Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

Αυτο που λεει η @Mariloux ειναι σωστο. Μετραει κ η υπερηχογραφικη εικονα του ενδομητριου. Αν φαινεται αυτη η τριπλη στοιβαδα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η love30 είπε:

Είχα ακυρώσει την προσπάθεια την 5η μέρα το πολύ το κατάλαβε γρήγορα... Εγώ αν κάνω το ινωμιομα πρέπει να περάσει τουλάχιστον 6 μήνες έτσι μου είπε....

Εγώ κορίτσια μέχρι κ για βελονισμό σκέφτηκα να κάνω μέχρι εκεί έφτασα.ινομυωμα είναι κύστη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ κορίτσια μέχρι κ για βελονισμό σκέφτηκα να κάνω μέχρι εκεί έφτασα.ινομυωμα είναι κύστη;

Ινομοιωμα είναι θα δω τώρα τι θα κάνω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 και βέβαια σου λέω αλήθεια!  Και εγώ είμαι απο τις κοπέλες που μόνη μου κάνω πιο καλό ενδομητριο σε σχέση με όταν παίρνω φάρμακα, αλλά βρήκαμε τον τρόπο & ευτυχώς όλα καλα!! 2 εγκυμοσυνες τις πέτυχα με κατεψυγμένα!!! Αν δεις οτι κάτι δεν πάει καλα σταματάς, δεν υπάρχει νόημα να ζοριζουμε τους οργανισμούς μας, θελουμε ένα καλό & φιλικό περιβάλλον για τα μωράκια μας!! 

Για τον βελονισμό έχω ακούσει τα καλύτερα, δεν έχω κάνει αλλά κάνει μια φίλη μου & έχει σωθεί απο πολλά προβλήματα!! Είχε και εκείνη θέμα γονιμότητας & κατάφερε να μεινει έγκυος φυσιολογικά εκει που δεν το περίμενε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Bloublou85 είπε:

Θυμωσα γιατί με ξεκίνησε με τρία τη μέρα μετά με έξι και το ενδομήτρια μέχρι τη 14 δεν είχε παχύνει είδε ότι δεν ανταποκρίνονται με τα φάρμακα κ έλεγα να ακυρωδω το κύκλο κ μου τα αυξάνει σε εννιά κ έφτασα μέχρι 24η μέρα για να κανω εμβρυομεταφορα πιστεύω ότι το πιεσαμε πολύ ορμονικά το σώμα κ αντέδρασε γιατί δεν ανταποκρίνομαστε όλες το ίδιο.γιατι ας πούμε φυσικά εμενα το ενδομητριο μετά την ωορρηξία είναι πολύ καλό όμως με τα φάρμακα δεν ανταποκρίθηκε κ αυτό το είδε γι αυτό θυμωνω.

Οιστρογόνα έχω φτάσει και εγώ δέκα την ημέρα.Μη σε θυμώνει και την επόμενη φορά θα πάρουμε και ενέσιμα κολπικά δεν θυμάμαι πως μου το είπε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 ευχομαι με τον επομενο γιατρο να εχεις καλυτερη χημεια κ να σου λυνει ολες τις αποριες. 

Πολυ σημαντικο το θεωρω κοριτσια. Να αισθανομαστε μια ασφαλεια. Εγω τωρα ειμαι πιο ηρεμη με την νεα γιατρο. Βεβαια ακομη δεν ξεκινησαμε αλλα μεχρι στιγμης αισθανομαι καλα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

@Bloublou85 και βέβαια σου λέω αλήθεια!  Και εγώ είμαι απο τις κοπέλες που μόνη μου κάνω πιο καλό ενδομητριο σε σχέση με όταν παίρνω φάρμακα, αλλά βρήκαμε τον τρόπο & ευτυχώς όλα καλα!! 2 εγκυμοσυνες τις πέτυχα με κατεψυγμένα!!! Αν δεις οτι κάτι δεν πάει καλα σταματάς, δεν υπάρχει νόημα να ζοριζουμε τους οργανισμούς μας, θελουμε ένα καλό & φιλικό περιβάλλον για τα μωράκια μας!! 

Για τον βελονισμό έχω ακούσει τα καλύτερα, δεν έχω κάνει αλλά κάνει μια φίλη μου & έχει σωθεί απο πολλά προβλήματα!! Είχε και εκείνη θέμα γονιμότητας & κατάφερε να μεινει έγκυος φυσιολογικά εκει που δεν το περίμενε!! 

Τώρα που θα αλλάξω εννοείται δεν ξανακανω τα ίδια λάθη.φαντασου όλες τις μέρες μέχρι τη χοριακη τις εβγαλα με πολύ έντονους πόνους στη μέση δεν μπορούσα να κοιμηθώ με χτυπούσε από μπροστά προς τα πίσω στη λεκάνη κ ήταν από τα φαρμακα γτ όταν τα διεκοψα με άφησε.ποιος ξέρει τι γινόταν εκεί μέσα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Τώρα που θα αλλάξω εννοείται δεν ξανακανω τα ίδια λάθη.φαντασου όλες τις μέρες μέχρι τη χοριακη τις εβγαλα με πολύ έντονους πόνους στη μέση δεν μπορούσα να κοιμηθώ με χτυπούσε από μπροστά προς τα πίσω στη λεκάνη κ ήταν από τα φαρμακα γτ όταν τα διεκοψα με άφησε.ποιος ξέρει τι γινόταν εκεί μέσα.

Ολα αυτα να τα πεις στον επομενο γιατρο. Ειναι καλο να τα ξερει. Επισης μπορει να σου δωσει κ απαντησεις για καποια απο αυτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

@Bloublou85 ευχομαι με τον επομενο γιατρο να εχεις καλυτερη χημεια κ να σου λυνει ολες τις αποριες. 

Πολυ σημαντικο το θεωρω κοριτσια. Να αισθανομαστε μια ασφαλεια. Εγω τωρα ειμαι πιο ηρεμη με την νεα γιατρο. Βεβαια ακομη δεν ξεκινησαμε αλλα μεχρι στιγμης αισθανομαι καλα. 

Μα πέντε ερωτήσεις του έχω κάνει κ στις πέντε μου απάντησε δεν ξέρω,αντε βγάλε άκρη.δε λέω μπορεί να κάνει καλά τη δουλειά του αλλα όχι κ σε όλα δε ξέρω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Bloublou85 είπε:

Μα πέντε ερωτήσεις του έχω κάνει κ στις πέντε μου απάντησε δεν ξέρω,αντε βγάλε άκρη.δε λέω μπορεί να κάνει καλά τη δουλειά του αλλα όχι κ σε όλα δε ξέρω.

Το δεν ξερω ειναι λιγο περιεργο κ ενοχλητικο να το ακους συνεχεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Τώρα που θα αλλάξω εννοείται δεν ξανακανω τα ίδια λάθη.φαντασου όλες τις μέρες μέχρι τη χοριακη τις εβγαλα με πολύ έντονους πόνους στη μέση δεν μπορούσα να κοιμηθώ με χτυπούσε από μπροστά προς τα πίσω στη λεκάνη κ ήταν από τα φαρμακα γτ όταν τα διεκοψα με άφησε.ποιος ξέρει τι γινόταν εκεί μέσα.

Όπως και να έχει είναι και ένα σοκ για τον οργανισμό τοσες ορμόνες μαζεμένες συν αυτά που παράγει ο ίδιος!! Μήπως θα ήταν καλύτερα στην επόμενη προσπάθεια να κανεις πρώτα καταστολή; Δεν ξέρω αν θα βοηθούσε, ο γιατρός θα σε συμβουλέψει καλύτερα!! Μια μοναδική ένεση είναι την 21η μέρα του προηγουμενου κύκλου!! 

Κοριτσια γτ κάνετε ενέσιμη προγεστερονη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Το δεν ξερω ειναι λιγο περιεργο κ ενοχλητικο να το ακους συνεχεια. 

Στη τελευταία συνάντηση ο άντρας μ συνέχιζε να τον ρωτάει ενώ ο γιατρός έλεγε δε ξέρω κ του λέω αστο αγάπη μου ο γιατρός δε ξέρει κ δε δέχεται τίποτα.εγινα ειρωνική αλλά με έφτασε στο αμήν του έδωσα συνολο 4000 χιλιάρικα για όλα περίμενα τουλάχιστον μία πιο σοβαρή απάντηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mariloux είπε:

Όπως και να έχει είναι και ένα σοκ για τον οργανισμό τοσες ορμόνες μαζεμένες συν αυτά που παράγει ο ίδιος!! Μήπως θα ήταν καλύτερα στην επόμενη προσπάθεια να κανεις πρώτα καταστολή; Δεν ξέρω αν θα βοηθούσε, ο γιατρός θα σε συμβουλέψει καλύτερα!! Μια μοναδική ένεση είναι την 21η μέρα του προηγουμενου κύκλου!! 

Κοριτσια γτ κάνετε ενέσιμη προγεστερονη; 

Μα το ξέρω στη διέγερση είχα κάνει καταστολή κ ήμουν μία χαρά ούτε πρόβλημα με περίοδο ούτε τίποτα.την ενέσιμη τώρα με τα κατεψυγμένα την έκανα τη πρώτη φορά δεν έκανα δε ξέρω γιατί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Να σου πω; Καλα εκανες. Γιατι μερικοι μας βλεπουν σαν χιλιαρικα

Όταν του μιλήσαμε για να μειώσουμε τη τιμή το πρώτο πράγμα που ρώτησε τον άντρα μ είναι τι δουλειά κάνεις;κ τώρα στο τελευταίο ραντεβού φεύγοντας μας είπε εντάξει μικροι είστε θα κάνετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 στη θέση σου δεν θα του έδινα όλα τα λεφτά, θα του έλεγα αφού δεν ξέρεις και δεν έχεις απαντησεις θα τα κρατήσω για κάποιον που ξέρει ή θα έκανα τον κινέζο πολύ απλά και θα έφευγα χωρίς να πληρώσω (όπως και έκανα στον γιατρό που μας ξεζουμισε με 3 προσπάθειες, άριστες βλαστοκύστες, σίγουρη επιτυχία για αυτόν αλλά αρνητικές χοριακες)!! Άντε γτ νευριάζω που μας εκμεταλλεύονται τόσο πολύ!! Πατάνε πάνω στην άγνοια και την μεγάλη μας επιθυμία να αποκτήσουμε μωράκι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Στη τελευταία συνάντηση ο άντρας μ συνέχιζε να τον ρωτάει ενώ ο γιατρός έλεγε δε ξέρω κ του λέω αστο αγάπη μου ο γιατρός δε ξέρει κ δε δέχεται τίποτα.εγινα ειρωνική αλλά με έφτασε στο αμήν του έδωσα συνολο 4000 χιλιάρικα για όλα περίμενα τουλάχιστον μία πιο σοβαρή απάντηση.

Δεν συγκινούνται μερικοί γιατροί με τίποτα ασκούν την ιατρική καθαρά επαγγελματικά . Ξέρω ότι είσαι θυμωμένη και πληγωμένη και κάθε αποτυχία μας μας θύμωνει περισσότερο πρέπει να τις αποδεχόμαστε.Κομματαρες είχα και εγώ μετά την καταστολή... Δεν βιαζόμαστε για την επιλογή γιατρού...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mariloux είπε:

@Bloublou85 στη θέση σου δεν θα του έδινα όλα τα λεφτά, θα του έλεγα αφού δεν ξέρεις και δεν έχεις απαντησεις θα τα κρατήσω για κάποιον που ξέρει ή θα έκανα τον κινέζο πολύ απλά και θα έφευγα χωρίς να πληρώσω (όπως και έκανα στον γιατρό που μας ξεζουμισε με 3 προσπάθειες, άριστες βλαστοκύστες, σίγουρη επιτυχία για αυτόν αλλά αρνητικές χοριακες)!! Άντε γτ νευριάζω που μας εκμεταλλεύονται τόσο πολύ!! Πατάνε πάνω στην άγνοια και την μεγάλη μας επιθυμία να αποκτήσουμε μωράκι!! 

Όταν πρωτοπηγα του είπα έχω τα χρήματα για μία δυο προσπάθειες να κάνουμε ότι μπορούμε.δεν υπάρχει περίπτωση μ λέει θα μείνεις με τη πρώτη 80% αν μπορούσα θα στο υπεγραφα.και; 4 άριστα εμβρυα εγώ κανένα θέμα κ εγκυμοσύνη πουθενά ούτε καν δείγμα εμφυτευσης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λες και τα βρίσκουμε τα λεφτά στο δρόμο!! Εγώ όταν πήγα σε γιατρό και μας ρώτησε τη δουλειά κάνουμε δεν ξανά πήγαμε αν και θεωρείται κορυφή στην εξωσωματική!! Κάναμε το 1ο ραντεβού και 2ο δεν υπήρξε!! Ακούς εκει ερώτηση... ?? Συμφωνώ με την @karen, επέλεξε έναν γιατρό πάνω απ'ολα άνθρωπο που δεν θα σε βλέπει ως χρήμα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Όταν του μιλήσαμε για να μειώσουμε τη τιμή το πρώτο πράγμα που ρώτησε τον άντρα μ είναι τι δουλειά κάνεις;κ τώρα στο τελευταίο ραντεβού φεύγοντας μας είπε εντάξει μικροι είστε θα κάνετε.

Έχουμε δει και εμείς από γιατρούς ούτε λίγα εγώ πάντα παλιά ρούχα όχι κουρέλια ούτε βαψιματα μαλλιά τίποτε δουλειά μεροκάματα Λιάνα σε πήραν χαμπάρι σε γδυσαν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Mariloux είπε:

Λες και τα βρίσκουμε τα λεφτά στο δρόμο!! Εγώ όταν πήγα σε γιατρό και μας ρώτησε τη δουλειά κάνουμε δεν ξανά πήγαμε αν και θεωρείται κορυφή στην εξωσωματική!! Κάναμε το 1ο ραντεβού και 2ο δεν υπήρξε!! Ακούς εκει ερώτηση... ?? Συμφωνώ με την @karen, επέλεξε έναν γιατρό πάνω απ'ολα άνθρωπο που δεν θα σε βλέπει ως χρήμα!! 

Το ίδιο μας ρώτησε κ εμάς!κ όσο για τα λεφτά όταν έκανα την εμβρυομεταφορά κ καθομουνα ξαπλωμένη ήρθε μέσα ή γραμματέας να πάρει τον άντρα μου για να πληρώσει δεν περίμενε καν να σηκωθω όταν φύγουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η karen είπε:

Έχουμε δει και εμείς από γιατρούς ούτε λίγα εγώ πάντα παλιά ρούχα όχι κουρέλια ούτε βαψιματα μαλλιά τίποτε δουλειά μεροκάματα Λιάνα σε πήραν χαμπάρι σε γδυσαν 

Έχεις δίκιο μία μέρα βλέπω μία γυναίκα με φόρμες παλιές τον άντρα της με στολή οικοδομής κ όμως είχε πετύχει κ ήταν έγκυος αυτή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έχει δικό του κέντρο ο γιατρός σου; Εμείς τα του κέντρου τα πληρώσαμε όλα, σε αυτόν δεν δώσαμε δεκάρα για την τελευταία εμβρυομεταφορα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Bloublou85 είπε:

Έχεις δίκιο μία μέρα βλέπω μία γυναίκα με φόρμες παλιές τον άντρα της με στολή οικοδομής κ όμως είχε πετύχει κ ήταν έγκυος αυτή.

Χαχα μήπως είχες δει εμένα; Εγώ πάντα με φόρμες πήγαινα λόγω του οτι έφευγα καπάκι για δουλειά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι το ξέρω πως βοηθάει αλλά δεν μου έχει δώσει γιατί την τελευταία φορά που πήγα δεν είχα θέμα με κραμπες τώρα άρχισαν όποτε λογικά θα παρω όταν πάω ξανά θα του το πω 
    • Εεε θέλει λίγο προσοχή γιατί καποιες τα χάνουν εύκολα τα κιλά καποιες πάλι όχι μετά θα είναι ζόρικο εμένα το σωμα μου μετά την εγκυμοσύνη άλλαξε πολύ και η αληθεια είναι δεν θα επανέλθει  κιολας όχι μόνο από θέμα κιλών αλλά έχω κάνει και λίγο περιφέρεια ενώ δεν είχα άνοιξε η λεκάνη 🤷‍♀️ εεε αυτό δεν μαζεύει 
    • Κοιτα αν ξεκινάς από χαμηλά σε παίρνει να πας και κάπως παρά πάνω αλλά γενικα βάζουν χερι οι γιατροί είναι αλήθεια.. 
    • Κοριτσια μιλησα με τον γυναικολόγο μ μ ειπε πως τα αποτελέσματα της αυχενικής ειναι παρα πολύ καλά. Αλλα λόγω ηλικίας (35ετων ) λεει να κανω κ νιπτ. Οσες ειστε 35+ παρόλο που είχατε καλη αυχενική κανατε κ νιπτ;
    • Κορίτσι μου όλα θα είναι μια χαρά,  όπως είπε και άλλη κοπέλα πιθανόν να δει και αν έκανες ή θα κάνεις ωορρηξία....και μένα τότε το είχε δει πως θα εκανα ωορρηξία ή ειχα κανει δε θυμαμαι καλα ,περίοδος όμως δεν είχε έρθει μετά από 14 μέρες αλλά πιο μετά....ελπίζω και σένα να ρθει στην ώρα της η περιοδος και να ξεκινήσετε κατευθείαν με οποια διαδικασία πάτε ❤️ περιμένουμε νέα σου 🤞 Αχ κορίτσι κου ήρθε τελικά...πφφφ😮‍💨 Να τον πάρεις να δείτε πως θα προχωρήσετε  Εγώ παράγγειλα και για αυτό το κύκλο τεστακια ...λογικά θα τα χρησιμοποιήσω   
×
×
  • Προσθήκη...