Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

 

στις πριν 13 ώρες, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Βεβαια ο γιατρος λεει οτι τωρα παλι 2 θα βαλουμε... απ τα 3 που μας εμειναν... 

Και αναρωτιεμαι αν επιμεινω δεν μπορουμε να βαλουμε και τα 3 ? Εχει να κανει με νομοθεσια ? 

 

Εγώ έβαλα τρία .... Ο νόμος λέει μόνο δύο αυστηρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η melisanthi drakou είπε:

@Bloublou85 με αυτό που λέγαμε με τον ιστό τι έγινε τελικά? 

Μίλησες με τον γιατρό, σε είδε? Πως εισαι?

Δεν ξέρω τώρα έχω καφέ μάλλον τελειώνει,ο γιατρός που τον είχα πάρει πάλι μου είπε δεν ξέρω δεν είναι τίποτα.τωρα από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού σε άλλη γιατρό για υπέρηχο κ να μου πει μία δεύτερη γνώμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Δεν ξέρω τώρα έχω καφέ μάλλον τελειώνει,ο γιατρός που τον είχα πάρει πάλι μου είπε δεν ξέρω δεν είναι τίποτα.τωρα από βδομάδα θα κλείσω ραντεβού σε άλλη γιατρό για υπέρηχο κ να μου πει μία δεύτερη γνώμη.

Να ξεραθει πια κι αυτος! ξερει και τιποτα να μας πει?! Και πολυ καλα θα κανεις να πας αλλου γιατι αυτο του το στυλακι δεν ειναι ωραιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 @nikona @love30 ακόμη στο νοσοκομείο είμαι καλά οκ μιλάμε για μπουρδελο δε μπορούν να μου βγάλουν εξιτήριο!!!

Την έκανα την υστεροσκοπηση.

Έχω τελικά φλεγμονή,ενδομητριτιδα δηλαδή που προκλήθηκε από την αποξεση που είχα κάνει.το καλό είναι ότι δεν είναι σε βαριά μορφή αλλά βέβαια ούτε σε λάιτ!!!αντιβίωση για 3 εβδομαδες!!!

Ευχαριστώ κορίτσια για το ενδιαφέρον!!!τουλάχιστον ξέρω τώρα γιατί δεν έγινε η εμφύτευση και όχι δεν ήταν τύχη!!!

Από την άλλη τα βάζω και με τον γιατρό μου γιατί έχω δώσει ένα σκασμό λεφτά δε θα μου ήταν τίποτα να κάνω και αυτή την εξέταση πριν την εμβρυομεταφορα!!!Η απάντηση βέβαια ειμαι η κλασική!!!μετά από 2 με 3 εξωσωματικες την κάνουμε!!! 

Έλεος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

@Bloublou85 @nikona @love30 ακόμη στο νοσοκομείο είμαι καλά οκ μιλάμε για μπουρδελο δε μπορούν να μου βγάλουν εξιτήριο!!!

Την έκανα την υστεροσκοπηση.

Έχω τελικά φλεγμονή,ενδομητριτιδα δηλαδή που προκλήθηκε από την αποξεση που είχα κάνει.το καλό είναι ότι δεν είναι σε βαριά μορφή αλλά βέβαια ούτε σε λάιτ!!!αντιβίωση για 3 εβδομαδες!!!

Ευχαριστώ κορίτσια για το ενδιαφέρον!!!τουλάχιστον ξέρω τώρα γιατί δεν έγινε η εμφύτευση και όχι δεν ήταν τύχη!!!

Από την άλλη τα βάζω και με τον γιατρό μου γιατί έχω δώσει ένα σκασμό λεφτά δε θα μου ήταν τίποτα να κάνω και αυτή την εξέταση πριν την εμβρυομεταφορα!!!Η απάντηση βέβαια ειμαι η κλασική!!!μετά από 2 με 3 εξωσωματικες την κάνουμε!!! 

Έλεος!!!

Καλη σου ανάρρωση @elviraice!!!

Ευχομαι να περάσει η ενδομητριτιδα κ όλα να ειναι καλα για την επόμενη φορα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

@Bloublou85 @nikona @love30 ακόμη στο νοσοκομείο είμαι καλά οκ μιλάμε για μπουρδελο δε μπορούν να μου βγάλουν εξιτήριο!!!

Την έκανα την υστεροσκοπηση.

Έχω τελικά φλεγμονή,ενδομητριτιδα δηλαδή που προκλήθηκε από την αποξεση που είχα κάνει.το καλό είναι ότι δεν είναι σε βαριά μορφή αλλά βέβαια ούτε σε λάιτ!!!αντιβίωση για 3 εβδομαδες!!!

Ευχαριστώ κορίτσια για το ενδιαφέρον!!!τουλάχιστον ξέρω τώρα γιατί δεν έγινε η εμφύτευση και όχι δεν ήταν τύχη!!!

Από την άλλη τα βάζω και με τον γιατρό μου γιατί έχω δώσει ένα σκασμό λεφτά δε θα μου ήταν τίποτα να κάνω και αυτή την εξέταση πριν την εμβρυομεταφορα!!!Η απάντηση βέβαια ειμαι η κλασική!!!μετά από 2 με 3 εξωσωματικες την κάνουμε!!! 

Έλεος!!!

Είδατε που δεν ήταν τα ωάρια τελικά;χαχαχαχαχαχα γελαω γιατί κορίτσι μου βρηκες την αιτία κ θα την αντινετωπισεις,ολο το καιρό κοπανιεμαι για φλεγμονή στη μήτρα.τι αντιβιωση θα πάρεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Είδατε που δεν ήταν τα ωάρια τελικά;χαχαχαχαχαχα γελαω γιατί κορίτσι μου βρηκες την αιτία κ θα την αντινετωπισεις,ολο το καιρό κοπανιεμαι για φλεγμονή στη μήτρα.τι αντιβιωση θα πάρεις;

Κορίτσι μου για τα ωράρια βασιζόμαστε στο προεμφυτευτικο!!!Αυτό στην ουσία είναι γιατί δεν έγινε η εμφύτευση!!!Τώρα όσον αφορά την αντιβίωση θα πάρω ένα συνδυαστικά με flagyl για την άλλη δε ξέρω ακριβώς περιμένω να μιλήσω το απόγευμα και με τον άλλον γιατρό να δουμε!!!!άσε κλαίω πάλι θα γεμίσω μύκητες!!!ειναι και για 3 εβδομαδες τρέχα γύρευε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Κορίτσι μου για τα ωράρια βασιζόμαστε στο προεμφυτευτικο!!!Αυτό στην ουσία είναι γιατί δεν έγινε η εμφύτευση!!!Τώρα όσον αφορά την αντιβίωση θα πάρω ένα συνδυαστικά με flagyl για την άλλη δε ξέρω ακριβώς περιμένω να μιλήσω το απόγευμα και με τον άλλον γιατρό να δουμε!!!!άσε κλαίω πάλι θα γεμίσω μύκητες!!!ειναι και για 3 εβδομαδες τρέχα γύρευε 

Επειδη την περασα κι εγω τη φαση με τη φλεγμονη και επαιρνα για 3 εβδομαδες ενα κοκτειλ αντιβιωσεων , να προσεξεις πολυ το θεμα με τα προβιοτικα ! Να παρεις οπωσδηποτε ενα καλο προβιοτικο ! Εγω επαθα μεγαλη ζημια στο εντερο και με πηγε πολυ πισω.... Για 3 μηνες ασχολουμουν με ορθοσκοπησεις, κωλονοσκοπησεις και αυτοανοσα..... !!! Θελει παρα πολυ μεγαλη προσοχη ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η melisanthi drakou είπε:

 

 

Εγώ έβαλα τρία .... Ο νόμος λέει μόνο δύο αυστηρα! 

Επεμεινες για τρια κ συμφωνησε ο γιατρος ή σου το προτεινε ο ιδιος ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ είπε:

Επεμεινες για τρια κ συμφωνησε ο γιατρος ή σου το προτεινε ο ιδιος ? 

Μου ειπε πως ειναι καλυτερα ,αυξανε τις πιθανοτητες, αλλα η αποφαση δικη μου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Κορίτσι μου για τα ωράρια βασιζόμαστε στο προεμφυτευτικο!!!Αυτό στην ουσία είναι γιατί δεν έγινε η εμφύτευση!!!Τώρα όσον αφορά την αντιβίωση θα πάρω ένα συνδυαστικά με flagyl για την άλλη δε ξέρω ακριβώς περιμένω να μιλήσω το απόγευμα και με τον άλλον γιατρό να δουμε!!!!άσε κλαίω πάλι θα γεμίσω μύκητες!!!ειναι και για 3 εβδομαδες τρέχα γύρευε 

Να σε ρωτησω όταν έκανες την αποξεση πως επαθες φλεγμονή δεν πήρες αντιβιωση;Έχω τρομοκρατηθει τώρα θα ρωτησω κ εγώ για υστεροσκοπηση,εσυ που την έκανες κ πόσο κόστισε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Να σε ρωτησω όταν έκανες την αποξεση πως επαθες φλεγμονή δεν πήρες αντιβιωση;Έχω τρομοκρατηθει τώρα θα ρωτησω κ εγώ για υστεροσκοπηση,εσυ που την έκανες κ πόσο κόστισε;

Δες εδώ...

http://el.med-directory.com/vospalenie-matki_default.htm

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η melisanthi drakou είπε:

500 με 1000 παει η υστεροσκόπηση, αναλόγως το γιατρό. Αν την κάνεις διάλεξε κάποιον με εξειδίκευση σε αυτό (οχι απλα να ξερει)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η melisanthi drakou είπε:

Αυτό που δε καταλαβαίνω είναι ότι δεν έχει καθόλου συμπτώματα μία φλεγμονή;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Αυτό που δε καταλαβαίνω είναι ότι δεν έχει καθόλου συμπτώματα μία φλεγμονή;

Γίνεται να ειναι και ασυμπτωματική ναι . Μάλλον ειναι περισσότερο συνηθισμενο να ειναι χωρις συμπτωματα οταν ειναι χρόνια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Είδατε που δεν ήταν τα ωάρια τελικά;χαχαχαχαχαχα γελαω γιατί κορίτσι μου βρηκες την αιτία κ θα την αντινετωπισεις,ολο το καιρό κοπανιεμαι για φλεγμονή στη μήτρα.τι αντιβιωση θα πάρεις;

@Bloublou85 αν ηταν να ειμαστε εμεις γιατροι θα ειχαμε ολοι παιδια τωρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η elviraice είπε:

Μιλάμε για ταλαιπωρία!!!!

Μετά από δύο τρεις και αποτυχημένες μάλιστα εξωσωματικές τι να πω μην τα σκέφτεσαι αυτά κοριτσάκι μου πας παρακάτω όλα καλά θα πάνε την επομένη φορά και προς το παρόν περαστικά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η love30 είπε:

Πωπω flagyl δεν έχω χειρότερη μου έφερνε ανακατοσουρα την επερνα όταν έκανα αφαίρεση σάλπιγγας...

Εγώ την έπαιρνα για ένα δόντι μία φορά πω πω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η melisanthi drakou είπε:

Γίνεται να ειναι και ασυμπτωματική ναι . Μάλλον ειναι περισσότερο συνηθισμενο να ειναι χωρις συμπτωματα οταν ειναι χρόνια...

Με βλέπω να είμαι ή επόμενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Με βλέπω να είμαι ή επόμενη.

Κορίτσι δεν πρέπει να αγχώνεσαι με ότι ακούς από εμάς εδώ μεσα. Δε σημαίνει ότι κάτι που έχω θα το έχεις και εσύ. Τώρα όσο αφορά το κόστος εμένα μου πήγε στα 900 ευρώ στο Μητέρα και την έκανα σε γιατρό που είναι εξειδικευμένος πάνω σε αυτό!!!αν θες την γνώμη αν δεν την έχεις κάνει καλό είναι να την κάνεις γιατί λένε όλη ότι και τίποτα να μην έχεις βοηθάει πάρα πολύ στην εμφύτευση!!!

@love30 σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!!Όλα θα περάσουν το ξέρω αλλά με τρώει το γιατί!!!!Γιατί να μην την κάνω πριν την εξωσωματική!!!Γιατί να πετάξω κοντά στα 10000 έτσι!!!!Γιατί να χάσω 2 υγιή βλαστοκύστες??Αυτό είναι που με βασανίζει!!!

Φυσικά έχω επανάληψη σε 2-3 μηνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Κορίτσι δεν πρέπει να αγχώνεσαι με ότι ακούς από εμάς εδώ μεσα. Δε σημαίνει ότι κάτι που έχω θα το έχεις και εσύ. Τώρα όσο αφορά το κόστος εμένα μου πήγε στα 900 ευρώ στο Μητέρα και την έκανα σε γιατρό που είναι εξειδικευμένος πάνω σε αυτό!!!αν θες την γνώμη αν δεν την έχεις κάνει καλό είναι να την κάνεις γιατί λένε όλη ότι και τίποτα να μην έχεις βοηθάει πάρα πολύ στην εμφύτευση!!!

@love30 σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!!Όλα θα περάσουν το ξέρω αλλά με τρώει το γιατί!!!!Γιατί να μην την κάνω πριν την εξωσωματική!!!Γιατί να πετάξω κοντά στα 10000 έτσι!!!!Γιατί να χάσω 2 υγιή βλαστοκύστες??Αυτό είναι που με βασανίζει!!!

Φυσικά έχω επανάληψη σε 2-3 μηνες

Εχεις δικιο @elviraice που το σκεφτεσαι αυτο. Απολυτο δικιο.

Ομως αν δεις κ σε φορουμ κ σε ιατρικα site πολυ λιγοι γιατροι προτεινουν πριν την εξωσωματικη υστεροσκοπηση αν δεν εχουν καποια ενδειξη. Κι εγω πιστευω οτι θα επρεπε ολες να κανουμε πριν την εξωσωματικη. 

Σου ειπε δηλαδη οτι λογω της ενδομητριτιδας δεν εγινε η εμφυτευση; 

Πως εισαι τωρα; Εχεις πονακια; Αιματακι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

Κορίτσι δεν πρέπει να αγχώνεσαι με ότι ακούς από εμάς εδώ μεσα. Δε σημαίνει ότι κάτι που έχω θα το έχεις και εσύ. Τώρα όσο αφορά το κόστος εμένα μου πήγε στα 900 ευρώ στο Μητέρα και την έκανα σε γιατρό που είναι εξειδικευμένος πάνω σε αυτό!!!αν θες την γνώμη αν δεν την έχεις κάνει καλό είναι να την κάνεις γιατί λένε όλη ότι και τίποτα να μην έχεις βοηθάει πάρα πολύ στην εμφύτευση!!!

@love30 σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!!Όλα θα περάσουν το ξέρω αλλά με τρώει το γιατί!!!!Γιατί να μην την κάνω πριν την εξωσωματική!!!Γιατί να πετάξω κοντά στα 10000 έτσι!!!!Γιατί να χάσω 2 υγιή βλαστοκύστες??Αυτό είναι που με βασανίζει!!!

Φυσικά έχω επανάληψη σε 2-3 μηνες

Έλα ντε και με βάση το ιστορικό σου που έχεις αποξεση πρέπει να το υποψιαστει.εγω κατάλαβα ότι πάντα ή πρώτη εξωσωματική είναι πειραματική τζόκερ να δούνε πως θα πάει.τωρα υπομονή να πάνε όλα καλά με το καλό να προχωρησεις στην επόμενη.εχω κ εγώ τη τρίτη ραντεβου με τη καινούργια γιατρό μου φάνηκε πολύ καλή από το τηλ.να δούμε τι θα μου πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...