Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλημέρα!!!21 εβδομάδα τα πράγματα έχουν ως εξής αυχενική διαφάνεια χωρίς καν να ρωτήσω μου λέει ο γιατρός αγόρι να το να το 17 εβδομαδα πάω στον γιατρό μου μου.λεει δν φαίνεται καλα..κάτι βλέπω ανάμεσα στα ποδαράκια αλλά μπορεί να είναι ο ομφάλιος αλλά μαλον αγόρι πάω 19 εβδομάδα σε ένα κέντρο μου λέει όλα καλά μαλον κοριτσακι δν βλέπω τίποτα ωχ λες????πάω 21 εχθές μου λέει ο γιατρός κορίτσι σίγουρα τελικά τι έχω ρε παιδιά??? βέβαια θα κάνω την β σε δύο εβδομάδες αλλά δν ξέρω πως να το φωνάζω το καμάρι μου και ενοειται δν με νοιάζει ότι και να είναι αλλά έτσι για την ιστορία

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

κοριτση μου με το καλο να πανε ολα τελεια!!!!!!!!! βρε το ατιμουλικο σας κανει ναζια!!!!!!!!!!! χαχαχαχαχααχαχα παιχνιδιαρικο απο την κοιλια!!!!!!!!!!!

μαλλον κοριτσι, αφου το ειπαν σε μεγαλυτερη εβδομαδα, μου φαινεται πιο πιθανο να ειναι αυτο το σωστο...με το καλο ο,τι και να'ναι!!

Γερό παιδάκι να είναι απλά να.ξερω πώς θα του μιλάω μέσα στην κοιλιά γιατί το έχω τρελάνει κι.αυτο μια μπέμπη.μια μπέμπα χαχα

Καλησπερα!! Εμεις αν και απο την αυχενικη το ξεραμε με 70% σιγουρια... Απο την μερα που εμαθα οτι ειμαι εγκυος το φωναζα φασολακι... Και σαν να το ενιωθε αυτο..πολλες φορες ακομα που την λεω φασολακι κλωτσαει..ενω στο μπεμπα δεν κανει τιποτα...

Με το καλο!! Σε λιγακι θα εισαι σιγουρη!!😊

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Κορίτσια για όσες έχουν υψηλά αντισώματα θυροειδή βοηθά κ τα ρίχνει το σελήνιο!!Υπάρχει σκεύασμα στο φαρμακείο!!Αλλά κ οι ξηροί καρποί brazilian nuts είναι φουλ στο σελήνιο!!Και 2 καρποί την ημέρα φτάνουν!!Εννοείτε πάντα με την συμβουλή του γιατρού!!!
    • Εμένα τον πρώτο μήνα είχε γουλιές όχι κάτι τρομερό και όχι πάντα και είχε κάνει και 2-3 φορές εμετό. Όταν πήγε 1,5 μηνών ήταν δυο μέρες που ήταν πολύ ανήσυχος,έκλαιγε όταν έτρωγε έβγαζε πιο πολλές γουλιές και κάποιες φορές τον άκουγα σα να καταπίνει κάτι χωρίς όμως να τρώει εκείνη τη στιγμή. Πήρα το γιατρό και μου ειπε ότι έχει παλινδρόμηση και να τον κρατάω όρθιο αρκετή ώρα όταν τρώει. Δε μου ανέφερε κάτι για αλλεργία. Έχεικαλυτερέψει τώρα εμετό δεν έχει ξανακάνει,γουλιές βγάζει πιο σπάνια και αυτό που τον ακούω να καταπίνει το έχω ξανακούσει. Γενικά έχει ανησυχία όταν πχ δεν έχει κάνει κακά του. Του κάνω μασαζάκι στη κοιλιά και ασκησούλες να τον βοηθήσω. Φαντάζομαι η αποχή είναι ζόρικο πράγμα. Αλλά χαλάλι για τα μωράκια μας!
    • Καλησπέρα, τι άσχημα έχεις ακούσει για το μητέρα; εγώ εκεί γέννησα και είμαι πολυ ευχαριστημένη και μάλιστα ήμουν σε τρίκλινο! Οι κοπέλες ήταν πολύ βοηθητικές και συνεργάσιμες, φουλ υπέρ του θηλασμού, χαρακτηριστικά το πρώτο μου βράδυ ούρλιαζε η μικρή συνεχόμενα έκλαιγα κι εγώ γοερά και ούτε νύξη για ξένο γάλα έκαναν ίσα ίσα προσπαθούσαν όλες να με βοηθήσουν. Τα δωμάτια είναι μεγάλα έχεις αρκετό χώρο ανάμεσα στα κρεβάτια, τα δωράκια τους είναι άπειρα (αφρόλουτρα, παμπερς, κρέμες του μωρού κτλ) το μονόκλινο δε που είχα νοσηλευτεί εκεί στο πρώτο τρίμηνο ήταν σούπερ, είχε κρεβάτι κανονικότατο για τον σύνοδο και γεύματα ωραίο μπάνιο, γενικά μου άρεσε πολύ. Δεν θα πας βόλτα κι από εκεί να δεις ; 
    • Kαλησπέρα!!Κ γω παρόμοια ιστορία με την δική σου!!Πάντα είχα tsh κάτω απο 2!!Μια φοαρά είχα 3!!Τρόμαξα εννοείτε γτ προσπαθούσαμε για παιδί!!Μου είπε τότε ο γιατρός ότι η tsh μεταβάλλεται εύκολα και επηρέαζεται και ανεβαίνει απ το άγχος!!Την επανέλαβα μετά από 6 μήνες και είχα1,5!!Εκτότε κάνω 2 φορές τον χρόνο και είναι μαι χαρά!!Σίγουρα θα κάνεις μια επανάληψη κ βλέπεις!!Αν όντως είναι αυξημένη που το απέυχομαι διορθώνεται!!!
    • Πω πω!!!!να είναι όλα καλά  αυτό έχει σημασία!!!κάνε υπομονή κουράγιο!!!τι να πω!!!ο Θεός να σε βοηθήσει!!!να μην πονάς !!!! Η προγενεεστερονη θαβεε βοήθησει πιστεύω 
  • Νέες συζητήσεις