Μετάβαση σε περιεχόμενο

Aπορία για ovitrelle


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

Καλησπερα σου Μαριλια μ!

Θελω να σογ πω την εμπειρια μου.!!

εγω εκανα θεραπεια με ovitrelle αυτη τη φορα!

Πηγα τη 15η μερα στο γιατρο κ ειχα ενα ωοθηλακια 23 χιλ και μ εκανε ο γιατρος μια ενεση ovitrelle. Αυτη τη φορα δεν ενιωσα συμπτωματα ωορρηξιας και ειχα μονο μια επαφη 36 ωρες ακριβως μετα την ενεση και εμεινα ξαπλωμενη για 1 ωρα.

Μετα απο μια εβδομαδα ακριβως ειχα αιμα γ 1 μερα και για 2 μερες καφε αιμα!

4 μερες πριν αδιαθετησω ειχα πονους περιοδους πολυ εντονους και πολλα υγρα κιτρινα.

Και εκανα ενα τεστ πριν τη καθυστερηση κ βγηκε θετικο.

μετα χοριακη !

τελευταια περιοδος 21/04

1η χοριακη 17/5 53,3

2η χοριακη 21/5 400

3η χοριακη 23/5 965

κ

4η χοριακη 25/5 2.695

τωρα περιμενω πως κ πως να ερθειη τριτη να παω να το δω στον υπερηχο!

εχω ενα αγχος!!

Aλήθεια?Πολύ χαίρομαιιιιιιιιιιιιι!!!Συγχαρητήρια!!Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και με το καλό το μωράκι σας!!Αγχός σίγουρα υπάρχει και αγωνία άλλα όπως βλέπω κ τις χοριακές σου τέλειες είναι!!Σ ευχααριστώ πολύ που μοιράστηκες την εμπειρία σου!!!Πέρνω κουράγιο!!Είχα πολλά συμπτώματα απ την κλομιφαίνη κ λέω δν θα ξανακάνω!!Αλλά τώρα είμαι καλά!!Αν δν τα καταφέρουμε αυτό το μήνα θα πάω κ τον άλλον έτσι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η marillia είπε:

Aλήθεια?Πολύ χαίρομαιιιιιιιιιιιιι!!!Συγχαρητήρια!!Να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και με το καλό το μωράκι σας!!Αγχός σίγουρα υπάρχει και αγωνία άλλα όπως βλέπω κ τις χοριακές σου τέλειες είναι!!Σ ευχααριστώ πολύ που μοιράστηκες την εμπειρία σου!!!Πέρνω κουράγιο!!Είχα πολλά συμπτώματα απ την κλομιφαίνη κ λέω δν θα ξανακάνω!!Αλλά τώρα είμαι καλά!!Αν δν τα καταφέρουμε αυτό το μήνα θα πάω κ τον άλλον έτσι!!

ολα καλα θα πανε!!

ποτε περιμενεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω ημουν σιγουρη οτι αυτον τον μηνα δεν θα ειχαμε θετικο αποτελεσμα.

γιατι ειχαμε μονο μια επαφη και οχι οπως λενε καποιοι γιατροι 24 ωρες μετα κ 36 ωρες μετα.

εμεις ειχαμε μονο μια!κ δεν ημουν αισιοδοξη..

κ απο συμπτωματα οτι εχω στη περοοδο απλα λιγο πιο εντονα.Εγω πχ πονους περιοδου δεν εχω αλλα αυτη τη φορα ειχα εντονους κ ετρεχα στη τουαλετα συνεχεια. Κ αυτο με τη θερμοκρασια σε εμενα δεν ισχυει γιατι η βασικη μ θερμοκρασια ειναι 36,3-36,4 μετα την ωορρηξια παει 36.9 και μετα πεφτει!

Αυτη τη φορα η θερμοκρασια μ ηταν απο την ωορρηξια κ μετα 36.6-36.8 . Μια εβδομαδα μετα την ωορρηξια ενιωσα εναν οξυ πονο και ειχα κ αιμα κ η θερμοκρασια μου 36.4 (λεω αδιαθετησα) μαλλον ηταν η εμφυτευση γιυτο το αιμα κ ο πονος.

Λιγες μερες πριν την καθυστερηση η θερμοκρασια 36.6 -36.7 .

και τωρα η θερμοκρασια μου σταθερη 36.7-36.8. Δεν εχει παει ποτε 37 και κατι οπως λενε!

Οποτε ολα ειναι περιττα!!

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα!

Κι εγω ειχα πολυκυστικες ωοθηκες κ το θεμα μου ηταν η ωορρηξια!

ελπιζω να πανε ολα καλα κ την τριτη να δω το μωρακι μ!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η γωγω γωγω είπε:

εγω ημουν σιγουρη οτι αυτον τον μηνα δεν θα ειχαμε θετικο αποτελεσμα.

γιατι ειχαμε μονο μια επαφη και οχι οπως λενε καποιοι γιατροι 24 ωρες μετα κ 36 ωρες μετα.

εμεις ειχαμε μονο μια!κ δεν ημουν αισιοδοξη..

κ απο συμπτωματα οτι εχω στη περοοδο απλα λιγο πιο εντονα.Εγω πχ πονους περιοδου δεν εχω αλλα αυτη τη φορα ειχα εντονους κ ετρεχα στη τουαλετα συνεχεια. Κ αυτο με τη θερμοκρασια σε εμενα δεν ισχυει γιατι η βασικη μ θερμοκρασια ειναι 36,3-36,4 μετα την ωορρηξια παει 36.9 και μετα πεφτει!

Αυτη τη φορα η θερμοκρασια μ ηταν απο την ωορρηξια κ μετα 36.6-36.8 . Μια εβδομαδα μετα την ωορρηξια ενιωσα εναν οξυ πονο και ειχα κ αιμα κ η θερμοκρασια μου 36.4 (λεω αδιαθετησα) μαλλον ηταν η εμφυτευση γιυτο το αιμα κ ο πονος.

Λιγες μερες πριν την καθυστερηση η θερμοκρασια 36.6 -36.7 .

και τωρα η θερμοκρασια μου σταθερη 36.7-36.8. Δεν εχει παει ποτε 37 και κατι οπως λενε!

Οποτε ολα ειναι περιττα!!

Σου ευχομαι να πανε ολα καλα!

Κι εγω ειχα πολυκυστικες ωοθηκες κ το θεμα μου ηταν η ωορρηξια!

ελπιζω να πανε ολα καλα κ την τριτη να δω το μωρακι μ!!❤

Σ ευχαριστώ πολύ!!Περιμένω στις 6/6!!!Ναι η θερμοκρασία είναι μπέρδεμα!!Εγώ έχω παρατηρήσει ότι μετά την ωορρηξία έχω πάντα όλη μέρα δέκατα 37,3!!Και μετά όταν έχω περίοδο είμαι στο 36,8!!Στην αρχή ανησυχούσα κι όλας!!Ελέγα λες να έχω τίποτα?Αλλά τελικά είναι πάντα μετά την ωορρηξία!!Λένε ότι την μέρα που γίνεται η εμφύτευση πέφτει η θερμοκρασία πάλι!!Δν ξέρω κατά πόσο ισχύει!!Πότε έχεις υπέρηχο?Σας εύχομαι ότι επιθυμείτε να γίνει πραγματικότητα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Σ ευχαριστώ πολύ!!Περιμένω στις 6/6!!!Ναι η θερμοκρασία είναι μπέρδεμα!!Εγώ έχω παρατηρήσει ότι μετά την ωορρηξία έχω πάντα όλη μέρα δέκατα 37,3!!Και μετά όταν έχω περίοδο είμαι στο 36,8!!Στην αρχή ανησυχούσα κι όλας!!Ελέγα λες να έχω τίποτα?Αλλά τελικά είναι πάντα μετά την ωορρηξία!!Λένε ότι την μέρα που γίνεται η εμφύτευση πέφτει η θερμοκρασία πάλι!!Δν ξέρω κατά πόσο ισχύει!!Πότε έχεις υπέρηχο?Σας εύχομαι ότι επιθυμείτε να γίνει πραγματικότητα!!

τη τεταρτη εχω να δουμε εμβρυο και ελπιζω ν ακουσουμε κ καρδουλα..

πηγα αλλα ειδαμε μονο οτι η κυηση ειναι ενδομητρια.!

εχω αγχωθει γιατι ακουω τοσα εδω γ πακινδρομες κ φοβαμαι!

αε ευχαριστω παρα πολυ!!

ολα καλα θα σ πανε κι εσενα.

ευχομαι μια τεραστια χοριακη !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γωγω γωγω είπε:

τη τεταρτη εχω να δουμε εμβρυο και ελπιζω ν ακουσουμε κ καρδουλα..

πηγα αλλα ειδαμε μονο οτι η κυηση ειναι ενδομητρια.!

εχω αγχωθει γιατι ακουω τοσα εδω γ πακινδρομες κ φοβαμαι!

αε ευχαριστω παρα πολυ!!

ολα καλα θα σ πανε κι εσενα.

ευχομαι μια τεραστια χοριακη !!

Σ ου εύχομαι με το καλό να πας για υπέρηχο!!Να περάσουν οι μέρες γρήγορα!!Ολά καλά θα πάνε είμαι σίγουρη!!!Καλά κ γω πλέον το έχω παρατήσει το θερμόμετρο!!Υπάρχουν νομίζω καλύτεροι τρόποι για να βρούμε ωορρηξία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Σ ου εύχομαι με το καλό να πας για υπέρηχο!!Να περάσουν οι μέρες γρήγορα!!Ολά καλά θα πάνε είμαι σίγουρη!!!Καλά κ γω πλέον το έχω παρατήσει το θερμόμετρο!!Υπάρχουν νομίζω καλύτεροι τρόποι για να βρούμε ωορρηξία!!!

και καλα κανεις!

γιατι γ μενα δεν ειναι αξιοπιστο!

αντεε και σου ευχομαι σε 10 μερες να εχεις τα θετικα αποτελεσματα!!??

προσπαθητε καιρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η γωγω γωγω είπε:

και καλα κανεις!

γιατι γ μενα δεν ειναι αξιοπιστο!

αντεε και σου ευχομαι σε 10 μερες να εχεις τα θετικα αποτελεσματα!!??

προσπαθητε καιρο?

Eίχα μια παλίνδρομη πέρσυ τον Ιανουάριο!!Προσπαθούμε 15 μήνες!!Αλλά κ την πρώτη φορά τόσο κάναμε!!!Για να δούμε!!!Στείλε μου νεάκια απ τον υπέρηχο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Eίχα μια παλίνδρομη πέρσυ τον Ιανουάριο!!Προσπαθούμε 15 μήνες!!Αλλά κ την πρώτη φορά τόσο κάναμε!!!Για να δούμε!!!Στείλε μου νεάκια απ τον υπέρηχο!!

κριμαα κοριτσι μου..τουλαχιστον ξερεις οτι μενεις..και πως την καταλαβες την παλινδρομη?απο υπερηχο?ειχες συμπτωματα?

θα δεις θα πανε ολα καλα!!

θα σου στειλω κοριτσακι μ..!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η γωγω γωγω είπε:

κριμαα κοριτσι μου..τουλαχιστον ξερεις οτι μενεις..και πως την καταλαβες την παλινδρομη?απο υπερηχο?ειχες συμπτωματα?

θα δεις θα πανε ολα καλα!!

θα σου στειλω κοριτσακι μ..!!

 

Δν είδαμε σποράκι!!!Τελικά στην ιστολογική είδαμε εμβρυικά στοιχεία γτ μια γιατρός μου λέγε κενό σάκο!!Οτι να ναι!!Αλλά το αφήνω πίσω όσο γίνεται!!!Ελπίζω ότι η επόμενη θα είναι κ η τυχερή μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marillia είπε:

Δν είδαμε σποράκι!!!Τελικά στην ιστολογική είδαμε εμβρυικά στοιχεία γτ μια γιατρός μου λέγε κενό σάκο!!Οτι να ναι!!Αλλά το αφήνω πίσω όσο γίνεται!!!Ελπίζω ότι η επόμενη θα είναι κ η τυχερή μας!!!

ολα καλα θα πανε θα το δεις!!

πρωτη φορα κανεις προκληση ωορρηξιας?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/5/2018 at 5:18 ΜΜ, ο/η γωγω γωγω είπε:

ολα καλα θα πανε θα το δεις!!

πρωτη φορα κανεις προκληση ωορρηξιας?

 

Πως είσαι κορίτσι?Αντε Δευτέρα αύριο!!Ναι πρώτη φορά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marillia είπε:

Πως είσαι κορίτσι?Αντε Δευτέρα αύριο!!Ναι πρώτη φορά!!!

καλα ειμαι κοριτσακι μ..

αντε θα ειναι κ η τυχεση σου!!στο ευχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 years later...

Καλησπέρα κορίτσια! χρονια πολλα σε ολες 🎉

δεν ξερω αν θα υπάρξει αμεση απάντηση.

Προσπαθούμε αρκετό καιρο για παιδακι κ εμεις. Δυσκολευόμαστε λογο σύνδρομου πολυκυστικων..

Η αλήθεια ειναι πως περσυ τον Απρίλιο προχωρήσαμε σε διακοπή κύησης σε προχωρημένη εγκυμοσύνη, λογο συνδρόμου. Δυστυχώς η μισή καρδούλα δεν λειτουργούσε ,και αλλα πολλα προβλήματα που ειχε το μωρακι μας,με αποτέλεσμα να μας πει ο γιατρός οτι δυστυχώς δεν θα ζησει μεχρι να γεννηθεί στον 9ο μηνα. οποτε οπως σας ειπα με βαρια καρδιά, προχωρήσαμε με διακοπή. 

Στο σημερα για να μην σας κουράζω,

Στις 26 Φεβρουαρίου έκανα την οβιτρελ ενεση, ωστόσο ήμουν 22 χιλιοστα ωοθυλακίου από τις 24 , οπότε μας ειπε να ερθουμε σε επαφή το Σαββατοκύριακο,και τις δυο μέρες μετα την ένεση.

έχουν περάσει 12 μέρες μετα την ένεση. και εχω καποια συμπτώματα,οπως πρησμένο στήθος, μια ήπια πίεση χαμηλά στην κοιλιά,και υγρα . Δεν μπορούσα να περιμένω αλλο, και έκανα τεστ εγκυμοσύνης,που βγηκε θετικό με πολυ άχνη γραμμή. υπάρχει περίπτωση να ειναι ακομα η επίδραση της ενεσης αυτη που εφερε το θετικό αποτέλεσμα;; Σας επρηξα!! Συγνώμη για το σεντόνι! εύχομαι καλα αποτελέσματα για όσες θέλουν να γίνουν μανουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...