Μετάβαση σε περιεχόμενο

κολικός εντέρου μετά από τοποθέτηση mirena


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

Ούσα μητέρα τριών παιδιών χρησιμοποιώ σπιράλ για αντισύλληψη. Αρχικά και για τρία χρόνια είχα βάλει σπιράλ χαλκού. 

Μετά αποφάσισα να βάλω το μιρένα καθότι η περίοδος κρατούσε πάρα πολλές μέρες (ίσως και δύο εβδομάδες) και ειδικά το καλοκαίρι δεν αντέχεται με τίποτα. 

Το έβαλα με περίοδο πριν δύο εβδομάδες περίπου. Εκτός το ότι έκτοτε έχω συνέχεια καφετιά και ροζ υγρά (το ήξερα αυτό), είμαι τούμπανο στο πρήξιμο και  με πιάνει κολικός εντέρου καθημερινά ή τουλάχιστον νομίζω ότι είναι κολικός εντέρου διότι πολλά χρονιά τώρα έχω ευερέθιστο έντερο (σπαστική κολίτιδα) και οποτεδήποτε συμβαίνει κάτι αντανακλάται στο έντερο με διάφορους τρόπους. 

Έχει καμιά σας ανάλογη εμπειρία? περνάει σιγά σιγά?

Ευχαριστώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Δεν γνωρίζω τπτ σχετικά με τα σπιράλ αλλά θυμάμαι ότι σε κάποιο παλαιότερο θέμα μιλούσαν άλλες κοπέλες για το συγκεκριμένο που ανέφερες και λέγανε ότι τους έφερνε διάφορες παρενέργειες. Αν θες κάνε μια αναζήτηση για να στο βγάλει να πάρεις μια ιδέα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...