουμε αγκαλιτσα και του χαμογελαμε και του μιλαμε και νιωθουμε οικογένεια ακουμε μια φωνη... "ηρθε η ωρα να μου τον δωσετε". ειναι πολυ σκληρο να σου περνουν το μωρακι και να αδειαζει η αγκαλιτσα σου ετσι αποτομα. απο την αλλη ομως ειμαι πολυ ευγνώμων γιατι αυτες οι κοπελες μεγαλωνουν το μωρακι μας και απο εκεινες καταφερε ο μπεμπουλης να μεγαλωσει και να φτασει εκει που ειναι τωρα. ολοι που εχουμε προωρακια ετσι ειμαστε. ποτε βγαινουμε απ το δωματιο και κλαιμε επειδη αφηνουμε πισω τα μωρακια μας, ποτε φευγουμε και γελαμε επειδη πηρε 20 γραμμαρια ❤ να μιλατε στις κοιλιτσες σας!!! το διπλανο μωρακι απο εμας γεννηθηκε 960 γρ και τωρα ειναι ενα αντρακι καταξανθο πανω απο 2 κιλα που ολο κλαψουριζει γιατι πειναει χαχαχα να μην κανετε πολλες δουλιτσες οσο περναει ο καιρος. ξεκουραστειτε και απολαυστε το, πολυ συντομα θα κρατατε και εσεις το δικο σας μωρακι αγκαλιτσα και θα ειστε οι πιο ευλογημενες και οι πιο ευτυχισμενες μανουλες! ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/12/2018 at 9:29 ΠΜ, ο/η Χρυσάφω είπε:

Γεια σας κορίτσια!Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας!Δεν είμαι στο ποστ σας ,μια και ξεκινάω εξωσωματική γύρω στο Φλεβάρη ,όταν δηλαδή θα γεννάτε εσείς ,αλλά ήθελα να πάρω λίγη μπεμπεδόσκονη απο εσάς!

Τελειόμηνες εγκυμοσύνες να έχετε και ένα εύκολο τοκετό και να αγκαλιάσετε υγιή μπεμπακια!  

με το καλο κοριτσακι μου να ερθει και το δικο σας μωρακι! ευχομαι να ερθει παρα πολυ γρηγορα και να δεις τη κοιλιτσα σου να φουσκωνει απο ενα υγιή στρουμπουλουλι μωρακι! καλη επιτυχια στο νεο σας ξεκινημα και να προσπαθησεις να εχεις οσο λιγοτερο αγχος γινεται! σου στελνουμε φουλ μπεμπεδοσκονη και θετικη ενεργεια και ολα θα πανε τελεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η xara1 είπε:

με το καλο κοριτσακι μου να ερθει και το δικο σας μωρακι! ευχομαι να ερθει παρα πολυ γρηγορα και να δεις τη κοιλιτσα σου να φουσκωνει απο ενα υγιή στρουμπουλουλι μωρακι! καλη επιτυχια στο νεο σας ξεκινημα και να προσπαθησεις να εχεις οσο λιγοτερο αγχος γινεται! σου στελνουμε φουλ μπεμπεδοσκονη και θετικη ενεργεια και ολα θα πανε τελεια!!!

ωωω σε ευχαριστω πολυ!Το περιγράφεις τοσο όμορφα!Μακαρι κοπέλα μου!Το λαχταράμε τοσο πολυ!Τα καλύτερα ευχομαι και σ εσενα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η xara1 είπε:

καλημερα κοριτσια! τι κανουν οι κοιλιτσες σας??? (αχ ποσο μου εχουν λειψει οι κλωτσιτσες του μπεμπουλη δεν φανταζεστε) εχθες μου τον βαλανε στο στηθος μου πρωτη φορα για να αποκτήσει μια εξοικείωση μιας και μεχρι τωρα ταιζοταν με σωληνάκι... μου πατησε ενα δαγκωμα χαχαχαχα αυτο ηταν με δαγκωσε και δεν ξανα εβαλε το στηθος μου στο στομα του. κοιμηθηκε! αλλα ειναι λογικο ειπε η γιατρος γιατι δεν ειχε επαφη ως τωρα οποτε το πηγαινουμε σιγα σιγα.  θα δοκιμάσουμε παλι σημερα και θα τον ταισουμε και με μπιμπερο το οποιο το εχει δεχτει εδω και δυο μερες. εχει αλλαξει παρα πολυ! εκανε και λιγα μαγουλακια και του τα χαϊδεύουμε ?❤ πανε ολα καλα! ειναι τοσα πολλα τα προωρα μωρακια και ειμαστε τοσα πολλα ζευγαρια που περιμενουμε εξω απο τα δωματια για να τα δουμε, να τους παμε γαλατακι, να τα παρουμε αγκαλιτσα, να τα ταισουμε. ωρες ωρες ειναι πολυ δυσκολο ψυχολογικα. το επισκεπτηριο εκει που ειμαστε τωρα ειναι μιση ωρα. περναει τοσο γρηγορα κοριτσια... σαν να εχει περασει ενα 5λεπτο. εκει που τον εχουμε αγκαλιτσα και του χαμογελαμε και του μιλαμε και νιωθουμε οικογένεια ακουμε μια φωνη... "ηρθε η ωρα να μου τον δωσετε". ειναι πολυ σκληρο να σου περνουν το μωρακι και να αδειαζει η αγκαλιτσα σου ετσι αποτομα. απο την αλλη ομως ειμαι πολυ ευγνώμων γιατι αυτες οι κοπελες μεγαλωνουν το μωρακι μας και απο εκεινες καταφερε ο μπεμπουλης να μεγαλωσει και να φτασει εκει που ειναι τωρα. ολοι που εχουμε προωρακια ετσι ειμαστε. ποτε βγαινουμε απ το δωματιο και κλαιμε επειδη αφηνουμε πισω τα μωρακια μας, ποτε φευγουμε και γελαμε επειδη πηρε 20 γραμμαρια ❤ να μιλατε στις κοιλιτσες σας!!! το διπλανο μωρακι απο εμας γεννηθηκε 960 γρ και τωρα ειναι ενα αντρακι καταξανθο πανω απο 2 κιλα που ολο κλαψουριζει γιατι πειναει χαχαχα να μην κανετε πολλες δουλιτσες οσο περναει ο καιρος. ξεκουραστειτε και απολαυστε το, πολυ συντομα θα κρατατε και εσεις το δικο σας μωρακι αγκαλιτσα και θα ειστε οι πιο ευλογημενες και οι πιο ευτυχισμενες μανουλες! ???

Ευχομαι μεσα απο την ψυχη μου,να παρετε το συντομοτερο τον μπεμπακο σας στο σπιτι και να τον χορτασετε στα φιλια και τις αγκαλιες!!!Λιγο υπομονη γλυκουλα μου κανε και μετα κανενας δεν θα μπορει να τον ξεκολησει απο πανω σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...