Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 14 ώρες, ο/η elviraice είπε:

Κορίτσι δεν πρέπει να αγχώνεσαι με ότι ακούς από εμάς εδώ μεσα. Δε σημαίνει ότι κάτι που έχω θα το έχεις και εσύ. Τώρα όσο αφορά το κόστος εμένα μου πήγε στα 900 ευρώ στο Μητέρα και την έκανα σε γιατρό που είναι εξειδικευμένος πάνω σε αυτό!!!αν θες την γνώμη αν δεν την έχεις κάνει καλό είναι να την κάνεις γιατί λένε όλη ότι και τίποτα να μην έχεις βοηθάει πάρα πολύ στην εμφύτευση!!!

@love30 σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!!Όλα θα περάσουν το ξέρω αλλά με τρώει το γιατί!!!!Γιατί να μην την κάνω πριν την εξωσωματική!!!Γιατί να πετάξω κοντά στα 10000 έτσι!!!!Γιατί να χάσω 2 υγιή βλαστοκύστες??Αυτό είναι που με βασανίζει!!!

Φυσικά έχω επανάληψη σε 2-3 μηνες

Άστο αυτό το γιατί είναι δύσκολο... Γιατί έτσι και εγώ έκανα τρεις εξωσωματικές χωρίς σαλπιγγογραφια έτσι γιατί έκανα 4 εξωσωματικές για να κάνω υστεροσκοπηση γιατί έκανα 5 εξωσωματικές για να καταλάβουμε πως πρέπει να βγουν τα ινωμιοματα γιατί ......... γιατί γιατί......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Υπομονη μεχρι την Τριτη που σε δει η γιατρος. Τι ωρα εχεις ραντεβου;

 

Στις 6 ελπίζω να μη κρατήσει μέχρι τότε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εν τω μεταξύ ειμαι 6η μέρα κι έχω ακόμα καφέ αίμα.

Αυτά τα καφέ βρε παιδί μου τα έχει βαρεθεί η ψυχή μου και εγώ εχω ακόμα τελειώματα....εγώ πριν την υστεροσκοπηση είχα κάνει καλλιέργεια και ιστολογική για να δούμε τι θα έδειχνε και μετά υστεροσκοπηση γιατί αν βγαίνανε καθαρές δεν θα έκανα τίποτα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η love30 είπε:

Αυτά τα καφέ βρε παιδί μου τα έχει βαρεθεί η ψυχή μου και εγώ εχω ακόμα τελειώματα....εγώ πριν την υστεροσκοπηση είχα κάνει καλλιέργεια και ιστολογική για να δούμε τι θα έδειχνε και μετά υστεροσκοπηση γιατί αν βγαίνανε καθαρές δεν θα έκανα τίποτα..

Α για πες;καλλιέργεια που αυτή που κάνουν στο παπ ή αλλη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Α για πες;καλλιέργεια που αυτή που κάνουν στο παπ ή αλλη;

Στο παπ δεν γινεται καλλιεργεια. Άλλο πραγμα ειναι το παπ άλλο η καλλιεργεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Α για πες;καλλιέργεια που αυτή που κάνουν στο παπ ή αλλη;

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο εγώ πήγα έκανα ιστολογική καλλιέργεια και έκανα και το σχρατσιν εκείνη την ημέρα και από τον πόνο δεν θυμάμαι και πολλά χαχαχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η love30 είπε:

Δεν ξέρω αν είναι το ίδιο εγώ πήγα έκανα ιστολογική καλλιέργεια και έκανα και το σχρατσιν εκείνη την ημέρα και από τον πόνο δεν θυμάμαι και πολλά χαχαχ

Με ιστο ενδομητριου εγινε η εξεταση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η nikona είπε:

Με ιστο ενδομητριου εγινε η εξεταση; 

Ναι κάτι δεν βγήκε καλό στην εξέταση και έτσι πήγαμε για υστεροσκοπηση αλλά όλα οκ ήταν τελικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Στο παπ δεν γινεται καλλιεργεια. Άλλο πραγμα ειναι το παπ άλλο η καλλιεργεια. 

Γιατί όταν είχα κάνει παπ μου είχε παρει κ υγρό από το τράχηλο για καλλιέργεια κ ήταν όλο μαζί δηλαδή εγω είχα κλείσει παπ κ μου έκανε κ αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Εγώ τώρα ψάχνω για την εξέταση πως λέγεται natural killer τώρα μπορεί να το λέω εντελώς λάθος αλλά κάτι τέτοιο χαχα

Κοίτα αυτή δεν τη δέχεται κανένας ο γιατρός έλεγε ότι είναι για να τρώνε λεφτά,τωρα τι να σου πω έχουν βγάλει χιιλια δύο τι να πρωτοκανουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Εγώ τώρα ψάχνω για την εξέταση πως λέγεται natural killer τώρα μπορεί να το λέω εντελώς λάθος αλλά κάτι τέτοιο χαχα

Αμφιλεγομενη κ αυτη η εξεταση. Καποιοι τα ελεγχουν στανταρ πριν τις εξωσωματικες καποιοι αλλοι οχι. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Γιατί όταν είχα κάνει παπ μου είχε παρει κ υγρό από το τράχηλο για καλλιέργεια κ ήταν όλο μαζί δηλαδή εγω είχα κλείσει παπ κ μου έκανε κ αυτό.

Ειναι δυο διαφορετικες εξετάδεις. Το παπ ελεγχει τα κυτταρα του τραχήλου της μητρας.

Η καλλιεργεια ελεγχει τα υγρα του τραχηλου. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Εσύ σοφία σε τι στάδιο βρίσκεσαι μία φορά έχεις κάνει;

Δεν έχω κάνει ακόμα...με έβαλε και έκανα όλες τις εξετάσεις , ευτυχώς, και τις έστελνα με mail για εκτίμηση και δυστυχώς τη φυσική σύλληψη την απέκλεισε.. πάμε κατευθείαν εξωσωματική...την Τρίτη πάω να τα πούμε από κοντά για να ξεκινήσει η διαδικασία και τρέμω μη μου πει και τίποτα άλλο.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το ξέρω δυ τη δέχεται και για να μη μου την προτηνει άρα ούτε ο δικός μου αλλά υπάρχουν περιπτώσεις που λες ορίστε ..... Εγώ θα ρωτήσω και το πολύ πολύ να την κάνω μόνη μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Το ξέρω δυ τη δέχεται και για να μη μου την προτηνει άρα ούτε ο δικός μου αλλά υπάρχουν περιπτώσεις που λες ορίστε ..... Εγώ θα ρωτήσω και το πολύ πολύ να την κάνω μόνη μου

Κορίτσι μου εγώ την έκανα και 4 γιατροί την απέρριψαν!!!τσάμπα τα λεφτά!!!άλλωστε γι'αυτήν την περίπτωση αν δίνουν κορτιζόνη έτσι και αλλιώς!!!και μου έβαλε και τις φωνές ο γιατρός μου ότι κάνω βλακειες!!!τρέχα γύρευε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Και πόσο κοστίζει?και που την κάνεις βασικά?

Οι τιμές παίζουν από 350-600!!Εγώ την έκανα με 350 σε ένα διαγνωστικό που οι περισσότεροι γιατροί τον ιδιοκτήτη τον λένε απατεώνα!!!βέβαια δε το ήξερα τότε που το έκανα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Καλημέρα,αυτο έχει σχέση με το παπ ή είναι διαφορετική εξέταση?κ μία εξέταση αίματος για τα ερυθρά βρίσκει αν υπάρχει φλεγμονή κάπου θα τα ρωτησω τη τρίτη.

Κορίτσι καλησπέρα.Όσον αφορά τη λοίμωξη  στο ενδομήτριο νομίζω ότι μπορώ να σου απαντήσω σε κάποια πράγματα,επειδή έχω κάνει την εξέταση του Νίκα και βρέθηκε χρόνια φλεγμονή.Πριν τη κάνω την εξέταση είχα κάνει δύο διαφορετικές βιοψίες ενδομητρίου,μία απλή με καθετήρα και μία με υστεροσκόπηση,δεν έδειξαν τίποτα.Μετά τις 4 αποτυχημένες ετ τα πήρα κυριολεκτικά στο κρανίο και είπα θα τη κάνω και αυτήν,γιατί έχω κουραστεί με τα χειρουργεία γενικά.Ο Νίκας μου είχε πει στο τηλέφωνο από το ιστορικό που του έδωσα,γιατί είχα και εξωμήτριο το 2015,ότι σίγουρα υπάρχει φλεγμονή και όντως είχε δίκιο.Όσον αφορά τα λευκά αιμοσφαίρια που λες και εγώ έκανα εξέταση αρχικά πριν βγει το αποτέλεσμα του Νίκα και βγήκαν φυσιολογικά,οπότε δε μου λέει κάτι η εξέταση αυτή.Έκανα θεραπεία με flagyl και δύο άλλες αντιβιώσεις για 35 μέρες και έκανα και 8 ενδοκοιλοτικές πλύσεις με αντιβίωση.Αλλά επειδή δε μπορούσα να ξαναπεράσω τα ίδια με τη βιοψία δεν έκανα επανεξέταση και έκανα την επόμενη προσπάθεια και πάλι μηδέν η χοριακή.Ο Νίκας μου είπε ότι τέτοια φλεγμονή δεν υποχωρεί εύκολα και πρέπει πάλι θεραπεία και επανεξέταση.Αυτή τη φορά θα κάνω συλλογή εμβρύων,όσες διεγέρσεις χρειαστούν,θεραπεία και επανεξέταση και ετ μόνο όταν δω ότι υποχώρησε.Μου είπαν επίσης ότι η φλεγμονή μπορεί να επανέλθει και με τη φυσιολογική επαφή,όπως επίσης και με ένα χειρουργείο,πχ ωοληψία.Εμάς μας απαγόρεψαν τη φυσιολογική επαφή εφόσον θα πάμε σε εξωσωματική πάλι,μου είπε στο τηλέφωνο μόνο αν παίρνει αντιβίωση και ο σύζυγος.Θα το διευκρινήσω από κοντά.Ελπίζω να σε κάλυψα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω αδιαθετησα για 2η φορα μετα την αποτυχημενη εξωσωματικη. Ψυχολογικα ειμαι χαλια και εχω ενα αγχος μεσα μου χωρις λογο. 

Μου ειπε το αγορι μου να βγουμε καλυτερα να ετρωγα μαχαιρια. Κανενα κουραγιο,ουτε μπανιο δε θελω να κανω.

Τις προαλλες ειδε ενας ασχετος διπλα μου τη φωτο του ανηψιου και μου λεει πωπω μαμα τοσο μικρη να σου ζησει! Σφαιρα εφαγα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η sansa είπε:

Κορίτσι καλησπέρα.Όσον αφορά τη λοίμωξη  στο ενδομήτριο νομίζω ότι μπορώ να σου απαντήσω σε κάποια πράγματα,επειδή έχω κάνει την εξέταση του Νίκα και βρέθηκε χρόνια φλεγμονή.Πριν τη κάνω την εξέταση είχα κάνει δύο διαφορετικές βιοψίες ενδομητρίου,μία απλή με καθετήρα και μία με υστεροσκόπηση,δεν έδειξαν τίποτα.Μετά τις 4 αποτυχημένες ετ τα πήρα κυριολεκτικά στο κρανίο και είπα θα τη κάνω και αυτήν,γιατί έχω κουραστεί με τα χειρουργεία γενικά.Ο Νίκας μου είχε πει στο τηλέφωνο από το ιστορικό που του έδωσα,γιατί είχα και εξωμήτριο το 2015,ότι σίγουρα υπάρχει φλεγμονή και όντως είχε δίκιο.Όσον αφορά τα λευκά αιμοσφαίρια που λες και εγώ έκανα εξέταση αρχικά πριν βγει το αποτέλεσμα του Νίκα και βγήκαν φυσιολογικά,οπότε δε μου λέει κάτι η εξέταση αυτή.Έκανα θεραπεία με flagyl και δύο άλλες αντιβιώσεις για 35 μέρες και έκανα και 8 ενδοκοιλοτικές πλύσεις με αντιβίωση.Αλλά επειδή δε μπορούσα να ξαναπεράσω τα ίδια με τη βιοψία δεν έκανα επανεξέταση και έκανα την επόμενη προσπάθεια και πάλι μηδέν η χοριακή.Ο Νίκας μου είπε ότι τέτοια φλεγμονή δεν υποχωρεί εύκολα και πρέπει πάλι θεραπεία και επανεξέταση.Αυτή τη φορά θα κάνω συλλογή εμβρύων,όσες διεγέρσεις χρειαστούν,θεραπεία και επανεξέταση και ετ μόνο όταν δω ότι υποχώρησε.Μου είπαν επίσης ότι η φλεγμονή μπορεί να επανέλθει και με τη φυσιολογική επαφή,όπως επίσης και με ένα χειρουργείο,πχ ωοληψία.Εμάς μας απαγόρεψαν τη φυσιολογική επαφή εφόσον θα πάμε σε εξωσωματική πάλι,μου είπε στο τηλέφωνο μόνο αν παίρνει αντιβίωση και ο σύζυγος.Θα το διευκρινήσω από κοντά.Ελπίζω να σε κάλυψα.

Κατάλαβα φεξε μου και γλιστρησα.κι όλα έχουν τόσο μεγάλο κόστος πως να τα καταφερουμε όλα αυτα;άντε πες κ τα κάνουμε με τόσες επεμβάσεις στο τέλος θα το μάθουμε από αυτές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η love30 είπε:

Εγώ τώρα ψάχνω για την εξέταση πως λέγεται natural killer τώρα μπορεί να το λέω εντελώς λάθος αλλά κάτι τέτοιο χαχα

Τη ΝΚ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η karen είπε:

@sansa τη αγωγη με τις αντιβιωσεις την εκανες κοντα λίγο πριν τη προσπάθεια σας. Έπαιρνε και ο σύζυγος ταυτόχρονα ;

Ναι την έκανα κοντά στην προσπάθεια,μόλις τελείωσα τη θεραπεία ξεκίνησα διέγερση.Όχι ο σύζυγος δεν έπαιρνε αντιβίωση,δεν είχαμε ελεύθερες επαφές.Βέβαια εγώ η χαζή δεν έκανα επανεξέταση και δεν έμαθα ποτέ αν έφυγε η φλεγμονή,μεγάλο λάθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...