Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

Ευχαριστω πολυ για τις ευχες κ το ενδιαφερον.

 

Μολις με πηρε η γιατρος κ μου ειπε οτι μονο το ενα ειναι καλο. Το αλλο μετριο κ το αλλο οχι καλο. Μου προτεινε να περιμενουμε ως την δευτερα για την ετ για να δουμε ποια θα ειναι καλα κ να τα βαλουμε. 

Εύχομαι τέλεια νέα για τη Δευτέρα! Μπράβο που είσαι αισιόδοξη! Η απαισιοδοξία δε βοηθάει σε τίποτα και πουθενά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η melisanthi drakou είπε:

εγω θα τον δω τέλος του μηνα να μιλήσουμε κτλ και ειπε οτι θα ξεκινησω μαλλον τελος αυγουστου!

Μάλλον μαζι θα ειμαστε διοτι εμενα θα μου κανει ξανα μαλλον μεγαλη καταστολη! 

Και φτου απο την αρχη...εχω ενα συρταρι με εξετασεις και χαρτια και απο τοτε που απετυχα δεν εχω παει να το ανοιξω. το βλεπω και αλλαζω πορεια!

 

Ναι κ εγώ καταστολή κάνω πρώτα.απλα το καθυστερουμε γιατί ο άντρας μου φωνάζει αν δε τελειώσει τη θεραπεία του πρώτα δεν προχωραμε.εμεις τα πήραμε μέσα σε δύο εβδομάδες αλλά μετα στη μεταφορά με τα κατεψυγμένα γιατί δε παιρνουμε επίδομα εκεί δε πληρωσαμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ναι κ εγώ καταστολή κάνω πρώτα.απλα το καθυστερουμε γιατί ο άντρας μου φωνάζει αν δε τελειώσει τη θεραπεία του πρώτα δεν προχωραμε.εμεις τα πήραμε μέσα σε δύο εβδομάδες αλλά μετα στη μεταφορά με τα κατεψυγμένα γιατί δε παιρνουμε επίδομα εκεί δε πληρωσαμε;

Αυτο δε το γνωριζω. το εχεις ψαξει?

διαβασα όμως πως αμα κανεις μεχρι ωοληψια παιρνεις τα μισα...και μάλιστα ισχυει και αναδρομικα!

Να το κοιταξεις! εγω δεν εχω καν την πολυτελεια να καταψυξω δε θα αντεχαν στην αποψυξη!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η melisanthi drakou είπε:

Αυτο δε το γνωριζω. το εχεις ψαξει?

διαβασα όμως πως αμα κανεις μεχρι ωοληψια παιρνεις τα μισα...και μάλιστα ισχυει και αναδρομικα!

Να το κοιταξεις! εγω δεν εχω καν την πολυτελεια να καταψυξω δε θα αντεχαν στην αποψυξη!

 

Μου είπαν δεν παίρνω τιποτα.γιατι δεν αντέχουν την αποψυξη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Μου είπαν δεν παίρνω τιποτα.γιατι δεν αντέχουν την αποψυξη;

Γιατι ειναι κακής ποιοτητας και θεωρειται κριμα αφου ειναι λιγα (χαμηλη αμη) και κακα ποιοτικα να τα καταψυξω κιολας. θα πανε χαμενα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η melisanthi drakou είπε:

Γιατι ειναι κακής ποιοτητας και θεωρειται κριμα αφου ειναι λιγα (χαμηλη αμη) και κακα ποιοτικα να τα καταψυξω κιολας. θα πανε χαμενα...

Α κατάλαβα.για φυσικό κύκλο το έχεις κοιτάξει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Α κατάλαβα.για φυσικό κύκλο το έχεις κοιτάξει;

Oχι ακόμα αλλα απ οτι καταλαβα απο μια κουβεντα για τη δικη μου περιπτωση αυτο ειναι πολυ Light...

πρεπει να πεσει γερο φαρμακωμα!  ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η melisanthi drakou είπε:

Oχι ακόμα αλλα απ οτι καταλαβα απο μια κουβεντα για τη δικη μου περιπτωση αυτο ειναι πολυ Light...

πρεπει να πεσει γερο φαρμακωμα!  ?

Μας έχουν ξετιναξει στο φάρμακο!εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες μας κορίτσια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η melisanthi drakou είπε:

Oχι ακόμα αλλα απ οτι καταλαβα απο μια κουβεντα για τη δικη μου περιπτωση αυτο ειναι πολυ Light...

πρεπει να πεσει γερο φαρμακωμα!  ?

Καθόλου Light! Τα φάρμακα που παίρνουμε ρίχνουν πολύ την ποιότητα των ωαρίων. Με τον φυσικό κύκλο, ναι μεν κυνηγάς το ένα και μοναδικό ωάριο που ωριμάζει κάθε μήνα, αλλά δεν χαλάει καθόλου η ποιότητα του!

Γιαυτό και πολλές γυναίκες που είχαν θέμα με την ποιότητα (ειδικά ηλικίας πάνω απο 40) έχουν καταφέρει να γίνουν μανούλες με φυσικούς κύκλους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Δεν παιρνουμε τιποτα για εμβρυο.εταφορα με κρυοσυντηρημενα

Τώρα που θα κάνω σε δημόσιο θα πάρω επίδομα ή είναι κ καλά πληρωμένα στο νοσοκομείο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Καθόλου Light! Τα φάρμακα που παίρνουμε ρίχνουν πολύ την ποιότητα των ωαρίων. Με τον φυσικό κύκλο, ναι μεν κυνηγάς το ένα και μοναδικό ωάριο που ωριμάζει κάθε μήνα, αλλά δεν χαλάει καθόλου η ποιότητα του!

Γιαυτό και πολλές γυναίκες που είχαν θέμα με την ποιότητα (ειδικά ηλικίας πάνω απο 40) έχουν καταφέρει να γίνουν μανούλες με φυσικούς κύκλους.

Δε το ήξερα αυτο! Να το συζητησω τοτε και αυτο το ενδεχομενο!!!

Πολυ ψυχοφθορο βεβαια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Τώρα που θα κάνω σε δημόσιο θα πάρω επίδομα ή είναι κ καλά πληρωμένα στο νοσοκομείο;

Εχω την εντυπωση πως οχι..αλλα να το ψαξεις. Αν περασω θα ρωτησω κι εγω να σου πω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω νομοζω πως ειναι ετσι οπως τα λεει η μπλουμπλου. Ο φυσικος κυκλος λενε δινει πιο ποιοτικο ωαριο.

@Bloublou85 δεν ξερω αν δικαιουσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι λίγο κουραστικό γιατί πρέπει κάθε μήνα να παρακολουθείς το ωάριο και να το παίρνει ο γιατρός την κατάλληλη στιγμή.

Αν συγκεντρώσεις τρια καλά ωαριάκια γίνεται η γονιμοποίηση και εμβρυομεταφορά.

Γενικά αυτή είναι η φιλοσοφία του φυσικού κύκλου, όχι φάρμακα, μέγιστη ποιότητα ωαρίων.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η melisanthi drakou είπε:

Εχω την εντυπωση πως οχι..αλλα να το ψαξεις. Αν περασω θα ρωτησω κι εγω να σου πω!

Παλι μαύρα θα τα δώσω κ εδώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Είναι λίγο κουραστικό γιατί πρέπει κάθε μήνα να παρακολουθείς το ωάριο και να το παίρνει ο γιατρός την κατάλληλη στιγμή.

Αν συγκεντρώσεις τρια καλά ωαριάκια γίνεται η γονιμοποίηση και εμβρυομεταφορά.

Γενικά αυτή είναι η φιλοσοφία του φυσικού κύκλου, όχι φάρμακα, μέγιστη ποιότητα ωαρίων.

 

Εγώ πάντως παρότι μου βγάζουν αρκετά ωάρια το σκέφτομαι για φυσικο.τι να τα κάνω άμα από τα δέκα τελικά έχω μόνο δυο καλα στο τέλος;αλλά δε ξέρω το κόστος γι αυτή τη διαδικασία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Είναι λίγο κουραστικό γιατί πρέπει κάθε μήνα να παρακολουθείς το ωάριο και να το παίρνει ο γιατρός την κατάλληλη στιγμή.

Αν συγκεντρώσεις τρια καλά ωαριάκια γίνεται η γονιμοποίηση και εμβρυομεταφορά.

Γενικά αυτή είναι η φιλοσοφία του φυσικού κύκλου, όχι φάρμακα, μέγιστη ποιότητα ωαρίων.

 

δλδ τριμηνο...βαρυ...:/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ πάντως παρότι μου βγάζουν αρκετά ωάρια το σκέφτομαι για φυσικο.τι να τα κάνω άμα από τα δέκα τελικά έχω μόνο δυο καλα στο τέλος;αλλά δε ξέρω το κόστος γι αυτή τη διαδικασία.

Εμενα η γιατρος μου μου ειπε 1600€. Αλλα οχι με 3 ωοληψιες. Με μια, με το ωαριο του μηνα δηλαδη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομίζω ότι είναι ελαφρως πιο οικονομικός ο φυσικος κύκλος...

Μπορείς να βάλεις και το ένα του μήνα αν θες, δεν ειναι απαραίτητο να μαζέψεις τρια.

Το καλό είναι οτι το ένα θα ειναι το καλύτερο που μπορείς να έχεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

Εμενα η γιατρος μου μου ειπε 1600€. Αλλα οχι με 3 ωοληψιες. Με μια, με το ωαριο του μηνα δηλαδη. 

Κι αν δε προχωρήσει κ δε κανείς εμβρυομεταφορα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ΜΑΡΑΚΙ είπε:

Καθόλου Light! Τα φάρμακα που παίρνουμε ρίχνουν πολύ την ποιότητα των ωαρίων. Με τον φυσικό κύκλο, ναι μεν κυνηγάς το ένα και μοναδικό ωάριο που ωριμάζει κάθε μήνα, αλλά δεν χαλάει καθόλου η ποιότητα του!

Γιαυτό και πολλές γυναίκες που είχαν θέμα με την ποιότητα (ειδικά ηλικίας πάνω απο 40) έχουν καταφέρει να γίνουν μανούλες με φυσικούς κύκλους.

Ακριβώς αυτό κανω κι εγώ ... αυτους τους μηνες αναμονής για την επόμενη διέγερση ,, ε[ιπαμε να παίρνουμε αυτό το ένα το μήνα μήπως ανεβάσουμε την ποιότητα ... έχεις δίκιο @ΜΑΡΑΚΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια.Σήμερα και εγώ πρώτα ο Θεός ξεκινάω την επόμενη προσπάθεια,θα κάνω 3 κύκλους για συλλογή εμβρύων.Πήγα και έδωσα αίμα για ορμόνες και μόλις βγουν τα αποτελέσματα θα ενημερώσω το γιατρό μου.Αν  είναι καλές θα ξεκινήσω τα femara και 150 μονάδες φάρμακα.Άρχισε το άγχος πάλι.Ελπίζω αυτή τη φορά να πετύχω το καλό έμβρυο.Κορίτσια και εγώ για φυσικό κύκλο είχα πει στην αρχή,αλλά είναι πολύ χρονοβόρο και θέλει αρκετά χρήματα,ιδίως αν δε βρεις ωάριο ή αν δε γονιμοποιηθεί ή διαιρεθεί και χάνεις και τα χρήματα.Γι¨αυτό αποφάσισα πάλι να κάνω ήπιες διεγέρσεις και βλέπουμε.Βλέπετε εγώ δεν έχω την πολυτέλεια με την ηλικία να χάνω πολλούς μήνες.Για να δούμε με τις ορμόνες τί θα κάνω,αγχώθηκα λιγάκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...