Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

Μπράβο Μελισάνθη έτσι να ξεκινήσουμε με καλούς οιωνούς!!!!! 

Ευχαριστω!!! Μακαρι ολες μας να τα καταφερουμε.

Παιδια σημερα βλεπω τιβι ,εγω μενω σε νησι, και εχω φρικαρει στενοχωρηθει...

εχω σκασει με ολα αυτα... Μακαρι να ημουν εκει να βοηθησω! 

Ο αντρας μου ζητησε να παει εθελοντικα ως γιατρος και ακομα να του απαντησουν ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Sofia35 είπε:

Μπράβο κορίτσια!!! Έτσι να έχουμε ευχάριστα νέα!!!

nikona με το καλό αύριο και εύχομαι μια τεράστια χοριακη!!!!!

 

Ευχαριστω Σοφια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@melisanthi drakou δεν εχω λογια να χρησιμοποιησω για την τραγικη κατασταση κσι τον τοσο αδικο χαμο ιλων αυτων των συνανθρωπων μας. Ειμαστε ολοι νομιζω συγκλονισμενοι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona με το καλό εύχομαι μία τεράστια χοριακη μέσα από τη καρδιά μου,συγχαρητηρια.

Εγώ κορίτσια πήγα σήμερα στη γιατρό,δεν βλέπει ότι θα έρθει περίοδος αντίθετα είδε ένα σπασμένο ωοθηλακιο από δεξιά κ μου είπε να έρθω σε επαφή απόψε.εκανα ωορρηξία χωρίς να έρθει περίοδος κ θα περιμένω σε 14 μέρες να μου έρθει.μεχρι να δούμε τι θα γίνει δεν μπορώ να προχωρησω με την εξωσωματική.κ να σας πω κ την αλήθεια κουραστηκα κιόλας είναι πολύ ψυχοφθόρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 εαν εσκασε οπως λεει η γιατρος ωοθυλακιο τοτε λογικα σε δυο βδομαδες θα σου ερθει η περιοδος. Απο κει θα καταλαβεις οντως τι εγινε. Εχε τις επαφες σου οπως σου ειπε και θα δεις. Λογικα δε θα ειδε ωριμο ενδομητριο ακομα για να πεσει συν το ωοθυλακιο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η melisanthi drakou είπε:

Κοριτσια εχω κι εγω ευχαριστα! 

Εκανα εξετασεις και οι ορμονες μου ειναι πολυ καλες οχι αψογες αλλα καμια σχεση με πριν!!!!

και η fsh ειναι στο οριο! σοκ εγω....

ειμαι αισιοδοξη για την επομενη προσπαθεια!και η d φανταστειτε πηγε 40 και η tsh και ολες βασικα καλες....ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ! 

ο αντρας μου απο τη χαρα του κατεβαζε βιβλια και τα ψαχνε για τις ορμονες κτλ :P

μπραβο και σε σενα!!! Πολυ ελπιδοφορο αυτο. διαβαζα για μια κοπελα που εγραφε οτι ειχε κανει fsh και ειχε βγει 40!!!! και την επανελαβε μετα απο καποιο καιρο και ηταν καπου στο 10-11.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Θέλω να ενταχθω και εγώ στο παρεακι σας! Διάβαζα τις ιστορίες σας και είναι πολύ ενθαρρυντικο να βλέπεις όλη αυτή την προσπάθεια που κάνουν οι γυναίκες (εννοείται μαζί με τον σύντροφό τους) για να καταφέρουν αυτό το θαύμα της φύσης! Έχω κάνει και εγώ πρόσφατα εμβρυομεταφορα αλλά αυτή την στιγμή που σας γράφω είμαι στο νοσοκομείο. Την επόμενη της εμβρυομεταφορας σήκωσα πολύ υψηλό πυρετό και ήρθαμε στο νοσοκομείο το Σάββατο. Από εκεί την ημέρα είμαι μέσα...

Εύχομαι να ενταχθω στην παρέα σας και να μοιραστώ μαζί την αγωνία και την χαρά των θετικών αποτελεσμάτων!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια καλημερα. 

Θελω τα φωτα σας!

Εκανα σημερα το πρωι ενα τεστ self clear και βγηκε θετικο. 

Εμβρυομεταφορα καναμε στις 16 του μηνα. Δηλαδη πριν 8 ημερες. Αυριο κανονικα παω για χοριακη. 

Λετε να εντοπιζει την ovitrelle που ειχα κανει πριν την ωοληψια στις 9 ιουλιου;

 

Τα μωράκι είναι κοπέλα μου όλα καλά να σου πάνε ...... θετική σκέψη και όλα καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η melisanthi drakou είπε:

Ευχαριστω!!! Μακαρι ολες μας να τα καταφερουμε.

Παιδια σημερα βλεπω τιβι ,εγω μενω σε νησι, και εχω φρικαρει στενοχωρηθει...

εχω σκασει με ολα αυτα... Μακαρι να ημουν εκει να βοηθησω! 

Ο αντρας μου ζητησε να παει εθελοντικα ως γιατρος και ακομα να του απαντησουν ....

Επικρατεί πανικός και σύγχυση δυστυχώς!!! Σαν να είμαστε σε πόλεμο!!! Δύσκολες ώρες για την Αττική. Όποιος μπορεί βοηθάει όπως μπορεί, 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η love30 είπε:

Τα μωράκι είναι κοπέλα μου όλα καλά να σου πάνε ...... θετική σκέψη και όλα καλά

Ευχαριστω πολυ @love30 μου. 

Εχω ξυπνησει και θα ετοιμαστω να πσω για αιμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ευχαριστω πολυ @love30 μου. 

Εχω ξυπνησει και θα ετοιμαστω να πσω για αιμα. 

Καλημέρα και εγώ το ίδιο περιμένω να δώσω αίμα αλλά είμαι τόσο αγχωμένη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona καλημέρα !!! Περιμένουμε με αγωνία το νουμεράκι σου !!!!

Δε ξέρω γιατί αλλά τη δική σου επιτυχία την έχω εισπράξει ως θετικό οιωνό και για μας τις υπόλοιπες ! Πάμε κορίτσια δυνατά ! Του χρόνου να κρατάμε όλες μωράκια στην αγκαλίτσα μας ! :x

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

 

Εγώ κορίτσια πήγα σήμερα στη γιατρό,δεν βλέπει ότι θα έρθει περίοδος αντίθετα είδε ένα σπασμένο ωοθηλακιο από δεξιά κ μου είπε να έρθω σε επαφή απόψε.εκανα ωορρηξία χωρίς να έρθει περίοδος κ θα περιμένω σε 14 μέρες να μου έρθει.μεχρι να δούμε τι θα γίνει δεν μπορώ να προχωρησω με την εξωσωματική.κ να σας πω κ την αλήθεια κουραστηκα κιόλας είναι πολύ ψυχοφθόρο.

Bloublou έχει αναστατωθεί και μπερδευτεί ο οργανισμός σου... έχει επιμηκύνει τα χρονικά διαστήματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@nikona καλημέρα !!! Περιμένουμε με αγωνία το νουμεράκι σου !!!!

Δε ξέρω γιατί αλλά τη δική σου επιτυχία την έχω εισπράξει ως θετικό οιωνό και για μας τις υπόλοιπες ! Πάμε κορίτσια δυνατά ! Του χρόνου να κρατάμε όλες μωράκια στην αγκαλίτσα μας ! :x

Ευχαριστω Εμμανουηλ! Σε λιγο θα παω να παρω το αποτελεσμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Kat-Cat είπε:

@Bloublou85 εαν εσκασε οπως λεει η γιατρος ωοθυλακιο τοτε λογικα σε δυο βδομαδες θα σου ερθει η περιοδος. Απο κει θα καταλαβεις οντως τι εγινε. Εχε τις επαφες σου οπως σου ειπε και θα δεις. Λογικα δε θα ειδε ωριμο ενδομητριο ακομα για να πεσει συν το ωοθυλακιο

Ναι έτσι μου είπε ότι σε 14 μέρες να περιμένω.οχι ήταν λεπτό το ενδομητριο και ένα ρηγμενο ωοθηλακιο,ειχα επαφή χτες.ομως κ την προηγούμενη φορά θα έκανα ωορρηξία τι έγινε μετά δεν παχύνε καθόλου πως είναι πάλι λεπτό δεν ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Bloublou έχει αναστατωθεί και μπερδευτεί ο οργανισμός σου... έχει επιμηκύνει τα χρονικά διαστήματα...

Ναι υπάρχει μία διαταραχη,τωρα χάθηκε ένας κύκλος πρέπει να περιμένω για τον επόμενο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ναι έτσι μου είπε ότι σε 14 μέρες να περιμένω.οχι ήταν λεπτό το ενδομητριο και ένα ρηγμενο ωοθηλακιο,ειχα επαφή χτες.ομως κ την προηγούμενη φορά θα έκανα ωορρηξία τι έγινε μετά δεν παχύνε καθόλου πως είναι πάλι λεπτό δεν ξέρω.

Μην μπερδεύεσαι κι απογοητεύεσαι σκέψου κι εσύ λίγο θετικά ,,, ας είναι κι ενα βήμα τη φορά... τώρα μπορεί να είναι διαφορετικά

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eleni73 είπε:

Μην μπερδεύεσαι κι απογοητεύεσαι σκέψου κι εσύ λίγο θετικά ,,, ας είναι κι ενα βήμα τη φορά... τώρα μπορεί να είναι διαφορετικά

 

Ναι θα περιμενω τώρα δε μπορώ να κάνω κ αλλιώς αλλά δε γίνεται να μη στεναχωριεσαι γιατί όσο να ναι έχει χαθεί ή περίοδος σου δεν μπορείς να τα αφήνεις όλα στη τυχη.τωρα θα κάνω υπομονη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona αναμενουμε εναγωνιως

@Bloublou85 μολις σου ερθει αυτος ο κυκλος θα στρωσει μετα θα δεις. ειναι μια διαταραχη τωρα που θελει ενα κυκλο να στρωσει. Καλυτερα χωρις χαπια να περιμενεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια μου επιβεβαιωθηκε το τεστακι!!!

119.1 η χοριακη!!! 

Συγχαρητήρια,εύχομαι να πάνε όλα καλά.Μπράβο κορίτσι.:clap:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...