Μετάβαση σε περιεχόμενο

3η φορα ακυρο στον αντρα μου


Recommended Posts

στις πριν 11 λεπτά, ο/η The Baby To Be είπε:

Να πω κι εγώ λοιπόν τον πονο μου!! Ειμαι έγκυος στον 7ο τωρα και εχω το αντίστροφο πρόβλημα...!

Ενώ εγώ αισθάνομαι μια χαρά και εχω όρεξη, εκείνος μου ρίχνει τα άκυρα γιατι διστάζει και φοβάται. Τους πρώτους 4 μήνες είχαμε απαγορευτικό απο το γιατρό, αποκολληση και προσοχή, αλλα μετα μας έδωσε το ελεύθερο. Αλλα τίποτα..!! ?

Eιναι πολυ συνηθισμενο αυτο που περιγραφεις.. Φοβαται μαλλον...

Παντως κι εγω ειχα τρομερες ορεξεις στην εγκυμοσυνη!! Πωπωπω....με φοβοταν το ματι μου!!!

Εγω τωρα φοβαμαι κ το αλλο... Μην βγει κανενα γαλα απο το στηθος..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Rosemary το ιδιο κι εγω! Λιμπιντο στα υψη στην εγκυμοσυνη! 

Μην αγχωνεσαι παντως για το γαλα... Εφοσον εδραιωθει ο θηλασμος, δε σταζει το γαλα στα καλα καθουμενα! Μπορεις παντως να χεις φροντισει να θηλασεις πριν, για να μην ειναι τοσο πρησμενο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vivi.Nik. είπε:

@Rosemary το ιδιο κι εγω! Λιμπιντο στα υψη στην εγκυμοσυνη! 

Μην αγχωνεσαι παντως για το γαλα... Εφοσον εδραιωθει ο θηλασμος, δε σταζει το γαλα στα καλα καθουμενα! Μπορεις παντως να χεις φροντισει να θηλασεις πριν, για να μην ειναι τοσο πρησμενο...

Εμενα το γαλα δε μου εσταξε σχεδον ποτε.. Κανα βραδυ ισως που μπορει να κοιμηθηκα μπρουμυτα.. Σκεψου δεν εβαλα καν επιθεματα. Αν ξεχαστει ομως ο ομορφονιος μου κ παει να τα ζουλιξει??? Πολυβολοοοο!!!

Παντως ειμαι σιγουρη οτι θα κανει καιρο να τα "φιλησει" καθως οπως λεει"ειναι το φαι του παιδιου"!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Rosemary είπε:

Εμενα το γαλα δε μου εσταξε σχεδον ποτε.. Κανα βραδυ ισως που μπορει να κοιμηθηκα μπρουμυτα.. Σκεψου δεν εβαλα καν επιθεματα. Αν ξεχαστει ομως ο ομορφονιος μου κ παει να τα ζουλιξει??? Πολυβολοοοο!!!

Παντως ειμαι σιγουρη οτι θα κανει καιρο να τα "φιλησει" καθως οπως λεει"ειναι το φαι του παιδιου"!!

Καλέ τι είναι στα ζουλίξει??σφουγγάρι??????Στο λέω εγώ που  φόραγα και επιθέματα δεν πρόκειται να στάξει τίποτα..Και θα στα φιλήσει όταν έρθει η ώρα..Γαμώτο δεν προλαβαίνω να μπαίνω ξεκίνησα δουλειά και τρέχω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αλήθεια είναι ότι υπάρχει ένας περιορισμός όσον αφορά τ στήθος. Κ μένα κατά τις επαφές δ εσταξε ποτέ άλλα έχω ξύπνησει άπειρα βράδια για κα αλλάξω φανελάκι γτ είχα γίνει μούσκεμα. Κ μέχρι 3 μηνων αν έκανε η μικρή λίγη ώρα παραπάνω για να φάει τα ιδια. Για να κοιμηθώ μπρούμυτα έκοψα τ θηλασμο και μετά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια! Εγω παντως μετα την γεννα μου ειχα επαφη γυρω στις 50 μερες μετα την γεννα κ δεν πονεσα σχεδον καθολου. Πρεπει να εχουμε επαφες γιατι ετσι κι αλλιως ενα παιδι αλλαζει πολυ τα πραγματα στο ζευγαρι ειδικα στην αρχη και πρεπει να φροντισουμε να παραμεινει ο ερωτισμος στο ζευγαρι. Οσο υπαρχει αγαπη υπαρχει και θεληση. Σε λιγο καιρο θα θελησεις πιστευω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Όρεξη να έχετε και όλα θα γίνουν. Υπάρχουν περίοδοι που ξυπνούσε συνέχεια η μικρή τα βράδια και όλη μέρα δουλειά που κάναμε και 2  και 3 βδομάδες να βρεθούμε. Υπήρχαν και περίοδοι που δεν χάναμε ευκαιρία....σαν τα κουνέλια. Κατανόηση και αγάπη χρειάζεται το ζευγάρι και θα βρει τους ρυθμούς του.

Όσον αφορά το στήθος είναι και λίγο ψυχολογικό. Ας πούμε στην εγκυμοσύνη και ένα διάστημα μετά δεν ήθελα ούτε να τα αγγίζει...ε μετά μου έφυγε.

Τέλος σχετικά με σεξ στην εγκυμοσύνη, στην  πρώτη εγκυμοσύνη ούτε μια φορά...σε αυτή τον στρίμωξα, του είπε και η μαία ότι κάνει καλό και ξεπέρασε τους φόβους του.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 year later...

Και μονο η νυστα φτανει ρε κοριτσια.Ειδικα στο τριτο οταν κοιμοντουσαν ολα ηθελα να παρω μια σακουλα πακοτινια και να βουλιαξω στον καναπε βλεπωντας φιλαρακια,οχι να κανω ακροβατικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...