Μετάβαση σε περιεχόμενο

5η μερα καθυστέρησης


Recommended Posts

Καλησπέρα σας! συμπλήρωσα την 5η μέρα καθυστέρησης, απλά ξεκίνησαν μαζί και οι ενοχλήσεις χαμηλά στην κοιλιά αλλά όχι σαν της περιόδου, μαζί με λίγο πρήξιμο στο στήθος. Έχω σταθερό κύκλο 29 ημερών τα τελευταία 11 χρόνια από τότε που μου ήρθε πρώτη φορά. Συνεπώς σήμερα είναι η 34η μέρα. Απλά μου φαίνεται πολύ περίεργη η αντίδραση του σώματος μου σε αυτό αλλά δεν νιώθω κάτι άλλο. Τι μπορεί να είναι? 

ευχαριστώ  εκ των προτέρων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Sunnygirl είπε:

Καλησπέρα σας! συμπλήρωσα την 5η μέρα καθυστέρησης, απλά ξεκίνησαν μαζί και οι ενοχλήσεις χαμηλά στην κοιλιά αλλά όχι σαν της περιόδου, μαζί με λίγο πρήξιμο στο στήθος. Έχω σταθερό κύκλο 29 ημερών τα τελευταία 11 χρόνια από τότε που μου ήρθε πρώτη φορά. Συνεπώς σήμερα είναι η 34η μέρα. Απλά μου φαίνεται πολύ περίεργη η αντίδραση του σώματος μου σε αυτό αλλά δεν νιώθω κάτι άλλο. Τι μπορεί να είναι? 

ευχαριστώ  εκ των προτέρων!

Να κανεις ενα τεστακι γιατι τα συμπτωματα εγκυμοσυνης κ περιοδου μοιαζουν πολυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνώ με τη Rosemary.. ένα τεστ η μια χοριακη θα δείξει σίγουρα!! Πονάκια στην κοιλιτσα μπορεί να σημαίνουν κι εγκυμοσύνη.. και το πρήξιμο του στηθουσ Επίσης.. εύχομαι να είσαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ εύχομαι να είμαι κορίτσια!!! Επίσης έχω πολύ έντονη καούρα από το πρωί που ξύπνησα μαζί με μια ξινίλα στο στόμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λεω να περιμενω ακομα μια μερα για να ειμαι σιγουρη...δεν ξερω απλα με πιανει απογοητευση καθε φορα που ενω ξερω οτι ολα εχουν γινει με τον σωστο τροπο και τον σωστο χρονο παντα βγαινει αρνητικο. οποτε λεω να δωσω μια μερα διορια ακομα και ο θεος βοηθος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Κάνε ένα τεστακι!!!!!εύχομαι να είναι θετικοτατο! !!!!!!???

Το έκανα!!! Βγήκε πολύ θαμπή η γραμμή του θετικού και μίλησα με τον γιατρό μου και είπε να πάω την Δευτέρα για χοριακή. Αλλά έχω έντονη ενόχληση χαμηλά στην κοιλιά σαν της περιόδου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Sunnygirl είπε:

Το έκανα!!! Βγήκε πολύ θαμπή η γραμμή του θετικού και μίλησα με τον γιατρό μου και είπε να πάω την Δευτέρα για χοριακή. Αλλά έχω έντονη ενόχληση χαμηλά στην κοιλιά σαν της περιόδου.

Καλημέρα!

Κι εγώ έχω πονάκια χαμηλά σαν της περιόδου και οι περισσότερες γυναίκες. Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Irene_D είπε:

Καλημέρα!

Κι εγώ έχω πονάκια χαμηλά σαν της περιόδου και οι περισσότερες γυναίκες. Σου εύχομαι καλά αποτελέσματα!!!

καλησπερα @Irene_D μου ηρθε περιοδος με λιγο κοκκινο αιμαι (της περιοδου) και πολυ πονο στην κοιλια και μεση...δεν ξερω εαν θελω να κλαψω η να πεθανω απο την απογοητευση που πηρα, ο γιατρος απο την αλλη μου ειπε να περιμενω μεχρι την δευτερα για να παω για χοριακη. :/ ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/5/2018 at 4:27 ΜΜ, ο/η Sunnygirl είπε:

καλησπερα @Irene_D μου ηρθε περιοδος με λιγο κοκκινο αιμαι (της περιοδου) και πολυ πονο στην κοιλια και μεση...δεν ξερω εαν θελω να κλαψω η να πεθανω απο την απογοητευση που πηρα, ο γιατρος απο την αλλη μου ειπε να περιμενω μεχρι την δευτερα για να παω για χοριακη. ? ?

Πιθανόν να είναι βιοχημικη ή να είναι αίμα εμφυτευσης ????τι σου είπε ο γιατρός? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Πιθανόν να είναι βιοχημικη ή να είναι αίμα εμφυτευσης ????τι σου είπε ο γιατρός? 

Δεν είμαι Αθήνα και δουλεύω. Απλά είπε να πάω να κάνω την χοριακή και από εκεί ανάλογα να μιλήσω με κάποιον γιατρό εδώ όταν θα έρθει. Δεν έχω ιδέα τι είναι η βιοχημική βοήθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας κορίτσια.... 

Εγώ έκανα τεστ. Βγήκε θετικό... Με αχνή γραμμή... 

Έκανα χοριακη βγήκε 21 την έκανα πολύ νωρίς βέβαια στην πρώτη μέρα καθυστέρησης γτ είχα ήδη συμπτώματα υπνηλίες πολλές μυρωδιές... Πολλά περίεργα. 

Σήμερα λοιπόν.... Έχω αιμορραγία 5 μέρα καθυστέρηση... Για να σας δώσω να καταλάβετε. Πήρα το γιατρό μου ουτροζεσταν είπε πρωί μεσημέρι βράδυ αλλά εγώ έχω αίμα περιόδου κανονικά πολύ αίμα. Τι να πω? Ξάπλα είπε. Εγώ του έχω εμπιστοσύνη του γιατρού μου οκ...στην ερώτηση μου αν είναι αποβολή είπε μπορεί και όχι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sunnygirl Βιοχημικη είναι η εγκυμοσυνη που δεν προλαβαίνει να φανεί καν στον υπέρηχο. Συνήθως πρόκειται για ανωμαλία ένωσης ωαριου και σπερματοζωαριου και ο οργανισμός αποβαλει μόνος του χωρίς να χρειαστεί απόξεση. 

@Δήμητρα Λιγκαρου , μπορεί να είναι βιοχημικη. Αυτά είναι τα συμπτωματα της. Μπορεί όμως και να είναι κάποια αποκολληση που με τα φάρμακα που παίρνεις θα περασει και η εγκυμοσυνη θα εξελιχθεί κανονικά. Σου εύχομαι το δευτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

@Sunnygirl Βιοχημικη είναι η εγκυμοσυνη που δεν προλαβαίνει να φανεί καν στον υπέρηχο. Συνήθως πρόκειται για ανωμαλία ένωσης ωαριου και σπερματοζωαριου και ο οργανισμός αποβαλει μόνος του χωρίς να χρειαστεί απόξεση. 

@Δήμητρα Λιγκαρου , μπορεί να είναι βιοχημικη. Αυτά είναι τα συμπτωματα της. Μπορεί όμως και να είναι κάποια αποκολληση που με τα φάρμακα που παίρνεις θα περασει και η εγκυμοσυνη θα εξελιχθεί κανονικά. Σου εύχομαι το δευτερο!

στις πριν 3 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια.... 

Εγώ έκανα τεστ. Βγήκε θετικό... Με αχνή γραμμή... 

Έκανα χοριακη βγήκε 21 την έκανα πολύ νωρίς βέβαια στην πρώτη μέρα καθυστέρησης γτ είχα ήδη συμπτώματα υπνηλίες πολλές μυρωδιές... Πολλά περίεργα. 

Σήμερα λοιπόν.... Έχω αιμορραγία 5 μέρα καθυστέρηση... Για να σας δώσω να καταλάβετε. Πήρα το γιατρό μου ουτροζεσταν είπε πρωί μεσημέρι βράδυ αλλά εγώ έχω αίμα περιόδου κανονικά πολύ αίμα. Τι να πω? Ξάπλα είπε. Εγώ του έχω εμπιστοσύνη του γιατρού μου οκ...στην ερώτηση μου αν είναι αποβολή είπε μπορεί και όχι... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λες? Αποκόλληση... Χμμμ τόσο νωρίς?... Δε ξέρω πραγματικά... Έχω ένα παιδάκι 5 ετών με την πρώτη εξωσωματική. 

Έχω χωρίσει είμαι με άλλο σύντροφο. Καινούρια δεδομένα. Τι να πω... Δε ξέρω... Ότι πει ο Θεός. Πάντως πολύ αίμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Λες? Αποκόλληση... Χμμμ τόσο νωρίς?... Δε ξέρω πραγματικά... Έχω ένα παιδάκι 5 ετών με την πρώτη εξωσωματική. 

Έχω χωρίσει είμαι με άλλο σύντροφο. Καινούρια δεδομένα. Τι να πω... Δε ξέρω... Ότι πει ο Θεός. Πάντως πολύ αίμα 

Εμένα σήμερα δεν ήταν κόκκινο της περιόδου...είναι ροζ ανοιχτό θα πήγαινα αύριο για την χοριακή αλλά είναι κλειστά λόγω ημέρας θα πάω την τρίτη και μακάρι να είναι θετικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εδώ στη Θεσσαλονίκη είναι ανοιχτά όλες οι βιοιατρικη.. Δες το λίγο γλυκούλα 

Εμένα μου είπε να μη μετακινηθω. Μόλις ελλατωθει το αίμα τότε θα πάω να με δει είπε. Τώρα μίλησα μαζί του. Βιοχημικη μπορεί είπε μπορεί όμως κ όχι. Ουφ..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Δήμητρα Λιγκαρου είπε:

Εδώ στη Θεσσαλονίκη είναι ανοιχτά όλες οι βιοιατρικη.. Δες το λίγο γλυκούλα 

Εμένα μου είπε να μη μετακινηθω. Μόλις ελλατωθει το αίμα τότε θα πάω να με δει είπε. Τώρα μίλησα μαζί του. Βιοχημικη μπορεί είπε μπορεί όμως κ όχι. Ουφ..... 

Έχω είμαι στη Σίφνο και είναι ένα και μοναδικό δεν έχω πολλές επιλογές παρά μόνο υπομονή.....εμένα μου ήρθε περίοδος της 7η μέρα καθυστέρησης (παρασκευή) και σήμερα 10η μέρα (Δευτέρα) δεν έχω τίποτα μου είπε να πάω αύριο να την κάνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...