Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διαταραχη περιοδου;;;


Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια!Ελπιζω ολες να ειστε καλα ,αισιοδοξες και χαμογελαστες.

Εχω μια απορρια και ισως θα μπορουσε καποια να με διαφωτισει,σχετικα με την περιοδο..Ειχα αδιαθετησει στις 8 Μαιου.Κρατησε μονο 2 μερες και μετα τα γνωστα στο τελειωμα της περιοδου.Ηρθα σε επαφη 13 ,15 και 17 του μηνα .Για ωορρηξια ,δεν το νομιζω ,αν καιδεν το τσεκαρα...Χτες λοιπον στις 20 του μηνα ,ειχα στο σκουπισμα ροζ αιματακι...Λεω ξανααδιαθετησα;; Αυτο για 2 φορες και τελος...Τι θα μπορουσε να ειναι ;;Να υπαρχει καποια ανωμαλια περιοδου ;;;Πρεπει να ρωτησω το γιατρο μου η δεν ειναι κατι ανησυχητικο;;;Ευχαριστω εκ των προτερων!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Γεια σας κοριτσια!Ελπιζω ολες να ειστε καλα ,αισιοδοξες και χαμογελαστες.

Εχω μια απορρια και ισως θα μπορουσε καποια να με διαφωτισει,σχετικα με την περιοδο..Ειχα αδιαθετησει στις 8 Μαιου.Κρατησε μονο 2 μερες και μετα τα γνωστα στο τελειωμα της περιοδου.Ηρθα σε επαφη 13 ,15 και 17 του μηνα .Για ωορρηξια ,δεν το νομιζω ,αν καιδεν το τσεκαρα...Χτες λοιπον στις 20 του μηνα ,ειχα στο σκουπισμα ροζ αιματακι...Λεω ξανααδιαθετησα;; Αυτο για 2 φορες και τελος...Τι θα μπορουσε να ειναι ;;Να υπαρχει καποια ανωμαλια περιοδου ;;;Πρεπει να ρωτησω το γιατρο μου η δεν ειναι κατι ανησυχητικο;;;Ευχαριστω εκ των προτερων!

Καλησπέρα κορίτσι μου!!! Μου είχε τύχει και εμένα!!! Είχα πάρει τότε την γιατρό μου τηλ και μου είχε πει η είναι από την εμφύτευση του εμβρύου που γίνεται 7 με 12 μέρες μετά την σύλληψη ή μπορεί να  οφείλεται σε μικρή ορμονική διαταραχή σε εμένα ήταν το δεύτερο!ευτυχώς όμως δεν είχα κάτι!τυχαίνει μου είπε!Μακάρι σε εσένα να είναι το

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

 Καλησπέρα! Τι κύκλο έχεις; Δλδ πότε περιμένεις την επόμενη περίοδό σου?

Καλησπερα κοπελα μου!Εχω κυκλο 28-33 μερες ...Λογικα ,περιμενω να αδιαθετησω παλι ςτις 5 εως 8 Ιουνιου...Τωρα βεβαια δεν εχω καθολου αιμα.ΧΤες λιγο ροζε και τερμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η KONSTANTIA είπε:

Μάλιστα. Άρα λογικά εσύ έχεις ωορρηξία από αύριο έως την Κυριακή?

Στο θεμα της ωοορηξιας ειμαι φεξε μου και γλιστρησα!Τον προηγουμενο μηνα ειχα ωορρηξια την 9η και 18η μερα.Τσεκαρισμενο με τεστακια. Και μαλιστα κατι πηγε να ξεκινησει... βιοχημικη...Αυτην τη φορα δεν το κοιταξα καθολου.Επειδη δεν ειχα περιοδο οπως συνηθως ,που μου κραταει 5 μερες ,λεω μπουρδα περιοδος ειναι αυτη ,δεν θα εχω ωορρηξια και το αφησα στο ελεος...Να ειναι διαταραχη απο την βιοχημικη ,δεν το νομιζω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η KONSTANTIA είπε:

Μάλλον αυτό θα είναι. Πήγες σε γυναικολόγο?

Δεν πηγα...Να παω λες;;Ισως θα πρεπει να τον παρω κανα τηλ....Σ ευχαριστω πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χωρις να επιμενω κιολας σε αυτο....νομιζω μετα απο βιοχημικη δεν εχεις ανωμαλιες στον κυκλο.

εγω τουλαχιστον δεν ειχα κ ουτε εχω ακουσει κατι σχετικο.

απο αυτα που μου εχει πει ο ντοκτορ ανωμαλιες εχουμε μετα απο διακοπη,αποβολη,αποξεση,κλπ.η βιοχημικη ειναι μια ελαχιστα καθυστερημενη περιοδος.

ας πει κ οποια αλλη ξερει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Dim83 είπε:

χωρις να επιμενω κιολας σε αυτο....νομιζω μετα απο βιοχημικη δεν εχεις ανωμαλιες στον κυκλο.

εγω τουλαχιστον δεν ειχα κ ουτε εχω ακουσει κατι σχετικο.

απο αυτα που μου εχει πει ο ντοκτορ ανωμαλιες εχουμε μετα απο διακοπη,αποβολη,αποξεση,κλπ.η βιοχημικη ειναι μια ελαχιστα καθυστερημενη περιοδος.

ας πει κ οποια αλλη ξερει.

Σ ευχαριστω πολυ.Κι εμενα μου φαινεται υπερβολικο να ειναι απο την βιοχημικη.Πιστευω να ειναι καποια απλη διαταραχη της περιοδου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Σ ευχαριστω πολυ.Κι εμενα μου φαινεται υπερβολικο να ειναι απο την βιοχημικη.Πιστευω να ειναι καποια απλη διαταραχη της περιοδου..

αγαπημενη μου ρωτα το γιατρο.εγω επειδη ειμαι λιγο φοβιτσιαρα,αν εχω κατι που δεν ειναι συνηθες τον ρωταω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από εμένα, έχω και εγώ μια απορία, μου ήρθε περίοδος τρεις μέρες νωρίτερα, κανονικά έχω κύκλο 28 μερες, μερικές φορές μου έρχεται όμως στις 26 μερες, είναι φυσιολογικό ή να ανησυχώ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Γεια σας κοριτσια!Ελπιζω ολες να ειστε καλα ,αισιοδοξες και χαμογελαστες.

Εχω μια απορρια και ισως θα μπορουσε καποια να με διαφωτισει,σχετικα με την περιοδο..Ειχα αδιαθετησει στις 8 Μαιου.Κρατησε μονο 2 μερες και μετα τα γνωστα στο τελειωμα της περιοδου.Ηρθα σε επαφη 13 ,15 και 17 του μηνα .Για ωορρηξια ,δεν το νομιζω ,αν καιδεν το τσεκαρα...Χτες λοιπον στις 20 του μηνα ,ειχα στο σκουπισμα ροζ αιματακι...Λεω ξανααδιαθετησα;; Αυτο για 2 φορες και τελος...Τι θα μπορουσε να ειναι ;;Να υπαρχει καποια ανωμαλια περιοδου ;;;Πρεπει να ρωτησω το γιατρο μου η δεν ειναι κατι ανησυχητικο;;;Ευχαριστω εκ των προτερων!

Κοπελα μου, κλεισε καλυτερα ενα ραντεβου στο γυναικολογο...για ανωμαλια περιοδου μου φαινεται λιγο δυσκολο σε αυτο το χρονικο διαστημα... Ισως κανω και λαθος... 

Εγω περιπου στην 20η ημερα του κυκλου ειχα δει λιγο ροζ...και στην 31η ημερα εκανα χοριακη 735 μοναδες...

Ευχομαι ολοψυχα να ηρθε το θαυματακι σας!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Μακάρι σε εσένα να είναι το πρώτο και να είσαι έγκυος!!

Σ ευχαριστώ πολυ για τις ευχες ,αν και δεν πιστευω να ισχυει κατι τετοιο ,γιατι δεν βγαινουν οι ημερες...!!!Εσυ εχεις παιδακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lenakidol είπε:

Γεια σας και από εμένα, έχω και εγώ μια απορία, μου ήρθε περίοδος τρεις μέρες νωρίτερα, κανονικά έχω κύκλο 28 μερες, μερικές φορές μου έρχεται όμως στις 26 μερες, είναι φυσιολογικό ή να ανησυχώ;;;

Καλημερα!Πιστευω οτι δεν ειναι κατι ανησυχητικο!Καποιες φορες αλλαζει η περιοδος μας ...Μπορεις ομως να ρωτησεις και το γυναικολογο σου ,αν ειναι μια σταθερη επαναληψη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Κοπελα μου, κλεισε καλυτερα ενα ραντεβου στο γυναικολογο...για ανωμαλια περιοδου μου φαινεται λιγο δυσκολο σε αυτο το χρονικο διαστημα... Ισως κανω και λαθος... 

Εγω περιπου στην 20η ημερα του κυκλου ειχα δει λιγο ροζ...και στην 31η ημερα εκανα χοριακη 735 μοναδες...

Ευχομαι ολοψυχα να ηρθε το θαυματακι σας!!❤

Σ ευχαριστω πολυ κοπελα μου!Πραγματικα για θαυμα θΑ επροκειτο ,εαν...Τα ΦΙΛΙΑ ΜΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Athena D. είπε:

Σ ευχαριστώ πολυ για τις ευχες ,αν και δεν πιστευω να ισχυει κατι τετοιο ,γιατι δεν βγαινουν οι ημερες...!!!Εσυ εχεις παιδακι;

Καλημέρα!!!Οχι ακόμα προσπαθώ εδώ και ένα χρόνο και τρεις μήνες με τεστ ωορρηξίας.Τωρα έχω 6 μέρες καθυστέρηση σήμερα έλεγα να κάνω το τεστ αλλά δεν το έκανα τελικά!όλο το αναβάλλω!Γενικά δεν έχω κανένα σύμπτωμα είχα κάνει ένα τεστ πριν την καθυστέρηση αλλά βηλγηκε αρνητικό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα!!!Οχι ακόμα προσπαθώ εδώ και ένα χρόνο και τρεις μήνες με τεστ ωορρηξίας.Τωρα έχω 6 μέρες καθυστέρηση σήμερα έλεγα να κάνω το τεστ αλλά δεν το έκανα τελικά!όλο το αναβάλλω!Γενικά δεν έχω κανένα σύμπτωμα είχα κάνει ένα τεστ πριν την καθυστέρηση αλλά βηλγηκε αρνητικό

Eφοσον εχεις καθυστερηση ,γιατι δεν κανεις ενα τεστακι;;Εγω στη θεση σου θα ειχα κανει ηδη!Με το καλο σου ευχομαι ,να δεις συντομα το θετικο αποτελεσμα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα!!!Οχι ακόμα προσπαθώ εδώ και ένα χρόνο και τρεις μήνες με τεστ ωορρηξίας.Τωρα έχω 6 μέρες καθυστέρηση σήμερα έλεγα να κάνω το τεστ αλλά δεν το έκανα τελικά!όλο το αναβάλλω!Γενικά δεν έχω κανένα σύμπτωμα είχα κάνει ένα τεστ πριν την καθυστέρηση αλλά βηλγηκε αρνητικό

Κανε ενα τεστακι.Μετα απο τοσες μερες καθυστέρηση θα δείξει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Κανε ενα τεστακι.Μετα απο τοσες μερες καθυστέρηση θα δείξει

Καλημέρα έκανα σήμερα και δυστυχώς βγήκε αρνητικό περίοδος δεν μου έχει έρθει ακόμα Μαλλον θα παω στον γιατρό να με δει γιατί ωορρηξία έκανα κανονικα την μέρα που κάνω δεν ξέρω τι μπορεί να έχει γίνει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Καλημέρα έκανα σήμερα και δυστυχώς βγήκε αρνητικό περίοδος δεν μου έχει έρθει ακόμα Μαλλον θα παω στον γιατρό να με δει γιατί ωορρηξία έκανα κανονικα την μέρα που κάνω δεν ξέρω τι μπορεί να έχει γίνει

Ναι ,καλυτερα να ρωτησεις τον γιατρο σου....αν κι εγω ειμαι απο τις δυσκολες στις ερωτησεις και δεν πολυ παιρνω τηλ. ουτε πολυ ρωταω...Ισως θα ηταν καλο ,να παρακολουθησεις την ωορρηξια σου με τον γιατρο για κανα δυο μηνες...Καλα να πανε ολα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Athena D. είπε:

Ναι ,καλυτερα να ρωτησεις τον γιατρο σου....αν κι εγω ειμαι απο τις δυσκολες στις ερωτησεις και δεν πολυ παιρνω τηλ. ουτε πολυ ρωταω...Ισως θα ηταν καλο ,να παρακολουθησεις την ωορρηξια σου με τον γιατρο για κανα δυο μηνες...Καλα να πανε ολα!

Σ' ευχαριστώ πολύ!! Πριν λίγο μου ήρθε η περίοδος! μίλησα με την γιατρό ή οποία με καθησησυχασε ότι δεν συμβαίνει κάτι απλά ήταν μια καθυστέρηση!και ότι μπορεί να συμβεί!έχω κάνει τις βασικές εξετάσεις πριν 2 μήνες και ήταν όλα καλά! Δεν πειράζει πάμε για τον επόμενο μήνα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ViKcy είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ!! Πριν λίγο μου ήρθε η περίοδος! μίλησα με την γιατρό ή οποία με καθησησυχασε ότι δεν συμβαίνει κάτι απλά ήταν μια καθυστέρηση!και ότι μπορεί να συμβεί!έχω κάνει τις βασικές εξετάσεις πριν 2 μήνες και ήταν όλα καλά! Δεν πειράζει πάμε για τον επόμενο μήνα!!!

Ετσι κοπελα μου!Να εχεις δυναμη να προσπαθεις και να ελπιζεις!Εδω πολλα κοριτσια αυτον το μηνα ανακοινωσαν εγκυμοσυνες!Θα ερθει και η σειρα σου!!!Στο ευχομαι να γινει συντομα!Τα φιλια μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...