Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια με πηρε η γιατρος και ειπε οτι τα δυο εμβρυακια που ηταν χθες λιγο πισω προχωρανε καλα τωρα. Οπότε αν δεν αλλαξει κατι την Δευτερα λεει θα παμε για την εμβρυονεταφορα. 

Τελεια!!! Λιγο εμεινε!!!  Να σε ρωτησω εργαζεσαι; να παρεις κανενα ρεπο μετα την εμβρυομεταφορα να κατσεις να χαλαρωσεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η melisanthi drakou είπε:

Τελεια!!! Λιγο εμεινε!!!  Να σε ρωτησω εργαζεσαι; να παρεις κανενα ρεπο μετα την εμβρυομεταφορα να κατσεις να χαλαρωσεις!!!

Ειμαι φιλολογος. Οπότε τωρα δεν εχω δουλεια. 

Αλλα και τις δυο προηγουμενες φορες δεν πηγα στην δουλεια τις πρωτες 5 ημερες. Θεωρω ειναι αρκετο. 

Αχ αντε να δουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

Ειμαι φιλολογος. Οπότε τωρα δεν εχω δουλεια. 

Αλλα και τις δυο προηγουμενες φορες δεν πηγα στην δουλεια τις πρωτες 5 ημερες. Θεωρω ειναι αρκετο. 

Αχ αντε να δουμε.

Τελεια! Αντε να χουμε καλα νεα! 

Κι εγω 5-6 μερες δεν ειχα παει την 1η φορα στη δουλεια.

3η και τυχερη!!!! ??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η sansa είπε:

Ο δικός μου στο κέντρο έλεγε διάφορα,ότι δεν έχει αποδειχθεί κάτι με την εξέταση αυτή,ότι η φλεγμονή μπορεί να φεύγει τον ένα μήνα μόνη της και κάτι πράγματα που σε κάνουν να γελάς.Ακόμα και για το παράθυρο εμφύτευσης είχε να πει ότι δεν ισχύει και τέτοια.Εγώ όμως ούτε που τον ακούω,γιατί πιστεύω ότι όντως η φλεγμονή φταίει.Εύχομαι μόνο να μην έχασα όλα τα καλά και υγιή έμβρυα αυτά τα τελευταία δύο χρόνια.

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η sansa είπε:

Ο δικός μου στο κέντρο έλεγε διάφορα,ότι δεν έχει αποδειχθεί κάτι με την εξέταση αυτή,ότι η φλεγμονή μπορεί να φεύγει τον ένα μήνα μόνη της και κάτι πράγματα που σε κάνουν να γελάς.Ακόμα και για το παράθυρο εμφύτευσης είχε να πει ότι δεν ισχύει και τέτοια.Εγώ όμως ούτε που τον ακούω,γιατί πιστεύω ότι όντως η φλεγμονή φταίει.Εύχομαι μόνο να μην έχασα όλα τα καλά και υγιή έμβρυα αυτά τα τελευταία δύο χρόνια.

Γεια σου sansa λυπαμαι πολυ , μπορεις να μου πεις το κεντρο, αν φυσικα επιτρεπεται

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Αγχωνομαι γιατί έχω κάνει προσπάθεια φυσικά αφου παιρνουμε ήδη ένα μήνα προφερτιλ κ όπως κ να χει έχουμε ακούσει πολλές φορές να έρχεται φυσικά κ δεν είναι να το αφηνω.

Και πολύ καλά κάνετε και προσπαθείτε μην περιμένεις όμως από τον πρώτο μήνα να δεις διαφορά... θέλει ενα τριμηνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η sansa είπε:

Αχ βρε κορίτσι όντως είναι πολύ δύσκολη.Έχω πολύ δρόμο μπροστά μου.Θα πρέπει το μήνα που δε θα κάνω διέγερση να κάνω θεραπεία για τη φλεγμονή και από Σεπτέμβριο επανάληψη την εξέταση του Νίκα για να δούμε αν έχει υποχωρήσει.Διαφορετικά δε πρόκειται αυτή τη φορά να πάω σε ετ.Οπότε καταλαβαίνεις,αντιβιώσεις και πλύσεις ταυτόχρονα συν και τη βιοψία ενδομητρίου.Να σου πω για μένα καλύτερα είναι η διαδικασία της ωοληψίας,παιχνιδάκι είναι,αυτή θα είναι η 10η που θα κάνω.

@sansa κι εγω συλλέγω εμβρυακια μηνα μηνα .... από 2  φυσικους  κυκλους έχω μια βλαστοκύστη μετριούλα μεχρι στιγμής... ποσο χρονων είσαι αν επιτρέπεται ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια με πηρε η γιατρος και ειπε οτι τα δυο εμβρυακια που ηταν χθες λιγο πισω προχωρανε καλα τωρα. Οπότε αν δεν αλλαξει κατι την Δευτερα λεει θα παμε για την εμβρυονεταφορα. 

Μπράβο κοριτσάκι!!! Είδες βήμα βήμα όλα καλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

Και πολύ καλά κάνετε και προσπαθείτε μην περιμένεις όμως από τον πρώτο μήνα να δεις διαφορά... θέλει ενα τριμηνο

Τι να σου πω πάντως εξακολουθεί να καθυστερεί οπότε αύριο θα το κοιτάξω με τεστ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Τι να σου πω πάντως εξακολουθεί να καθυστερεί οπότε αύριο θα το κοιτάξω με τεστ.

Μακάρι  στο εύχομαι ολόψυχα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η nikona είπε:

Κοριτσια με πηρε η γιατρος και ειπε οτι τα δυο εμβρυακια που ηταν χθες λιγο πισω προχωρανε καλα τωρα. Οπότε αν δεν αλλαξει κατι την Δευτερα λεει θα παμε για την εμβρυονεταφορα. 

Μπράβο!!!! Τι ωραία νεα!!! Με το καλό αύριο να πάνε όλα τέλεια!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/7/2018 at 5:19 ΜΜ, ο/η karen είπε:

@love30  τι κάνεις πες μου νέα σου;

Καλά κοπέλα μου εσύ? Πήγα στη γυναικολόγο για να δούμε τι θα κάνουμε με τα ινωμιοματα και είπε όχι δεν θα κάνεις άλλο άσκοπο χειρουργείο κάτι έχεις συγουρα να πας στη Λευκού ....και τώρα θέλω να κλείσω στη Λευκού τη Δευτέρα και βλέπουμε πότε θα έχει....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/7/2018 at 11:20 ΜΜ, ο/η Eleni73 είπε:

Οχι δεν έκανα μεθη με επεισε ο γιατρος μου πως δεν ειναι τιποτα ... να μην κανω για ενα μονο ωαριο δεν θα καταλάβαινα κάτι ... και είπα κι εγω να το κάνω για την εμπειρία!!!! Ενα σου λέω απίστευτος πόνος για μια στιγμή βέβαια ... αλλά!!!!!!

Πωπω τι λες τώρα και μόνο που το διάβασα πόνεσα.... Το σχρατσιν έκανα και πέθανε όχι ολόκληρη ωολυψια εύχομαι να πάνε όλα καλά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 10/7/2018 at 11:52 ΜΜ, ο/η elviraice είπε:

@Eleni73 εύχομαι  να πάνε όλα καλα

@nikona καλή επιτυχία για αύριο περιμένουμε νέα σου!!!!

@love30 χάθηκες κορίτσι μου!!!Πώς πας??

Δεν είχα τηλέφωνο κοπέλα μου μπήκα κάποια στιγμή από το laptop αλλά δεν ξέρω τι έπαθα έτρωγε κολλήματα στο forum καλά είμαι μάλλον δεν βγάζω τα ινωμιοματα αλλά θα πρέπει να πάω σε αιματολογο στη Λευκού εσύ τι κάνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Καλά κοπέλα μου εσύ? Πήγα στη γυναικολόγο για να δούμε τι θα κάνουμε με τα ινωμιοματα και είπε όχι δεν θα κάνεις άλλο άσκοπο χειρουργείο κάτι έχεις συγουρα να πας στη Λευκού ....και τώρα θέλω να κλείσω στη Λευκού τη Δευτέρα και βλέπουμε πότε θα έχει....

Γεια σου love! Σε χασαμε. 

Καλη επιτυχια με την Λευκού.

Δεν εχεις κανει ποτε καποιο ελεγχο σχετικο; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

Γεια σου love! Σε χασαμε. 

Καλη επιτυχια με την Λευκού.

Δεν εχεις κανει ποτε καποιο ελεγχο σχετικο; 

 

Όχι το μόνο που είχαμε κάνει είναι καρυότυπο από ανοσολογικής φύσης εξέταση και είπε κάτι έχεις δεν μπορεί και οι ωοθήκες που είναι δύναμη μπορεί να έχεις μια ορμόνη παραπάνω και τσουπ κάνει τι ζημεια θα πάω και βλέπουμε πήγε καμιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Όχι το μόνο που είχαμε κάνει είναι καρυότυπο από ανοσολογικής φύσης εξέταση και είπε κάτι έχεις δεν μπορεί και οι ωοθήκες που είναι δύναμη μπορεί να έχεις μια ορμόνη παραπάνω και τσουπ κάνει τι ζημεια θα πάω και βλέπουμε πήγε καμιά

Ουτε βασικες εξετασεις για θρομβοφιλια εχεις κανει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η love30 είπε:

Όχι άλλα επερνα αγωγή προληπτικά

Ναι, τωρα το θυμηθηκα.

Εγω δεν εχω παει. Θα ηθελα ομως η γιατρος μου ειπε δεν χρειαζεται. 

Σιγουρα θα σε ξεσκονισει παντως. Ευχομαι ολα να πανε καλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ναι, τωρα το θυμηθηκα.

Εγω δεν εχω παει. Θα ηθελα ομως η γιατρος μου ειπε δεν χρειαζεται. 

Σιγουρα θα σε ξεσκονισει παντως. Ευχομαι ολα να πανε καλα. 

Ευχαριστώ μακάρι γιατί δεν πάει άλλο ...... Και εσύ όλα καλά να πάνε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Ναι, τωρα το θυμηθηκα.

Εγω δεν εχω παει. Θα ηθελα ομως η γιατρος μου ειπε δεν χρειαζεται. 

Σιγουρα θα σε ξεσκονισει παντως. Ευχομαι ολα να πανε καλα. 

Οι εξετάσεις που σου δίνει γράφετε τίποτα ή όχι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Οι εξετάσεις που σου δίνει γράφετε τίποτα ή όχι?

Απο οτι εχω διαβασει απο αλλα κοριτσια γραφονται. 

Αλλα ειναι πολλες λενε και μαζευονται αρκετα χρηματα. Αν δεν κανω λαθος γυρω στα 250€ συμμετοχη εχω διαβασει για το πακετο που δινει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...