Μετάβαση σε περιεχόμενο

απορρυπαντικο


Recommended Posts

Εγώ είχα δοκιμάσει το αρκάδι και το προδερμ στην κόρη μου και κατέληξα στο προδέρμ. Καθαρίζει πιο καλά, έχει ένα ελαφρύ διακριτικό άρωμα και μου άρεσε πιο πολύ. Εγώ τα βάζω στο πρόγραμμα για βρεφικά ρούχα όλα μαζί, ανοχτά - σκούρα. Μόνο την πρώτη φορά ότι σκούρο έχω το πλένω στο χέρι για να τσεκάρω αν ξεβάφει. 

Εγώ τα σιδέρωνα μέσα έξω γιατί ένοιωθα πιο σίγουρη, αλλά και απ την μια να τα κάνεις μια χαρά είναι και μια χαρά σιδερώνονται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ditaki κατά λάθος σ έβαλα μια φάτσα π κλαίει χαχα κ μένα μ άρεσε τ προδερμ κ σε αυτό κατέληξα.

Ρε κορίτσια Εγώ ούτε π σκέφτηκα να σιδερωσω τα ρούχα ανάποδα παρά μόνο αυτά π έχουν στάμπα χαχχα

Πάντως πιστεύω πως εμείς οι νέες μαμάδες είμαστε λίγο υπερβολικές με τ πλύσιμο, την αποστείρωση, τη διατροφή κτλ και υπέρ αναλύουμε τα παντα. Αν τ καλό σκεφτείτε μωρά έχουν επιβιώσει σε απίστευτα δύσκολες συνθήκες φτώχειας, πολέμου κτλ. Γνώμη μ είναι όλα με μετρο. Σήμερα άκουγα μια μαμά π έκραζε μια άλλη επειδή έδινε στο παιδι της έτοιμη κρέμα για απογευματινό κ δ καθόταν να σκαρφιστεί κάτι υγιεινό όπως έλεγε. Λες κ οι κρέμες είναι κ γω δ ξέρω τι. Άσχετο αλλά τ θυμήθηκα τώρα πάλι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@ditaki κατά λάθος σ έβαλα μια φάτσα π κλαίει χαχα κ μένα μ άρεσε τ προδερμ κ σε αυτό κατέληξα.

Ρε κορίτσια Εγώ ούτε π σκέφτηκα να σιδερωσω τα ρούχα ανάποδα παρά μόνο αυτά π έχουν στάμπα χαχχα

Πάντως πιστεύω πως εμείς οι νέες μαμάδες είμαστε λίγο υπερβολικές με τ πλύσιμο, την αποστείρωση, τη διατροφή κτλ και υπέρ αναλύουμε τα παντα. Αν τ καλό σκεφτείτε μωρά έχουν επιβιώσει σε απίστευτα δύσκολες συνθήκες φτώχειας, πολέμου κτλ. Γνώμη μ είναι όλα με μετρο. Σήμερα άκουγα μια μαμά π έκραζε μια άλλη επειδή έδινε στο παιδι της έτοιμη κρέμα για απογευματινό κ δ καθόταν να σκαρφιστεί κάτι υγιεινό όπως έλεγε. Λες κ οι κρέμες είναι κ γω δ ξέρω τι. Άσχετο αλλά τ θυμήθηκα τώρα πάλι.

αυτο το εχω δει και εγω με την κρεμα που λες στο χωριο ειμασταν και η κοπελα ειχε παει για λιγες μερες οπως καταλαβαινεις που να κουβαλαει ολα οσα θελει για να σκαρφιστει κατι τελειος αγνο ειπε η κοπελα να παρει κατι ετσι να δινει στο μωρακι της και την κραζανε και οπως καθομασταν γι ακαφε λεω ρε κοριτσι αενταξει δε εδωσε ναρκωτικα μια βρεφικη κρεμα εδωσε για αυτες τις μερες που ηρθανε εδω μην το κανουμε τοσο μεγαλο θεμα αλλα και κανονηκα να εδινε ενταξει οκ δε την κανει κακη μαμα ποσα μωρακια ειναι δυσκολα στο φαει παρα πολλα απο το να σου μενει μηστικο ας δωσεις και μια κρεμουλα δε χαθηκε ο κοσμος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμφωνω στο θεμα της αποστειρωσης, ειμαστε υπεβολικες αφιστε που το παιδι απο τον 1ο μηνα βαζει χερια κ.α στο στομα. Αλλα για τις κρεμες ενταξη δε χαθηκε ο κοσμος να δωσουμε 1 φορα επειδη κατι ετυχε ετοιμη. Αλλα η συστηματικη χρηση για μενα δειχνει οτι αμελειται η υγεια του παιδιου. Δεν ειναι ναρκωτικο αλλα οταν μιλας για το παιδι σου δεν κανεις συγκρισεις με τα χειροτερα αλλα με τα καλυτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Lila..! είπε:

Συμφωνω στο θεμα της αποστειρωσης, ειμαστε υπεβολικες αφιστε που το παιδι απο τον 1ο μηνα βαζει χερια κ.α στο στομα. Αλλα για τις κρεμες ενταξη δε χαθηκε ο κοσμος να δωσουμε 1 φορα επειδη κατι ετυχε ετοιμη. Αλλα η συστηματικη χρηση για μενα δειχνει οτι αμελειται η υγεια του παιδιου. Δεν ειναι ναρκωτικο αλλα οταν μιλας για το παιδι σου δεν κανεις συγκρισεις με τα χειροτερα αλλα με τα καλυτερα.

συμφωνω μαζι σου φυσικα γενικα εγω ειμαι πολυ υπερ στο να προσεχεις απο μικρο την διατροφη και να του δεειχνεις το υγειινο τροπο απλα αυτο τωρα για μια φορα δε χαθηκε ο κοσμος απλα ηθελα να πω οτι καποιες μαμαδες γινονται πολυ επικριτικες απεναντι σε αλλες ενω θα επρεπε να στηριζει η μια την αλλη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η anni7 είπε:

συμφωνω μαζι σου φυσικα γενικα εγω ειμαι πολυ υπερ στο να προσεχεις απο μικρο την διατροφη και να του δεειχνεις το υγειινο τροπο απλα αυτο τωρα για μια φορα δε χαθηκε ο κοσμος απλα ηθελα να πω οτι καποιες μαμαδες γινονται πολυ επικριτικες απεναντι σε αλλες ενω θα επρεπε να στηριζει η μια την αλλη!! 

Οντως. Γενικα δεν πρεπει να χωνομαστε στην μυτη των αλλως εκτος βεβαια αν κανουν κατι επικυνδυνο οπου τοτε ολοι οφειλουμε να μιλαμε. Παντως οταν εχω τετοιες συζητησεις δεν μπορω να μη πω την γνωμη μου ακομα και αν η μαμα που συζηταω εχει διαφορετικη τροπο σκεψεις απο τον δικο μου. Ο καθενας ας υποστηριξει αυτα που πιστευει με τα επιχειρηματα του ομως οχι κουφια λογια. Γιατι πολλοι δεχονται απλα αποψεις χωρις καμια κριτικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

γεια σας κι απο μένα, μπορώ να σας ρωτήσω γιατί δε χρησιμοποιείτε μαλακτικό; απ'ότι είδα είναι και αυτό της proderm οπότε φαντάζομαι ότι θα είναι ελεγμένο. Σας το έχει πει κάποιος γιατρός; ρωτάω γιατί εγώ θα ήθελα να βάζω (είμαι 4 μηνών έγκυος) αλλά δε θα ήθελα να βλάψω το μωρό φυσικά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/6/2018 at 9:53 ΠΜ, ο/η Xanthoula_knkt είπε:

γεια σας κι απο μένα, μπορώ να σας ρωτήσω γιατί δε χρησιμοποιείτε μαλακτικό; απ'ότι είδα είναι και αυτό της proderm οπότε φαντάζομαι ότι θα είναι ελεγμένο. Σας το έχει πει κάποιος γιατρός; ρωτάω γιατί εγώ θα ήθελα να βάζω (είμαι 4 μηνών έγκυος) αλλά δε θα ήθελα να βλάψω το μωρό φυσικά.

Απλά το μαλακτικο μπορεί να προκαλέσει ερεθισμούς στο δέρμα του βρέφους! Έτσι και αλλιώς τα ρούχα παίρνουν την μωρουδιλα του μωρού χαχα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...