Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποια να με βοηθήσει! Προσπαθώ δω και ένα χρόνο για παιδάκι Εδώ και τρεις μήνες το πάμε πιο στοχευμένα με τεστ ωορρηξίας. Η περίοδος μου  ερχόταν πάντα 15 με 16 μέρες μετά την ωορρηξία.Αυτον τον μήνα έχω φτάσει στην 18 μέρα και η περίοδος δεν έχει έρθει.Μπορει αυτό να είναι φυσιολογικό; Η υπάρχει περίπτωση να έχω κάποιο πρόβλημα.Τεστ εγκυμοσύνης είχα κάνει 2 μέρες πριν ην καθυστέρηση και είχε βγει αρνητικό!

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα εγώ θα σου έλεγα να ξανά κάνεις ένας τεστ να σιγουρευτείς. Πότε τεστ πριν την καθυστέρηση δεν δείχνουν πάντα σωστά καλύτερα μετά από καθυστέρηση.. Καλή συνέχεια 

• Like 2

στις πριν 50 λεπτά, ο/η NikhNikh είπε:

Καλησπέρα εγώ θα σου έλεγα να ξανά κάνεις ένας τεστ να σιγουρευτείς. Πότε τεστ πριν την καθυστέρηση δεν δείχνουν πάντα σωστά καλύτερα μετά από καθυστέρηση.. Καλή συνέχεια 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου!Πιο πολύ με ανησυχεί μήπως έχω κάποιο πρόβλημα και δεν έρχεται η περίοδος ενώ εγίνε η ωορρηξία.Επειδη δεν έχω κάνει σύμπτωμα δεν πιστεύω ότι υπάρχει περίπτωση εγκυμοσύνης.Θα δω τις επομενες μέρες μήπως έρθει τελικά!

στις πριν 3 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Καλησπέρα σε όλα τα κορίτσια!Θα ήθελα αν γνωρίζει κάποια να με βοηθήσει! Προσπαθώ δω και ένα χρόνο για παιδάκι Εδώ και τρεις μήνες το πάμε πιο στοχευμένα με τεστ ωορρηξίας. Η περίοδος μου  ερχόταν πάντα 15 με 16 μέρες μετά την ωορρηξία.Αυτον τον μήνα έχω φτάσει στην 18 μέρα και η περίοδος δεν έχει έρθει.Μπορει αυτό να είναι φυσιολογικό; Η υπάρχει περίπτωση να έχω κάποιο πρόβλημα.Τεστ εγκυμοσύνης είχα κάνει 2 μέρες πριν ην καθυστέρηση και είχε βγει αρνητικό!

Καλησπέρα κι εσένα!!!Μην σε αγχώνει η καθυστέρηση..Πρωτον υπάρχει πάντα η περίπτωση εγκυμοσύνης..Για μένα κανε ενα τεστακι εγκυμοσύνης ξανά,αν δεν σου έρθει η περίοδος...Και δεύτερον μπορεί η καθυστέρηση να οφείλεται και στο άγχος..Κι εμένα ο κύκλος μου διαταραχθηκε μετά που ξεκινήσαμε τις προσπαθείες..

στις πριν 5 ώρες, ο/η Rena88 είπε:

Καλησπέρα κι εσένα!!!Μην σε αγχώνει η καθυστέρηση..Πρωτον υπάρχει πάντα η περίπτωση εγκυμοσύνης..Για μένα κανε ενα τεστακι εγκυμοσύνης ξανά,αν δεν σου έρθει η περίοδος...Και δεύτερον μπορεί η καθυστέρηση να οφείλεται και στο άγχος..Κι εμένα ο κύκλος μου διαταραχθηκε μετά που ξεκινήσαμε τις προσπαθείες..

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Αυτό σκοπεύω να κάνω εάν δεν αδιαθετησω μέχρι την Δευτέρα.Η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα γιατί διάβασα ότι πάντα η περίοδος έρχεται 12 με 16 μέρες μετά την ωορρηξία και αν αργήσει παραπάνω υπάρχει πρόβλημα. Τώρα θα δω τις επόμενες μέρες τι θα γίνει

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Για αρχή κάνε ένα τεστακι! !!πότε δεν ξέρεις! !!!

Έτσι λέω να κάνω αν δεν αδιαθετησω μέχρι την Δευτέρα!αλλιώς μάλλον κάποιο πρόβλημα θα υπάρχει!

• Like 1

Καλησπέρα, πρώτα απ' όλα σου εύχομαι να είσαι έγκυος😊 αν έκανες πολύ νωρίς το τεστ μπορεί να βγήκε αρνητικό...γιατι δεν συμβουλευεσαιι τον γυναικολόγο σου??

στις πριν 11 ώρες, ο/η Viktwria είπε:

Καλησπέρα, πρώτα απ' όλα σου εύχομαι να είσαι έγκυος😊 αν έκανες πολύ νωρίς το τεστ μπορεί να βγήκε αρνητικό...γιατι δεν συμβουλευεσαιι τον γυναικολόγο σου??

Είπα να περιμένω μέχρι την Δευτέρα να κάνω Τεστ εγκυμοσύνης και αν βγει αρνητικό μετά  θα πάω στη γυναικολόγο μου γιατί κάτι θα έχω λογικά! Μέχρι την Δευτέρα κάνω υπομονή!!!

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Ε.Γ.Α. είπε:

Έκανες τεστακι τελικά? ???

Καλησπέρα!όχι περίμενα και σήμερα μήπως αδιαθετησω αλλά κιμά τίποτα!πήγα και πήρα ένα τεστ  self clear θα το κάνω αύριο πρωί!λογικά αν είμαι έγκυος σίγουρα θα δείξει!αύριο είναι στην 6 μέρα καθυστερήσης!!δεν έχω ομως πολλές ελπίδες!δεν έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα!!Πιστεύω ότι έκανα ωορρηξία (έκανα τεστ βγήκε θετικό 9 μέρα) και για κάποιο λόγο δεν μου έρχεται περίοδος!

Με 6 μέρες καθυστέρηση, γνωρίζοντας την ωορρηξια σου, είναι πολύ πιθανό να υπάρχει εγκυμοσύνη, ακόμα και αν δεν έχεις συμπτώματα! Σου εύχομαι πραγματικά να είναι!! 

στις On 21/5/2018 at 7:24 ΜΜ, ο/η mommie to be είπε:

Μήπως ήταν ψευδώς θετικό το τεστ της ωορρηξιας? 

Μπορεί!Αν και βγήκε πολύ έντονο τι να πω δεν ξέρω τεστ έκανα και βγήκε αρνητικό περίοδος ακόμα δεν μου ήρθε

στις πριν 23 ώρες, ο/η Bou30 είπε:

Με 6 μέρες καθυστέρηση, γνωρίζοντας την ωορρηξια σου, είναι πολύ πιθανό να υπάρχει εγκυμοσύνη, ακόμα και αν δεν έχεις συμπτώματα! Σου εύχομαι πραγματικά να είναι!! 

Έκανα σήμερα το πρωί με το που ξύπνησα βγήκε αρνητικό!!δεν ξέρω τι μπορεί να μου έχει συμβεί σύμφωνα με το τεστ ωορρηξίας πρέπει να έχει γίνει κανονικά

Καλύτερα να επισκεφθείς εναν γυναικολόγο τότε .... κάτι πιστεύω συμβαίνει με τον κύκλο σου ... κουράγιο!

στις πριν 4 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Έκανα σήμερα το πρωί με το που ξύπνησα βγήκε αρνητικό!!δεν ξέρω τι μπορεί να μου έχει συμβεί σύμφωνα με το τεστ ωορρηξίας πρέπει να έχει γίνει κανονικά

Γιατί δεν κάνεις και μια χοριακη καλού κακού;

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Γιατί δεν κάνεις και μια χοριακη καλού κακού;

Τελικά αδιαθετησα πριν λίγο!είχα μια μεγάλη καθυστέρηση!!! δυστυχώς!

στις πριν 5 ώρες, ο/η ViKcy είπε:

Τελικά αδιαθετησα πριν λίγο!είχα μια μεγάλη καθυστέρηση!!! δυστυχώς!

Χαλάρωσε και ξεκινάς προσπάθεια με το νέο κύκλο....εύχομαι την επόμενη φορά ποοοοολυυυυυυ μεγαλύτερη καθυστέρηση με ένα θετικό τεστάκι!!!!!!!

στις πριν 14 ώρες, ο/η Sofia35 είπε:

Χαλάρωσε και ξεκινάς προσπάθεια με το νέο κύκλο....εύχομαι την επόμενη φορά ποοοοολυυυυυυ μεγαλύτερη καθυστέρηση με ένα θετικό τεστάκι!!!!!!!

Σ' ευχαριστώ πολύ!!!!Μακάρι το καλοκαίρι να είναι τυχερό για όλες!!!!

• Like 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Κοριτσάκια μου, τα φωτα σας! Θηλάζω τον μπέμπη μου απ την πρωτη μερα αλλα δυστυχώς λίγο μετά τις 20 μερες δεν έπαιρνε βαρος κ δωσαμε συμπλήρωμα συνεχίζω ομως κ με τον θηλασμο χωρις να έχει δημιουργήσει καποιο πρόβλημα το μπιμπερό. Τωρα ειμαστε λιγο πριν σαραντισουμε. Το θεμα ειναι το εξης οταν του δίνω το βράδυ το συμπλήρωμα κοιμάται κανονικά προφανώς σαν πουλάκι, τον βαζω στην κούνια του αφου ρευτει κ ξυπναει οταν ξανα πεινασει δλδ συνήθως γυρω στις 3 μετα όμως ξεκινάει το μαρτύριο καθως ο μικρος μ θηλαζει πολυ λιγο κ συνέχεια δλδ δεν χορταίνει ποτε. Η παιδιατρος μου εχει πει οτι δεν πειράζει κ να τον αφήνω να θηλαζει οπως θέλει αυτος απλα ετσι το βράδυ αναγκαστικά τον εχω συνέχεια πανω μου καθως κάνει το πολυ 20-30 λεπτα αναμεσα στους θηλασμους. Τι μου προτείνετε; θελω να μάθει στην κουνια του αλλα δεν ξερω πως οταν τρώει τοαο συχνά!  
    • Νομιζω οτι το εφτασες στα ακρα αλλα σε καταλαβαινω απολυτα!!! Φανταζομαι σε περιπου 1 μηνα απο τωρα θα πας για την β'επιπεδου οπου εκει θα σε ξεψαχνισουν. Αν υπαρχει κατι στραβο σιγουρα θα το δουν εκει και θα προχωρησουν σε περιδεση (που εγω πιστευω πως ολα ειναι μια χαρα). Παρ'ολα αυτα απολαυσε το γιατι δεν υπαρχει ουσιαστικο προβλημα. Στο λεω γιατι εγω ειμαι κρεβατωμενη λογω του οτι εχω πολυ χαμηλο πλακουντα κ περιμενω να δω αν θα ανεβει. Κι εμενα ο γιατρος μου δεν με καθησυχασε καθολου οπως εσενα η γιατρος σου. Γι'αυτο σου λεω πως ειμαι σιγουρη πως δεν εχεις κανενα προβλημα και στο ευχομαι κιολας ολοψυχα!!!
    • Μα νομίζω ότι είναι πολύ ξεκάθαρο αυτό που σου είπα. Ο γιατρός του δημοσίου μπορεί να παρακολουθεί 100 έγκυες. Η μία μπορεί να γεννήσει στις 8 το πρωί, η άλλη στις 4 το μεσημέρι κ η αλλη 2 τα ξημερώματα. Προφανώς κ δεν πρόκειται αφιλοκερδώς να είναι 24 ώρες το 24ωρο στην διάθεση σου.  Αν ρωτάς για προγραμματισμένη καισαρική, τότε ναι, μπορεί κ να υπάρχει!  Αν είσαι έγκυος με το καλό!  Εγώ στην εφημερεια πάντως, μια χαρά την πάλεψα!! 
    • Είναι μία υστεροσκοπική τεχνική...προκαλεί <γρατζουνιές> στο ενδομήτριο εικάζεται ότι απελευθερώνει αυξητικούς παράγοντες που συμβάλλουν στη βελτίωση της εμφύτευσης του εμβρύου
    • Πως είσαι Ζετούλα; Είσαι λίγο καλύτερα;   Κι εγώ με την κοιλίτσα τουμπανο είμαι... λογικά όλες μας
  • Νέες συζητήσεις