Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η rosemaryf είπε:

Εμένα στις 16/10 που έκανα τον τελευταίο υπέρηχο είχαν σχεδόν 200γρ διαφορα! Να δούμε τώρα πόσο θα έχουν πάει!

κανονικα ποτε έχεις πητ;

28/1 πητ.εσυ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Εγω θα κανω Doppler το σαββατο 17/11..και εγω τα εχω πλυνει και τς εχω σιδερωσει ολα επισης με προδερμ..γιατι ολο με αγχωνουν για τα διδυμα που γεννιούνται προωρα και θελω να μαι ησυχη.απο σαμπουαν ,αφρολουτρο κλπ έχετε παρει αν ναι τι μαρκα προτιμησατε;

Σαμπουάν , αφρολουτρο, κρέμα συγκαματος, ενυδατικη κρέμα και λαδακι για μασάζ πήραμε της pharmasept (φοβερή μυρωδιά... φαρμακευτικά, οικονομικά και εξαιρετικα από τι μου έχουν πει όσες τα έχουν δοκιμάσει).  Ωστόσο έχει πάρα πολλές μάρκες...είναι τι θα βολεψει την καθεμία :)

απο απορρυπαντικό βρεφικό πήρα της ecos (είναι οικολογικά) και της αδερφής Μ που τα χρησιμοποιεί στην ανήψια μου της βγήκαν πολύ καλά. (Ωραία μυρωδιά επίσης και οικονομικά :) )

εμεις 27.11 στην 33η εβδομάδα έχουμε το doppler και ανυπομονώ να τον δω :) αχ άντε να έρθουν τα μικρά μας ❤️❤️?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η konstantinou&elenis είπε:

28/1 πητ.εσυ;

Εγώ έχω πητ 19/1, αλλά απ τα λεγόμενα του γιατρού μου δε βλέπω να φτάνω στην πρωτοχρονιά! Βασικά αν γεννήσω αφού θα χω μπει στο μήνα μου θα μαι πολύ ευχαριστημένη κ τα μωρά νομίζω σε καλή φαση! Θα δούμε μέχρι τότε! 

Κοιτα, όσον αφορά τη βοήθεια! παρότι με τη μαμά μου έχουμε καλή σχέση κ δεν με καταπιέζει, ή κ όταν το κάνει ασυναίσθητα μπορώ να της «επιβληθω», κ γω θα θελα να μπορώ να βασίζομαι σε μένα! Δεν μπορείς να έχεις τον αλλο συνέχεια stand by ή διαθέσιμο, γιατί ο καθένας έχει τις υποχρεώσεις του κ το προγραμμα του! Αλλά καλό είναι να ξέρεις πως υπάρχει ένα χέρι βοηθειας! Αν μπορεί ο άντρας σου κ το επιτρέπουν οι συνθήκες, μια χαρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η rosemaryf είπε:

Εγώ έχω πητ 19/1, αλλά απ τα λεγόμενα του γιατρού μου δε βλέπω να φτάνω στην πρωτοχρονιά! Βασικά αν γεννήσω αφού θα χω μπει στο μήνα μου θα μαι πολύ ευχαριστημένη κ τα μωρά νομίζω σε καλή φαση! Θα δούμε μέχρι τότε! 

Κοιτα, όσον αφορά τη βοήθεια! παρότι με τη μαμά μου έχουμε καλή σχέση κ δεν με καταπιέζει, ή κ όταν το κάνει ασυναίσθητα μπορώ να της «επιβληθω», κ γω θα θελα να μπορώ να βασίζομαι σε μένα! Δεν μπορείς να έχεις τον αλλο συνέχεια stand by ή διαθέσιμο, γιατί ο καθένας έχει τις υποχρεώσεις του κ το προγραμμα του! Αλλά καλό είναι να ξέρεις πως υπάρχει ένα χέρι βοηθειας! Αν μπορεί ο άντρας σου κ το επιτρέπουν οι συνθήκες, μια χαρά!

Απλα ξερεις στην μαμα σου μπορείς να πεις κ μια κουβεντα παραπανω..κ μετα ολα καλα.φαντάζομαιμε 2μωρα πρωταρες Θα χουμε μια αλλη πιεση κ αυτος που ερχεται για βοηθεια πιστευω θα πρεπε να καταλαβει πως ειναι εκει για οτι χρειαστει κ οχι για σου επιβαλει τον τρόπο του.κ μπορει τπτ να μην παει στραβα αλλα η αληθεια ειναι πως με αγχωνει πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αλίμονο, η σχέση με την αδερφή του άντρα σου δεν μπορεί να είναι όπως με τη μαμά σου.. εγώ στη θέση σου θα έκανα μια κουβέντα με τον άντρα μου! Ότι δέχεσαι κ μπορεί να χρειάζεσαι τη βοήθεια, αλλα οι γονείς είστε εσείς, πρέπει να βρείτε τα πατηματα σας κ αν ξεφύγει κάπου η κατάσταση να της μιλήσει εκεινος! Κ να του δώσεις να καταλαβει, όσο γίνεται, την ψυχολογία που θα έχεις μετά τη γεννα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η rosemaryf είπε:

Αλίμονο, η σχέση με την αδερφή του άντρα σου δεν μπορεί να είναι όπως με τη μαμά σου.. εγώ στη θέση σου θα έκανα μια κουβέντα με τον άντρα μου! Ότι δέχεσαι κ μπορεί να χρειάζεσαι τη βοήθεια, αλλα οι γονείς είστε εσείς, πρέπει να βρείτε τα πατηματα σας κ αν ξεφύγει κάπου η κατάσταση να της μιλήσει εκεινος! Κ να του δώσεις να καταλαβει, όσο γίνεται, την ψυχολογία που θα έχεις μετά τη γεννα..

Αυτα ακριβως του πα χθες κ μου πε πως αν κατι παει στραβα θα αναλαβει εκεινος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό είναι που σε καταλαβαίνει, αλλά επίσης σημαντικό είναι να το δει κ στην πράξη! Γιατί καμια φορά τους λέμε κάτι κ εκείνοι λένε πως είμαστε υπερβολικές κ θα σου πουν «γιατί, τι σου έκανε/είπε κ αντιδράς έτσι!». Μην αγχώνεσαι γι αυτά κ μην τα σκέφτεσαι, τα μωράκια μας είναι πάνω απ όλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η rosemaryf είπε:

Καλό είναι που σε καταλαβαίνει, αλλά επίσης σημαντικό είναι να το δει κ στην πράξη! Γιατί καμια φορά τους λέμε κάτι κ εκείνοι λένε πως είμαστε υπερβολικές κ θα σου πουν «γιατί, τι σου έκανε/είπε κ αντιδράς έτσι!». Μην αγχώνεσαι γι αυτά κ μην τα σκέφτεσαι, τα μωράκια μας είναι πάνω απ όλα!!

Αυτόακριβως που λες ειναι που με αγχωνει..το αν θα το δει στην πραξη...αλλα οπως λες ας βγουν γερα τα μωρακια μας κ φανταζομαι ολα θα μπουν σε μια σειρα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@konstantinou&elenis είναι δύσκολη η θέση σου, καταλαβαίνω. Σίγουρα δεν είναι και ακατόρθωτο να τα βγάλεις πέρα με δύο βρεφάκια αλλά δεν χρειάζεται να ξεπατωθείς κι όλας. Πιστεύω ότι η όποια βοήθεια θα σου φανεί πολύτιμη. Ιδίως στα πολύ πρακτικά θέματα. Θα μπορούσες να κάνεις μια συζήτηση από πριν με την κουνιάδα σου για το είδος της βοήθειας που θα ήθελες; Πχ να σου βάζει πλυντήριο, να μαγειρεύει και να αποστειρώνει κανένα μπιμπερό, αλλά όχι να επεμβαίνει πχ στο θηλασμό ή στο πώς τα κοιμίζεις. Δεν ξέρω και τι πλάνο έχεις με θηλασμό κλπ. και μάλλον αυτά θα τα δεις και στην πράξη.

Νομίζω όλοι πρέπει να καταλάβουν ότι η λεχώνα έχει τον πρώτο λόγο και να μην πιέζουν γιατί δημιουργούν μεγαλύτερα προβλήματα παρά τις καλές τους προθέσεις.  Και ο άντρας σου μπορεί και πρέπει να βοηθήσει πολύ σε αυτό. Αν δεν μπορεί να είναι συνεχώς παρών (λόγω δουλειάς) να φροντίζει τουλάχιστον να μπουν από την αρχή όρια.

Εγώ νιώθω τυχερή γιατί έχουμε γονείς και πεθερικά που διατίθενται να βοηθήσουν και το εκτιμώ απεριόριστα αλλά ήδη σκέφτομαι τις ισορροπίες που μπορεί πολύ εύκολα να χαθούν. Φυσικά προτεραιότητα θα είναι το μωράκι μου αλλά έχω και μια δουλειά που δεν μπορώ να αφήσω τελείως γιατί είμαι αφεντικό του εαυτού μου και και με πιάνει μια αίσθηση ότι θα χάσω τον έλεγχο των πάντων

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω πει πως για ένα χρόνο τουλ δεν θα δουλέψω! Δεν είναι κ εύκολο να αφήνω δυο παιδιά.. αν ήταν ένα θα ήταν αλλιώς! Έχω ευτυχως αυτή τη δυνατότητα, παρόλο που θα ζοριστουμε βέβαια!

πιστευω πως ολα έρχονται όπως πρέπει κ μην σκας εκ των προτέρων για ενδεχόμενα! Νομίζω η φύση κ η «ζωή» τα φέρνουν έτσι που όλα τα καταφέρνουμε! Τουλάχιστον για την ώρα δεν αγχώνομαι για το μετά, αλλα για το μέχρι και τη γεννα! Να βγουν στην ώρα που πρέπει, να ναι καλά... αφού έρθουμε σπίτι με το καλό όλα θα τα βρούμε! Σίγουρα θ αλλάξει τελειως η ζωή μας, θα ξεχάσουμε τον ύπνο ή ακόμα κ την έννοια του ντουζ με την ησυχία μας, αλλά όλα θα γίνουν! Δεν υπάρχουν κ άλλες επιλογές!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και συμφωνώ πολύ με αυτό που λέει η @rosemaryf για την ψυχολογία μετά τη γέννα. Και να την πολλαπλασιάσουμε επί 1000 με την κούραση και την αϋπνία που είναι πολύ κακοί σύμβουλοι για να λάβουμε σωστές αποφάσεις.

Ας είναι καλά τα μωράκια μας και θα μας αποζημιώνουν με ένα τους βλέμμα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Εγω θα κανω Doppler το σαββατο 17/11..και εγω τα εχω πλυνει και τς εχω σιδερωσει ολα επισης με προδερμ..γιατι ολο με αγχωνουν για τα διδυμα που γεννιούνται προωρα και θελω να μαι ησυχη.απο σαμπουαν ,αφρολουτρο κλπ έχετε παρει αν ναι τι μαρκα προτιμησατε;

Αφρόλουτρο και σαμπουάν και κρέμα αλλαγής πήρα της mustella..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/11/2018 at 1:03 ΠΜ, ο/η Hope25 είπε:

Αφρόλουτρο και σαμπουάν και κρέμα αλλαγής πήρα της mustella..

πως προφέρονται??? μουστέλα , μουστελά? εχω ακουσει πολυ καλα λογια και σκεφτομουν να τα παρω κ εγω. στα πρότεινε καποιος? θελω η μυρωδια να ειναι διακριτικη και να μυριζει μωρουδιλα ? πως σου φανηκε η μυρωδια? επισης μυρισα και ολα τα σαπουνακια που ειναι για να πλενουμε τα ρουχαλακια τους και το προδερμ για μενα ειναι το μονο που μυριζε μπεμπάκι. σε οποια αρεσει αυτη η μυρωδια, το προτινω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοιλουμπιτσες ομορφες τι κανετε? πως πανε οι ετοιμασιες? εγω κοριτσια δεν ημουν καλα αυτες τις μερες... ελπιζω εσεις να ειστε ολες σουπερ! κουραστηκα αρκετα τη παρασκευη και το σαββατο και τελικα το μονο που καταφερα ειναι να εχω ενα σπιτι σουπερ, μαζεμενο και στολισμένο αλλα να εχω συσπασεις και πετρωματα καθε 20 λεπτα. νομιζα πως θα ξαπλωσω και θα ξεκουραστω και θα περασουν αλλα τελικα εχθες που ηταν δευτερα πηρα τον γιατρο και του το ειπα και τραβαγε τα μαλλια του. πηγα νοσοκομειο... μου κανανε καρδιοτοκογραφημα, υπερηχο, εξετασεις κλπ και παλι καλα ο μπεμπουλης ηταν μια χαρα. παρα λιγο να με κραταγε μεσα. μου έδωσε φαρμακευτική αγωγή μου τα εχωσε ευγενικα και με αφησε να φυγω με την προϋπόθεση πως θα μεινω κρεβατι μια εβδομαδα και βλεπουμε... αυτο που προέχει ειπε, ειναι να σταματησουν οι συσπασεις για να μην εχουμε ασχημα ξεμπερδεματα. χεστηκα απ το φοβο μου να σας πω την αληθεια. φοβηθηκα μην γεννησω.... πηρα μεγαλη ταραχή. τωρα ειμαι ξαπλωμενη απο εχθες εχουν μειωθει καπως οι συσπασεις αλλα οχι τεραστια διαφορα. ελπιζω ως αυριο να εχουν μειωθει λιγο παρα πανω γιατι εχω τρελαθει απο το αγχος. συγνωμη για το κατεβατο αλλα θελω να σας προειδοποίησω ... μην σας παρασυρουν οι δουλειες και τα στολισματα γιατι δυστυχως στη κατασταση μας μπορει να μας βγουν απ τη μύτη. προεχουν τα μωρακια μας ????τωρα καθομαι κρεβατι και ελπιζω να πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η xara1 είπε:

κοιλουμπιτσες ομορφες τι κανετε? πως πανε οι ετοιμασιες? εγω κοριτσια δεν ημουν καλα αυτες τις μερες... ελπιζω εσεις να ειστε ολες σουπερ! κουραστηκα αρκετα τη παρασκευη και το σαββατο και τελικα το μονο που καταφερα ειναι να εχω ενα σπιτι σουπερ, μαζεμενο και στολισμένο αλλα να εχω συσπασεις και πετρωματα καθε 20 λεπτα. νομιζα πως θα ξαπλωσω και θα ξεκουραστω και θα περασουν αλλα τελικα εχθες που ηταν δευτερα πηρα τον γιατρο και του το ειπα και τραβαγε τα μαλλια του. πηγα νοσοκομειο... μου κανανε καρδιοτοκογραφημα, υπερηχο, εξετασεις κλπ και παλι καλα ο μπεμπουλης ηταν μια χαρα. παρα λιγο να με κραταγε μεσα. μου έδωσε φαρμακευτική αγωγή μου τα εχωσε ευγενικα και με αφησε να φυγω με την προϋπόθεση πως θα μεινω κρεβατι μια εβδομαδα και βλεπουμε... αυτο που προέχει ειπε, ειναι να σταματησουν οι συσπασεις για να μην εχουμε ασχημα ξεμπερδεματα. χεστηκα απ το φοβο μου να σας πω την αληθεια. φοβηθηκα μην γεννησω.... πηρα μεγαλη ταραχή. τωρα ειμαι ξαπλωμενη απο εχθες εχουν μειωθει καπως οι συσπασεις αλλα οχι τεραστια διαφορα. ελπιζω ως αυριο να εχουν μειωθει λιγο παρα πανω γιατι εχω τρελαθει απο το αγχος. συγνωμη για το κατεβατο αλλα θελω να σας προειδοποίησω ... μην σας παρασυρουν οι δουλειες και τα στολισματα γιατι δυστυχως στη κατασταση μας μπορει να μας βγουν απ τη μύτη. προεχουν τα μωρακια μας ????τωρα καθομαι κρεβατι και ελπιζω να πανε ολα καλα!

@xara1 μου περαστικά ? κι εγώ χθες κουράστηκα πολύ Και με έπιασε ένας πόνος περίεργος στη μέση και στην κοιλιά αλλά δεν ξέρω τι είναι. Ξάπλωσα αμέσως και μετά από κανένα μισάωρο ηρέμησα. Λες να ήταν συσπαση; τι νιώθεις ακριβώς εσύ; δεν ξέρω πώς να το ξεχωρίσω αν μου συμβεί κάτι τέτοιο ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η xara1 είπε:

πως προφέρονται??? μουστέλα , μουστελά? εχω ακουσει πολυ καλα λογια και σκεφτομουν να τα παρω κ εγω. στα πρότεινε καποιος? θελω η μυρωδια να ειναι διακριτικη και να μυριζει μωρουδιλα ? πως σου φανηκε η μυρωδια? επισης μυρισα και ολα τα σαπουνακια που ειναι για να πλενουμε τα ρουχαλακια τους και το προδερμ για μενα ειναι το μονο που μυριζε μπεμπάκι. σε οποια αρεσει αυτη η μυρωδια, το προτινω!

Εγώ ψωνίζω από δω και θα πάρω αυτό το πακετάκι..

https://www.ofarmakopoiosmou.gr/mitera-paidi/frontida-moroy/afroloytra-sampoyan/mustela-baby-pack-me-bebe-hydra-bebe-lait-corps ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η PanB είπε:

@xara1 μου περαστικά ? κι εγώ χθες κουράστηκα πολύ Και με έπιασε ένας πόνος περίεργος στη μέση και στην κοιλιά αλλά δεν ξέρω τι είναι. Ξάπλωσα αμέσως και μετά από κανένα μισάωρο ηρέμησα. Λες να ήταν συσπαση; τι νιώθεις ακριβώς εσύ; δεν ξέρω πώς να το ξεχωρίσω αν μου συμβεί κάτι τέτοιο ?

δεν νομιζω να ηταν σύσπαση. ετσι οπως το περιγραφεις σαν πόνος περιοδου μου ακουγεται. το παθαινα και εγω οταν ψιλοκουραζομουν. με ενοχλουσε λιγο η μεση και ειχα εναν πονο στη κοιλιτσα σαν πονο περιοδου. η συσπαση ειναι αλλο πραγμα. νιώθεις οτι κατι δεν παει καλα στη κοιλια σου και πετρωνει κατω χαμηλα. γινεται πολυ σκληρη και καποιες φορες ειναι λιγο ενοχλητικο ενω καποιες αλλες γινεται και επώδυνο. αυτο επαθα εγω απο τη κουραση και κατεληξα νοσοκομείο. εκανε συσπασεις η μητρα συνεχεια με αποτελεσμα να πετρωνει η κοιλια και να ειναι και επωδυνο. οι λιγες συσπασουλες ειναι φυσιολογικες παντως. Δηλαδή αν παθαινεις 3 τη μερα ας πουμε ειναι νορμαλ, μην ανησυχείς καθολου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η PanB είπε:

Εγώ ψωνίζω από δω και θα πάρω αυτό το πακετάκι..

https://www.ofarmakopoiosmou.gr/mitera-paidi/frontida-moroy/afroloytra-sampoyan/mustela-baby-pack-me-bebe-hydra-bebe-lait-corps ?

αραγε να παρουμε τη σειρα τη κλασσικη για τα μωρακια ή θα ηταν καλυτερο επειδη θα ειναι βρεφακια ημερων να παρουμε τη σειρα που ειναι για ευαισθητα δερματα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου πηγα στο νοσοκομειο για την καθιερωμενη επίσκεψη γτ η γιατρός μου μου χει πει να πηγαινω κ εκει μη τυχον και τυχει κατι.βεβαιαεκει ειναι ενας γιατρος τελειως οτι να ναι.φανταστειτε ποτε δεν θυμαται ποια ειμαι.κ μου πε να κανω τις ενεσεις για τους πνεύμονες. Η γιατρός  μου ειναι εντελως αντιθετη γτ ειμαι 29 εβδομαδων και ολα πανε καλα μεχρι στιγμης. @rosemaryf εσενα σου  χουν πει κατι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Κοριτσια μου πηγα στο νοσοκομειο για την καθιερωμενη επίσκεψη γτ η γιατρός μου μου χει πει να πηγαινω κ εκει μη τυχον και τυχει κατι.βεβαιαεκει ειναι ενας γιατρος τελειως οτι να ναι.φανταστειτε ποτε δεν θυμαται ποια ειμαι.κ μου πε να κανω τις ενεσεις για τους πνεύμονες. Η γιατρός  μου ειναι εντελως αντιθετη γτ ειμαι 29 εβδομαδων και ολα πανε καλα μεχρι στιγμης. @rosemaryf εσενα σου  χουν πει κατι;

Όχι, δεν μου χει πει κάτι ο γιατρός μου προς το παρον, αλλά έχω σκοπό να τον ρωτήσω την Παρασκευή που θα κάνω την ντοπλερ, αν θα κάνω αυτή την ένεση και ποτε..

 

και γω προδερμ έχω πάρει όσον αφορά τα μωρουδιακά κ μ αρέσει πολύ η μυρωδιά του! Πραγματικά μυρίζει το σπίτι μωρουδιλα!!

 

τωρα που φτάνουμε όλες στο τέλος πρέπει να προσέχουμε παραπάνω κ να μην ξεχνιόμαστε! Βέβαια κ γω δεν μπορώ να πω πως προσέχω ιδιαίτερα, αλλά πλέον έχουν μειωθεί και οι δυνάμεις μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@xara1 περαστικα σου κοριτσι μ.. ολα καλα θα πανε..κατσε στο κρεβατακι σου?? 

εγω εχω αλλο θεμα απο την αριστερη μερια κατω απο το στηθος εχω συνεχεια ενα μουδιασμα και ποναω..σαν τσιμπιμα / σαν καψιμο να το πω και ο γιατρος λεει ειναι η μπεμπα..αλλα τελευταια δεν μπορω να κοιμηθω!! τη Παρασκευη εχω ραντεβου και ανυπομονωω❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Κοριτσια μου πηγα στο νοσοκομειο για την καθιερωμενη επίσκεψη γτ η γιατρός μου μου χει πει να πηγαινω κ εκει μη τυχον και τυχει κατι.βεβαιαεκει ειναι ενας γιατρος τελειως οτι να ναι.φανταστειτε ποτε δεν θυμαται ποια ειμαι.κ μου πε να κανω τις ενεσεις για τους πνεύμονες. Η γιατρός  μου ειναι εντελως αντιθετη γτ ειμαι 29 εβδομαδων και ολα πανε καλα μεχρι στιγμης. @rosemaryf εσενα σου  χουν πει κατι;

και εμενα μου εχει πει ο γιατρος μου να τις κανουμε.. αλλα μετα τη 32η εβδομαδα.. τη Παρασκευη που εχω ραντεβου θα δουμε τι θα μου πει παλι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@xara1 Η κρέμα αλλαγής είναι τελείως αοσμη..το αφρόλουτρο-σαμπουάν και το νεράκι καθαρισμού αν είσαι έξω μυρίζουν απαλά σαν νυχτολουλουδο..Όχι έντονο..Ναι προφέρεται Μουστέλα..Και από εδώ και πέρα να προσέχεις πιο πολύ να μην κουράζεσαι κ κάνεις παλικαριές...αστα να τα κάνουν άλλοι..Εσύ ξεκούραση..

20181114_131832.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

και εμενα μου εχει πει ο γιατρος μου να τις κανουμε.. αλλα μετα τη 32η εβδομαδα.. τη Παρασκευη που εχω ραντεβου θα δουμε τι θα μου πει παλι..

Σας έχουν εξηγήσει τι ακριβώς είναι αυτο; ? και που γίνονται οι ενέσεις; ακούγεται λίγο τρομακτικό ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...