Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Αθήνα ανεβήκαμε αμέσως μόλις ήμουν έτοιμη για την ωοληψία, οπότε όλοι οι υπέρηχοι έγιναν εδώ στο νησί. Ορμόνες στην Αθήνα χρειάστηκε να κάνω 1 φορά πριν την εμβρυομεταφορά, τις έκανα εκεί στο κέντρο και μου πήραν 50 € παρακαλώ.....

Θα τρελαθω!!!!!!!!

 

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

@nikona κι εγώ πληρωνα 15 ευρώ ε2 κ 15 prg, lh δεν έκανα ποτέ.ενω μου τα γραψανε από το κέντρο πηγαινα στη μιμροβιολιγο με παραπεμπτικό αλλά μου έλεγε ότι αν θες να έχουν βγει τη συγκεκριμένη ώρα θα πληρώσει κανονικά αλλιώς θα τις έβγαζε αργά το απόγευμα.ηξερε ότι τις ήθελα το μεσημέρι γιατί πήγαινα για υπερήχους κ το εκμεταλλευόταν.

Θα αποτρελαθωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η peacock είπε:

Ενταξει αίσχος! Πραγματικά.... Δε τα μπορω τα απρόσωπα κέντρα που κοιτανε μόνο τη τσεπούλα...

Πικοκ εχω συγχυστει. Δεν υπαρχουν αυτά που διαβαζω.

Εσενα δεν σου εδιναν παραπεμπτικα;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@nikona θυμησε μου εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι τώρα ?

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@nikona θυμησε μου εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι τώρα ?

Περιμενω περιοδο μεχρι το σκ και αν ειναι ολα οκ θα ξεκινησουμε δευτερη διεγερση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η peacock είπε:

Ενταξει αίσχος! Πραγματικά.... Δε τα μπορω τα απρόσωπα κέντρα που κοιτανε μόνο τη τσεπούλα...

Είμαστε από μικρή επαρχία κ δεν έχουμε τις δυνατότητες μιας μεγάλης πόλης,οποτε αυτή ξέρει ότι δε θα έβρισκα αλλού να κάνω κ να μου τη βγάζουν γρήγορα.ε ιχα υπέρηχο στις 3 κ μου έλεγε απ τις 8 που έδινα αίμα ότι θα τη βγάλει στις 7 το απόγευμα αν τη πληρωνα κανονικά όμως σε δύο ώρες τις είχε έτοιμες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η nikona είπε:

 

Περιμενω περιοδο μεχρι το σκ και αν ειναι ολα οκ θα ξεκινησουμε δευτερη διεγερση

Με το καλό !!!! Όλα να πάνε καλά !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Πικοκ εχω συγχυστει. Δεν υπαρχουν αυτά που διαβαζω.

Εσενα δεν σου εδιναν παραπεμπτικα;;;

Εμενα οτι αιματολογική εξεταση ήθελαν να μου κανουν την εκανα στο κέντρο και δε πλήρωνα τιποτα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Είμαστε από μικρή επαρχία κ δεν έχουμε τις δυνατότητες μιας μεγάλης πόλης,οποτε αυτή ξέρει ότι δε θα έβρισκα αλλού να κάνω κ να μου τη βγάζουν γρήγορα.ε ιχα υπέρηχο στις 3 κ μου έλεγε απ τις 8 που έδινα αίμα ότι θα τη βγάλει στις 7 το απόγευμα αν τη πληρωνα κανονικά όμως σε δύο ώρες τις είχε έτοιμες.

Πωπω τραγικό !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Είμαστε από μικρή επαρχία κ δεν έχουμε τις δυνατότητες μιας μεγάλης πόλης,οποτε αυτή ξέρει ότι δε θα έβρισκα αλλού να κάνω κ να μου τη βγάζουν γρήγορα.ε ιχα υπέρηχο στις 3 κ μου έλεγε απ τις 8 που έδινα αίμα ότι θα τη βγάλει στις 7 το απόγευμα αν τη πληρωνα κανονικά όμως σε δύο ώρες τις είχε έτοιμες.

Απαράδεκτο! Νευριαζω πολυ με τετοια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@nikona μιας και το έχεις περάσει, κατά την εμβρυομεταφορά με κατεψυγμένα ποια είναι η διαδικασία? Αλλάζει κάτι ή ακολουθείται η ίδια διαδικασία ? Δηλαδή μετράμε ενδομήτριο και μόλις είναι οκ προχωράμε ? Φαντάζομαι ότι πάλι μετράμε ορμόνες ? Επίσης υπάρχει πιθανότητα απώλειας εμβρύων κατά την απόψυξη ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ εγώ έχω κάνει 3 φορές ετ με κατεψυγμένα και ποτέ δεν χάσαμε κανένα έμβρυο!! Σαν διαδικασία είναι πολύ πιο απλή απο τη διέγερση, αίματος δεν έκανα ποτέ παραμονο υπέρηχο για να δούμε πως αναπτύσσεται το ενδομητριο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

@ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ εγώ έχω κάνει 3 φορές ετ με κατεψυγμένα και ποτέ δεν χάσαμε κανένα έμβρυο!! Σαν διαδικασία είναι πολύ πιο απλή απο τη διέγερση, αίματος δεν έκανα ποτέ παραμονο υπέρηχο για να δούμε πως αναπτύσσεται το ενδομητριο!!!

Ανακουφιστικό ακούγεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

@nikona μιας και το έχεις περάσει, κατά την εμβρυομεταφορά με κατεψυγμένα ποια είναι η διαδικασία? Αλλάζει κάτι ή ακολουθείται η ίδια διαδικασία ? Δηλαδή μετράμε ενδομήτριο και μόλις είναι οκ προχωράμε ? Φαντάζομαι ότι πάλι μετράμε ορμόνες ? Επίσης υπάρχει πιθανότητα απώλειας εμβρύων κατά την απόψυξη ?

Εγώ εκανα υπερηχους για να βλεπουμε το ενδομητριο και ορμονες καθε φορά.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Εγώ εκανα υπερηχους για να βλεπουμε το ενδομητριο και ορμονες καθε φορά.

 

Οι περισσότεροι δεν κάνουν ορμόνες αλλά πιστεύω θα έπρεπε,πως μαθαίνουμε μερικές διαταραχή τότε;είμαι 8η μέρα κ εχω ακόμα ελάχιστο καφέ.ειχα πει εκατό φορές για ορμονικές όχι όλα είναι τέλεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια δεν ξέρω τι να πω με αυτά που διαβάζω!!!εντάξει και εγω έδωσα πολλά λεφτά για την εξωσωματικη αλλά αυτή την εκμετάλλευση δεν την είχα!!!Όλα τα υπέρηχα,εξετάσεις αίματος κτλ τα έκανα στο κέντρο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Ρε κορίτσια δεν ξέρω τι να πω με αυτά που διαβάζω!!!εντάξει και εγω έδωσα πολλά λεφτά για την εξωσωματικη αλλά αυτή την εκμετάλλευση δεν την είχα!!!Όλα τα υπέρηχα,εξετάσεις αίματος κτλ τα έκανα στο κέντρο!!!

@elviraice τα εκανες στο κεντρο γιατι μπορουσες να πηγαινεις.

Ζευγαρια που ειναι απο μακρια δεν εχουν αυτη τη δυνατοτητα. 

Επισηςσε οτι αφορα τους υπερηχους κ τις ορμονες άλλα κεντρα τα χρεώνουν άλλα οχι. Αυτο εξαρταται κ απο την τιμη που κανουν για την εξωσωματικη. Πχ στο κεντρο που ημουν εγω δεν πληρωναν υπερηχους τα ζευγαρια αλλα μονο την συμμετοχη για τις ορμονες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@elviraice τα εκανες στο κεντρο γιατι μπορουσες να πηγαινεις.

Ζευγαρια που ειναι απο μακρια δεν εχουν αυτη τη δυνατοτητα. 

Επισηςσε οτι αφορα τους υπερηχους κ τις ορμονες άλλα κεντρα τα χρεώνουν άλλα οχι. Αυτο εξαρταται κ απο την τιμη που κανουν για την εξωσωματικη. Πχ στο κεντρο που ημουν εγω δεν πληρωναν υπερηχους τα ζευγαρια αλλα μονο την συμμετοχη για τις ορμονες. 

Το κέντρο που εκανα εγώ δεν κάνει εξετάσεις αίματος,εχει έναν γιατρό μία μαια κ μία εμβρυολογο.βεβαια υπέρηχοι ήταν μέσα στη τιμή δεν τους πληρωνα έξτρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Το κέντρο που εκανα εγώ δεν κάνει εξετάσεις αίματος,εχει έναν γιατρό μία μαια κ μία εμβρυολογο.βεβαια υπέρηχοι ήταν μέσα στη τιμή δεν τους πληρωνα έξτρα.

Κι εμεις εκει που πηγαιναμε δεν κανουν μεσα εξετασεις αιματος. Αλλα συνεργαζονται με μεγαλα μικροβιολογικα οπότε κανουν αιμοληψιες εκει κ τα στελνουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Κοριτσια βοηθείστε με λίγο,

Εμείς στην πρώτη μας προσπάθεια δεν επιχειρήσαμε καθόλου να ασχολειθούμε με τυχόν επιτροπές κτλ μιας και ο γιατρός μας μας είπε ότι είναι πολύ δύσκολα τα κριτήρια για να εγκριθεί κανείς (Είχαμε σαλπιγγογραφία καθαρή και σπερμοδιάγραμμα καλό). Ωστόσο η 1η μας προσπάθεια απέτυχε. Τώρα ετοιμαζόμαστε για την 2η εμβρυομεταφορά. Ποια είναι η εμπειρία σας ? Είναι πράγματι τόσο αυστηρά τα κριτήρια ?

Ας γραψει ο γιατρος σαν ανεξυγητη υπιγονιμοτητα να σου δωσει και τα χαρτια που πρεπει και θα περασεις δεν βρισκω το λογο να μην περασεις και να πληρωσεις τοσα λεφτα ενω μπορεις να τα παρεις δωρεαν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elviraice είπε:

Ρε κορίτσια δεν ξέρω τι να πω με αυτά που διαβάζω!!!εντάξει και εγω έδωσα πολλά λεφτά για την εξωσωματικη αλλά αυτή την εκμετάλλευση δεν την είχα!!!Όλα τα υπέρηχα,εξετάσεις αίματος κτλ τα έκανα στο κέντρο!!!

Πολυ ταλπωρεια ολο αυτο και εγω στις τρεις πρωτες εκανα αιματος και υπερηχο στην πολυ μου τα πληρωνα ενα σωρο λεφτα ενω τωρα ο γιατρος μου θελει να με βλεπει απο την αρχη μεχρι το τελος υπερηχο μονο αυτος παω καθε τοσο Λαρισα αλλα χαλαλι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Eleni73 είπε:

@nikona @Bloublou85 κι εμένα αυτό το ενα χαρτι ειναι και για τις 2 προσπάθειες... η 2η 4 μηνες μετα την πρωτη πρεπει να ειναι... οπότε κι εγω για Σεπτέμβρη!

Καλη επιτυχια να εχεις εμενα μου ειχανε πει μετα απο 6 μηνες η δευτερη προσπαθεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Ας γραψει ο γιατρος σαν ανεξυγητη υπιγονιμοτητα να σου δωσει και τα χαρτια που πρεπει και θα περασεις δεν βρισκω το λογο να μην περασεις και να πληρωσεις τοσα λεφτα ενω μπορεις να τα παρεις δωρεαν!!

Όταν βλέπουν ανεξήγητη σου δικαιολογούν πρωτα σπερματεγχυση πρέπει να έχεις κ βεβαίωση ότι έχουν γίνει ανεπιτυχείς σπερματεγχυσεις κ μετα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμας μας λεγανε πως δε γραφετε τιποτα και τα πληρωναμε ολα και παντα για τις τρεις πρωτες λεω που μεχρι στιγμης εχουμε φτασει στις 25.000χιλιαδες € με ολα μεσα οπως λεει και @ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...