Μετάβαση σε περιεχόμενο

μωρακια Ιανουαριου/ Φεβρουαριου 2019!!!


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Εμένα μου το έγραψε θα πάω τώρα ?

Κοριτσια  κ μενα μου το γραψε αλλα δεν εχω ξεμπουκωσει τελειως για να το κάνω. Κ ειναι κ ο άντρας μου ψιλομπουκωμενος κ η πεθερα μου.περιμενουμε να μας περασει τελειως για να το κανουμε ολοι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η @eirini@ είπε:

Κορίτσια δεν φοβαστε να το κανετε?

Γτ βρε;; εγώ το έκανα μόλις, μου είπε να προσέξω πολύ μια εβδομάδα να μην αρρωστήσω γτ δεν θα με πιάσει ξανά ποτε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης εμένα μου είπε να κάνω και το εμβόλιο του κοκκύτη 27-33 εβδομάδων για να αποκτήσει αντισώματα το μωρό. Το έχει πει σε καμία άλλη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η PanB είπε:

Γτ βρε;; εγώ το έκανα μόλις, μου είπε να προσέξω πολύ μια εβδομάδα να μην αρρωστήσω γτ δεν θα με πιάσει ξανά ποτε ?

Αν έχεις καμία παρενεργεια πες μας, μια κοπέλα είχε 37,2 μετά πονοκέφαλο και γενικά λεει ήταν σαν να την πάτησε τραινο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η PanB είπε:

Αυτό με την κλίση το έχω ακούσει ξανά από φίλη που γέννησε πρόσφατα και έχει λίκνο με κλίση. Απ την άλλη τα μαξιλάρια στα νεογέννητα στην αρχή δεν επιτρέπονται έχω ακούσει.. αυτό μόνο ο παιδίατρος μπορεί να το πει σίγουρα φαντάζομαι ?

Ρώτησα σήμερα και τη μαία στο μάθημα που κάναμε και μου είπε ότι απλά είναι για να τα πουλήσουν...και ότι εφόσον δεν υπάρχει θέμα με παλινδορμηση κλπ δεν χρειάζεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κορίτσια! :)Και εγώ το έκανα της γρίπης πριν μια εβδομάδα. Δεν είχα καμία παρενέργεια. Ο γιατρός μου  είπε ότι είναι υποχρεωτικό για όλες τις έγκυες και προτείνεται  από τον παγκόσμιο οργανισμό υγείας! Επίσης μου είπε ο στενός μου κύκλος να παίρνουν βιταμίνη C!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/11/2018 at 12:06 ΜΜ, ο/η @eirini@ είπε:

Αν έχεις καμία παρενεργεια πες μας, μια κοπέλα είχε 37,2 μετά πονοκέφαλο και γενικά λεει ήταν σαν να την πάτησε τραινο!

Παρενέργεια καμία, ΟΒΕΡ ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια θέλω γνώμη αν ξέρει κάποια! Μάλλον καταλήξαμε σε καρότσι: soul plus trio set της hauck! Είναι 3 σε 1 και βγαίνει γύρω στα 560ε. Τι λέτε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 31/10/2018 at 6:53 ΜΜ, ο/η konstantinou&elenis είπε:

Κοριτσια ποναω πανω απ τα πλευρα κατω απο το στηθος .το χει παθει καμια σας;

συνεχίζει ο πόνος κοπέλα μου; εμένα κάπως σαν να μου πέρασε. πάντως ξέχασα να σου πω όταν το είπα στο γιατρό αντέδρασε πολύ φυσιολογικά λέγοντας ότι είμαι τυχερή αν πονάω μόνο εκεί! Ευτυχώς δεν έχω πόνους στη μέση, στο ισχίο κλπ

στις On 1/11/2018 at 5:23 ΜΜ, ο/η rosemaryf είπε:

Η κουνιάδα μου μου έδωσε πολλά ρούχα, τα οποια στην πλειοψηφία τους έχω πλύνει κ σιδερωσει..

Και εμάς μας έδωσαν πάαααρα πολλά! και από εκεί που είχα αγχωθεί ότι δεν έχω τίποτα, τώρα αγχώνομαι πουθα τα βάλω όλα αυτά! τα έχεις σιδερώσει από τώρα ε; εγώ έλεγα αν το αφήσω για τις τελευταίες εβδομάδες για να είναι πιο "φρέσκα". Οι υπόλοιπες τι θα κάνετε; Θα πάρετε βρεφικό απορρυπαντικό;

στις On 30/10/2018 at 11:20 ΜΜ, ο/η Μπλε είπε:

κουβέρτα δεν θελει να του βαζω, μονο υπνοσακο. Οποτε αυτα θέλουν μια ερώτηση στον παιδιατρο σας πριν τα αγοράσετε

δύο ερωτήσεις για την παλιοσειρά: 1: υπνόσακος βολεύει αυτός που αφήνει τα χέρια έξω ή ολόσωμος; Και τι φοράει από μέσα; Υπόψη ότι θα είμαστε στο καταχείμωνο εμείς :)Μου έδωσαν ένα για λίγο μεγαλύτερο μωρό, όχι νεογέννητο, αλλά φαίνεται ότι απλά έχει μεγαλύτερη σακούλα από κάτω. Πιστεύεις θα με βολέψει ή θέλει αποκλειστικά για νεογέννητο στην αρχή; Και 2: παιδίατρο πότε πάμε; Είχες κλείσει ραντεβού πριν γεννήσεις; Και πώς τον επέλεξες; (τελικά πιο πολλές οι ερωτήσεις!)

Όπως καταλάβατε, σήμερα βρήκα ευκαιρία και σας διαβάζω αναλυτικά! Α να σας πω και το άλλο! έχω καταλάβει ότι όταν γυρίζω πλευρό το μωράκι σαν να μετακινείται σιγά σιγά προς τη μεριά που είναι από κάτω. Μετά εγώ λέω, Ωχ! το πλακώνω! και ξαναλλάζω πλευρό. Ε, μετά από λίγο αρχίζει και μετακινείται κι αυτό από την άλλη! Σαν να θέλει να είναι από την κάτω πλευρά! Το έχει παρατηρήσει καμία; Λέτε να είναι ιδέα μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/10/2018 at 8:41 ΜΜ, ο/η ΕΛΛΗ Γ είπε:

ΣΟΣ κορίτσια!!

σήμερα νιώθω το μπέμπη μου αρκετα λιγότερο...δε ξέρω αν φταίει ότι κρύωσα λίγο πάντως δε μου αρέσει.. 

Τον νιώθω αλλά νωχελικά κ αραιά μέσα στη μερα..

Κορίτσι τι έγινε; Έχουν περάσει μέρες. Όταν μπορέσεις μπες να μας πεις τα νέα σου. Ελπίζω όλα καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

συνεχίζει ο πόνος κοπέλα μου; εμένα κάπως σαν να μου πέρασε. πάντως ξέχασα να σου πω όταν το είπα στο γιατρό αντέδρασε πολύ φυσιολογικά λέγοντας ότι είμαι τυχερή αν πονάω μόνο εκεί! Ευτυχώς δεν έχω πόνους στη μέση, στο ισχίο κλπ

Και εμάς μας έδωσαν πάαααρα πολλά! και από εκεί που είχα αγχωθεί ότι δεν έχω τίποτα, τώρα αγχώνομαι πουθα τα βάλω όλα αυτά! τα έχεις σιδερώσει από τώρα ε; εγώ έλεγα αν το αφήσω για τις τελευταίες εβδομάδες για να είναι πιο "φρέσκα". Οι υπόλοιπες τι θα κάνετε; Θα πάρετε βρεφικό απορρυπαντικό;

δύο ερωτήσεις για την παλιοσειρά: 1: υπνόσακος βολεύει αυτός που αφήνει τα χέρια έξω ή ολόσωμος; Και τι φοράει από μέσα; Υπόψη ότι θα είμαστε στο καταχείμωνο εμείς :)Μου έδωσαν ένα για λίγο μεγαλύτερο μωρό, όχι νεογέννητο, αλλά φαίνεται ότι απλά έχει μεγαλύτερη σακούλα από κάτω. Πιστεύεις θα με βολέψει ή θέλει αποκλειστικά για νεογέννητο στην αρχή; Και 2: παιδίατρο πότε πάμε; Είχες κλείσει ραντεβού πριν γεννήσεις; Και πώς τον επέλεξες; (τελικά πιο πολλές οι ερωτήσεις!)

Όπως καταλάβατε, σήμερα βρήκα ευκαιρία και σας διαβάζω αναλυτικά! Α να σας πω και το άλλο! έχω καταλάβει ότι όταν γυρίζω πλευρό το μωράκι σαν να μετακινείται σιγά σιγά προς τη μεριά που είναι από κάτω. Μετά εγώ λέω, Ωχ! το πλακώνω! και ξαναλλάζω πλευρό. Ε, μετά από λίγο αρχίζει και μετακινείται κι αυτό από την άλλη! Σαν να θέλει να είναι από την κάτω πλευρά! Το έχει παρατηρήσει καμία; Λέτε να είναι ιδέα μου;

@Antelope ο πονος συνεχιζει αλλα που και που..αλλάζοντας θεση οκ την παλευω..η γιατρος μου ειπε οτι ειναι απ το διαφραγμα κ οτι οσο μεγαλωνουν τα μωρα μπορει να με ενοχλει περισσότερο..χαχα  αυτο να ναι μονο..ειχα παει γιατι δεν τα ακουγα εντονα αλλα μου ειπε πως ειναι φυσιολογικο γτ μεγαλωνουν και δεν εχουν χωρο αφου ειναι δυο.την δευτερα που μας περασε ημουν ακριβως 28 εβδ και ηταν το καθενα 1200γρ.ας γεννηθούν στην ωρα τους κ δεν με νοιαζει τιποτα αλλο..μονο να προλάβουμε να παμε Αθήνα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τα έχω πλύνει και τα έχω σιδερωσει όλα με το proderm..αχ μυρίζει τέλεια..Έχω φτιάξει κ την βαλίτσα του μωρού μένει η δική μου τώρα..Εμένα κινείται συνεχώς σαν να έχω τρελομπαλα στην κοιλιά μου..Στις 21/11 έχω και την Doppler.. εσείς ποτέ θα την κάνετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Antelope κοίτα εγω πηρα κατευθείαν υπνοσακο 0-6 κ οχι για νεογέννητα. Υπάρχουν υπνοσακοι ειδικοί για να μπαινουν μεσα τα χεράκια οποτε το εχεις αντι για φασκι. Εγω ομως δεν το φασκιωνα το μωρο καθόλου. Απ αυτα π βλέπω κ διαβάζω κατέληξα οτι τα χερια ειναι καλο να ειναι εξω δλδ να μην εχει μανικια ο υπνοσακος. Σου προτείνω να ρίξεις μια ματια στους υπνοσακους gro. Αυτοι σου ερχονται μαζί με θερμόμετρο κ οδηγιες τι του φοράς απο μεσα αναλογα την θερμοκρασία του δωματίου. Φυσικα το τσεκάρεις κ εσυ αν εχει ιδρώσει ή αν εχει κρυα χερακια κ πραττεις αναλόγως.

Παιδίατρο εαν δεν εχεις κάποιον απο αλλους γνωστούς σου γονείς π να εμπιστεύεσαι πχ . Τοτε αναγκαστικά πας στα τυφλα αλλα οκ καλο ειναι να ειναι κοντα σου κ να μπορει να ερθει κ σπιτι ισως για το πρώτο ραντεβού ή κ αν χρειαστεί στο μελλον. Οταν με το καλο γεννήσεις και γυρίσεις σπίτι μεσα στις επόμενες μερες θα παρεις ενα τηλέφωνο να κλεισεις ραντεβού λογικα στον χώρο σου. Εγώ αυτο έκανα κ μου εδωσε κ μερικες πρώτες οδηγιες απ το τηλέφωνο πριν το ραντεβού μας. Φυσικά αν δεν μεινεις ευχαριστημένη αλλαζεις γιατρό.

Και μην σε ανησυχεί το μωρακι ετσι θα κανει δεν παθαίνει τπτ! 

@konstantinou&elenis  εχω κ εγω μεγάλο διάφραγμα εντελώς νορμάλ ειναι τα πονακια αυτα. Ειναι φυσικα ενοχλητικά κ εννοείται πως το ειχα παθει ΚΑΙ αυτο απ τον 7ο μεχρι π γέννησα αυτος ειχε σφηνωμενο το κεφαλι του στα πλευρα μου. Σπαραζα απ τον πονο κ ελάχιστες θεσεις με ανακουφιζαν . Αυτα ομως δεν παθαίνουν τπτ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Hope25 είπε:

Εγώ τα έχω πλύνει και τα έχω σιδερωσει όλα με το proderm..αχ μυρίζει τέλεια..Έχω φτιάξει κ την βαλίτσα του μωρού μένει η δική μου τώρα..Εμένα κινείται συνεχώς σαν να έχω τρελομπαλα στην κοιλιά μου..Στις 21/11 έχω και την Doppler.. εσείς ποτέ θα την κάνετε;

Εγω θα κανω Doppler το σαββατο 17/11..και εγω τα εχω πλυνει και τς εχω σιδερωσει ολα επισης με προδερμ..γιατι ολο με αγχωνουν για τα διδυμα που γεννιούνται προωρα και θελω να μαι ησυχη.απο σαμπουαν ,αφρολουτρο κλπ έχετε παρει αν ναι τι μαρκα προτιμησατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ για την ντοπλερ έχω ραντεβού την Παρασκευή! Στην Αθηνα θα την κάνω! 

Κ γω με προδερμ τα έπλυνα, κ επειδή τέλος του μήνα θ ανεβουμε Αθηνα για να κάτσουμε μέχρι να γεννήσω, δεν με παίρνει αργότερα.. κ επειδή επρεπε πολλά να τακτοποιηθούν, τα έχω σχεδόν όλα έτοιμα! 

Μες στη βδομάδα υπολογίζω να ναι έτοιμο κ το παιδικό δωματιο, όσον αφορά τα επιπλακια! Ήδη η μια κούνια έχει στηθεί κ μένει η 2η κ η συρταριερα!

σκεφτομαι κ γω να πάρω υπνόσακο, γιατί με αγχώνει το πως θα τα σκεπάζω, αφού δεν επιτρέπεται πάπλωμα! Οποτε σκέφτομαι μήπως μ αυτό είμαι πιο ήσυχη, δεν ξέρω!

Όσο για τον πόνο στα πλευρά, νομίζω στη φάση που είμαστε όλες μας είναι φυσιολογικό να υπάρχει! Τα μωρά (είτε έχουμε ένα είτε δυο) πιέζουν, κ όλο μας το σύστημα υποφέρει! Εγώ είμαι σήμερα 30 εβδομάδων κ 2 ημερών κ τις τελευταίες μέρες έχω καταλάβει μεγάλη διαφορα όσον αφορά την κούραση κ τις αντοχές μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@konstantinou&elenis μια χαρά τα μικρούλια σου! Ίδιο βάρος εχουν; Συνήθως έχουν μια μικρή απόκλιση τα δίδυμα. Θα προλάβετε βρε! Και τα νερα να σπάσου και διαστολή να αρχισει έχετε 24 ώρες περιθώριο. Μιας και λετε για doppler, εγω νομιζω οτι μου κανει καθε φορα. Δεν ειναι αυτη η λειτουργια του υπερηχογραφικου μηχανηματος που μετραει τη ροη στα αγγεια και εμφανιζει χρωματακια κοκκινο κ μπλε στην οθονη; την προηγουμενη φορά του είπα να δει ομφαλική και μητριαια (επειδή κάνω ηπαρίνη και το ζήτησε η αιματολογος) αλλά ήταν πολύ κινητικός ο μπέμπης και δεν μπορούσε να καταγράψει τις συγκεκριμένες μετρήσεις. Ειπε όμως ότι αφού αναπτύσσεται σωστά και φαίνεται καλή η ροή δεν υπάρχει λόγος για πιο ειδική μέτρηση. Εσείς δηλαδή κάνετε ειδικό ραντεβού μόνο για doppler;

Κατάλαβα κορίτσια! Όλες είστε έτοιμες πλυμενες, σιδερωμενες! Έχω μεινει πισω μου φαινεται! Αύριο παω να παρω προδερμ και ξεκινάω φασινα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην αγχώνεσαι! Αν ανέβαινα στην Αθηνά αφού θα έμπαινα στο μήνα μου, ή αν ήμουν σπίτι μου για να γεννήσω, θα τα ξεκινούσα πολύ αργότερα! Αλλά τώρα κ βαραίνω κ έχουν μειωθεί οι αντοχές μου, κ θέλω πριν φύγουμε να χουν δρομολογηθεί όλα αυτά! 

Ο γιατρός που με παρακολουθεί εδώ δεν έχει καλά μηχανήματα για τέτοιες εξετάσεις, οποτε πρέπει να παω Αθηνα, στο Ιασώ θα την κάνω συγκεκριμένα! Κ απ όσο ξέρω θα μου κάνουν κ κολπικο υπέρηχο για να δούμε τον τράχηλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α μάλιστα! Ο δικός μου περηφανεύεται για τα σούπερ ντουπερ μηχανήματα του, ελπίζω να τα χρησιμοποιεί και σωστά ?

Εισαι κι εσύ μακριά ε; Έχεις πολλές ώρες δρόμο για το μαιευτηριο; Εσεις με τα διδυμακια ελπίζω να έχετε βοήθεια στο σπίτι και υποστηρικτικό περιβάλλον. Είμαι κι εγώ διδυμάκι και έχω ακούσει πολλές αστείες ιστορίες για οταν ημασταν μωρά με τον αδερφό μου. Πχ από την κούραση να ξανααλλάζουν το καθαρό μωρό κλπ! Επίσης εκεινη την εποχη χωρις υπερηχους και εξετασεις, γεννηθήκαμε με καισαρικη 1 μήνα νωρίτερα, ο αδερφός μου μικρούλης κάτω απο 2,5 κιλά και τώρα είναι παιδαρος 1,90!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Antelope είπε:

Α μάλιστα! Ο δικός μου περηφανεύεται για τα σούπερ ντουπερ μηχανήματα του, ελπίζω να τα χρησιμοποιεί και σωστά ?

Εισαι κι εσύ μακριά ε; Έχεις πολλές ώρες δρόμο για το μαιευτηριο; Εσεις με τα διδυμακια ελπίζω να έχετε βοήθεια στο σπίτι και υποστηρικτικό περιβάλλον. Είμαι κι εγώ διδυμάκι και έχω ακούσει πολλές αστείες ιστορίες για οταν ημασταν μωρά με τον αδερφό μου. Πχ από την κούραση να ξανααλλάζουν το καθαρό μωρό κλπ! Επίσης εκεινη την εποχη χωρις υπερηχους και εξετασεις, γεννηθήκαμε με καισαρικη 1 μήνα νωρίτερα, ο αδερφός μου μικρούλης κάτω απο 2,5 κιλά και τώρα είναι παιδαρος 1,90!

Μένω σε νησί των Κυκλάδων, οποτε πρέπει να είμαι Αθηνα νωρίτερα αναγκαστικά! 

Ευτυχως οι γονείς μου μένουν κάτω από μας, οποτε υπολογίζω στη βοήθεια της μαμάς μου! Κ η αδερφή μου είναι 14 χρονων, οποτε υπολογίζω στη βοήθειά της! Κ ο σύζυγος φυσικά, που έχει εποχιακή δουλειά κ τώρα δεν εργάζεται, αλλά απ τον Απρίλη και μετά δεν θα υπάρχει μες στο σπίτι, θα έρχεται μόνο για ύπνο! Θα βρούμε τους ρυθμούς μας πιστευω.

σιγουρα όλο κ κάποιο μωρό θα μείνει νηστικό, θα ξαναλαχτει κ πάει λέγοντας!! Χαχα.. θα τα σημειώνω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

@konstantinou&elenis μια χαρά τα μικρούλια σου! Ίδιο βάρος εχουν; Συνήθως έχουν μια μικρή απόκλιση τα δίδυμα. Θα προλάβετε βρε! Και τα νερα να σπάσου και διαστολή να αρχισει έχετε 24 ώρες περιθώριο. Μιας και λετε για doppler, εγω νομιζω οτι μου κανει καθε φορα. Δεν ειναι αυτη η λειτουργια του υπερηχογραφικου μηχανηματος που μετραει τη ροη στα αγγεια και εμφανιζει χρωματακια κοκκινο κ μπλε στην οθονη; την προηγουμενη φορά του είπα να δει ομφαλική και μητριαια (επειδή κάνω ηπαρίνη και το ζήτησε η αιματολογος) αλλά ήταν πολύ κινητικός ο μπέμπης και δεν μπορούσε να καταγράψει τις συγκεκριμένες μετρήσεις. Ειπε όμως ότι αφού αναπτύσσεται σωστά και φαίνεται καλή η ροή δεν υπάρχει λόγος για πιο ειδική μέτρηση. Εσείς δηλαδή κάνετε ειδικό ραντεβού μόνο για doppler;

Κατάλαβα κορίτσια! Όλες είστε έτοιμες πλυμενες, σιδερωμενες! Έχω μεινει πισω μου φαινεται! Αύριο παω να παρω προδερμ και ξεκινάω φασινα!

Οντως εχουν μια μικρη αποκλιση υο αλλο ειναι 1100.με την γιατρο μου εχουμε ορισειημερομηνια 15/1 και επειδη μενω σε νησι μου πε να ανεβω με την καινουρια χρονια αθηνα .γι αυτο λεω να προλαβουμε..γτ αν τυχει κατι απροβλεπτο νωριτερα εδω μπορουν να με ξεγεννησουν αλλα δεν εχουν το απαραιτητο προσωπικο λενε δεν υπάρχει μεν για νεογνά και τοτε θα κανουν διακομιδη στα μωρα μου στο ριο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα στις 16/10 που έκανα τον τελευταίο υπέρηχο είχαν σχεδόν 200γρ διαφορα! Να δούμε τώρα πόσο θα έχουν πάει!

κανονικα ποτε έχεις πητ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antelope είπε:

Α μάλιστα! Ο δικός μου περηφανεύεται για τα σούπερ ντουπερ μηχανήματα του, ελπίζω να τα χρησιμοποιεί και σωστά ?

Εισαι κι εσύ μακριά ε; Έχεις πολλές ώρες δρόμο για το μαιευτηριο; Εσεις με τα διδυμακια ελπίζω να έχετε βοήθεια στο σπίτι και υποστηρικτικό περιβάλλον. Είμαι κι εγώ διδυμάκι και έχω ακούσει πολλές αστείες ιστορίες για οταν ημασταν μωρά με τον αδερφό μου. Πχ από την κούραση να ξανααλλάζουν το καθαρό μωρό κλπ! Επίσης εκεινη την εποχη χωρις υπερηχους και εξετασεις, γεννηθήκαμε με καισαρικη 1 μήνα νωρίτερα, ο αδερφός μου μικρούλης κάτω απο 2,5 κιλά και τώρα είναι παιδαρος 1,90!

Αχ εμενα αυτο με την βοηθεια με αγχωνει πολυ.γιατι δεν μπορει να ρθει καποιος δικος μου ανθρωπος κ μαλλον θα ρθει η αδερφη του αντρα μου αλλα παρολο που τα παμε μια χαρα πιστευω πως θα με πιεζει να κανω πραγματα  που δεν θελω.εδω χωρις να με ρωτησει μου πε οταν παμε αθηνα θα κανονισει να δει τα παιδια ενας δικος τους παιδιατρος.και το πε στυλ ουτε που σε ρωταω.εγω θα θελα βοηθεια αλλα να καταλαβαίνει ο αλλος οτι για να σε βοηθησει πρεπει να δει τι θες και οχι να σου επιβαλει την γνώμη του επειδη εισαι νεα μαμα.τι να κανω ;εγω δεν ηθελα κανεναν γτ προτιμω να ζοριστω μονη μου με τον αντρα μου παρα να χω καποιον να με πιεζει.αλλα η γιατρος μου ειπε πως με δυο μωρα οπωσδήποτε θα χρειαστω κ αλλο ατομο για το ταξιδι κυριως.εσεις τι λετε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...