Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κοριτσια ειμαι 9 εβδομαδων και σημερα εκανα 1 μερα εμετο ενα πρωι και ενα τωρα γτ ν κανωωω δεν το θελω τον εμετο παθαινω σοκ....πως μπορω ν τον σταματησω δεν μπορω ουτε ν φαω και ουτε ν πιω νερο βοηθηστε μ 

Κοινοποιήστε αυτή την δημοσίευση

Σύνδεσμος σε αυτή τη δημοσίευση
Κοινοποίησε σε άλλα sites
Pick Store

Δεν ειναι τοσο τραγικος ο εμετος. Αλλες πιυ ειναι κρεβατωμενες τι να πουν. Φαε κανα παξιμαδι

• Like 1

στις πριν 12 ώρες, ο/η Lila..! είπε:

Δεν ειναι τοσο τραγικος ο εμετος. Αλλες πιυ ειναι κρεβατωμενες τι να πουν. Φαε κανα παξιμαδι

Λετε;;;κοιταξε εχθες και σημερα δεν εφαγα τπτ οταν σηκωνομαι νιωθω ν ξερασω και τ ειπα του δικου μ ν μ παρει γιουρτι και φρυγγανιες και παξιμαδια θα κανει καλο......;;;απλα τον εμετο δεν τ μπορω 

Μιλα με το γιατρο σου, δεν ειναι τοσο απλος ο εμετός, ουτε χρειάζεται να συγκρίνουμε τι περναει η καθε εγκυος για να βαλουμε βαθμο δυσκολιας στη δικη μας κατάσταση! Μιλα με το γιατρο σου άμεσα, μπορεί να αφυδατωθεις με τοσους εμετούς. 

• Like 2

Μολις ξυπνάς θα τρως αμεσως μια φρυγανια ή ενα παξιμαδι ή ενα κριτσινι ή κρακερ ... κατι στερεο τεσπα...οχι νερο, γαλα, χυμους κτλ .... ετσι η αναγουλα περναει και δε θα κανεις εμετους ... η ναυτια και οι εμετοι της εγκυμοσυνης οφειλονται στην πρωινη υπογλυκαιμια και στο αδειο στομαχι .... οποτε ποτε μην αφηνεις αδειο το στομαχι αλλα ουτε πρεπει να το φορτωνεις με υγρα...

• Like 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε κάποιο σχόλιο.

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Εγγραφείτε στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση Τώρα

• Απαντήσεις

• Καλησπέρα, τι άσχημα έχεις ακούσει για το μητέρα; εγώ εκεί γέννησα και είμαι πολυ ευχαριστημένη και μάλιστα ήμουν σε τρίκλινο! Οι κοπέλες ήταν πολύ βοηθητικές και συνεργάσιμες, φουλ υπέρ του θηλασμού, χαρακτηριστικά το πρώτο μου βράδυ ούρλιαζε η μικρή συνεχόμενα έκλαιγα κι εγώ γοερά και ούτε νύξη για ξένο γάλα έκαναν ίσα ίσα προσπαθούσαν όλες να με βοηθήσουν. Τα δωμάτια είναι μεγάλα έχεις αρκετό χώρο ανάμεσα στα κρεβάτια, τα δωράκια τους είναι άπειρα (αφρόλουτρα, παμπερς, κρέμες του μωρού κτλ) το μονόκλινο δε που είχα νοσηλευτεί εκεί στο πρώτο τρίμηνο ήταν σούπερ, είχε κρεβάτι κανονικότατο για τον σύνοδο και γεύματα ωραίο μπάνιο, γενικά μου άρεσε πολύ. Δεν θα πας βόλτα κι από εκεί να δεις ; 
    • Kαλησπέρα!!Κ γω παρόμοια ιστορία με την δική σου!!Πάντα είχα tsh κάτω απο 2!!Μια φοαρά είχα 3!!Τρόμαξα εννοείτε γτ προσπαθούσαμε για παιδί!!Μου είπε τότε ο γιατρός ότι η tsh μεταβάλλεται εύκολα και επηρέαζεται και ανεβαίνει απ το άγχος!!Την επανέλαβα μετά από 6 μήνες και είχα1,5!!Εκτότε κάνω 2 φορές τον χρόνο και είναι μαι χαρά!!Σίγουρα θα κάνεις μια επανάληψη κ βλέπεις!!Αν όντως είναι αυξημένη που το απέυχομαι διορθώνεται!!!
    • Πω πω!!!!να είναι όλα καλά  αυτό έχει σημασία!!!κάνε υπομονή κουράγιο!!!τι να πω!!!ο Θεός να σε βοηθήσει!!!να μην πονάς !!!! Η προγενεεστερονη θαβεε βοήθησει πιστεύω 
    • Μπράβο κορίτσι! Υπέροχο πρέπει να είναι το συναίσθημα την ώρα που το ακούς και το βλέπεις..
      Όλα καλά λοιπόν, να προσέχεις λίγο και όλα καλά θα πάνε!
    • Ειναι η ημερα φαινεται...Κι εδω τα ιδια ...Και δεν εφτανε αυτο σηκωθηκα με ενα πριξιμο απιστευτο στο μαγουλο και υπεθεσα οτι ειναι δοντι...Πηγα γιατρο και μαλλον ειναι αδενας...Με πλακωσε στην αντιβιωση ,αλλα απο το βραδυ δεν εχει ξεπριστει καθολου!Κοριτσια...αγνωριστη!Και ειναι μερα ωορρηξιας...Κλαψ!Πως να λειτουργησεις;;;Ποναω και νιωθω  χαλια!
  • Νέες συζητήσεις