Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Κοριτσια ειμαι 9 εβδομαδων και σημερα εκανα 1 μερα εμετο ενα πρωι και ενα τωρα γτ ν κανωωω δεν το θελω τον εμετο παθαινω σοκ....πως μπορω ν τον σταματησω δεν μπορω ουτε ν φαω και ουτε ν πιω νερο βοηθηστε μ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Lila..! είπε:

Δεν ειναι τοσο τραγικος ο εμετος. Αλλες πιυ ειναι κρεβατωμενες τι να πουν. Φαε κανα παξιμαδι

 

Λετε;;;κοιταξε εχθες και σημερα δεν εφαγα τπτ οταν σηκωνομαι νιωθω ν ξερασω και τ ειπα του δικου μ ν μ παρει γιουρτι και φρυγγανιες και παξιμαδια θα κανει καλο......;;;απλα τον εμετο δεν τ μπορω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μιλα με το γιατρο σου, δεν ειναι τοσο απλος ο εμετός, ουτε χρειάζεται να συγκρίνουμε τι περναει η καθε εγκυος για να βαλουμε βαθμο δυσκολιας στη δικη μας κατάσταση! Μιλα με το γιατρο σου άμεσα, μπορεί να αφυδατωθεις με τοσους εμετούς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μολις ξυπνάς θα τρως αμεσως μια φρυγανια ή ενα παξιμαδι ή ενα κριτσινι ή κρακερ ... κατι στερεο τεσπα...οχι νερο, γαλα, χυμους κτλ .... ετσι η αναγουλα περναει και δε θα κανεις εμετους ... η ναυτια και οι εμετοι της εγκυμοσυνης οφειλονται στην πρωινη υπογλυκαιμια και στο αδειο στομαχι .... οποτε ποτε μην αφηνεις αδειο το στομαχι αλλα ουτε πρεπει να το φορτωνεις με υγρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/5/2018 at 7:08 ΜΜ, ο/η mommie to be είπε:

Μολις ξυπνάς θα τρως αμεσως μια φρυγανια ή ενα παξιμαδι ή ενα κριτσινι ή κρακερ ... κατι στερεο τεσπα...οχι νερο, γαλα, χυμους κτλ .... ετσι η αναγουλα περναει και δε θα κανεις εμετους ... η ναυτια και οι εμετοι της εγκυμοσυνης οφειλονται στην πρωινη υπογλυκαιμια και στο αδειο στομαχι .... οποτε ποτε μην αφηνεις αδειο το στομαχι αλλα ουτε πρεπει να το φορτωνεις με υγρα...

Οκ ειμαι τωρα αλλα εχω καμω εμετο 8 μερες ελπιζω ν ειναι καλο.....μονο 2 μερες ειχα εμετος....αλλα πινω φυσικο χυμο λιγο φαει και γιαουρτι μ φρυγανια.....αλλα τ θεμα δεν εχω φουσκωσει η κοιλια ειμαι 10 εβδομαδων....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ειναι πολυ νωρις για να φουσκωσει η κοιλια σου....αυτη τη στιγμη σου το μωρακι σου εχει το μεγεθος μιας φραουλας .... ειναι ακομη πολυ μικρο ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μακάρι να είσαι καλύτερα και να έχεις μια ομαλή και ήρεμη εγκυμσύνη.

Εμένα δυστυχώς από την 5η έως την 14η εβδομάδα δε με ανακούφιζε τίποτα, ούτε φρυγανιές, ούτε παξιμάδια ούτε τίποτα απολύτως. Ακόμα κι ένα φυτικό σιρόπι που μου έδωσε ο γιατρός το πέταξα. Δεν έκανα πολλούς εμετούς αλλά είχα συνέχεια τάση και πίστεψέ με και μόνο η συνεχής αναγούλα είναι το ίδιο αηδιαστική και απαράδεκτη. Η αλήθεια είναι ότι το πρώτο τρίμηνο μπορεί να τα έχεις αυτά, αλλά πραγματικά μετά περνάνε και δε θυμάσαι τίποτα! Αρχίζουν οι κλωτσιές και οι κουτουλιές και νιώθεις μόνο ευτυχία!

Αν ωστόσο κάνεις πολλούς εμετούς πρέπει να ενημερώσεις το γιατρό σου όπως είπαν και τα κορίτσια για να μην αφυδατωθείς.

ΚΑλή συνέχεια και με ένα γερό μωρό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η mommie to be είπε:

Ειναι πολυ νωρις για να φουσκωσει η κοιλια σου....αυτη τη στιγμη σου το μωρακι σου εχει το μεγεθος μιας φραουλας .... ειναι ακομη πολυ μικρο ...

Οκ ν σας πω κατι αλλο ωρες ωρες τ βραδυ τ καταλαβαινω κανει σαν πετατουλεδες μεσα μ η ειναι νωρις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η babybaby είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μακάρι να είσαι καλύτερα και να έχεις μια ομαλή και ήρεμη εγκυμσύνη.

Εμένα δυστυχώς από την 5η έως την 14η εβδομάδα δε με ανακούφιζε τίποτα, ούτε φρυγανιές, ούτε παξιμάδια ούτε τίποτα απολύτως. Ακόμα κι ένα φυτικό σιρόπι που μου έδωσε ο γιατρός το πέταξα. Δεν έκανα πολλούς εμετούς αλλά είχα συνέχεια τάση και πίστεψέ με και μόνο η συνεχής αναγούλα είναι το ίδιο αηδιαστική και απαράδεκτη. Η αλήθεια είναι ότι το πρώτο τρίμηνο μπορεί να τα έχεις αυτά, αλλά πραγματικά μετά περνάνε και δε θυμάσαι τίποτα! Αρχίζουν οι κλωτσιές και οι κουτουλιές και νιώθεις μόνο ευτυχία!

Αν ωστόσο κάνεις πολλούς εμετούς πρέπει να ενημερώσεις το γιατρό σου όπως είπαν και τα κορίτσια για να μην αφυδατωθείς.

ΚΑλή συνέχεια και με ένα γερό μωρό!

Σασ ευχαριστω στην αρχη ειχα ταση εμετο αλλα μετα εκανα μονο 2 μερες και λες ημουν αρρωστη και μετα ενιωθα καλα....απο τοτε μεχρι στιγμη δεν εχω κανει ευτυχως....αλλα τ θεμα που δεν εχω καταλαβει ακομα πως μετραμε γ την εγκυομοσυνη;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On ‎25‎/‎5‎/‎2018 at 3:31 ΜΜ, ο/η Αλεξανδραλιακος είπε:

Οκ ειμαι τωρα αλλα εχω καμω εμετο 8 μερες ελπιζω ν ειναι καλο.....μονο 2 μερες ειχα εμετος....αλλα πινω φυσικο χυμο λιγο φαει και γιαουρτι μ φρυγανια.....αλλα τ θεμα δεν εχω φουσκωσει η κοιλια ειμαι 10 εβδομαδων....

4ο μηνα θα φουσκωσει λιγο η κοιλκα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/5/2018 at 3:06 ΜΜ, ο/η Αλεξανδραλιακος είπε:

Σασ ευχαριστω στην αρχη ειχα ταση εμετο αλλα μετα εκανα μονο 2 μερες και λες ημουν αρρωστη και μετα ενιωθα καλα....απο τοτε μεχρι στιγμη δεν εχω κανει ευτυχως....αλλα τ θεμα που δεν εχω καταλαβει ακομα πως μετραμε γ την εγκυομοσυνη;;;

Τι εννοείς; Πως μετράμε τις εβδομάδες; Εαν ναι, ο γιατρός σε ενημερώνει σε ποια εβδομάδα είσαι με βάση τους υπερήχους και οταν κανεις την αυχενικη κλειδωνει η εβδομάδα σου και η ΠΗΤ σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...