Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

Τελικά δεν προχωρισαμε σε εμβρυομεταφορα...το έμβρυο είχε πιθανότητα κάτω από 10 τα εκατό οπότε δεν κάναμε τίποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Natassazwi είπε:

Τελικά δεν προχωρισαμε σε εμβρυομεταφορα...το έμβρυο είχε πιθανότητα κάτω από 10 τα εκατό οπότε δεν κάναμε τίποτα

Λυπάμαι πολύ.. εύχομαι την επόμενη φορά να τα καταφέρετε και να αποκτήσετε το μωράκι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Natassazwi είπε:

Τελικά δεν προχωρισαμε σε εμβρυομεταφορα...το έμβρυο είχε πιθανότητα κάτω από 10 τα εκατό οπότε δεν κάναμε τίποτα

Λυπαμαι @Natassazwi.

Αν επιτρεπεται, γιατι προχωρησατε σεεξωσωματικη;

Ποιο πρωτοκολλο ακολουθησες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ έχω συμφησεις στης σαλπιγγες,χαμηλή αμη, αυξημένη fsh και ο άντρας μου τερατοσπερμια και ασθενοσπερμια...και επίσης κληρονομική πρωορη εμμηνόπαυση από την μαμά μου...αυτά με τα πρωτόκολλα δεν τα πολυκαταλαβενω...έκανα ένεσης μενοπουρ από την τρίτη μέρα του κύκλου και μετά έκανα και κάτι άλλες στο τελείωμα πριν την ωοληψια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Natassazwi είπε:

Εγώ έχω συμφησεις στης σαλπιγγες,χαμηλή αμη, αυξημένη fsh και ο άντρας μου τερατοσπερμια και ασθενοσπερμια...και επίσης κληρονομική πρωορη εμμηνόπαυση από την μαμά μου...αυτά με τα πρωτόκολλα δεν τα πολυκαταλαβενω...έκανα ένεσης μενοπουρ από την τρίτη μέρα του κύκλου και μετά έκανα και κάτι άλλες στο τελείωμα πριν την ωοληψια

@Natassazwi υπομονή και εγώ τον περασμένο μήνα δεν εφτασα σε εβρυομεταφορά  .... κοιτάμε μπροστά ,,,, αυριο ξημερώνει νέα μέρα!!!! Πάω την τρίτη για υπέρηχο και φυσικο κύκλο.... που θα πάει θα το πετύχουμε ένα καλό εμβρυάκι που αν επιμείνεις  θα το πετύχεις... εγώ αυτό πιστεύω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Eleni73 είπε:

@Natassazwi υπομονή και εγώ τον περασμένο μήνα δεν εφτασα σε εβρυομεταφορά  .... κοιτάμε μπροστά ,,,, αυριο ξημερώνει νέα μέρα!!!! Πάω την τρίτη για υπέρηχο και φυσικο κύκλο.... που θα πάει θα το πετύχουμε ένα καλό εμβρυάκι που αν επιμείνεις  θα το πετύχεις... εγώ αυτό πιστεύω!!!!

Καλη επιτυχια @Eleni73!!!Να ειναι ο τυχεροςσας κυκλος!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natassazwi είπε:

Εγώ έχω συμφησεις στης σαλπιγγες,χαμηλή αμη, αυξημένη fsh και ο άντρας μου τερατοσπερμια και ασθενοσπερμια...και επίσης κληρονομική πρωορη εμμηνόπαυση από την μαμά μου...αυτά με τα πρωτόκολλα δεν τα πολυκαταλαβενω...έκανα ένεσης μενοπουρ από την τρίτη μέρα του κύκλου και μετά έκανα και κάτι άλλες στο τελείωμα πριν την ωοληψια

Μάλιστα. Τι να πω. Παρε τον χρόνο σου να ηρεμησεις απο την ολη διαδικασια κ να ξαναπροσπαθησετε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Κορίτσια εύχομαι την επόμενη φορά να πάνε όλα καλα!!!μόνο εγώ έχω κάνει πρωτόκολλο με altermon?

Πώς είσαι @elviraice???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Πώς είσαι @elviraice???

Προσπαθώ να κάνω πράγματα για μένα για να ξεχαστώ!!!Το έχω ρίξει στα ψώνια και έκλεισα με δερματολόγο για λέιζερ!!!Εκεί μου την έδωσε!!!μόνο οι γιατροί να μου τα τρώνε???την Πέμπτη έχω ραντεβού πάλι με τον γιατρό!!!θέλει λέει να με δει λόγω της υστεροσκοπησης!!!Εσύ πως είσαι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια χθες πηρα την τεταρτη απογοητευση,Χοριακη 2. Παμε για αλλα , Που μπορω να βρω φαρμακα οικονομικα,Τελειωσαν οι προσπαθειες μεσω επιτροπης και τα οικονομικα χαλια. Αν καποια κοπελα εχει  περισευμα θα την εκληπαρουσα να μου τα δωσει σας ευχαριστω

στις πριν 29 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Προσπαθώ να κάνω πράγματα για μένα για να ξεχαστώ!!!Το έχω ρίξει στα ψώνια και έκλεισα με δερματολόγο για λέιζερ!!!Εκεί μου την έδωσε!!!μόνο οι γιατροί να μου τα τρώνε???την Πέμπτη έχω ραντεβού πάλι με τον γιατρό!!!θέλει λέει να με δει λόγω της υστεροσκοπησης!!!Εσύ πως είσαι??

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Προσπαθώ να κάνω πράγματα για μένα για να ξεχαστώ!!!Το έχω ρίξει στα ψώνια και έκλεισα με δερματολόγο για λέιζερ!!!Εκεί μου την έδωσε!!!μόνο οι γιατροί να μου τα τρώνε???την Πέμπτη έχω ραντεβού πάλι με τον γιατρό!!!θέλει λέει να με δει λόγω της υστεροσκοπησης!!!Εσύ πως είσαι??

Πολυ καλα εκανες! Μπραβο! Να χαλαρωσεις οσο γινεται!

Εγω καλα. Σημερα ξεκινησα διεγερση. Την Πεμπτη κι εγω υπερηχο να δουμε τι γινεται.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dima είπε:

Γεια σας κοριτσια χθες πηρα την τεταρτη απογοητευση,Χοριακη 2. Παμε για αλλα , Που μπορω να βρω φαρμακα οικονομικα,Τελειωσαν οι προσπαθειες μεσω επιτροπης και τα οικονομικα χαλια. Αν καποια κοπελα εχει  περισευμα θα την εκληπαρουσα να μου τα δωσει σας ευχαριστω

 

@dima λυπάμαι ... θα το εχω στο νου μου κι αν δω κατι θα σε ειδοποιήσω ...εγώ που χρειάστηκα  επιπλέον με βοήθησε λίγο και ο φαρμακοποιός μου ...μου στοίχισαν 2 πένες gonal επιπλέον γύρω στα 480 ... δυστυχώς δόση ελέφαντα για 2 τελικά εμβρυα όχι καλής ποιότητας!!!! η καθε μια το σταυρό της ... έχε το νού σου κι εσύ γιατί όλο και κάποια χαρίζει  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@elviraice καλά κάνεις να ανακτήσεις δυνάμεις.... να μας λες νέα σου!!!!

@nikona αντεύχομαι κι εσύ με τέλεια αυγουλάκια !!!! για να δούμε!!!  τι μας ξημερώνουν οι επόμενες μέρες!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλή σας επιτυχία σε όλες όσες προσπαθειτε. @dima λυπάμαι παρά πολύ ειλικρινά ποτέ σκέφτεσαι να ξανά ξεκινήσεις προσπάθεια;εγώ θα ξανακανω τον σεπτεμβρη κ εντωματαξυ έχω προσπαθήσει κ φυσικά κ μακάρι να έχει γίνει κάτι,αν τα καταφέρω με τον ένα ή άλλο τρόπο τα φάρμακα ειχα σκοπό να τα χαρισω κ πιστεύω κ πολλές άλλες κοπέλες.σιγουρα θα βρεθεί μία λύση κ σου το εύχομαι. @elviraice καλά ξηγιεσαι χαχαχα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω για το ενδειαφερον το ποσο συντομα θα το κρινει ο γιατρος ,το μονο σιγουρο ειναι συντομα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@dima Δυστυχώς ούτε και εγω έχω!!!έπαιρνα ακριβώς όσες θα χρησιμοποιούσα!!!άσε που κάνουμε και διαφορετικό πρωτόκολλο!!!

@nikonaελπίζω να έχεις καλά και πολλά αυγουλακια

@Eleni73 από Σεπτέμβρη όλες εδώ θα είμαστε από ότι έχω καταλάβει!!!

@Bloublou85 χρειάζεται που και που.ο άντρας μου δε βγάζει άχνα!!!σε καμία εβδομάδα φεύγω και για διακοπές!!!προβληματίζομαι βέβαια με το μπάνιο και την θάλασσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/6/2018 at 11:46 ΜΜ, ο/η nikona είπε:

Πολυ καλα εκανες! Μπραβο! Να χαλαρωσεις οσο γινεται!

Εγω καλα. Σημερα ξεκινησα διεγερση. Την Πεμπτη κι εγω υπερηχο να δουμε τι γινεται.

 

Με το καλο nikona ! Καλη επιτυχια ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/7/2018 at 12:36 ΜΜ, ο/η dima είπε:

Σας ευχαριστω για το ενδειαφερον το ποσο συντομα θα το κρινει ο γιατρος ,το μονο σιγουρο ειναι συντομα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dima ευχομαι τα καλυτερα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/7/2018 at 2:33 ΠΜ, ο/η Eleni73 είπε:

@dima λυπάμαι ... θα το εχω στο νου μου κι αν δω κατι θα σε ειδοποιήσω ...εγώ που χρειάστηκα  επιπλέον με βοήθησε λίγο και ο φαρμακοποιός μου ...μου στοίχισαν 2 πένες gonal επιπλέον γύρω στα 480 ... δυστυχώς δόση ελέφαντα για 2 τελικά εμβρυα όχι καλής ποιότητας!!!! η καθε μια το σταυρό της ... έχε το νού σου κι εσύ γιατί όλο και κάποια χαρίζει  

Eleni εμενα η μια gonal μου κοστιζε 300 ευρω... μπραβο στο φαρμακοποιο σου ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 30/6/2018 at 10:43 ΜΜ, ο/η elviraice είπε:

Κορίτσια εύχομαι την επόμενη φορά να πάνε όλα καλα!!!μόνο εγώ έχω κάνει πρωτόκολλο με altermon?

Altermon ειχα κανει κι εγω στην προσπαθεια μας για σπερματεγχυση αλλα δεν ειχε την δυναμικη που περιμενα.... θυμαμαι οτι καταφεραμε να εχουμε μονο 2 καλα ωαρια... οι gonal μου ταιριαξανε καλυτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ εσυ πως πας; Αύριο εχεις υπέρηχο ή δεν θυμαμαι σωστά;;

Αυριο σωστα ! Ολα καλα μεχρι στιγμης. Εχω αγωνια να δω το παχος του ενδομητριου ποσο εχει παει. Αναρωτιεμαι αν εχουν κανει δουλεια και τα αυτοκολλητα. 

Εσυ πως εισαι ? Ξεκινησες να αισθανεσαι αυτο το 'βαρος' στις ωοθηκες ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona μου!!!! Σου εύχομαι ολόψυχα καλή επιτυχία!

Κορίτσια σας νοιάζομαι πολύ όλες εσάς που είστε στις διαδικασίες εξωσωματικής! Τα πέρασα πολύ πρόσφατα, και την αποτυχία και την επιτυχία και θέλω μόνο να σας πω να μην το βάζετε κάτω. Η επιτυχία θα έρθει. Αυτό είναι σίγουρο. Εύχομαι μόνο να έρθει με τη λιγότερη δυνατή ταλαιπωρία!

Σας φιλώ και σας στέλνω όλη τη θετική μου σκέψη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ πιστευω θα εχει αυξηθει! Αντε να δουμε!

Εγω δεν μπορω να πω οτι νιωθω κατι ιδιαιτερο. Κατι ψιλα ψιλα τσιμπηματακια μονο. 

@Antelope μου γεια σου!!! Ευχαριστουμε για τις ευχες!!! Φιλακια πολλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι κάνετε βρε κορίτσια;ετοιμαζεστε βλέπω με το καλό όλες σας να έχετε καλή επιτυχια.εγω έκανα τη φυσική μου προσπάθεια κ τώρα θα περιμενω πως κ πως.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...