Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις On 6/7/2018 at 12:38 ΠΜ, ο/η nikona είπε:

Κορίτσια πριν λιγο γυρισαμε σπιτι. Ολα καλα με τον υπερηχο ειπε η γιατρος. Την Δευτερα παλι θα παμε να με δει. 

Απο αυριο ξεκιναω κ την ενεση του ανταγωνιστη μαζι με πουρεγκον 150 μοναδες. 

Και ο Θεός Βοηθός. 

Εσεις πώς ειστε; 

Καλή επιτυχία!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η elviraice είπε:

@semarbosi την κάνουν και σε διαγνωστικά κέντρα αλλά και οι γυναικολόγος αν συνεργάζονται με κέντρο που τις κάνει!!!Εγώ άλλες φορές την κάνω στην βιοιατρικη την κεντρική ή στο γυναικολόγο μου που τα στέλνει σε κέντρο!!τώρα το πόσο κοστίζει είναι ανάλογα με το κέντρο πάνω κάτω κανένα 80 ευρω από τα νεύρα μου δε φυλάω τις αποδείξεις 

@Bloublou85 όπως καλά σου είπε η @nikona με απλή καλλιέργεια δεν φαίνεται!!!Να σου δώσω να καταλάβεις απλή καλλιέργεια  δική μου όλα αρνητικά με pcr έδειξε ουρεοπλασμα!!το ίδιο και του συζύγου!!!Τώρα επειδή έχω πάθει συμφηση και πονάει αρκετά εμένα ο γυναικολόγος μου την βρήκε από τον υπέρηχο.συγκεκριμενα η δεξιά μου ωοθηκη είχε κολλήσει στην μήτρα μετά την δεύτερη αποβολή!!!όμως ξεκόλλησε από μόνη της!!!Τώρα για οτιδήποτε άλλο καλό είναι οντως να συμβουλευτείς τον γιατρό σου!!!από δική μου εμπειρία η συμφηση είναι κάτι που φτιάχνει είτε από μόνο του είτε με την υστεροσκοπηση.

Για τον κύκλο μου δε ξέρω περιμένω γύρω στις 20 Ιουλίου θα δείξει πως θα παει

Κ εγώ έτσι νομίζω ότι κάτι κάπου θα φαινόταν.εσυ που πονουσες;εγώ αυτό το επαθα μόλις ξεκίνησα για παιδί μετά την ωορρηξία κ μόνο αριστερά.ποτε πριν που δεν είχαμε ελεύθερες επαφές δεν το είχα.γι αυτό νομίζω ότι κάτι γινεται.εγω περιμένω στις 15 πως περιμένεις αργότερα εσυ αφού σου είχε έρθει νωρίτερα από μένα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 εγώ πονούσα χαμηλά στην ωοθηκη αλλά και πονους χαμηλά είχα στις εγκυμοσύνες!!Έτσι καταλαβαίνω ότι κάτι τρέχει!!!όσο για την περίοδο έχω μεγάλο κύκλο 30-32 άρα περιμένω από 18 κ μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η elviraice είπε:

@Bloublou85 εγώ πονούσα χαμηλά στην ωοθηκη αλλά και πονους χαμηλά είχα στις εγκυμοσύνες!!Έτσι καταλαβαίνω ότι κάτι τρέχει!!!όσο για την περίοδο έχω μεγάλο κύκλο 30-32 άρα περιμένω από 18 κ μετα

 Εγώ ποναω μόνο στην αριστερή ωοθήκη από τη μέρα της ωορρηξία και για έξι μέρες στις 5 το πρωί με χτυπάει δυνατός πονος προς τα πίσω στη μέση μέχρι να σηκωθω.δεν ξέρω τι μπορεί να είναι κ δεν το είχα ποτέ για να πεις μου ξεκίνησε μόλις ξεκίνησαμε ελεύθερα για παιδί.εγω περιμένω σε πέντε μέρες για να πάω πάλι στη γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

 Εγώ ποναω μόνο στην αριστερή ωοθήκη από τη μέρα της ωορρηξία και για έξι μέρες στις 5 το πρωί με χτυπάει δυνατός πονος προς τα πίσω στη μέση μέχρι να σηκωθω.δεν ξέρω τι μπορεί να είναι κ δεν το είχα ποτέ για να πεις μου ξεκίνησε μόλις ξεκίνησαμε ελεύθερα για παιδί.εγω περιμένω σε πέντε μέρες για να πάω πάλι στη γιατρό.

Ελπίζω να μην είναι τίποτα!!!μόνο ευχάριστα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/7/2018 at 6:35 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

@Eleni73 εσενα πώς πηγε η ωοληψια; 

@nikona μου να σου πω την αλήθεια τα είδα όλα!!!! Στιγμιαία μεν αλλά την άκουσα!!! Ποναει αρκετά εκείνη την στιγμή!.... Τώρα πήραμε ένα το οποιο μου είπε η εμβρυολόγος να το προσπαθήσουμε χωρίς μικρογονιμοποίηση  για να αυξήσουμε την δυναμικότητά του... τα κατάφερε εκεί το μικρούλι το σάββατο ....  δυστυχώς σήμερα μου είπε πως δεν της άρεσαν οι διαιρέσεις βλέπει θραύσματα θα το αφήσει όμως και αν γίνει βλαστοκύστη ως την τετάρτη βλέπουμε!!!! ΑΧ Βαχ ,,,, πως είσαι εσύ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

@nikona μου να σου πω την αλήθεια τα είδα όλα!!!! Στιγμιαία μεν αλλά την άκουσα!!! Ποναει αρκετά εκείνη την στιγμή!.... Τώρα πήραμε ένα το οποιο μου είπε η εμβρυολόγος να το προσπαθήσουμε χωρίς μικρογονιμοποίηση  για να αυξήσουμε την δυναμικότητά του... τα κατάφερε εκεί το μικρούλι το σάββατο ....  δυστυχώς σήμερα μου είπε πως δεν της άρεσαν οι διαιρέσεις βλέπει θραύσματα θα το αφήσει όμως και αν γίνει βλαστοκύστη ως την τετάρτη βλέπουμε!!!! ΑΧ Βαχ ,,,, πως είσαι εσύ; 

Ευχομαι να συνεχισει Ελενη μου ! Για να δουμε... ! ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Ευχομαι να συνεχισει Ελενη μου ! Για να δουμε... ! ?

Σ ευχαριστώ Εμμανουήλ μου αλλά δεν έχω πολλές ελπίδες ... δεν την άκουσα αισιόδοξη την εμβρυολόγο.

Να σου πω για εσένα.... ο οικονόμου μου είχε δώσει τα tarontal 400 mg για καλύτερη αιμάτωση του ενδομητρίου... τα έπαιρνα για δύο μήνες κάθε μερα 1 ανα 12ωρο και 10 μερες σε κάθε κύκλο ivf σταματώντας τα 5 μέρες πριν την εμβρυομεταφορά...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eleni73 μακαρι να τα καταφερει το εμβρυακι. Το ευχομαι.!!! 

Πονεσες τελικα ε;;; Μακαρι να γινοταν ανωδυνα. Εχουμε που εχουμε την ψυχολογια, τουλαχιστον να μην εχουμε κ σωματικο πονο. 

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ εσυ τι νεα;;; 

Εγω κοριτσια σημερα ειχα υπερηχο. Τεταρτη παμε για ωοληψια, πρώτα ο Θεός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikona είπε:

@Eleni73 μακαρι να τα καταφερει το εμβρυακι. Το ευχομαι.!!! 

Πονεσες τελικα ε;;; Μακαρι να γινοταν ανωδυνα. Εχουμε που εχουμε την ψυχολογια, τουλαχιστον να μην εχουμε κ σωματικο πονο. 

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ εσυ τι νεα;;; 

Εγω κοριτσια σημερα ειχα υπερηχο. Τεταρτη παμε για ωοληψια, πρώτα ο Θεός. 

Με το καλό κοριτσάκι μου πόσα είδατε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona κοριτσακι μου ηρθε η στιγμη !!!  ❤ με το καλο ! Θα σε σκεφτομαι την Τεταρτη ! 

@Eleni73 αληθεια ??? Ειναι η πρωτη φορα που ακουω κατι αλλο εκτος απο τα cyclacur ! Θα του το αναφερω ! Thank youuuuuu ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα μου τα έδωσε για να βελτιώσουμε το ενδομήτριο και να φτιάξουμε φιλόξενες συνθήκες εμφύτευσης.... τόσο λεπτό έχω σε κάποιους κύκλους όχι σε όλους .... έχω φτάσει σε άλλους και 12. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eleni73 καλο ακουγεται !

 Αχ βρε παιδι μου... εχουμε γινει κι εμεις σχεδον γιατροι.... ψαχνομαστε εδω κι εκει..... 

Κι εσυ μην το βαζεις κατω με το εμβρυακι ! Ισως εξελιχθει ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@Eleni73 καλο ακουγεται !

 Αχ βρε παιδι μου... εχουμε γινει κι εμεις σχεδον γιατροι.... ψαχνομαστε εδω κι εκει..... 

Κι εσυ μην το βαζεις κατω με το εμβρυακι ! Ισως εξελιχθει ! 

Εχεις να χάσεις κάτι; .. Βελτιώνει την μικροκυκλοφορία  στα αγγεία... και απ ότι ξέρω μπορεις να το συνδυάσεις με το cyclacur ,,, 

H ελπιδα πεθαίνει τελευταία βέβαια αλλα...... 

Γιατροί λέει;;;... οι περισσότερες από εμάς εδώ ξερουμε πιο πολλά απο εναν απλό γυναικολόγο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eleni73 9-10 ωοθηλακια φαινονται. 

Καποια ειναι λιγο πιο μικρα βεβαια αλλα άλλα ειναι ετοιμα. 

Ευχαριστω κοριτσια. 

Αυριο στις 10:00 ειναι η ωοληψια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Eleni73 9-10 ωοθηλακια φαινονται. 

Καποια ειναι λιγο πιο μικρα βεβαια αλλα άλλα ειναι ετοιμα. 

Ευχαριστω κοριτσια. 

Αυριο στις 10:00 ειναι η ωοληψια. 

Με το καλό nikona !!!!

Εγώ κορίτσια διέκοψα την προετοιμασία.... Το ενδομήτριο στάσιμο... Σύμφωνα με τα λεγόμενα του γιατρού κατασκευαστικά το ενδομήτριο μου είναι λεπτό. Επιπλέον σ'αυτον τον κύκλο η φαρμακευτική αγωγή δεν απέδωσε τα αναμενόμενα... Από σήμερα ξεκινάω καφέ cyclacur και επόμενη προσπάθεια από Σεπτέμβρη............. Είμαι τόσο απογοητευμένη ??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου λυπαμαι που διακοπτετε την προσπαθεια. Ξερω οτι ανυπομονεις. Ολες ετσι αισθανομστε νομιζω. Κανε ομως υπομονη γιατι ειναι για καλο. Μακαρι να πανε ολα καλα με την νεα αυτη θεραπεια κ να φτιχτει καλα το ενδομητριο. Μην στεναχωριεσαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

@Eleni73 9-10 ωοθηλακια φαινονται. 

Καποια ειναι λιγο πιο μικρα βεβαια αλλα άλλα ειναι ετοιμα. 

Ευχαριστω κοριτσια. 

Αυριο στις 10:00 ειναι η ωοληψια. 

Με το καλό κοριτσι μου καλή επιτυχία να εχεις!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η nikona είπε:

@Eleni73 9-10 ωοθηλακια φαινονται. 

Καποια ειναι λιγο πιο μικρα βεβαια αλλα άλλα ειναι ετοιμα. 

Ευχαριστω κοριτσια. 

Αυριο στις 10:00 ειναι η ωοληψια. 

Με το καλό!!!! Θα περιμένουμε νέα σου... πολλή πολλή θετική ενέργεια για ότι καλύτερό!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Με το καλό nikona !!!!

Εγώ κορίτσια διέκοψα την προετοιμασία.... Το ενδομήτριο στάσιμο... Σύμφωνα με τα λεγόμενα του γιατρού κατασκευαστικά το ενδομήτριο μου είναι λεπτό. Επιπλέον σ'αυτον τον κύκλο η φαρμακευτική αγωγή δεν απέδωσε τα αναμενόμενα... Από σήμερα ξεκινάω καφέ cyclacur και επόμενη προσπάθεια από Σεπτέμβρη............. Είμαι τόσο απογοητευμένη ??? 

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ μου μην στεναχωριέσαι κάθε κύκλος είναι διαφορετικός, γλίτωσες από μια αποτυχημένη προσπάθεια,,, όλα θα πάνε καλά , θα έρθει η ώρα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/7/2018 at 5:37 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ και @Eleni73 περιμενουμε τα νεα απο τους υπερηχους σας!

@love30 εισαι καλα;;; Εχετε καποιο νεο; 

Εγω κοπελα μου τιποτα την πεμπτη εχω ραντεβου με τη γυναικολογο να δουμε τι θα κανουμε με τα ινωμιοματα και βλεπουμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Δε γνωρίζω να σε βοηθήσω δυστυχώς.... Στέλνω όμως μια μεγάλη αγκαλιά κι ας μη σε ξέρω γιατί μπορώ να φανταστώ πόσο δύσκολη είναι αυτή η απόφαση... Σου εύχομαι από καρδιάς να γίνουν όλα όπως τα επιθυμείς! 
    • Δεν σου ζήτησε να επαναλάβεις την χοριακή για να δείτε αν διπλασιάζεται;; Τα συμπτώματα ποικίλουν από γυναίκα σε γυναίκα και από εγκυμοσύνη σε εγκυμοσύνη.  Εγώ πχ είχα συχνοουρία στις προηγούμενες δύο και σε αυτή έχω ζαλάδες.  Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχει μια όμορφη και τελειόμηνη κύηση!!!1
    • Ναι ναι να του το αναφέρεις. Αφού μπορεί να σε βοηθήσει γιατί να μην τα πάρεις? 
    • @Pinacolada να ξέρεις γέλασα πολύ όπως τα έγραψες...να είσαι καλά και συ και το μωράκι σου!!! @Nicol🦩 εγώ είμαι 37, του είχα πει για ΝΙΡΤ λόγω ηλικίας, μου είπε να περιμένουμε τα αποτελέσματα τις αυχενικής και αφού βγήκαν τα ποσοστά πολύ χαμηλά δεν μου ανέφερε κάτι.  @Raf123ανυπομονούμε για τα νέα σου!!!! @Elk είσαι Αθήνα ή επαρχεία;;; Λογικά αφού είσαι για Β επιπέδου δεν νομίζω να ζητήσει. 
    • Καλησπέρα κορίτσια μου!!!  Πώς είστε; Έχουμε κανει και εμείς λίστα σε κατάστημα με όλα οσα χρειάζονται για το μωρό. Και οποιος μας ρωτάει τους το λεω και πανε εκεί και αγοράζουν κάτι.  Τώρα εμειναν τα πρώτα του ρουχαλακια να παω να βρω.. 💙🙏🏻 Ναι εγώ εχω 27-29/07 πητ 🥹 αν και είναι τόσο υπερκινητικός που νομίζω θα βγει νωρίτερα 🙊
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...