Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πονακια 34η εβδομαδα


Recommended Posts

Καλημερα!! Παλι εγω!!

Σημερα ξυπνησα απο κατι πονακια σαν σουβλιες χαμηλα δεξια....(34+2)

Επρεπε να εχω τα ποδια μου μαζεμενα στο πλαι μεχρι να περασει... Δεν ειχε πετρωσει η κοιλια μου και το μωρο κινειται κανονικα...

Απο εκεινη τη στιγμη το εχω νιωσει ξανα 3-4 φορες και εχω αρχισει και ανησυχω...

Ο γιατρος μου μου ειχε πει οτι να του τηλεφωνησω οταν δω βλεννη ή αιμα ροζ ή κοκκινο...απο την στιγμη που δεν εχω κατι απο αυτα δεν τον εμημερωσα για τα σημερινά...

Τι λετε να ειναι???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα! Δε νομίζω να είναι κατι  ανησυχητικό, ίσως είναι απο τις αλλαγές που συμβαίνουν στο  σώμα μας ωστε να προετοιμαστούμε για το  τοκετό..... και εγω ειμαι στη 36 εβδ. και 1 ημέρες και ήδη εδώ και 2 εβδομάδες νιώθω κατα καιρούς τσιμπήματα, πονάκια περιόδου.. 

Παρόλα αυτά κάνε ενα τηλ. στο γιατρό σου για να είμαστε σιγουροι....Με το  καλό το bebe!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Petalouditsa28 είπε:

καλημερα! Δε νομίζω να είναι κατι  ανησυχητικό, ίσως είναι απο τις αλλαγές που συμβαίνουν στο  σώμα μας ωστε να προετοιμαστούμε για το  τοκετό..... και εγω ειμαι στη 36 εβδ. και 1 ημέρες και ήδη εδώ και 2 εβδομάδες νιώθω κατα καιρούς τσιμπήματα, πονάκια περιόδου.. 

Παρόλα αυτά κάνε ενα τηλ. στο γιατρό σου για να είμαστε σιγουροι....Με το  καλό το bebe!!!

Σε ευχαριστω πολυ!! Επισης παρατηρησα οτι εχει κατεβειμια παλαμη απο το στηθος η κοιλια μου... Τελικα ειπα τον πονο μου στην μαμα μου και ειπε οτι αφου κατεβαινει η κοιλια ειναι λογικο γτ ανοιγει και η λεκανη!! Αν συνεχιστουν πιο εντονα πονακια θα παρω τηλ τον γιατρο ισα ισα να μου φυγει απο το μυαλο...

Με το καλο και σε εσενα!!❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχάς ποοοοσο χάρηκα που έφτασε τόσο η κύηση σου!! Πότε ήταν που ξεκίνησε! Πόσο γρήγορα περνά ο καιρός..Κατερίνα μου σιγά σιγά φτάνεις στο μήνα σου..θα χεις πινάκια σούβλες πετρώματα κτλ..όπως σου είπε ο γιατρός σου ή βλέννη είναι δείγμα ότι έφυγε το πομα κ ξεκινά τοκετός αλλά είσαι νωρίς!! Φυσιολογικά είναι όσα περιγράφεις..πίστεψε με όταν φτάσει η γέννα θα το καταλάβεις...χαχα

Ωστόσο ο,τι σε αγχωμενος εννοείται ενημερώνεις!!! Αχ κοριτσάκι μου με το καλό καλή λευτεριά πολύ συγκινηθηκα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Finally είπε:

Καταρχάς ποοοοσο χάρηκα που έφτασε τόσο η κύηση σου!! Πότε ήταν που ξεκίνησε! Πόσο γρήγορα περνά ο καιρός..Κατερίνα μου σιγά σιγά φτάνεις στο μήνα σου..θα χεις πινάκια σούβλες πετρώματα κτλ..όπως σου είπε ο γιατρός σου ή βλέννη είναι δείγμα ότι έφυγε το πομα κ ξεκινά τοκετός αλλά είσαι νωρίς!! Φυσιολογικά είναι όσα περιγράφεις..πίστεψε με όταν φτάσει η γέννα θα το καταλάβεις...χαχα

Ωστόσο ο,τι σε αγχωμενος εννοείται ενημερώνεις!!! Αχ κοριτσάκι μου με το καλό καλή λευτεριά πολύ συγκινηθηκα

Αχχχ με συγκινησες!! Οντως περασε πολυ γρηγορα ο καιρος...και βεβαια ειχα μια εγκυμοσυνη χωρις συμπτωματα χωρις τιποτα...μια απλη καθημερινοτητα που μονο απο τις κλωτσιες καταλαβαινα οτι εχω μωρο... Τωρα εχουν ξεκινησει και εμφανιζονται ολα...

Λοιπον σου στελνω και φωτο το χθεσινο μου κατόρθωμα! !χαχαχα

20180520_224820.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Αχχχ με συγκινησες!! Οντως περασε πολυ γρηγορα ο καιρος...και βεβαια ειχα μια εγκυμοσυνη χωρις συμπτωματα χωρις τιποτα...μια απλη καθημερινοτητα που μονο απο τις κλωτσιες καταλαβαινα οτι εχω μωρο... Τωρα εχουν ξεκινησει και εμφανιζονται ολα...

Λοιπον σου στελνω και φωτο το χθεσινο μου κατόρθωμα! !χαχαχα

20180520_224820.jpg

Γεια σου Κατερινακι!!!!!Με το καλο !!!!Και με ενα πονο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατερινα, κι εγω ειχα τετοιες ενοχλησεις.. Η κοιλια σου κατεβαινει γιατι προσπαθει να βρει τον δρομο για την μεγαλη εξοδο!!!

Με το καλο να ανταμωσεις το μικρουλι σου..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rosemary είπε:

Κατερινα, κι εγω ειχα τετοιες ενοχλησεις.. Η κοιλια σου κατεβαινει γιατι προσπαθει να βρει τον δρομο για την μεγαλη εξοδο!!!

Με το καλο να ανταμωσεις το μικρουλι σου..!

Σε ευχαριστω πολυ!! Αυτο μου ειπε και η μαμα μου... Και απο οσο μιλησα με μια μαια μου ειπε οτι δεν θα παρω ολο τον μηνα, γιατι το μωρο δεν θα εχει χωρο λογω μικρης κοιλιας...ισα ισα που θα παρει βαρος και θα βγει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Athena D. είπε:

Γεια σου Κατερινακι!!!!!Με το καλο !!!!Και με ενα πονο!

Σε ευχαριστω κοπελα μου!! Και σε εσενα σου ευχομαι τα καλυτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Σε ευχαριστω πολυ!! Αυτο μου ειπε και η μαμα μου... Και απο οσο μιλησα με μια μαια μου ειπε οτι δεν θα παρω ολο τον μηνα, γιατι το μωρο δεν θα εχει χωρο λογω μικρης κοιλιας...ισα ισα που θα παρει βαρος και θα βγει... 

Δε νομιζω οτι παιζει ρολο η κοιλια... Εγω που ειχα λιλιπουτικη πηγα 40+... Ειδικα αν εισαι κ ψηλη, εχει πολυ χωρο το νινι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Rosemary είπε:

Δε νομιζω οτι παιζει ρολο η κοιλια... Εγω που ειχα λιλιπουτικη πηγα 40+... Ειδικα αν εισαι κ ψηλη, εχει πολυ χωρο το νινι!!

Αχχχ δεν ξερω καθολου...ετσι μου ειχε πει η μαια... Παρολα αυτα ειμαι ετοιμη για παν ενδεχομενο!!!?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Αχχχ με συγκινησες!! Οντως περασε πολυ γρηγορα ο καιρος...και βεβαια ειχα μια εγκυμοσυνη χωρις συμπτωματα χωρις τιποτα...μια απλη καθημερινοτητα που μονο απο τις κλωτσιες καταλαβαινα οτι εχω μωρο... Τωρα εχουν ξεκινησει και εμφανιζονται ολα...

Λοιπον σου στελνω και φωτο το χθεσινο μου κατόρθωμα! !χαχαχα

20180520_224820.jpg

Εγώ είχα κάνει Κίντερ αυγό κ πεταγωταν ένα μωρό στο πρώτο χαχαχα τι τέλεια κοιλίτσα καλή λευτεριά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Rosemary είπε:

Δε νομιζω οτι παιζει ρολο η κοιλια... Εγω που ειχα λιλιπουτικη πηγα 40+... Ειδικα αν εισαι κ ψηλη, εχει πολυ χωρο το νινι!!

Έτσι ακριβώς εγώ αυτή την κοιλιά είχα στο πρώτο στις 40+ κι εγώ με 170 υψος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Finally είπε:

Έτσι ακριβώς εγώ αυτή την κοιλιά είχα στο πρώτο στις 40+ κι εγώ με 170 υψος

Κοριτσια τελικα αυτα τα πονακια οδηγησαν σημερα σε συσπασεις...ηρθα στο νοσοκομειο κ μετα απο κολπικη εξεταση μου ειπε οτι εχω μαλακο τραχηλο χωρις διαστολη ευτυχως!! Μου εκανε εισαγωγη προληπτικα κ ενεση κορτιζονης για το αναπνευστικο της ζουζουνιτσας!!! 

Ολα καλα ψυχολογικα...καλοδεχουμενο οτι ερθει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Κατερίνα21 είπε:

Κοριτσια τελικα αυτα τα πονακια οδηγησαν σημερα σε συσπασεις...ηρθα στο νοσοκομειο κ μετα απο κολπικη εξεταση μου ειπε οτι εχω μαλακο τραχηλο χωρις διαστολη ευτυχως!! Μου εκανε εισαγωγη προληπτικα κ ενεση κορτιζονης για το αναπνευστικο της ζουζουνιτσας!!! 

Ολα καλα ψυχολογικα...καλοδεχουμενο οτι ερθει!!!

Κουράγιο όλα καλά θα πάνε και καλός να δεχτείς την βιαστική μπουμπού σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Κλείσε κορίτσι μου ραντεβού με οδοντίατρο και μίλησε με τον γυναικολόγο σου ότι θα πας σε περίπτωση που χρειαστεί να μιλήσουν κ μεταξύ τους! Μπορούν να γίνουν κ ενέργειες και στην εγκυμοσύνη μη το αφήσεις γτ είναι χειρότερο! Περαστικά εύχομαι!
    • Πολύ συγκινητική η ιστορία του άντρα σου Αντωνια μου...!Και καταπληκτικό ότι τα κατάφερε τόσο καλά ένα αδύναμο εμβρυακι. 💖 Και αυξήθηκε  το αποθεμα σας!! Δεν μπορειτε βεβαια να επιλεξετε εσεις ποια-ες θα βαλετε. 😄 Το ξερεις, φανταζομαι. Οι γιατροί ξεκινουν συνηθως τις ετ από τα πιο δυνατά έμβρυα, ώστε να έχετε περισσότερες πιθανότητες.  Επίσης, η ποιότητα της βλαστοκυστης στην πραξη φαίνεται. Μακαρι να πετυχεις με την πρωτη, ολες αυτο ευχομαστε! Αλλα το σημαντικο ειναι να ειναι υγιεις αυτες που θα βαλεις, οχι μονο αριστες σύμφωνα με τους χαρακτηρισμους των εμβρυολογων. Το έχουμε δει πολλές φορές. Από αγάπη κ ενδιαφέρον στο λέω. Επειδή είναι η πρώτη σου προσπαθεια και καλό είναι να έχεις ολες τις πληροφορίες.😉  Προς το παρον ολα καλα πανε, μακαρι να συνεχίσουν ετσι!!🥰🙏
    • Μακάρι κορίτσια μου!!! Να δω κ τα 2 θετικά🤞🏻🤞🏻🤞🏻 καλα αν είναι να γίνει θα γίνει… Κ γω με μια φορά έπιασα στη βιοχημική 
    • Και μένα είχε πρηστεί το στήθος πολύ νωρίτερα και τελικά ήμουν έγκυος...βέβαια εγώ το υποψιάστηκα 5 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο επειδή είχα συχνοουρία.  Την Δευτέρα περιμένεις λογικά...οπότε ένα τεστ αύριο ή μεθαύριο θα δείξει πιστεύω.
    • Καλά...χαλάλι σου...να έχεις το χαρτί και να μην το κοιτάς!!!! Εγώ στα άλλα δεν έκανα γιατί τότε δεν τα ξέραμε αυτά...τώρα θέλει η μικρή να κάνουμε γιατί το είδε σε βιντεάκια και θα κάνουμε αλλά εγώ και ο άντρας μου θα το ξέρουμε. Ουσιαστικά θα γίνει για τα παιδιά και για το τζέρτζελο και το πείραγμα σε συγγενής και φίλους. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...