Μετάβαση σε περιεχόμενο

Και τωρα έμβρυομεταφορά!!


Recommended Posts

στις πριν 7 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Θυμασαι πώς λεγόταν το φαρμακο της διεγερσης; Γιατι η αρβεκαπ ειναι για καταστολη.

Εγω εκανα μακρυ πρωτοκολλο με γκοναλ κ αρβεκαπ.

1η ετ καναμε 5 μερες μετα την ωοληψια. 

Κι εγω θα παω τωρα με αλλο πρωτοκολλο. Των ανταγωνιστων. 

 

Αχ σορρυ! Εχω μπλεχτει με τοσα. Μου είχε δωσει θυμαμαι τις αρβεκαπ (ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ κανα μηνα και παραπανω γιατι ηθελε καλη καταστολη),  pergoveris και menopur! Και ovitrelle στο τελος πριν την ωοληψια.

Το μακρυ εκανα κι εγω...μακρυτερο δεν εχει! Και συμφωνω με αυτην την επιλογη, παλι μακρυ θα κανω αλλα με αλλα φαρμακα και αλλη ημερα εμβρυομεταφορας αλλα χωρις καταψυξη.

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η melisanthi drakou είπε:

 

Αχ σορρυ! Εχω μπλεχτει με τοσα. Μου είχε δωσει θυμαμαι τις αρβεκαπ (ΠΟΛΛΕΣ ΜΕΡΕΣ κανα μηνα και παραπανω γιατι ηθελε καλη καταστολη),  pergoveris και menopur! Και ovitrelle στο τελος πριν την ωοληψια.

Το μακρυ εκανα κι εγω...μακρυτερο δεν εχει! Και συμφωνω με αυτην την επιλογη, παλι μακρυ θα κανω αλλα με αλλα φαρμακα και αλλη ημερα εμβρυομεταφορας αλλα χωρις καταψυξη.

 

 

 

Γιατι με αλλη μερα εμβρυομεταφορας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Γιατι με αλλη μερα εμβρυομεταφορας;

Εμενα μου τα ειχε βαλει 3 εμβρυα , τριων ημερών. Τωρα μου ειπε οτι θα τα βάλει αλλη ημερα , δηλαδη γηραιοτερα να εχουν προλαβει να ξεπεταχτουν απεξω ωστε να τους δωσει ενα boost οταν θα ειναι μεσα μαλλον.

Εγω ετσι το αντιλαμβανομαι. Μου ειχε πει χαρακτηριστικα οτι θα διαλεξει να κανει εμβρυομεταφορα διαφορετικη ημερα του κυκλου! Και διευκρινησε πως δε θα καταψυξει τίποτα, απλα θα περιμενει περισσοτερο να διαιρεθουν παραπανω 

Αυτη η λογικη προερχεται απο τον εμβρυολογο οπως ολες καταλαβαινουμε, οχι τοσο απο τον γυναικολογο.

Ελπίζω να πιασει ετσι! εσενα σου ειπε τπτ για την επομενη αποπειρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η melisanthi drakou είπε:

Εμενα μου τα ειχε βαλει 3 εμβρυα , τριων ημερών. Τωρα μου ειπε οτι θα τα βάλει αλλη ημερα , δηλαδη γηραιοτερα να εχουν προλαβει να ξεπεταχτουν απεξω ωστε να τους δωσει ενα boost οταν θα ειναι μεσα μαλλον.

Εγω ετσι το αντιλαμβανομαι. Μου ειχε πει χαρακτηριστικα οτι θα διαλεξει να κανει εμβρυομεταφορα διαφορετικη ημερα του κυκλου! Και διευκρινησε πως δε θα καταψυξει τίποτα, απλα θα περιμενει περισσοτερο να διαιρεθουν παραπανω 

Αυτη η λογικη προερχεται απο τον εμβρυολογο οπως ολες καταλαβαινουμε, οχι τοσο απο τον γυναικολογο.

Ελπίζω να πιασει ετσι! εσενα σου ειπε τπτ για την επομενη αποπειρα?

Μακαρι να σας πανε καλα ολα κ να πετυχετε.

Εγω αυτο που ξερω για την εμβρυομεταφορα ειναι οτι γινεται αναλογα με το πόσων ημερων ειναι το/τα έμβρυα. Συνηθως οι εμβρυολογοι βλεπουν την δυναμικη των εμβρυων κ αποφασιζουν αν θα τα μεταφερουν δευτερη, τριτη ή πεμπτη μερα εφοσον εχουν φτασει σε βλαστοκυστη/ες. 

Με τα κατεψυγμενα ειναι διαφορετικη η διαδικασια αναλογα με το αν γινεται καταστολη πριν την μεταφορα ή όχι. Εγω την δευτερη με τα κατεψυγμενα εκανα πρωτα καταστολη οποτε παρακολουθουσαμε τις ορμονες κ το ενδομητριο κ οταν ολα ηταν οκ τα βαλαμε. 

Οπότε για την επόμενη απόπειρα δεν εχουμε πει ακομη τιποτα γιατι εξαρταται απο το αν θα καταφερουν να φτασουν πεντε ημερων δηλαδή βλαστοκυστες ή αν δει οτι δεν ειναι τοσο δυναμικα μπορει να τα βαλουμε νωριτερα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Bloublou85 μου πιθανόν και να μην είναι απλά για καλό και για κακο πήγαινε για ένα υπέρηχο εγώ έκανα Εχθές 5ημερα.

@nikona o γυναικολόγος που με είδε Εχθές και ειδικεύεται σε αυτό μου είπε ότι βοηθάει πάρα πολυ ακόμη και σε φυσιολογική σύλληψη!!αλλά διαρκεί περίπου 3 μήνες.εγω όπως τα υπολογίζω θα πάω πιο μετά για εμβρυομεταφορα άρα θα μπω να ξανακάνω. Μου είπε ότι θεωρητικά κάθε μηνα μπορεί να κάνει μια γυναίκα βέβαια κοστιζει

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

@Bloublou85 μου πιθανόν και να μην είναι απλά για καλό και για κακο πήγαινε για ένα υπέρηχο εγώ έκανα Εχθές 5ημερα.

@nikona o γυναικολόγος που με είδε Εχθές και ειδικεύεται σε αυτό μου είπε ότι βοηθάει πάρα πολυ ακόμη και σε φυσιολογική σύλληψη!!αλλά διαρκεί περίπου 3 μήνες.εγω όπως τα υπολογίζω θα πάω πιο μετά για εμβρυομεταφορα άρα θα μπω να ξανακάνω. Μου είπε ότι θεωρητικά κάθε μηνα μπορεί να κάνει μια γυναίκα βέβαια κοστιζει

 

 

 

 

Εγώ θα πάω τη τρίτη σε άλλη γιατρό για να μου πει κ αυτή τη γνώμη της να δω αν κάνω κ ωορρηξία για να προσπαθήσω φυσικά.αυτο το σκρατσιν έχω ακούσει ότι βοηθάει πολύ αλλά δε ξέρω σε ποιες περιπτώσεις το κάνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ θα πάω τη τρίτη σε άλλη γιατρό για να μου πει κ αυτή τη γνώμη της να δω αν κάνω κ ωορρηξία για να προσπαθήσω φυσικά.αυτο το σκρατσιν έχω ακούσει ότι βοηθάει πολύ αλλά δε ξέρω σε ποιες περιπτώσεις το κάνουν.

Το κάνουν και καλά μου στις περιπτώσεις που δεν έχεις εμφύτευση!!!αλλά εγώ τα έχω βάλει με τον γιατρό μου γιατί θα έπρεπε να μου έχει πει και γιαυτο πριν την αποτυχία Όχι μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η υστςροσκοπηση @elviraice  παντα βοηθαει. Καλα θα κανεις να την κανεις. 

Μακαρι να ηταν μικροτερο το κοστος να μπορουσαμε να κανουμε συχνα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η nikona είπε:

Η υστςροσκοπηση @elviraice  παντα βοηθαει. Καλα θα κανεις να την κανεις. 

Μακαρι να ηταν μικροτερο το κοστος να μπορουσαμε να κανουμε συχνα.

 

Ναι το ξέρω έμεινα λίγο με το κόστος αλλά θα τα μαζέψω και θα την κάνω άλλη μια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φοβάμαι πολύ ξαναεβγαλα,ο γιατρός πως κρίνει απ το τηλ ότι δεν είναι τίποτα είναι πολύ μακριά αυτά τα κομμάτια;μπορεί να κινδυνεύει ή μήτρα;κάτι διάβασα κ φοβηθηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η melisanthi drakou είπε:

Ψυχραιμία! Ησουν εγκυος? δεν εχω παρακολουθησει τι σου εχει συμβει...

Κάλεσε τον γιατρο σου άμεσα. 

Αν τυχον δεν σχετιζεται με εγκυμοσυνη, να σου πω πως μια φορα επαιρνα 3 μηνες αντισυλληπτικα για θεραπεια και μολις τα εκοψα ηρθε περιοδος.

Επεσε στην λεκανη ενα τεραστιο κομματι απο τον κολπο σε σχημα εμβρυου (ΑΚΡΙΒΩΣ ΙΔΙΟ) και τρομοκρατηθηκα. Πηγα εκανα χοριακη δεν ημουν εγκυος. Ηταν απλά παχύ τμημα του ενδομητρίου που αποβλήθηκε με την περιοδο!!!

Όχι δεν ήμουν αλλά έπαιρνα cyclacour 9 τη μέρα για να παχύνει το ενδομητριο,μετα τη διακοπή δεν μου ήρθε περίοδος κ πήρα duphaston για να έρθει κ συμβαίνει αυτό είναι πολύ μεγάλο κ έχω τρομοκρατηθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Όχι δεν ήμουν αλλά έπαιρνα cyclacour 9 τη μέρα για να παχύνει το ενδομητριο,μετα τη διακοπή δεν μου ήρθε περίοδος κ πήρα duphaston για να έρθει κ συμβαίνει αυτό είναι πολύ μεγάλο κ έχω τρομοκρατηθει.

Ειμαι βεβαιη πως ειναι απλα ιστος.μη φοβασαι!!! Κι εγω ειχα δει ενα πραγμα σαν την παλαμη μου που εμοιαζε με εμβρυο -εξωγηινο και ειχε πανω και σαν φλεβακια και βλεννη. 

Απλα ιστοι αποβαλλονται με την περιοδο ,ειναι το φυσιολογικο της διαδικασιας. 

Και εγω ειχα τρομοκρατηθει τοτε γιατι το ενιωσα κιολας..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η melisanthi drakou είπε:

Ειμαι βεβαιη πως ειναι απλα ιστος.μη φοβασαι!!! Κι εγω ειχα δει ενα πραγμα σαν την παλαμη μου που εμοιαζε με εμβρυο -εξωγηινο και ειχε πανω και σαν φλεβακια και βλεννη. 

Απλα ιστοι αποβαλλονται με την περιοδο ,ειναι το φυσιολογικο της διαδικασιας. 

Και εγω ειχα τρομοκρατηθει τοτε γιατι το ενιωσα κιολας..

Ακριβώς αυτό εχω ησυχασα λίγο που ακούω ότι έχει ξανατυχει σε κάποια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η elviraice είπε:

@Bloublou85 μη διαβάζεις στο ίντερνετ πράγματα.κανε υπομονη και βουρ στο γιατρό μόλις τελειωσεις

Αυτό ξέρεις τι μου δείχνει κ όλη ή καθυστέρηση ότι επαθα ορμονική διαταραχή άρα τι περίμενα να εμφυτευτει έμβρυο με τέτοια ορμονική ανισσοροπια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Ακριβώς αυτό εχω ησυχασα λίγο που ακούω ότι έχει ξανατυχει σε κάποια.

Kαι εγω οταν το ειχα δει ειχα χεστει πανω μου και ετρεξα για χοριακη!

Αλλά άμα τα βάλεις κατω ακομη και εμβρυο να ηταν ....δεν παιζει να ειχε γινει ΤΟΣΟ μεγάλο τοσο γρηγορα!!!

Η @elviraice καλά σου λέει να μην κοιτας το ιντερνετ. Εγω καθομουν και εβλεπα καθε βλακεια και εκανα σεναρια για αποβολές και εικονες από εμβρυα σε λεκανες. Αηδίες!  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η melisanthi drakou είπε:

Kαι εγω οταν το ειχα δει ειχα χεστει πανω μου και ετρεξα για χοριακη!

Αλλά άμα τα βάλεις κατω ακομη και εμβρυο να ηταν ....δεν παιζει να ειχε γινει ΤΟΣΟ μεγάλο τοσο γρηγορα!!!

Η @elviraice καλά σου λέει να μην κοιτας το ιντερνετ. Εγω καθομουν και εβλεπα καθε βλακεια και εκανα σεναρια για αποβολές και εικονες από εμβρυα σε λεκανες. Αηδίες!  

 

Εγώ άλλο φοβάμαι μήπως είναι κομμάτια από τη μήτρα μήπως έπαθε τίποτα αυτό τρεμω,εγκυος δεν ήμουν έκανα δύο χοριακες.εγω το εβγαλα φωτογραφία οταν πάω στη γιατρό να το δείξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikona είπε:

Μακαρι να σας πανε καλα ολα κ να πετυχετε.

Εγω αυτο που ξερω για την εμβρυομεταφορα ειναι οτι γινεται αναλογα με το πόσων ημερων ειναι το/τα έμβρυα. Συνηθως οι εμβρυολογοι βλεπουν την δυναμικη των εμβρυων κ αποφασιζουν αν θα τα μεταφερουν δευτερη, τριτη ή πεμπτη μερα εφοσον εχουν φτασει σε βλαστοκυστη/ες. 

Με τα κατεψυγμενα ειναι διαφορετικη η διαδικασια αναλογα με το αν γινεται καταστολη πριν την μεταφορα ή όχι. Εγω την δευτερη με τα κατεψυγμενα εκανα πρωτα καταστολη οποτε παρακολουθουσαμε τις ορμονες κ το ενδομητριο κ οταν ολα ηταν οκ τα βαλαμε. 

Οπότε για την επόμενη απόπειρα δεν εχουμε πει ακομη τιποτα γιατι εξαρταται απο το αν θα καταφερουν να φτασουν πεντε ημερων δηλαδή βλαστοκυστες ή αν δει οτι δεν ειναι τοσο δυναμικα μπορει να τα βαλουμε νωριτερα. 

 

Η καταστολή για την περίπτωση μας νομίζω είναι απαραίτητη.  Ελπίζω να γινουν βλαστοκύστες!!!

Κι εγω αυτό επιθυμω για την 2η εξωσωματικη!

Θα σε ρωτησω μερικα ασχετα και αν θελεις μου απαντας. Απλα θελω να μαθω για να συγκρινω με μενα.

Εγω και εχω πιει αλκοολ και εχω καπνισει και ημουν και για μερικα χρονια  πολυ παχουλή. 

Εσυ εκανες τετοια ζωη? Θελω να δω αν τυχον "φταιμε". Που ξερω οτι δεν φταιμε...αλλα καταλαβαινεις πως το εννοω!

 

Επίσης ασχετο...

συνηθως η ενδομητριωση συνυπάρχει με αδενομύωση. Θυμάμαι που εγραψες οτι δεν ξερεις για τα ωάρια σου...εχει τσεκάρει ο γιατρος σου την πιθανοτητα αδενομυωσης?? Ειναι και αυτη υπουλη και δεν την βλεπουν ευκολα! Και ευθύνεται για τη μη δεκτικότητας της μήτρας ...

Εγω το εμαθα ΜΕΤΑ τη λαπαροσκοπηση -που τρομάρα του- μου την έκανε κορυφαιος γιατρος των Αθηνών στο ειδος!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Bloublou85 είπε:

Εγώ άλλο φοβάμαι μήπως είναι κομμάτια από τη μήτρα μήπως έπαθε τίποτα αυτό τρεμω,εγκυος δεν ήμουν έκανα δύο χοριακες.εγω το εβγαλα φωτογραφία οταν πάω στη γιατρό να το δείξω.

Τι λες βρε?!! Ξεχασε το!  Ειναι δυνατον να εφυγε κομμάτι απο τη μήτρα στα καλα καθουμενα? 

Αποκλειεται! Αλλά ακομη και να γινόταν αυτο, η μητρα ειναι ευαισθητο οργανο που αιματωνεται πολυ, θα πονουσες παρα πολυ, θα ειχες παρα πολυ αιμα! 

Μη κανεις κακα σενάρια! Το πιο λογικο ειναι αυτο που σου λεμε απλα εχει καει η γουνα σου και βαζεις κακες σκεψεις στο μυαλο.

Ξάπλωσε να ηρεμησεις και να το δειξεις και στο γιατρο σου αλλα να μη φοβασαι! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η melisanthi drakou είπε:

Τι λες βρε?!! Ξεχασε το!  Ειναι δυνατον να εφυγε κομμάτι απο τη μήτρα στα καλα καθουμενα? 

Αποκλειεται! Αλλά ακομη και να γινόταν αυτο, η μητρα ειναι ευαισθητο οργανο που αιματωνεται πολυ, θα πονουσες παρα πολυ, θα ειχες παρα πολυ αιμα! 

Μη κανεις κακα σενάρια! Το πιο λογικο ειναι αυτο που σου λεμε απλα εχει καει η γουνα σου και βαζεις κακες σκεψεις στο μυαλο.

Ξάπλωσε να ηρεμησεις και να το δειξεις και στο γιατρο σου αλλα να μη φοβασαι! 

 

Μακάρι τι να πω,σ αυτή την εμβρυομεταφορά ταλαιπωρηθηκα πολύ μου αύξησαν πολύ τις δοσεις μου κόπηκε ή περίοδος τώρα αυτό να δω τι άλλο πια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η melisanthi drakou είπε:

Η καταστολή για την περίπτωση μας νομίζω είναι απαραίτητη.  Ελπίζω να γινουν βλαστοκύστες!!!

Κι εγω αυτό επιθυμω για την 2η εξωσωματικη!

Θα σε ρωτησω μερικα ασχετα και αν θελεις μου απαντας. Απλα θελω να μαθω για να συγκρινω με μενα.

Εγω και εχω πιει αλκοολ και εχω καπνισει και ημουν και για μερικα χρονια  πολυ παχουλή. 

Εσυ εκανες τετοια ζωη? Θελω να δω αν τυχον "φταιμε". Που ξερω οτι δεν φταιμε...αλλα καταλαβαινεις πως το εννοω!

 

Επίσης ασχετο...

συνηθως η ενδομητριωση συνυπάρχει με αδενομύωση. Θυμάμαι που εγραψες οτι δεν ξερεις για τα ωάρια σου...εχει τσεκάρει ο γιατρος σου την πιθανοτητα αδενομυωσης?? Ειναι και αυτη υπουλη και δεν την βλεπουν ευκολα! Και ευθύνεται για τη μη δεκτικότητας της μήτρας ...

Εγω το εμαθα ΜΕΤΑ τη λαπαροσκοπηση -που τρομάρα του- μου την έκανε κορυφαιος γιατρος των Αθηνών στο ειδος!

 

 

Κοίτα πάντα ο τρόπος που έχεις συμπεριφερθεί στον οργανισμό σου παίζει κάποιο ρόλο σε όλα!!!βέβαια από την άλλη βλέπεις γυναίκες χωμενες στην ηρωίνη και ότι επιβλαβή υπάρχει για τον οργανισμό και μένουν μια χαρά έγκυες!!!άρα δεν μπορούμε με σιγουριά αν ο τρόπος ζωής φταίει για τα ωάρια!!!στο λεω εγώ που Ρίχνω ευθύνες στον εαυτό μου!!!(τουλάχιστον γλέντησα τα νιάτα μου)

Την αδενομυωση σου την βρήκαν με την υστεροσκοπηση??Στα υπέρηχα που έκανες δεν φαινόταν ότι η μήτρα ήταν διογκωμένη?Επίσης δεν είχες καταλάβει με την περίοδο σου οτι κάτι έτρεχε??από ότι διάβασα έχεις πολύ αίμα και πόνο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bloublou85 είπε:

Αυτό ξέρεις τι μου δείχνει κ όλη ή καθυστέρηση ότι επαθα ορμονική διαταραχή άρα τι περίμενα να εμφυτευτει έμβρυο με τέτοια ορμονική ανισσοροπια.

Ότι είχες μια ορμονική διαταραχή σίγουρα την είχες με τόση καθυστέρηση!!!Αλλά πιστεύεις ότι έπαιξε ρόλο αυτό στην εμφύτευση?Εγώ έχω φουντώσει στα σπυράκια!!!μέχρι τον λαιμό μου έχουν φτάσει και πολύ φαγούρα στο πρόσωπο!!!Αύριο αναγκαστικά θα πάω να πάρω κρέμες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η melisanthi drakou είπε:

Η καταστολή για την περίπτωση μας νομίζω είναι απαραίτητη.  Ελπίζω να γινουν βλαστοκύστες!!!

Κι εγω αυτό επιθυμω για την 2η εξωσωματικη!

Θα σε ρωτησω μερικα ασχετα και αν θελεις μου απαντας. Απλα θελω να μαθω για να συγκρινω με μενα.

Εγω και εχω πιει αλκοολ και εχω καπνισει και ημουν και για μερικα χρονια  πολυ παχουλή. 

Εσυ εκανες τετοια ζωη? Θελω να δω αν τυχον "φταιμε". Που ξερω οτι δεν φταιμε...αλλα καταλαβαινεις πως το εννοω!

 

Επίσης ασχετο...

συνηθως η ενδομητριωση συνυπάρχει με αδενομύωση. Θυμάμαι που εγραψες οτι δεν ξερεις για τα ωάρια σου...εχει τσεκάρει ο γιατρος σου την πιθανοτητα αδενομυωσης?? Ειναι και αυτη υπουλη και δεν την βλεπουν ευκολα! Και ευθύνεται για τη μη δεκτικότητας της μήτρας ...

Εγω το εμαθα ΜΕΤΑ τη λαπαροσκοπηση -που τρομάρα του- μου την έκανε κορυφαιος γιατρος των Αθηνών στο ειδος!

 

 

Καλημερα.

Καπνιζω, πινω πολυ σπανια, κιλα δεν εχω. 

Αδενομυωση δεν εχω. Εχω κανει δυο υστεροσκοπησεις κ στον υπερηχο φαινονται ολα καλα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η elviraice είπε:

Ότι είχες μια ορμονική διαταραχή σίγουρα την είχες με τόση καθυστέρηση!!!Αλλά πιστεύεις ότι έπαιξε ρόλο αυτό στην εμφύτευση?Εγώ έχω φουντώσει στα σπυράκια!!!μέχρι τον λαιμό μου έχουν φτάσει και πολύ φαγούρα στο πρόσωπο!!!Αύριο αναγκαστικά θα πάω να πάρω κρέμες!!!

Από τι το επαθες αυτό;μήπως αγχωθηκες πολύ;σίγουρα έπαιξε ρόλο μία ορμονική ανισορροπια,αν δεν έπαιρνα χάπι μπορεί κ να μη μου ερχόταν καθόλου κ που μου ήρθε είδες δεν ειναι κανονική ή ροή.καπου διάβασα ότι αν τα οιστρογόνα στον οργανισμό είναι πιο αυξημένα σε σχέση με τη προγεστερόνη δεν γίνεται εμφύτευση πρέπει να βρίσκονται σε μία ισορροπία κ εδώ φάνηκε ότι κάτι πήγε στραβά με τις ορμόνες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως εισαι σημερα @Bloublou85?

Παντως κι εγω ειχα τετοια κομματια μετα τις δυο ετ. Κ μαλιστα καταλαβαινα οτι κατι βγαινει γιατι ηταν μεγαλα κ συμπαγη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...